Σελ. 1767 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17471757176217651766176717681769177217771787 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 26.491-26.505 από 78436
  1. #26491
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Φερτε πισω πολακη,τσακαλωτο να κανουν επιταξεις ιδιωτικων ΜΕΘ και υποκλισεις στους κινεζους για τις τζαμπα μασκες για να μας σωσουν,να μην ξεχασει ο πολακης να στριβει τσιγαρακι.Οι ζαιοι να μην κουνανε το δαχτυλο και προπαντος να μην εχουν το υφακι του σωτηρα.Σκατα ηταν και επι ημερων τους το συστημα Υγειας,πετσοκοψανε μισθους,συνταξεις κλπ.

  2. #26492
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να χαρίσουν τίποτα. Για αυτό και σε ρώτησα περί δικαστηρίων και αποφάσεων μιας και εσύ ήσουν που έκανες αναφορά στο θέμα αυτό και μάλιστα, μιλάς με σιγουριά, για το ότι δεν συντρέχει λόγος για απαγόρευση κυκλοφορίας διότι δεν έχουμε κατάσταση έκτακτης ανάγκης.

    Αυτό πάντως που έγινε παράθεση δεν λέει τίποτα. Τι πάει να πει κίνδυνος υγείας. Πως ακριβώς ορίζεται αυτό. Με νεκρούς? Με πιθανούς νεκρούς? Με κάποια στατιστική? Με κρίση του εκάστοτε πρωθυπουργού? Υπάρχει κάποιος πιο ειδικός να μας διαφωτίσει? Με τρομάζει πάντως που έτσι απλά, κατεβάζει ρολά μία δημοκρατία.

    Εγώ θέλω να επιστραφούν τα χρήματα με δικαστική απόφαση. Θα μιλάμε για μία (κατά κάποιο τρόπο έτσι) προσωπική δικαίωση, για αυτή τη φυλάκιση που μας έχουν υποχρεώσει και δεν μου κάθεται καλά.
    Το ότι γίνεται το ίδιο σε όλο τον κόσμο το προσπερνάς, το ότι είναι κάτι που επιβάλουν τόσοι και τόσοι επιστήμονες; όχι εκεί κόλλημα με τον Μητσοτάκη.

    Τα ίδια χαζά σαν δικαιολογίες με πριν, μα δεν είναι 10 άτομα, μα δεν απαγορεύεται να βγούμε έξω, μα όχι εκείνο μα όχι το άλλο.

  3. #26493
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.557
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι γίνεται το ίδιο σε όλο τον κόσμο το προσπερνάς, το ότι είναι κάτι που επιβάλουν τόσοι και τόσοι επιστήμονες; όχι εκεί κόλλημα με τον Μητσοτάκη.

    Τα ίδια χαζά σαν δικαιολογίες με πριν, μα δεν είναι 10 άτομα, μα δεν απαγορεύεται να βγούμε έξω, μα όχι εκείνο μα όχι το άλλο.
    Τώρα εδώ που τα λέμε με τον ΚΥΜ έχει ένα δίκιο το παλικάρι ε? δεν έχει?.... εγώ κρατάω μια στάση αναμονής πλέον... ανεξαιρέτως αν συμφωνώ και έχω εκφράσει και την άποψή μου εδώ για τα μέτρα και έχω γίνει και κακός σε κάποιους... θέλω να δω τι θα γίνει όταν ισορροπήσει η κατάσταση σιγά σιγά. Θα επανέλθουμε όπως ήμασταν? εργασιακά κυρίως μιλάω γιατί νοιώθω και βλέπω πράγματα σιγά σιγά που γίνονται που δεν μου αρέσουν και κάνουν κρα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #26494
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα εδώ που τα λέμε με τον ΚΥΜ έχει ένα δίκιο το παλικάρι ε? δεν έχει?.... εγώ κρατάω μια στάση αναμονής πλέον... ανεξαιρέτως αν συμφωνώ και έχω εκφράσει και την άποψή μου εδώ για τα μέτρα και έχω γίνει και κακός σε κάποιους... θέλω να δω τι θα γίνει όταν ισορροπήσει η κατάσταση σιγά σιγά. Θα επανέλθουμε όπως ήμασταν? εργασιακά κυρίως μιλάω γιατί νοιώθω και βλέπω πράγματα σιγά σιγά που γίνονται που δεν μου αρέσουν και κάνουν κρα.
    Αμέσως με την ισορρόπηση της κατάστασης; φυσικά και όχι ειδικά εργασιακά.

  5. #26495
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.237
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα εδώ που τα λέμε με τον ΚΥΜ έχει ένα δίκιο το παλικάρι ε? δεν έχει?.... εγώ κρατάω μια στάση αναμονής πλέον... ανεξαιρέτως αν συμφωνώ και έχω εκφράσει και την άποψή μου εδώ για τα μέτρα και έχω γίνει και κακός σε κάποιους... θέλω να δω τι θα γίνει όταν ισορροπήσει η κατάσταση σιγά σιγά. Θα επανέλθουμε όπως ήμασταν? εργασιακά κυρίως μιλάω γιατί νοιώθω και βλέπω πράγματα σιγά σιγά που γίνονται που δεν μου αρέσουν και κάνουν κρα.
    Κανένα δίκιο δεν έχει με κάθε σεβασμό.
    Αντίθετα κάθε δίκιο έχει ο Σπύρος. Εκτός και αν ζουμε σε κανα μικρόκοσμο, εκτός αν προσπερνάμε ότι σε πολλές χώρες πεθαίνουν σαν τις μύγες, ειναι τρελλό το να ρωτάμε ποιό ειναι το θέμα κινδύνου δημοσίας υγείας, όπως επίσης μόνο ως αστείο θα μπορούσα να λάβω το ότι προσπερνάμε το όλο θέμα της ελλειψης θεραπείας και εμβολείων για το συγκεκριμένο.

    Πραγματικά είμαστε τυχεροί που για μια φορά έτυχε; πέτυχε; να προλάβουμε από ότι δείχνει τα χειρότερα. Να λέμε καλά.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #26496
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.557
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα δίκιο δεν έχει με κάθε σεβασμό.
    Αντίθετα κάθε δίκιο έχει ο Σπύρος. Εκτός και αν ζουμε σε κανα μικρόκοσμο, εκτός αν προσπερνάμε ότι σε πολλές χώρες πεθαίνουν σαν τις μύγες, ειναι τρελλό το να ρωτάμε ποιό ειναι το θέμα κινδύνου δημοσίας υγείας, όπως επίσης μόνο ως αστείο θα μπορούσα να λάβω το ότι προσπερνάμε το όλο θέμα της ελλειψης θεραπείας και εμβολείων για το συγκεκριμένο.

    Πραγματικά είμαστε τυχεροί που για μια φορά έτυχε; πέτυχε; να προλάβουμε από ότι δείχνει τα χειρότερα. Να λέμε καλά.
    Εγώ δεν μιλάω για τα μέτρα πρόληψης μετάδοσης του ιού που συμφωνώ μαζί τους απόλυτα γιατί κάποιοι τον π@ίζουνε... μιλάω για το μετά που λένε κάποιοι εδώ μέσα που έχουν εκφράσει τις αμφιβολίες τους.
    Από εκεί και πέρα το ότι ήδη κινούμαστε σε αντιεργατικά μέτρα νομίζω είναι πασιφανές.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #26497
    Εγγραφή
    29-10-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα δίκιο δεν έχει με κάθε σεβασμό.
    Αντίθετα κάθε δίκιο έχει ο Σπύρος. Εκτός και αν ζουμε σε κανα μικρόκοσμο, εκτός αν προσπερνάμε ότι σε πολλές χώρες πεθαίνουν σαν τις μύγες, ειναι τρελλό το να ρωτάμε ποιό ειναι το θέμα κινδύνου δημοσίας υγείας, όπως επίσης μόνο ως αστείο θα μπορούσα να λάβω το ότι προσπερνάμε το όλο θέμα της ελλειψης θεραπείας και εμβολείων για το συγκεκριμένο.

    Πραγματικά είμαστε τυχεροί που για μια φορά έτυχε; πέτυχε; να προλάβουμε από ότι δείχνει τα χειρότερα. Να λέμε καλά.
    Οτι ακολουθεί πιστεύω θα ίσχυε με οποιαδήποτε κυβέρνηση:

    Εντελώς απροετοίμαστη η Ελλάδα, όπως σχεδόν όλη η Δύση, με τουλάχιστον 5000 αναπνευστηρες και 2000 ΜΕΘ λιγότερες από όσες χρειαζεται για να αντιμετωπίσει την επιδημία, βλέποντας τη φρίκη στην Ιταλία, πήρε μέτρα κοινωνικής απομόνωσης σχεδόν εσπευσμένα.
    Και πολύ καλά έκανε βέβαια.
    Όμως το αποτέλεσμα θα είναι μετά από αυτή τη φάση 10.500.000 Έλληνες (σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία) να μην έχουν "κολλήσει", να μην έχουν κάποιοι μερική έστω ανοσία.
    Με τον συγκεκριμένο ιό το θέμα δεν είναι αν θα "κολλήσει" περίπου το 50% του κόσμου (π.χ. 5.000.000 Έλληνες), αλλά πότε.

    Αυτη τη στιγμή η κυβέρνηση ποντάρει σε πιθανή εποχικότητα, αλλά δεν υπάρχει καμία απόδειξη ότι με καλύτερο καιρό ο ιός θα "φύγει".
    Αντίθετα φαίνεται ότι επηρεάζεται λίγο από τον καιρό και ίσως μειώνεται 40% η μεταδοτικότητά του σε υψηλότερες θερμοκρασίες.
    Όμως μιλάμε για έναν τρομερά μεταδοτικό ιό.

    Οπότε πατήσαμε pause. Είτε για το καλοκαίρι, είτε αν είμαστε τυχεροί για το φθινόπωρο.


    Αν δεν φτιάξουμε εκατοντάδες νέες ΜΕΘ και αν δεν ξεκινήσουμε μαζικά κατά χιλιάδες τα τεστ δεν έχουμε καταφέρει να γλυτώσουμε. Πως θα πάρεις αξιόπιστα μέτρα μερικής εξάπλωσης;
    Θα προλάβουν να μας σώσουν εμβόλια και φάρμακα;
    εδώ γελάμε πικρά, όταν για τις απλές μάσκες γίνεται παγκόσμιος πόλεμος όπως μας είπε ο Υπουργός Υγείας.

    Δεν είναι η έλλειψη φαρμάκου μόνο που σκοτώνει στην Ιταλία, είναι η έλλειψη ΜΕΘ και αναπνευστήρων που αν υπήρχαν οι 10.700 νεκροί θα ήταν τώρα 5.000.

    Για μένα το νούμερο που εχει πραγματικά σημασία (στον κομμάτι του δυτικου κόσμου που θεωρητικά έχεις πρόσβαση στο σύστημα υγείας όταν σκουρύνουν τα πράγματα) είναι η αναλογία νοσηλευομενων / θεραπευμένων.

    Η Γερμανία έχει 540 νεκρούς και 9.000 θεραπευμένους (χωρίς "μυστικά" φάρμακα) την ώρα που οι Ιταλοί θεραπεύουν χοντρικά 1 για καθε 1 που πεθαινει και οι Γάλλοι, Ισπανοί θεραπεύουν 2 και 3 για καθε 1 νεκρό.

    Οι Νοτιο Κορεάτες έχουν 132 νεκρούς με πάνω από 4.000 θεραπευμένους, 9.000 κρούσματα σύνολο χωρίς σκληρές καραντίνες, μια χώρα που πριν 3 βδομάδες είχε τα περισσοτερα κρουσματα εκτος Κινας...

    Η Ελλάδα ως τώρα έχει 5 θεραπευμένους για κάθε 4 νεκρούς.

    Φυσικά όλα τα νούμερα με την επιφύλαξη του ιντερνετ, αλλά για το διδακτορικό επιδημιολογίας του fb που κατέχω χοντρικά κάνουν.

    Για μένα η Ελλάδα συγκρίνεται εσφαλμένα με τις μεγάλες ευρωπαϊκές χώρες, χώρες με τρομερή οικονομική δραστηριότητα και συνδεδεμένες μεταξύ τους οικονομικά και φυσικά με τρένα και αυτοκινητόδρομους, ενώ θα έπρεπε να βλέπουμε περισσότερο τι γίνεται στα Βαλκάνια, ίσως την Πορτογαλία κτλ

  8. #26498
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Η Κορέα έχει κάνει 395,194 τέστ σε έναν πληθυσμό 51εκ σίγουρα απο τα περισσότερα σε σύγκριση με τον υπόλοιπο κόσμο, αλλά και πάλι λίγα
    Τεστ γενικά είναι σε έλλειψη, κυρίως στις πρώτες ύλες σε ολο τον κόσμο, όποτε τι κάνουμε;

  9. #26499
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Η ακράια λιτότητα και ο νεοφιλελευθερισμός που επιβάλεται από την γερμανία και τους φίλους της, διαλύσαν την δημόσια υγεία, το κοινωνικό κράτος και είναι υπέυθυνες για χιλιάδες θανάτους και μελλοντικά για 100δες χιλιάδες.
    Η ΕΕ πρέπει να διαλυθεί πάραυτα καθώς είναι club 5 χωρών που εκμεταλλεύονται τους υπόλοιπους.

  10. #26500
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.237
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emfragmatron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι ακολουθεί πιστεύω θα ίσχυε με οποιαδήποτε κυβέρνηση:

    Εντελώς απροετοίμαστη η Ελλάδα, όπως σχεδόν όλη η Δύση, με τουλάχιστον 5000 αναπνευστηρες και 2000 ΜΕΘ λιγότερες από όσες χρειαζεται για να αντιμετωπίσει την επιδημία, βλέποντας τη φρίκη στην Ιταλία, πήρε μέτρα κοινωνικής απομόνωσης σχεδόν εσπευσμένα.
    Και πολύ καλά έκανε βέβαια.
    Όμως το αποτέλεσμα θα είναι μετά από αυτή τη φάση 10.500.000 Έλληνες (σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία) να μην έχουν "κολλήσει", να μην έχουν κάποιοι μερική έστω ανοσία.
    Με τον συγκεκριμένο ιό το θέμα δεν είναι αν θα "κολλήσει" περίπου το 50% του κόσμου (π.χ. 5.000.000 Έλληνες), αλλά πότε.

    Αυτη τη στιγμή η κυβέρνηση ποντάρει σε πιθανή εποχικότητα, αλλά δεν υπάρχει καμία απόδειξη ότι με καλύτερο καιρό ο ιός θα "φύγει".
    Αντίθετα φαίνεται ότι επηρεάζεται λίγο από τον καιρό και ίσως μειώνεται 40% η μεταδοτικότητά του σε υψηλότερες θερμοκρασίες.
    Όμως μιλάμε για έναν τρομερά μεταδοτικό ιό.

    Οπότε πατήσαμε pause. Είτε για το καλοκαίρι, είτε αν είμαστε τυχεροί για το φθινόπωρο.


    Αν δεν φτιάξουμε εκατοντάδες νέες ΜΕΘ και αν δεν ξεκινήσουμε μαζικά κατά χιλιάδες τα τεστ δεν έχουμε καταφέρει να γλυτώσουμε. Πως θα πάρεις αξιόπιστα μέτρα μερικής εξάπλωσης;
    Θα προλάβουν να μας σώσουν εμβόλια και φάρμακα;
    εδώ γελάμε πικρά, όταν για τις απλές μάσκες γίνεται παγκόσμιος πόλεμος όπως μας είπε ο Υπουργός Υγείας.

    Δεν είναι η έλλειψη φαρμάκου μόνο που σκοτώνει στην Ιταλία, είναι η έλλειψη ΜΕΘ και αναπνευστήρων που αν υπήρχαν οι 10.700 νεκροί θα ήταν τώρα 5.000.

    Για μένα το νούμερο που εχει πραγματικά σημασία (στον κομμάτι του δυτικου κόσμου που θεωρητικά έχεις πρόσβαση στο σύστημα υγείας όταν σκουρύνουν τα πράγματα) είναι η αναλογία νοσηλευομενων / θεραπευμένων.

    Η Γερμανία έχει 540 νεκρούς και 9.000 θεραπευμένους (χωρίς "μυστικά" φάρμακα) την ώρα που οι Ιταλοί θεραπεύουν χοντρικά 1 για καθε 1 που πεθαινει και οι Γάλλοι, Ισπανοί θεραπεύουν 2 και 3 για καθε 1 νεκρό.

    Οι Νοτιο Κορεάτες έχουν 132 νεκρούς με πάνω από 4.000 θεραπευμένους, 9.000 κρούσματα σύνολο χωρίς σκληρές καραντίνες, μια χώρα που πριν 3 βδομάδες είχε τα περισσοτερα κρουσματα εκτος Κινας...

    Η Ελλάδα ως τώρα έχει 5 θεραπευμένους για κάθε 4 νεκρούς.

    Φυσικά όλα τα νούμερα με την επιφύλαξη του ιντερνετ, αλλά για το διδακτορικό επιδημιολογίας του fb που κατέχω χοντρικά κάνουν.

    Για μένα η Ελλάδα συγκρίνεται εσφαλμένα με τις μεγάλες ευρωπαϊκές χώρες, χώρες με τρομερή οικονομική δραστηριότητα και συνδεδεμένες μεταξύ τους οικονομικά και φυσικά με τρένα και αυτοκινητόδρομους, ενώ θα έπρεπε να βλέπουμε περισσότερο τι γίνεται στα Βαλκάνια, ίσως την Πορτογαλία κτλ
    Θα ξεκινήσω λέγοντας ότι πρώτα από όλα συμφωνώ με τη τοποθέτηση σου, δηλαδή ότι προφανώς ναι,οκ, καλά κάναμε και πήραμε ότι μέτρα πήραμε αλλά αν δε κάνουμε κάποια πράγματα (ιατρική υποδομή, προμήθειες κλπ),τιποτα ουσιαστικά δε κάνουμε.
    Ο ιος δε πάει κάπου. Εμβόλιο δε θα δούμε σύντομα, μακάρι να δούμε φαρμακευτική αγωγή σχετικά συντομα, όμως ο περιορισμός απλά βάζει φρένο και όσο δε κάνουμε κάτι για αυξηση resources σε σχέση με τα κρούσματα η κατάσταση θα χειροτερεύει.
    Και απλά να προσθέσω (αν δεν είναι κατανοητό) ότι ποσώς με ενδιαφέρει ποιος κυβερνα στη παρούσα φάση..


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #26501
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.048
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emfragmatron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε πατήσαμε pause. Είτε για το καλοκαίρι, είτε αν είμαστε τυχεροί για το φθινόπωρο.
    Επιτέλους μια άποψη που με εκφράζει 99%.

    Για το εναπομείναν 1%: Πόσο καιρό μπορεί να μπει σε pause η οικονομία ή η κοινωνία ?
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  12. #26502
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους μια άποψη που με εκφράζει 99%.

    Για το εναπομείναν 1%: Πόσο καιρό μπορεί να μπει σε pause η οικονομία ή η κοινωνία ?
    Με όσους μιλώ Ελλάδα και εξωτερικό, λίγο πολύ στις 10-12 εβδομάδες να αποτελεί το απόλυτο όριο σε οικονομικούς όρους. Κάποια κράτη λιγότερο, π.χ. 6-8 εβδομάδες, άλλα λίγο παραπάνω. Αλλά, μάλλον 10-12 εβδομάδες το απόλυτο maximum να μην κινείται τίποτε όπως συμβαίνει τώρα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #26503
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΕΕ πρέπει να διαλυθεί πάραυτα καθώς είναι club 5 χωρών που εκμεταλλεύονται τους υπόλοιπους.
    Ολο αυτο λεμε αλλα ποτε δεν ειδα καποια χωρα να εχει τα κακαλα να σηκωθει να φυγει με το οποιος κοστος για την ιδια μπορει να εχει αυτο,καλα κανει ο κοντε και ζηταει βοηθεια αλλα θα πρεπει να ξερει οτι οι γερμανοι δεν θα του χαρισουν λεφτα ουτε θα του σβησουν χρεη,ακομη και εν καιρω πανδημιας οπως ειναι τωρα με τον ιο.Ειναι σκληρη η σταση αυτη και οντως εχει κουρασει γενικα,δεν αλλαζει ομως,ο καροτσακιας εφυγε,η μερκελ θα φυγει καποια στιγμη,πιστευτε οτι οι γερμανοι μετα θα "μαλακωσουν" και θα μοιραζουν πακετα μαρσαλ?

    Γιατί η Γερμανία δεν θέλει τα κορονο-ομόλογα

    «Στη θέση της γερμανικής κυβέρνησης, της Καγκελαρίου, δεν έχει αλλάξει κάτι. Ακόμη και σε περιόδους κρίσης είναι απαραίτητο εγγύηση και έλεγχος να παραμένουν σε ένα χέρι».

  14. #26504
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Κορέα έχει κάνει 395,194 τέστ σε έναν πληθυσμό 51εκ σίγουρα απο τα περισσότερα σε σύγκριση με τον υπόλοιπο κόσμο, αλλά και πάλι λίγα
    Τεστ γενικά είναι σε έλλειψη, κυρίως στις πρώτες ύλες σε ολο τον κόσμο, όποτε τι κάνουμε;
    H Κορέα, αυτά τα τεστ, δεν τα έκανε στα κουτουρού.

    Εξάντλησε την ιχνηλάτηση των νοσούντων/θετικών πρώτα και πριν από όλα, δεν είπε απλά σε όσους ήρθαν σε επαφή "καλά, ψιλοαπομονωθείτε μόνοι σας, αν θέτε, κι αν κάτι παρουσιάσετε εδώ είμαστε".

    Έλιωσε στα test κόσμο που θα μπορούσε να μεταδώσει/μεταφέρει τον ιό, ακόμα και ασυμπτωματικούς.

    Αυτό ζητάμε, αυτό ζητάει ο κάθε λογικός άνθρωπος.

    Προσωπικά, πριν από την έναρξη του περιορισμού εδώ, έμπαινα σε 4 διαφορετικά νοσοκομεία μέσα στη βδομάδα...μόνο στο 1 (ένα) από αυτά με θερμομετρούσαν στην είσοδο (κι όχι πάντα).

    Αν λόγω καλού ανοσοποιητικού το πέρασα εντελώς "ανώδυνα" σε 1-2 μέρες, εκεί στα ξεκινήματα και στη συνέχεια το πήγαινα πέρα-δώθε?

    Καλά τα μέτρα περιορισμού μέχρι τώρα, αλλά χωρίς και στοχευμένες δράσεις, είναι ημίμετρα στην καλύτερη.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  15. #26505
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Το μόνο παρηγορο είναι ότι οι Βρυξέλλες θα τραβήξουν το σκοινί μέχρι να σπάσει. Διαβάζω στον οικονομικό τύπου του εξωτερικού ότι η ΕΕ είναι τελειωμένη. Έρχεται η Βορειοευρωπαικη ένωση.

Σελ. 1767 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 17471757176217651766176717681769177217771787 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας