Σελ. 1163 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 11431153115811611162116311641165116811731183 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.431-17.445 από 78436
  1. #17431
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ρε φιλε Μαρουσιωτης ειμαι 100+ χρονια. Οι δισεκατομμυριουχοι ηρθαν και εμειναν διπλα μου. Τι θες να κανω? Να μετακομισω?
    Να γίνεις και εσύ δισ/χος
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  2. #17432
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να γίνεις και εσύ δισ/χος
    αλλιώς να αλλάξεις γειτονιά. Το Μαρούσι (μπλιαχ) ανήκει στους δισ/χους!

  3. #17433
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Εισαι και βαμπίρ τώρα !??!?
    Εγω ρε φιλε Μαρουσιωτης ειμαι 100+ χρονια


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #17434
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι και βαμπίρ τώρα !??!?
    Το σοϊ εχει συνεχεια.

  5. #17435
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είμεθα έθνος ανάδελφον!
    https://www.naftemporiki.gr/story/14...rike-suntrofia

  6. #17436
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Μηνύματα
    512
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Θα ηθελα μια δημοσκοπηση να ειχε το ερωτημα "ποιον θα αφησετε να κυβερνησει?"
    Πιστευω 8 στους 10 θα κολλουσαν . Ενα μερος απο αυτους θα αδυνατουσε να καταλαβει το ερωτημα. Αρκετοι θα καταλαβαιναν ποσο χαζοι ειναι.
    Πρεπει να καταλαβει ο κοσμος οτι ΟΛΟΙ ψηφιζουμε. Απλα οσοι απεχουμε, η ψηφος μας παει "στον κουβα". Και μετα την καταμετρηση μας μοιραζουνε στα κομματα. Δηλαδη αν το 50% απεχουμε, ενα κομμα που το ψηφισαν 15% των ελληνων θα παρει απο εμας "στον κουβα" αλλο ενα 15% και θα γινει 30%.
    Οι εκλογες σε λιγες μερες ειναι ενα τεστ IQ. Οι δημοσκοπησεις λενε οτι θα το70% θα αποτυχουμε....για να δουμε.
    Η απάτη ΔΝΤ και τραπεζών:
    http://www.youtube.com/watch?v=bhJZN96hw5A

  7. #17437
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.064
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xriantw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ηθελα μια δημοσκοπηση να ειχε το ερωτημα "ποιον θα αφησετε να κυβερνησει?"
    I like it. Πιστεύω ίσως θα έπρεπε να είναι και σλόγκαν για τα κόμματα του αντι-μνημονιακου χώρου.

  8. #17438
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Ήθελα καιρό να το παραθέσω, αλλά όλο το ξέχναγα. Από παλαιότερο μήνυμα χρήστη στο capital.gr που αφορά τη κρίση και την ανέχεια.

    Καθώς περνούν οι μήνες και τα χρόνια μέσα στην κρίση, παρατηρώ τον εαυτό μου και τους ανθρώπους που βρίσκονται γύρω μου και νοιώθω τις αλλαγές προς το χειρότερο, που σταδιακά συμβαίνουν στις ζωές μας.

    Μιλάω για τους ανθρώπους της οικογένειάς μου, τους κολλητούς φίλους μου, τους συναδέλφους από την εταιρεία και τις άλλες των ανταγωνιστών μου που γνωριζόμαστε εδώ και χρόνια, τους πελάτες μου, συναθλητές μου στα γυμναστήρια, φίλοι από το στρατό που μοιραστήκαμε την καραβάνα κλπ.

    Επίσης, είμαι άνθρωπος, ο οποίος μπορεί το πρωί να μιλάει με το διευθυντή μιας μεγάλης επιχείρησης για οικονομία και με ένα μηχανογράφο για ένα ip δίκτυο, ενώ το βράδυ να τα πίνω με δυo χουλιγκάνους της ομάδας ή με μπράβους της νύχτας (με τρυφερή ψυχή κατά βάθος) και να αισθάνομαι το ίδιο άνετα με όλους αυτούς και αυτοί με μένα. Αυτό συνήθως δε συμβαίνει στους νορμάλ ανθρώπους και όποτε κάνω πάρτι, οι μισοί με ρωτούν πως γίνεται να κάνω παρέα με τους άλλους μισούς...Μάλλον πολιτικός θα'πρεπε να γίνω...

    Όμως αυτό σημαίνει πως η δική μου «δημοσκόπηση» που περιλαμβάνει άτομα κάθε μορφωτικού και οικονομικού επιπέδου, μάλλον είναι κάπως πιο έγκυρη από τη «δημοσκόπηση» που κάνουν άνθρωποι κλεισμένοι στο μικρόκοσμό τους και στη δική τους και μόνο κοινωνική τάξη.

    Βλέπω λοιπόν πόσο ύπουλα και αθόρυβα απλώνεται στους πολίτες η φτώχεια και πέφτει διαρκώς το βιοτικό επίπεδο των κατοίκων αυτής της χώρας μέρα με τη μέρα, χωρίς να το αντιλαμβανόμαστε καν...

    Φυσικά δεν εννοώ ότι μοιρολογώ που κόψαμε τη Μύκονο, τα μπουζούκια, τα πούρα, τα ακριβά αυτοκίνητα και τα διακοποδάνεια, αν και η ζωή θέλει καλοπέραση γιατί είναι μικρή και ο καθένας δικαιούται να κάνει ό,τι γουστάρει με τα λεφτά του, οπότε δε μου πέφτει λόγος. Αρκεί να είναι τίμια, όπως έλεγαν οι πατεράδες μας. Τουλάχιστον αυτοί οι πατεράδες που δεν πλούτισαν από το εμπόριο όπλων ή από δημόσια έργα.

    Η σταδιακή πτώση όμως των εισοδημάτων όλων μας λειτουργεί σαν το βράσιμο του βατράχου και αδρανοποιεί τις αντιστάσεις του θύματος που τον ρόλο παίζει ο Έλλην ιθαγενής.

    Στην αρχή της κρίσης ξεκίνησαν πολλοί να καταθέτουν τις πινακίδες των αυτοκινήτων τους, ή τα πουλούσαν επειδή δεν μπορούσαν να πληρώσουν τα Τέλη Κυκλοφορίας τους.

    Ας μας πει κάποιος συμφορουμίτης που ζει στο εξωτερικό, εάν υπάρχει άλλη χώρα της οποίας οι κάτοικοι ξεφορτώνονται τα αυτοκίνητά τους λόγω των Τελών. Και αυτό συνεχίζεται ακόμα, αφού οποιοσδήποτε μπορεί σήμερα να βρει στο Ιντερνετ και να αγοράσει το αυτοκίνητο των ονείρων του με τα λεφτά που παλιότερα θα έπαιρνε ένα αυτοκίνητο για να πηγαίνει η κυρά του σούπερ μάρκετ.

    Tα περισσότερα βέβαια που απέμειναν στη χώρα και δεν εξήχθησαν στη Βουλγαρία (όπου τα Τέλη είναι μηδαμινά), είναι τα αυτοκίνητα μέχρι 1.400 κ.εκ. και τα αυτοκίνητα πόλης που οι φουκαράδες Έλληνες έχουν μετατρέψει σε οικογενειακά (με μπαγκαζιέρα στην οροφή)...

    Μετά άρχισαν να ξεφορτώνονται τα οικόπεδα που είχαν κληρονομήσει από τον παππού τους στο χωριό, εκείνες τις ελιές που άλλωστε δε μάζευε κανείς και σιγά σιγά έφτασαν μέχρι το δυάρι στην Κυψέλη, αφού έτσι κι αλλιώς εκεί σε λίγο δε θα μπορείς να συννενοηθείς στα Ελληνικά, οπότε τι να το κάνεις ?

    Στα καφέ και στα μπαρ βλέπεις τους πάντες να καπνίζουν στριφτά και εκεί που κάποτε σε νόμιζαν αριστερό ή ροκά όταν έστριβες, τώρα στρίβει τσιγάρο σαν το Λούκι Λουκ καβάλα στ'άλογο ακόμα και η γιαγιά του ισογείου με τα ρόλεϊ στο κεφάλι και την πορτοκαλί ρόμπα... Καλά, στις εταιρείες είναι ακόμα πιο γελοία η εικόνα, να βλέπεις τα στελέχη με τα κουστούμια και τα ακριβά ρολόγια, όλα απομεινάρια των καλών εποχών, να βρίζουν γιατί ξέμειναν από φιλτράκια...

    Φαντάζομαι τι γέλια θα έκανε ο Καρανίκας και οι αξύριστοι σανδαλοφόροι σύντροφοι τού πρωθυπουργού άμα τους έβλεπαν...

    Στα βενζινάδικα, οι αποδείξεις που κρέμονται από τη μηχανή είναι όλες από ποσά μέχρι 10 ευρώ και κάνω πλάκα στο βενζινά μου πως έχει πελάτες μόνο μαθητές με παπάκια. Και στην Αττική οδό ή στην Εθνική που άλλοτε τα αγοράκια έδειχναν το ένα στο άλλο ποιο την έχει ποιο μεγάλη (την οδηγική ικανότητα), τώρα οδηγούν τόσο σιγά για να μην κάψουν, που οι Τροχαίοι γράφουν πλέον μόνο τα παρανόμως παρκαρισμένα για να μη βαριούνται ή κανένα αλάνι για το κράνος. Εδώ που τα λέμε αυτό είναι το μόνο καλό από την ιστορία αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

    Το θέμα είναι πως η πορεία αυτή προς την Κουβανοποίηση δείχνει να μην ανακόπτεται, όσο κι αν η ΕΡΤ προσπαθεί να μας πείσει για το αντίθετο.

    Ούτε και τα ενθαρρυντικά λόγια του Σόιμπλε στον Παπαχελά θα ανακουφίσουν τη γιαγιά που περιμένει να σχολάσει η λαϊκή για να μαζέψει αυτά που έπεσαν από τους πάγκους των μανάβηδων.

    Επειδή φοβάμαι πως σε αυτό το σημείο θα αρχίσω να γίνομαι μελό και δεν είναι του στυλ μου, δεν θα το συνεχίσω, άλλωστε έγραψα πάλι πολλά...
    Αλλά ούτε και χρειάζεται, γιατί πιστεύω πως όσο περνούν τα χρόνια και φεύγουν από τη ζωή αυτοί που συντηρούν με τις συντάξεις τους τα άνεργα μέλη της οικογένειάς τους, θα ζήσουμε πολύ πιο θλιβερά πράγματα.

    Πράγματα τα οποία δεν θα σας κάνουν πλέον να χαμογελάτε, όσο αστεία κι αν προσπαθώ εγώ να τα γράψω...

  9. #17439
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήθελα καιρό να το παραθέσω, αλλά όλο το ξέχναγα. Από παλαιότερο μήνυμα χρήστη στο capital.gr που αφορά τη κρίση και την ανέχεια.
    Τι θέλει να πει δηλαδή ο τύπος που τα λέει με managers και χούλιγκανς, ότι ο Καρανικας μας κάνει Κούβα; Με 8 ευρώ το Cuba Libre;; Δύσκολα
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #17440
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Ότι στη χώρα θα συνεχίζει να πέφτει το επίπεδο ζωής, όποιος και αν είναι στην εξουσία. Το ότι έχει bias εναντίον του ΣΥΡΙΖΑ ο συγκεκριμένος χρήστης μου είναι αδιάφορο, από το capital.gr το ψάρεψα, γνωστό για τις "αντι-Μαδουρικές" αντιλήψεις.

    Βέβαια μου κάνει εντύπωση ότι ξαναβλέπω στους δρόμους Cayenne και Jeep δεκαετίας, δεν ξέρω βέβαια αν οι ιδιοκτήτες τους τα έκαναν γκαζάδικα ή βάζουν το πολύ 20 Ευρώ την εβδομάδα για τα κινούνε.

  11. #17441
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Θα εκπλαγείς με το πόσα πανάκριβα Jeep διασήμων την βγάζουν με 10 ευρώ αέριο. Όλα για την μούρη
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #17442
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι στη χώρα θα συνεχίζει να πέφτει το επίπεδο ζωής, όποιος και αν είναι στην εξουσία.
    Τα στατιστικά άλλα λένε. Επίσης αλλάξαμε 4 κυβερνήσεις (έχασα το μέτρημα) αλλά ακόμα σε επιτήρηση είμαστε. Αυτό είναι το μόνο που δεν άλλαξε.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια μου κάνει εντύπωση ότι ξαναβλέπω στους δρόμους Cayenne και Jeep δεκαετίας, δεν ξέρω βέβαια αν οι ιδιοκτήτες τους τα έκαναν γκαζάδικα ή βάζουν το πολύ 20 Ευρώ την εβδομάδα για τα κινούνε.
    Καλά, τα ακριβά αυτοκίνητα δεν είναι ένδειξη πλούτου αλλά Βαλκανοποίησης.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  13. #17443
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα στατιστικά άλλα λένε. Επίσης αλλάξαμε 4 κυβερνήσεις (έχασα το μέτρημα) αλλά ακόμα σε επιτήρηση είμαστε. Αυτό είναι το μόνο που δεν άλλαξε.
    Τα στατιστικά ας λένε ό,τι θέλουν. Όταν αναφέρουν ότι η αγοραστική δύναμη σήμερα είναι επιπέδου... 1985 με τέτοιο κόστος ζωής εννοείται δεν κάτι δεν πάει καλά. Ούτε για αστείο με τους τωρινούς μισθούς να αγοράσεις σπίτι, για ενοίκιο μόνο συγκατοίκηση.

  14. #17444
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα στατιστικά ας λένε ό,τι θέλουν. Όταν αναφέρουν ότι η αγοραστική δύναμη σήμερα είναι επιπέδου... 1985 με τέτοιο κόστος ζωής εννοείται δεν κάτι δεν πάει καλά. Ούτε για αστείο με τους τωρινούς μισθούς να αγοράσεις σπίτι, για ενοίκιο μόνο συγκατοίκηση.
    Να ξεχωρίσουμε όμως το "κάτι δεν πάει καλά" από το "πάμε συνεχώς και χειρότερα". Δεν πρόκεται να πετύχουμε ανάπτυξη Τουρκίας ή Ντουμπάι αν δεν γίνουμε φορολογικός παράδεισος. Ίσα ίσα ελεγχόμενη ανάπτυξη έχουμε ώστε να πληρώνουμε τα δάνεια μας και να μην κάνουμε καινούρια χρέη. Χειρότερα πάει μόνο για όποιον δήλωνε εισόδημα στο αφορολόγητο και τώρα δεν μπορεί να τα κρύψει. Χειρότερα πάει και για τους μικρομεσαίους επιχειρηματίες.

    Σπίτι μόνο με δάνεια έπαιρνες ούτως ή άλλως. Δάνεια γιοκ πλέον εκτός αν έχεις 6ψήφιο ετήσιο εισόδημα ή ακίνητο "φιλέτο". Αν δεν "καθαρίσουν" οι τράπεζες, το σπίτι θα είναι όνειρο όπως και να'χει.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  15. #17445
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπίτι μόνο με δάνεια έπαιρνες ούτως ή άλλως. Δάνεια γιοκ πλέον εκτός αν έχεις 6ψήφιο ετήσιο εισόδημα ή ακίνητο "φιλέτο". Αν δεν "καθαρίσουν" οι τράπεζες, το σπίτι θα είναι όνειρο όπως και να'χει.
    Προ Ευρώ αγόραζες με τους τόκους καταθέσεων, τα στεγαστικά δάνεια τότε ήταν απλησίαστα λόγω πληθωρισμού.

    Άρα οι μόνες επιλογές είναι νοίκι ή συγκατοίκηση με γονείς/πεθερικά. Αέναος φαύλος κύκλος μιζέριας, εκτός και αν την κάνεις έξω για πολλά χρόνια και καταφέρεις να μαζέψεις ένα ικανοποιητικό ποσό.

    Δεν είναι θέμα μόνο NPL τραπεζών, είναι και θέμα εξωφρενικών τιμών εξαιτίας των αντικειμενικών αξιών.

Σελ. 1163 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 11431153115811611162116311641165116811731183 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας