Σελ. 3458 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 34383448345334563457345834593460346334683478 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 51.856-51.870 από 78436
  1. #51856
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου θυμίσω ότι το ΚΚΕ μια χαρά έχει εφαρμόσει μνημονιακά εργασιακά , στις ίδιες του τις επιχειρήσεις.
    Oh f*ck, τι θα κάνεις τώρα;
    Γνωρίζω πολύ καλά τι έχει εφαρμόσει το ΚΚΕ (το κόμμα του λαού - πολίτη/εργάτη/εργαζόμενου/μισθωτού) στις ίδιες του τις επιχειρήσεις (εφημερίδα ριζοσπάστης και ραδιόφωνο 902)

    δεν πέφτω από τα σύννεφα

    άλλωστε για μένα δεν υπάρχει αριστερά/δεξιά όλες οι τσέπες είναι ίδιες όταν μπαίνει το χρήμα μέσα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συμμετοχή στη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ δεν τελειώνει με το να πηγαίνεις στο εκλογικό κέντρο όποτε γίνονται εκλογές.
    Εγώ το γνωρίζω πολύ καλά?

    Εσύ?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι δημοκρατια το να πηγαινεις μια φορα να ψηφιζεις καθε 4 χρονια ;
    δεν ειναι υγεια να φορας μια μασκα και να πηγαινεις στον γιατρο οταν εχεις προβλημα ;
    δεν ειναι οικονομια να βγαλεις μια φορα λεφτα ;


    τι ειναι οικονομια ; να μην εχεις και εξοδα παγια και επιτελικα φυτεμενα που καταβροχθιζουν τα εσοδα , το να διαχειριζεσαι τον ισολογισμο σου ;
    τι ειναι υγεια ; μια σταζη ζωης ;
    τι ειναι δημοκρατια ; να μην επιτρεπεις αποφασεις να παιρνονται εις βαρος σου και υπο την απουσια σου ;

    για το πρώτο σκέλος της απάντησης σου θα διαφωνήσω
    για το δεύτερο σκέλος της απάντησης σου θα συμφωνήσω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει χωρα που δε χρωστάει;
    δεν ξέρω επ ακριβώς τα χρέη που έχουν οι χώρες της Ε.Ε. καθώς λόγω του Corona Virus έχουν μεγαλώσει τα χρέη

    αυτό που ξέρω όμως με σιγουριά είναι ότι η ελλάδα των 11 μυρίων κατοίκων δεν μπορεί να έχει τόσα δις ευρώ χρέη περισσότερα από άλλες χώρες με διπλάσιο ή και λιγότερο πληθυσμό και όταν στην χώρα μας δεν υπάρχει τίποτα απολύτως έτσι

    δεν έχουμε βαριά βιομηχανία ούτε ελαφριά βιομηχανία
    δεν έχουμε βιοτεχνία
    δεν έχουμε αγροτικό τομέα
    εισάγουμε τα πάντα φυσικά κάνουμε και εξαγωγές
    δεν έχουμε δουλειές....
    μόνο τουρισμό έχουμε...

    για όλα αυτά φαντάζομαι να γνωρίζεις ποιος έχει την ευθύνη...αν δεν θυμάσαι να σου πω αρχίζει από την εποχή του Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΠΑΣΟΚ λεγόταν το πολιτικό κόμμα σήμερα λέγεται ΚΗΔΙΣΟ/ΚΙΝΑΛ/ΠΑΣΟΚ κτλ...

  2. #51857
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Από την εποχή που ήταν πρωθυπουργός ο Παπανδρέου, και από την χρονιά που πέθανε, έχουν περάσει 25 χρόνια. Στα χρόνια αυτά άλλες χώρες, του πρώην υπαρκτού σοσιαλισμού, που είχαν λίγο πολύ μαύρα χάλια, ήταν πολύ πίσω από εμάς, πήραν φόρα και μας έβαλαν από κάτω. Ως πότε θα χρησιμοποιείται ο Παπανδρέου για να δικαιολογηθούν όσα δεν έκαναν οι επόμενοι; Ή μάλλον ακόμα περισσότερο για όσα έκαναν, και μας πήγαν ακόμα πιο πολύ στον πάτο;
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  3. #51858
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την εποχή που ήταν πρωθυπουργός ο Παπανδρέου, και από την χρονιά που πέθανε, έχουν περάσει 25 χρόνια. Στα χρόνια αυτά άλλες χώρες, του πρώην υπαρκτού σοσιαλισμού, που είχαν λίγο πολύ μαύρα χάλια, ήταν πολύ πίσω από εμάς, πήραν φόρα και μας έβαλαν από κάτω. Ως πότε θα χρησιμοποιείται ο Παπανδρέου για να δικαιολογηθούν όσα δεν έκαναν οι επόμενοι; Ή μάλλον ακόμα περισσότερο για όσα έκαναν, και μας πήγαν ακόμα πιο πολύ στον πάτο;
    Ναι έχεις δίκιο

    Δεν φταίει μόνο ο Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ (ΠΑΣΟΚ)

    για αυτό είπα εξ αρχής φταίνε όσοι κυβέρνησαν/κυβερνούν/θα κυβερνήσουν...

    εκτός αν έχουμε μόνιμη δικαιολογία για τα χάλια μας τα 400 χρόνια σκλαβιάς από τους τούρκους , την κατοχή στον Β.Π.Π. από τους γερμανούς , την χούντα το 74 κτλ... γιατί από δικαιολογίες καλά είμαστε

    όλα τα υπόλοιπα που λες είναι απολύτως σωστά και συμφωνώ όλες αυτές οι χώρες είναι πολύ καλύτερες από την δική μας....

  4. #51859
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Δεν ξερω ποιες και ποσες χωρες του αν-υπαρκτου σοσιαλισμου, πηραν φορα και μας ξεπερασαν, ΕΑΝ βεβαια μιλαμε για την καθημερινοτητα του απλου πολιτη και ΟΧΙ για την οικονομικη αναπτυξη... Υγεια, παιδεια, φθηνη κατοικια για ολους κοκ
    ΑΛΛΑ εμεις μετα τις εποχες της πρωτης τετραετιας οταν σκορπιζε παροχες ο σιδερενιος, ακολουθησαν ακομη... καλυτερες μερες, ο πατηρ του Μωυση και η ΤΙΝΑ.
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ με αυτους που επιλεγει δημοκρατικα η σχετικη πλειοψηφια αγκαλια με την καλπονοθεια του εκαστοτε εκλογικου νομου!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #51860
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Κόψτε την πλάκα παίδες... Κούλη θα έχουμε μέχρι να σβήσει ο ήλιος... αν πάθει κάτι έχουμε τον Κούλη Junior ααα και τον BackοJonh. H Φαμίλια έχει, είχε και θα υπάρχει στον αιώνα τον άπαντα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #51861
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζω πολύ καλά τι έχει εφαρμόσει το ΚΚΕ (το κόμμα του λαού - πολίτη/εργάτη/εργαζόμενου/μισθωτού) στις ίδιες του τις επιχειρήσεις (εφημερίδα ριζοσπάστης και ραδιόφωνο 902)

    δεν πέφτω από τα σύννεφα

    άλλωστε για μένα δεν υπάρχει αριστερά/δεξιά όλες οι τσέπες είναι ίδιες όταν μπαίνει το χρήμα μέσα.
    Το κόμμα του λαού που δεν θέλει ΚΑΝ να ακούσει για διαφάνεια σε επιχορηγήσεις. Που όπως και σύ ειπες, τα αντιλαϊκά (sic.) μέτρα μια χαρά τα εφάρμοσε.
    Που όλα αυτά στα λέω εγώ, με πατέρα της μάνας μου ιστορικό στέλεχος στο βιβλίο των στελεχών του ΚΚΕ και που δεν θέλω να ακούσω για ΚΚΕ γιατί ,ε , κάτι ξέρω περισσότερο.

    Και παρόλα αυτά, μου λες ότι θα ψηφίσεις ΚΚΕ γιατί ... αχεμ. Η ψήφος διαμαρτυρίας είναι ένα πράγμα. Αυτά που λες έχουν μια λεξη που δε θα τη πω.

    δεν ξέρω επ ακριβώς τα χρέη που έχουν οι χώρες της Ε.Ε. καθώς λόγω του Corona Virus έχουν μεγαλώσει τα χρέη
    Ασχετο.
    Το χρέος σε ένα καπιταλιστικό μοντέλο λειτουργίας οικονομίας απλά χρησιμοποιείται (κακώς) ως εργαλείο. Αυτό που σε ρώτησα ειναι πολύ απλό, η απάντηση σου δείχνει άγνοια.
    Υπάρχουν χώρες που δεν δανείζονται για τις ανάγκες τους ;
    Και αν ανοίξουμε -αυτή- τη συζήτηση το πράγμα πάει πολύ μακριά, εμπλέκει λόγο χρέους / ΑΕΠ και άλλα διαφορα.

    Το τσιτάτο περί χρέους μόνο του δε λέει το παραμικρό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την εποχή που ήταν πρωθυπουργός ο Παπανδρέου, και από την χρονιά που πέθανε, έχουν περάσει 25 χρόνια. Στα χρόνια αυτά άλλες χώρες, του πρώην υπαρκτού σοσιαλισμού, που είχαν λίγο πολύ μαύρα χάλια, ήταν πολύ πίσω από εμάς, πήραν φόρα και μας έβαλαν από κάτω. Ως πότε θα χρησιμοποιείται ο Παπανδρέου για να δικαιολογηθούν όσα δεν έκαναν οι επόμενοι; Ή μάλλον ακόμα περισσότερο για όσα έκαναν, και μας πήγαν ακόμα πιο πολύ στον πάτο;
    Λες και μόνο ο Π"δρεου τα έκανε ρόϊδο. Μια ματιά στο πως το χρέος εκτινάχτηκε θα δείξει μια αλήθεια που τσούζει , γιατί απλά ο Ελληνας την βρίσκει να μη ξέρει τίποτα αλλα να τα ξέρει όλα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχεις δίκιο

    Δεν φταίει μόνο ο Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ (ΠΑΣΟΚ)

    για αυτό είπα εξ αρχής φταίνε όσοι κυβέρνησαν/κυβερνούν/θα κυβερνήσουν...

    εκτός αν έχουμε μόνιμη δικαιολογία για τα χάλια μας τα 400 χρόνια σκλαβιάς από τους τούρκους , την κατοχή στον Β.Π.Π. από τους γερμανούς , την χούντα το 74 κτλ... γιατί από δικαιολογίες καλά είμαστε

    όλα τα υπόλοιπα που λες είναι απολύτως σωστά και συμφωνώ όλες αυτές οι χώρες είναι πολύ καλύτερες από την δική μας....
    Αμ δε.
    Φταίνε και τα γκαϊντάνια που τους ψήφισαν.
    Για πες, αν σε πάει, τι ψήφιζες όλο αυτό το καιρό; Πριν αποφασίσεις να ψηφίσεις ΚΚΕ.

    Γιατί το εύκολο ειναι να το ρίχνεις στους πολιτικούς, αλλα δε βγαίνουν ΜΟΝΟΙ.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #51862
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κόμμα του λαού που δεν θέλει ΚΑΝ να ακούσει για διαφάνεια σε επιχορηγήσεις. Που όπως και σύ ειπες, τα αντιλαϊκά (sic.) μέτρα μια χαρά τα εφάρμοσε.
    Που όλα αυτά στα λέω εγώ, με πατέρα της μάνας μου ιστορικό στέλεχος στο βιβλίο των στελεχών του ΚΚΕ και που δεν θέλω να ακούσω για ΚΚΕ γιατί ,ε , κάτι ξέρω περισσότερο.

    Και παρόλα αυτά, μου λες ότι θα ψηφίσεις ΚΚΕ γιατί ... αχεμ. Η ψήφος διαμαρτυρίας είναι ένα πράγμα. Αυτά που λες έχουν μια λεξη που δε θα τη πω.


    Ασχετο.
    Το χρέος σε ένα καπιταλιστικό μοντέλο λειτουργίας οικονομίας απλά χρησιμοποιείται (κακώς) ως εργαλείο. Αυτό που σε ρώτησα ειναι πολύ απλό, η απάντηση σου δείχνει άγνοια.
    Υπάρχουν χώρες που δεν δανείζονται για τις ανάγκες τους ;
    Και αν ανοίξουμε -αυτή- τη συζήτηση το πράγμα πάει πολύ μακριά, εμπλέκει λόγο χρέους / ΑΕΠ και άλλα διαφορα.

    Το τσιτάτο περί χρέους μόνο του δε λέει το παραμικρό.
    έχεις δίκιο για αυτά που λες στο δεύτερο σκέλος της απάντησης σου

    πίστεψε με μόνο άγνοια δεν έχω απλά μερικά πράγματα δεν μπορούν να ειπωθούν σε μια δημόσια διαδικτυακή κοινότητα

    γνωρίζω πολύ καλά αυτά που λέω στο δεύτερο σκέλος της απάντησης μου

    όσο για το ΚΚΕ επίσης θα μου επιτρέψεις να ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει (μπορεί να μην είμαι ΚΚΕ) αλλά δυστυχώς γνωρίζω αρκετά ιστορικά πρωην/νυν (πεθαμένους/ζωντανούς) στελέχη του

    α να μην το ξεχάσω η ψήφος για το ΚΚΕ είναι καθαρά μεταφορά

    δεν θα ψήφιζα το ΚΚΕ άλλωστε και το ίδιο λέει δεν θέλει να κυβερνήσει μια ζωή αντιπολίτευση κάνει (εκ του ασφαλούς) για αυτό λέει για κατώτατο βασικό μισθό 1.500 ευρώ

  8. #51863
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οπως ειπε και ο μεγας Τζιμης Πανουσης : Mασονοι με σφραγιδες , κουκουλωμα σε αγωνες αλλων που δεν ηθελαν καμια σχεση - και ο γγ δε κανει ουτε για διαχειριστης σε πλυντηριο

  9. #51864
    Εγγραφή
    11-12-2007
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107585/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 9.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παραχώρησε συνέντευξη στον Φουρθιώτη η Μαρέβα Γκραμπόφσκι;
    Τελικά πόσους και με τι τους κρατάει το άτομο;

  10. #51865
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manhon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραχώρησε συνέντευξη στον Φουρθιώτη η Μαρέβα Γκραμπόφσκι;
    Τελικά πόσους και με τι τους κρατάει το άτομο;
    Για να μην σκέφτεται την ξεφτίλα μάλλον από κάτι πολύ γερό.

  11. #51866
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Υπάρχει διάψευση από την ίδια... και για να είμαι ειλικρινής, στην περίπτωση αυτή μάλλον την Μαρέβα πιστεύω παρά τον Μένιος... Η δημιουργία παραμυθιών είναι ειδικότητα του εξάλλου...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  12. #51867
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manhon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραχώρησε συνέντευξη στον Φουρθιώτη η Μαρέβα Γκραμπόφσκι;
    Τελικά πόσους και με τι τους κρατάει το άτομο;
    Θόρυβο κάνει ο σιχαμένιος, μπας και διατηρηθεί στην επικαιρότητα, σαν την άλλη την @@ρια που έγραφε για το φονικό στα Γλυκά Νερά.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  13. #51868
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Ο,τι κρατάει κάποιους από τα @@ πάντως, κάποιους κρατάει, πιθανότατα γιατί τους "ταΐζει" με κάτι και έχει ράμματα για τις γούνες τους.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  14. #51869
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Eιναι δυνατο ενας καταδικος νταβας να κραταει και να εκβιαζει ετσι ολο το συστημα ; Σημαινει οτι δικαιοσυνη και εισαγγελεις ειναι στο κολπο ....

  15. #51870
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει διάψευση από την ίδια... και για να είμαι ειλικρινής, στην περίπτωση αυτή μάλλον την Μαρέβα πιστεύω παρά τον Μένιος... Η δημιουργία παραμυθιών είναι ειδικότητα του εξάλλου...
    Πάντως συνέντευξη που τα είπε αυτά η Μαρέβα έχει δώσει, όχι όμως στον Μένιο, αλλά σίγα μην ψάχνουμε τώρα αν είναι αλήθεια ή όχι, αν δεν διαψεύσει αυτή λέει ψέματα
    https://www.ft.com/content/5d39f205-...5-27f5ae01587d

Σελ. 3458 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 34383448345334563457345834593460346334683478 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας