Σελ. 3620 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 36003610361536183619362036213622362536303640 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 54.286-54.300 από 78436
  1. #54286
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια, σαν μεσογειακή χώρα οκ δεν είμαστε πολύ καλοί στο χιόνι όπως λέει ο σωτήρας, σε φωτιές όμως? πλημμύρες? Σε τι είμαστε καλοί τελικά?
    Σε ΚΣ μόνο... σε εργαστήριο!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν υπήρχε σοβαρή αντιπολίτευση, με τις μ@λ@κιες που έχουν γίνει τα 2 τελευταία χρόνια, θα είχαν καταρρεύσει σαν πύργος από τραπουλόχαρτα.
    Απλά, έχουν απέναντι τον ΣΡΖ που είναι καφενείο και κάνουν ότι θέλουν.
    Αυτό βρε παιδιά δεν το καταλαβαίνω και πολύ, το έχω ρωτήσει και σε άλλον (στο fb) τι σημαίνει "σοβαρή αντιπολίτευση", και θα τι έκανε μία "σοβαρή αντιπολίτευση" που θα μπορούσε να φέρει αυτή την κυβέρνηση σε αδιέξοδο, αλλά απάντηση δεν πήρα. Μου έμεινε μόνο η διατύπωση "σοβαρή αντιπολίτευση", και η απάντηση "δεν ξέρω ακριβώς" (αλλά ούτε ακριβώς, ούτε γενικώς, όπως φαίνεται.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάντως θα συμφωνήσω μαζί σου

    50 χρόνων ανωμαλίες δεν μπορεί να τις διορθώσει μια κυβέρνηση που εκλέχτηκε για να κυβερνήσει με βάθος 4ετίας

    αν ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνηση με αυτά τα χιόνια σίγουρα θα είχαμε απώλειες ανθρωπίνων ζωών όπως είχαμε 100+ απώλειες ανθρώπινων ζωών σε μια πυρκαγιά (φωτιά) από έλλειψη συντονισμού και εντολής εκκένωσης πληθυσμού που θα έπρεπε να είχε δοθεί.

    αν τώρα το επόμενο πολιτικό κόμμα που κυβερνήσει αυτή την χώρα είναι το ΚΙΝ.ΑΛ (ΠΑΣΟΚ) τότε είμαστε άξιοι της τύχης μας

    όσο και να μην μου αρέσει να το λέω ο Κ.ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ είναι καταλληλότερος για ΠΘ και η ΝΔ για ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ
    Αν είχαμε το Σύριζα, θα είχαμε νεκρούς, κλπ, κλπ... αυτό λέει κι η προπαγάνδα της ΝΔ και των ΜΜΕ και ακολούθων της πάντως. Δεν τους αφήνουν αυτούς τους νεκρούς ούτε να ησυχάσουν...

    Όσο κι αν δεν σου αρέσει, ο Μητσοτάκης είναί ό,τι χειρότερο μπορούσε να υπάρξει για κυβέρνηση!
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  2. #54287
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια πράγματα δεν προσφέρονται για πολιτικοποίηση, ενα απο αυτά είναι και αυτό
    Όταν έχεις στο δυναμικό σου ακροδεξιούς υπουργούς και προσκάλεσες ανοιχτά, ακροδεξιούς ψηφοφόρους, καλό ειναι να σιωπάς (οχι εσυ συγκεκριμένα έτσι? )

  3. #54288
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Η αντιπολίτευση πρέπει "να ακούγεται". Αν δεν ακούγεται λοιπόν στον ΣΚΑΪ δεν είναι σοβαρή. Θέλει λίγο ΣΚΑΪ, λίγο Χατζηνί, λίγο Ευαγγελάτο, λίγο μέσα Μαρινάκη. Η έναν "Αρκά" ρε παιδί μου
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #54289
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αντιπολίτευση πρέπει "να ακούγεται". Αν δεν ακούγεται λοιπόν στον ΣΚΑΪ δεν είναι σοβαρή. Θέλει λίγο ΣΚΑΪ, λίγο Χατζηνί, λίγο Ευαγγελάτο, λίγο μέσα Μαρινάκη. Η έναν "Αρκά" ρε παιδί μου
    Αλλά για να ακουστεί βέβαια ακόμα και εκεί, πρέπει να εμφανίζεται, να τη βγάζουν. Κι όταν την βγάζουν να την αφήνουν να πει αυτό που θέλει...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  5. #54290
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγώ νομίζω ότι η αντιπολίτευση χρειάζεται λίγα αιρ κοντισιον.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #54291
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεννητρια ΔΕΝ εχεις και χωρις ρευμα - δες βορεια προαστια
    Αν οι συνθήκες είναι κανονικές την πολυκατοικία την τροφοδοτεί με ρεύμα το κανονικό δίκτυο παροχής ρεύματος από την ΔΕΗ και τον οποιοδήποτε πάροχο ενέργειας
    Αν οι συνθήκες δεν είναι κανονικές και υπάρξει διακοπή τροφοδοσίας παροχής ρεύματος από το δίκτυο του παρόχου ΔΕΗ (οποιουδήποτε άλλου) και του διαχειριστή ΔΕΔΔΗΕ τότε αναλαμβάνει να καλύψει το κενό της παροχής ρεύματος η εγκατάσταση Φ/Β (εγκατάσταση που βρίσκεται στην ταράτσα και σε δωμάτιο) ή η γεννήτρια πετρελαίου (εγκατάσταση που βρίσκεται στο υπόγειο) η οποία είναι συνδεμένη με δύο δεξαμενές πετρελαίου των 1.800 λίτρων (3.600 λίτρα πετρέλαιο σύνολο) που τροφοδοτούν αυτήν και τον λέβητα/καυστήρα πετρελαίου της κεντρική θέρμανσης.

  7. #54292
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath

  8. #54293
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό βρε παιδιά δεν το καταλαβαίνω και πολύ, το έχω ρωτήσει και σε άλλον (στο fb) τι σημαίνει "σοβαρή αντιπολίτευση", και θα τι έκανε μία "σοβαρή αντιπολίτευση" που θα μπορούσε να φέρει αυτή την κυβέρνηση σε αδιέξοδο, αλλά απάντηση δεν πήρα. Μου έμεινε μόνο η διατύπωση "σοβαρή αντιπολίτευση", και η απάντηση "δεν ξέρω ακριβώς" (αλλά ούτε ακριβώς, ούτε γενικώς, όπως φαίνεται.
    Σοβαρή αντιπολίτευση είναι το να έχεις στελέχη με την ευφυΐα και το λέγειν, ώστε με κάθε τοποθέτησή τους εντός και εκτός βουλής να τους κάνουν ρόμπα.
    Δεν ξέρω π.χ. αν έχεις παρακολουθήσει ομιλίες του Βαρουφάκη στη βουλή. Τέτοια στελέχη λείπουν από τον ΣΥΡΙΖΑ.

    Δυστυχώς πέραν του Τσίπρα και ελαχίστων ακόμα (μετρημένων στα δάχτυλα του ενός χεριού), το βασικό πρόβλημα του κόμματος είναι αυτό, ότι δηλαδή δεν έχει ικανό πλήθος στελεχών για να σηκώσουν το γάντι. Οι περισσότεροι εκεί πέρα, είναι για τα πανηγύρια.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  9. #54294
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ναι, αυτό ειναι που λείπει, 20 βαρουφάκηδες. Βρε δεν βλέπεις ότι δεν καταλαβαίνουν Χριστό, ό,τι κι αν γίνει, ό,τι και αν τους πουν; Το λέγειν, και η εφράδεια είναι το πρόβλημα; Αυτά ήταν καλά πριν 30-40 χρόνια, είχαν ενδιαφέρον και οι συζητήσεις στη Βουλή με τις αντιπαραθέσεις. Τώρα από το ένα αφτί μπαίνουν, και από το άλλο βγαίνουν...

    Για το δεύτερο, ότι πάρα πολλοί είναι για τα πανηγύρια, δεν θα διαφωνήσω.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  10. #54295
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ΚΣ μόνο... σε εργαστήριο!

    - - - Updated - - -



    Αυτό βρε παιδιά δεν το καταλαβαίνω και πολύ, το έχω ρωτήσει και σε άλλον (στο fb) τι σημαίνει "σοβαρή αντιπολίτευση", και θα τι έκανε μία "σοβαρή αντιπολίτευση" που θα μπορούσε να φέρει αυτή την κυβέρνηση σε αδιέξοδο, αλλά απάντηση δεν πήρα. Μου έμεινε μόνο η διατύπωση "σοβαρή αντιπολίτευση", και η απάντηση "δεν ξέρω ακριβώς" (αλλά ούτε ακριβώς, ούτε γενικώς, όπως φαίνεται.

    - - - Updated - - -



    Αν είχαμε το Σύριζα, θα είχαμε νεκρούς, κλπ, κλπ... αυτό λέει κι η προπαγάνδα της ΝΔ και των ΜΜΕ και ακολούθων της πάντως. Δεν τους αφήνουν αυτούς τους νεκρούς ούτε να ησυχάσουν...

    Όσο κι αν δεν σου αρέσει, ο Μητσοτάκης είναί ό,τι χειρότερο μπορούσε να υπάρξει για κυβέρνηση!
    στην πράξη όμως δεν το βλέπω αυτό αγαπητέ μου φίλε

    όσο χειρότερος είναι ως ΠΘ όπως λες ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ όπως και η ΝΔ ως ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ

    τα πράγματα δείχνουν τα αντίθετα αποτελέσματα

    καθώς και στα φυσικά φαινόμενα και στην πανδημία τα έχουν πάει μια χαρά

    και αν κρίνω από τα αποτελέσματα τους προηγούμενους πιστεύω ότι αν ήταν ΠΘ ο ΤΣΙΠΡΑΣ και ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ο ΣΥΡΙΖΑ ναι θα είχαμε απώλειες ανθρωπίνων ζωών (νεκρούς) και σε παρακαλώ πάρα πολύ μην μου κάνεις υποδείξεις σχετικά με τους νεκρούς στο Μάτι καθώς σε αυτούς περιλαμβάνονται συγγενικά/φιλικά πρόσωπα άρα έχω ένα παραπάνω λόγο για να τα χώνω στον πιο άχρηστο/ανίκανο για ΠΘ τον ΤΣΙΠΡΑ και για την πιο ΑΝΙΚΑΝΗ/ΑΧΡΗΣΤΗ για ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ τον ΣΥΡΙΖΑ.

  11. #54296
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    @sotos65

    Εγώ πάντως, εκεί βλέπω την βασική αδυναμία της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
    Εσύ, που το αποδίδεις;
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  12. #54297
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αυτό ειναι που λείπει, 20 βαρουφάκηδες. Βρε δεν βλέπεις ότι δεν καταλαβαίνουν Χριστό, ό,τι κι αν γίνει, ό,τι και αν τους πουν; Το λέγειν, και η εφράδεια είναι το πρόβλημα; Αυτά ήταν καλά πριν 30-40 χρόνια, είχαν ενδιαφέρον και οι συζητήσεις στη Βουλή με τις αντιπαραθέσεις. Τώρα από το ένα αφτί μπαίνουν, και από το άλλο βγαίνουν...

    Για το δεύτερο, ότι πάρα πολλοί είναι για τα πανηγύρια, δεν θα διαφωνήσω.
    Για το δεύτερο επίσης θα συμφωνήσω και εγώ

    ο Βαρουφάκης έχει πάντως γνώσεις γύρω από τα οικονομικά και μακάρι να εκμεταλλευόντουσαν όλα τα πολιτικά κόμματα ανθρώπους που έχουν γνώσεις γύρω από ένα αντικείμενο

    μην κοιτάς που δεν μπορούν να εφαρμοστούν κάποια πράγματα από αυτά που έλεγε ο Βαρουφάκης αλλά και ο Τσίπρας ως ΠΘ γιατί όταν η χώρα χρωστάει για (100) 99 χρόνια και είναι στα μνημόνια λόγω του ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ - ΓΑΠ - ΤΣΙΠΡΑ/ΚΑΜΜΕΝΟΥ το αποτέλεσμα το ξέρουμε και το γνωρίζουμε το ποιος κάνει πλέον κουμάντο στην χώρα μας ... αυτοί που μας δανείζουν και έχουν το χρήμα στην τσέπη τους γιατί εμείς δεν έχουμε ούτε σεντ.

  13. #54298
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιζει και η τυχη και εφτασαν πολυ κοντα να εχουν ενα νεο παγωμενο ματι με εκατομβες .... Με τσιριζα και εγω βαζω στοιχημα . Τωρα σοβαρα εσυ θα αφηνες τα λεφτα σου στο βαρουφακη να εφαρμοσει τις θεωριες του ?

  14. #54299
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    @sotos65

    Εγώ πάντως, εκεί βλέπω την βασική αδυναμία της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
    Εσύ, που το αποδίδεις;
    εγώ πάντως αυτό που βλέπω ότι σε όλες τις κυβερνήσεις που έχουν περάσει αυτά τα 49+ (50) χρόνια είναι ότι έχουμε πολιτικούς με επάγγελμα πολιτικός/βουλευτής στην ουσία άνεργους/άεργους δεν έχουμε ανθρώπους που έχουν δουλέψει έξω στην αγορά εργασίας να έχουν γνώσεις / εμπειρία / να έχουν κολλήσει ένσημα πάνω στην εργασία τους να ξέρουν πως δουλεύει η αγορά και πως λύνονται τα προβλήματα (και πίστεψε με λύνονται πάρα πολύ απλά τα περισσότερα προβλήματα της καθημερινότητας του κάθε πολίτη)

    αυτοί όλοι που θέλουν την ψήφο μας το μόνο που τους νοιάζει είναι να γίνουν βουλευτές και να παίρνουν τα 5.000-10.000 ευρώ το μήνα και να έχουν τα ανάλογα προνόμια

    δεν υπηρετούν την δημοκρατία ούτε τους πολίτες ούτε την χώρα

    τους νοιάζει μόνο η τσέπη τους να γεμίζει

    για αυτό έχουμε προβλήματα εδώ και 50 χρόνια τώρα που άλλες χώρες τα έχουν λύσει...

  15. #54300
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάντως αυτό που βλέπω ότι σε όλες τις κυβερνήσεις που έχουν περάσει αυτά τα 49+ (50) χρόνια είναι ότι έχουμε πολιτικούς με επάγγελμα πολιτικός/βουλευτής στην ουσία άνεργους/άεργους δεν έχουμε ανθρώπους που έχουν δουλέψει έξω στην αγορά εργασίας να έχουν γνώσεις / εμπειρία / να έχουν κολλήσει ένσημα πάνω στην εργασία τους να ξέρουν πως δουλεύει η αγορά και πως λύνονται τα προβλήματα (και πίστεψε με λύνονται πάρα πολύ απλά τα περισσότερα προβλήματα της καθημερινότητας του κάθε πολίτη)
    Καλό και τούτο το αφήγημα, προσωπικά το θυμάμαι να λέγεται στην Ελλάδα από το 1984 με την τότε θατσερικής επινόησης καμπάνια του Μητσοτάκη του Α' που στην τελική κόπιαρε αντίστοιχα αφηγήματα του εξωτερικού, αλλά δεν έχει δράκο.

    Αυτό το "άνθρωποι της αγοράς και της πιάτσας να μας κυβερνούν αντί για επαγγελματίες πολιτικούς" είναι από τις μέγιστες παπάτζες που λίγο πολύ συνέτειναν στην συνολική κατρακύλα και στην τελική τους είδαμε επανειλημένα τους ανθρώπους της πιάτσας σε δράση
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 3620 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 36003610361536183619362036213622362536303640 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας