Σελ. 810 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 790800805808809810811812815820830 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.136-12.150 από 78436
  1. #12136
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Έρχονται και θα μας σώσουν.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  21_13_20171202_tk_6771_sooc1512210333.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  568,4 KB 
ID: 189067

  2. #12137
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    @cca σωστό αυτό που λες. Βέβαια είχαν επιλογές και μάλιστα πιο πολιτικά ενεργή ήταν τότε. Χαρακτηριστεί να σου πω ότι το σύστημα δεν τόλμησε να αγγίξει κάποια πράγματα, ενώ σήμερα με όλο αυτό το ιντερνέτ βλέπεις το γίνεται.

    Σε κάθε περίπτωση έστω και αν δεν είχαν επιλογές, οι επιλογές τους να μην αντιδράσουν, να ψηφίζουν κατεπαναληψη τους δίνει ευθύνες. Με την ίδια λογική που θέλει τον Έλληνα να έχει ευθύνη ενώ ουσιαστικά είμαστε μαριονέτες ξένες συμφερόντων, έτσι και τότε έχουν ευθύνη.

    Ευθύνες δεν έχεις κάτι αυτό συζητήσιμο μόνο με το πιστόλι στο κεφάλι.

    Όμως δεν το έγραψα για να κατηγορήσω. Αναφέρθηκα στις ευθύνες για να καταλήξω στο λάθος, την συγγνώμη και την παραδοχή. Τα άφησαν να γίνουν σκατά. Άλλο θα πουν ξεγελάστηκαν και άλλοι θα πούνε μια χαρά βολεψαν την πάρτυ τους.

    Στο κατακλείδι όμως, έχει γίνει μεγάλη πατάτα και δεν βλέπω ένα για ένα να αναλογίζεται των ευθυνών του.

    Φαντάζομαι ότι όσοι είστε στον χώρο της πληροφορικής σαν έχουν πρήξει τον έρωτα με το rétrospective. Παρά από την πλάκα, η βασική ιδέα είναι να συζητηθεί τι πήγε λάθος, να αναλυθεί για να μην ξαναγίνει. Όμως ούτε αυτό δεν έχουμε το θάρρος.

    Συγγνώμη κιόλας αλλά πέρα από όλα, η περιφανια έχει μετατραπεί σε ψωρο-περιφανια. Αυτά βέβαια έχουν κατευθυνθεί αλλά όπως πάντα επισημάνω, τα ήθελε και ο κώλος μας. Επίσης να πω ότι δεν είμαστε το μόνο έθνος που συμπεριφέρεται έτσι. Τουλάχιστον όμως κάποιοι Αμερικανοί και κάποιο Ευρωπαίοι σχολιάζουν για τα "λάθη" που έχουν κάνει τα έθνη τους και τους έχει βάλει στο μάτι η μισή μουσουλμανική κοινότητα. Το λέω σαν παράδειγμα μικρής διάθεσης για αυτοκριτική. Όχι ότι γίνεται κάτι βέβαια.

    Αναρωτιέμαι, όταν θα γίνει η μεγάλη μ@λακια θα τολμήσουν κάποιοι γρήγοροι στην διχόνοια να παραδεχτούν το λάθος τους; Ή έχουν την αίσθηση ότι θα τους λυπηθεί το σύστημα.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  3. #12138
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Συγνώμη, αλλά...
    Κάποια στιγμή τα πράγματα πρέπει να λέγονται με το όνομά τους :
    * είτε λοιπον ο κόσμος ψήφιζε ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ με τον τρόπο που πάει στο γήπεδο (κοινώς δεν ήξερε γιατί ψήφιζε αλλά γούσταρε)
    * είτε ψήφιζε γιατί υπήρχε ρουσφέτι
    * είτε ήταν ΤΟΣΟ βλάκας που ενώ έβλεπε το λάθος, συνέχιζε
    * είτε ΔΕΝ έβλεπε το λάθος και συνέχιζε

    Σημασία έχει ότι από την μεταπολίτευση και μετά και μέχρι τελικά που έσκασε το σύστημα, ο Ελληνικός Λαός με το ΑΛΑΝΘΑΣΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ του (C) (R) (TM) Α.Γ.Π, o οποίος δεν αντέχει αλήθειες σε μεγάλες δόσεις (C) (R) (TM) Κ.Μ. , απλά έχει τεράστια ευθύνη για το που φτάσαμε.
    Και έχει γιατί δεν του έβαλε κανενας πιστόλι στο κεφάλι για το πως θα ψηφίσει. Γιατι πανηγύριζε στους δρόμους με ντουντούκες,
    γιατί έριχνε ξύλο όταν πήγαινε αμισθί αφισοκολλητής, γιατί έκανε σκ@@@ το σύστημα εκπαίδευσης για να έχουμε κόμματα στα πανεπιστήμια και στα ΤΕΙ, γιατί γούσταρε να λέει ότι έχει τον γνωστό Βουλευτή (Υφ)Υπουργό κλπ κλπ κλπ και ακόμα και σήμερα θα πετύχεις το κομματόσκυλο που οργανώνει τις τοπικές οργανώσεις ειδικά ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.
    Φταίει γιατί μετά από τόσα μνημόνια και ξύλο,θέλει να βγάλει ΝΔ, και μη μου λέτε ότι δεν έχει καταλάβει το πως έφτασε εδω. Απλά είναι ΟΚΝΗΡΟΣ και δεν θέλει να παραδεχτεί τα λάθη του.
    Δεν θέλει να εργαστεί ο ίδιος για τη λύση, ποτέ δεν ήθελε. Θέλει τον πρίγκηπα στο άσπρο άτι. Τον ΕΘΝΟΣΩΤΗΡΑ , που μετά τον καταριέται.

    Η δημοκρατία είναι όσο ισχυρη είναι η ποιότητα του πολίτη.
    Ο πολίτης που δεν γουστάρει να κάνει αυτοκριτική του αξίζει η χειρότερη μοίρα.

    Συγνώμη, αλλά αυτή ειναι η πραγματικότητα.

    - - - Updated - - -

    Φαντάζομαι ότι όσοι είστε στον χώρο της πληροφορικής σαν έχουν πρήξει τον έρωτα με το rétrospective. Παρά από την πλάκα, η βασική ιδέα είναι να συζητηθεί τι πήγε λάθος, να αναλυθεί για να μην ξαναγίνει. Όμως ούτε αυτό δεν έχουμε το θάρρος.
    Lessons learned βασικά στο PMI, ή regression analysis κατά το SIT/UAT.
    Σε κάθε περίπτωση δεν γίνεται να βρίσκεις τη λύση σε ένα πρόβλημα και να επαναλαμβάνεις το ίδιο λάθος.
    Σκοπός ειναι η επίλυση του προβλήματος και να μαθαίνεις από αυτό.

    To err is human, to repeat a mistake is the problem.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #12139
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, αλλά...
    Κάποια στιγμή τα πράγματα πρέπει να λέγονται με το όνομά τους :
    Spoiler:
    * είτε λοιπον ο κόσμος ψήφιζε ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ με τον τρόπο που πάει στο γήπεδο (κοινώς δεν ήξερε γιατί ψήφιζε αλλά γούσταρε)
    * είτε ψήφιζε γιατί υπήρχε ρουσφέτι
    * είτε ήταν ΤΟΣΟ βλάκας που ενώ έβλεπε το λάθος, συνέχιζε
    * είτε ΔΕΝ έβλεπε το λάθος και συνέχιζε

    Σημασία έχει ότι από την μεταπολίτευση και μετά και μέχρι τελικά που έσκασε το σύστημα, ο Ελληνικός Λαός με το ΑΛΑΝΘΑΣΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ του (C) (R) (TM) Α.Γ.Π, o οποίος δεν αντέχει αλήθειες σε μεγάλες δόσεις (C) (R) (TM) Κ.Μ. , απλά έχει τεράστια ευθύνη για το που φτάσαμε.
    Και έχει γιατί δεν του έβαλε κανενας πιστόλι στο κεφάλι για το πως θα ψηφίσει. Γιατι πανηγύριζε στους δρόμους με ντουντούκες,
    γιατί έριχνε ξύλο όταν πήγαινε αμισθί αφισοκολλητής, γιατί έκανε σκ@@@ το σύστημα εκπαίδευσης για να έχουμε κόμματα στα πανεπιστήμια και στα ΤΕΙ, γιατί γούσταρε να λέει ότι έχει τον γνωστό Βουλευτή (Υφ)Υπουργό κλπ κλπ κλπ και ακόμα και σήμερα θα πετύχεις το κομματόσκυλο που οργανώνει τις τοπικές οργανώσεις ειδικά ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.
    Φταίει γιατί μετά από τόσα μνημόνια και ξύλο,θέλει να βγάλει ΝΔ, και μη μου λέτε ότι δεν έχει καταλάβει το πως έφτασε εδω. Απλά είναι ΟΚΝΗΡΟΣ και δεν θέλει να παραδεχτεί τα λάθη του.
    Δεν θέλει να εργαστεί ο ίδιος για τη λύση, ποτέ δεν ήθελε. Θέλει τον πρίγκηπα στο άσπρο άτι. Τον ΕΘΝΟΣΩΤΗΡΑ , που μετά τον καταριέται.

    Η δημοκρατία είναι όσο ισχυρη είναι η ποιότητα του πολίτη.
    Ο πολίτης που δεν γουστάρει να κάνει αυτοκριτική του αξίζει η χειρότερη μοίρα.

    Συγνώμη, αλλά αυτή ειναι η πραγματικότητα.

    - - - Updated - - -


    Lessons learned βασικά στο PMI, ή regression analysis κατά το SIT/UAT.
    Σε κάθε περίπτωση δεν γίνεται να βρίσκεις τη λύση σε ένα πρόβλημα και να επαναλαμβάνεις το ίδιο λάθος.
    Σκοπός ειναι η επίλυση του προβλήματος και να μαθαίνεις από αυτό.


    To err is human, to repeat a mistake is the problem.
    exactamundo με την διαφορά ότι εγώ πιστεύω ότι έπεσε τεράστιος δάχτυλος απέξω. Δεν είναι άλλωστε και τυχαίο το αντι-αμερικάνικο κλίμα που κακά τα ψέματα μετά τον Β πόλεμο σκατά μας τα έκανε εδώ και στην Κύπρο. Πέρα όμως από αυτό, αν διαβάσεις το δόγμα του σοκ και την εξομολογήση ενός οικονομικού δολοφόνου, καταλαβαίνεις ότι δεν έχουν γίνει τυχαία ότι έγινε. Όταν ταξιδέψεις και λίγο στο εξωτερικό και δεις και γνωρίσεις κόσμο από χώρες που αναφέρονται σαν θύματα της ξένης παρέμβασης, τότε ένας ακόμη λόγος να μην θεωρείς τα τεκτενόμενα στην Ελλάδα ως έτσι μοναδικά. Οι συνειδήσεις έχουν εξαγοραστεί με τα τσουβάλια. και στην υπόλοιπη ευρώπη θεώρησαν το κοινωνικό κράτος ως δεδομένο και παράτησαν την πολιτική στους ξεπουλημένους. Στην Γερμανία πχ, που τους θεωρούμε και σούπερ οικονομική δύναμη, υπάρχει σοβαρή φτώχεια και το κράτος πρόνοιας μειώνεται διαρκώς. Στην Αγγλία, μετά το διαγωνισμό χειραγώγησης για το brexit, που συνεχίζεται θα τους διαλύσουν το δημόσιο σύστημα υγείας. Στο Βέλγιο, μεγάλες υπηρεσίες έχουν ιδιωτικοποιηθεί και όλοι γκρινιάζουν, από το σπιτάκι τους όμως στην μέση του πουθενά με την μια bmv ο καθένας. Μόνο στα κράτη μαφίες δεν έχουν πειράξει και πολλά, γιατί άλλωστε;

    Και ξαναρωτάω. Μου έκλεψαν το σπίτι. Ποιοι ή ποιος έχουν ευθύνη;
    • Εγώ;
    • Εγώ και αν είχα κάνει τα πάντα για να προφυλαχθώ;
    • Ο κλέφτης;
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  5. #12140
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Όλοι μας κάποια στιγμή έχουμε πεί ή κάνει κάποια βλακεία (ή την λέξη με τα πολλά α)
    Αλλά να ζητάς και τα ρέστα είναι κάπως!


    http://thestival.gr/lifestyle/item/3...siotitas-video


    Τι κάνει ο κόσμος για τα 10 λεπτά προβολής

  6. #12141
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι μας κάποια στιγμή έχουμε πεί ή κάνει κάποια βλακεία (ή την λέξη με τα πολλά α)
    Αλλά να ζητάς και τα ρέστα είναι κάπως!

    http://thestival.gr/lifestyle/item/3...siotitas-video


    Τι κάνει ο κόσμος για τα 10 λεπτά προβολής
    φταίει ο δικηγόρος οκ, αλλά φταίνε και οι συνεργάτες της κ. Σκορδά που πιάνουν ένα μικρόφωνο τα τσουτσέκια και ξεφτιλίζουν τον οποιοδήποτε με ποιο δικαίωμα.
    Και ανάμεσα τους υπάρχουν και γιωτάδες που δεν πήγαν να υπηρετήσουν το στρατό γιατί είχαν υποτιθέμενα προβλήματα υγείας,όμως μια χαρά την κάνουν την εκπομπή, δηλ εμείς που πήγαμε τι είμαστε μακάκες και αυτοί οι έξυπνοι.
    blast from the past
    http://www.tovima.gr/relatedarticles...le/?aid=178273


    Ο κόσμος πλέον έχει ξυπνήσει τους έχει σιχαθεί και έχει καταλάβει το βρώμικο ρόλο των μίντια Δεν τρώει σανό καπίτο

    Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τα χοντρά παιδιά ίσα ίσα τα θεωρώ τα καλύτερα παιδιά

    Υ.Γ. θέλω να ξέρω τώρα που έρχονται οι δύσκολες εποχές ποιος θα υπερασπιστεί την πατρίδα οι διάσημοι ή τα παιδιά του λαού εεε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaris2335 : 09-12-17 στις 18:07.

  7. #12142
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φταίει ο δικηγόρος οκ, αλλά φταίνε και οι συνεργάτες της κ. Σκορδά που πιάνουν ένα μικρόφωνο τα τσουτσέκια και ξεφτιλίζουν τον οποιοδήποτε με ποιο δικαίωμα.


    Υ.Γ. θέλω να ξέρω τώρα που έρχονται οι δύσκολες εποχές ποιος θα υπερασπιστεί την πατρίδα οι διάσημοι ή τα παιδιά του λαού εεε;
    σε καταλαβαίνω, βέβαια εμένα με πειράζει το ότι βάζουν πολύ αλάτι στο φαΐ

    Αν Ρωτάς τι σχέση έχει τώρα αυτό, καταλαβαίνεις πως νιώθω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 09-12-17 στις 19:37.

  8. #12143
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    exactamundo με την διαφορά ότι εγώ πιστεύω ότι έπεσε τεράστιος δάχτυλος απέξω. Δεν είναι άλλωστε και τυχαίο το αντι-αμερικάνικο κλίμα που κακά τα ψέματα μετά τον Β πόλεμο σκατά μας τα έκανε εδώ και στην Κύπρο. Πέρα όμως από αυτό, αν διαβάσεις το δόγμα του σοκ και την εξομολογήση ενός οικονομικού δολοφόνου, καταλαβαίνεις ότι δεν έχουν γίνει τυχαία ότι έγινε. Όταν ταξιδέψεις και λίγο στο εξωτερικό και δεις και γνωρίσεις κόσμο από χώρες που αναφέρονται σαν θύματα της ξένης παρέμβασης, τότε ένας ακόμη λόγος να μην θεωρείς τα τεκτενόμενα στην Ελλάδα ως έτσι μοναδικά. Οι συνειδήσεις έχουν εξαγοραστεί με τα τσουβάλια. και στην υπόλοιπη ευρώπη θεώρησαν το κοινωνικό κράτος ως δεδομένο και παράτησαν την πολιτική στους ξεπουλημένους. Στην Γερμανία πχ, που τους θεωρούμε και σούπερ οικονομική δύναμη, υπάρχει σοβαρή φτώχεια και το κράτος πρόνοιας μειώνεται διαρκώς. Στην Αγγλία, μετά το διαγωνισμό χειραγώγησης για το brexit, που συνεχίζεται θα τους διαλύσουν το δημόσιο σύστημα υγείας. Στο Βέλγιο, μεγάλες υπηρεσίες έχουν ιδιωτικοποιηθεί και όλοι γκρινιάζουν, από το σπιτάκι τους όμως στην μέση του πουθενά με την μια bmv ο καθένας. Μόνο στα κράτη μαφίες δεν έχουν πειράξει και πολλά, γιατί άλλωστε;

    Και ξαναρωτάω. Μου έκλεψαν το σπίτι. Ποιοι ή ποιος έχουν ευθύνη;
    • Εγώ;
    • Εγώ και αν είχα κάνει τα πάντα για να προφυλαχθώ;
    • Ο κλέφτης;
    Δε πιστευω σε εξωτερικους παράγοντες.
    Σε ελλειψη ενημέρωσης, σε τεμπελειά , οκνειρία βεβαίως.
    Να το πω περιληπτικά, πάντα θα επιβουλεύεται κάποιος το σπίτι σου.
    Ευθυνη δική σου ειναι το αν εσυ θα αφήσεις κάποιος να σε ληστέψει.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #12144
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε πιστευω σε εξωτερικους παράγοντες.
    Σε ελλειψη ενημέρωσης, σε τεμπελειά , οκνειρία βεβαίως.
    Να το πω περιληπτικά, πάντα θα επιβουλεύεται κάποιος το σπίτι σου.
    Ευθυνη δική σου ειναι το αν εσυ θα αφήσεις κάποιος να σε ληστέψει.
    Οκ. Ευχαριστώ για την απάντηση, γιατί είχα ξαναρωτήσει. Να σε ρωτήσω λοιπόν με βάση αυτό. Γιατί λοιπόν τιμωρείτε ο κλέφτης και όχι ο ιδιοκτήτητης που άφησε τον σπίτι να ληστευτεί;
    Μπορώ να το επεκτείνω κιολας σε πιο σχετικά ζητήματα αλλά ας ξεκινήσουμε εδώ.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  10. #12145
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ. Ευχαριστώ για την απάντηση, γιατί είχα ξαναρωτήσει. Να σε ρωτήσω λοιπόν με βάση αυτό. Γιατί λοιπόν τιμωρείτε ο κλέφτης και όχι ο ιδιοκτήτητης που άφησε τον σπίτι να ληστευτεί;
    Μπορώ να το επεκτείνω κιολας σε πιο σχετικά ζητήματα αλλά ας ξεκινήσουμε εδώ.
    Μπλέκεις νομοθεσία ενώ εγώ μιλώ περί ΕΥΘΥΝΗΣ.
    Κοινώς αυτό που λέω ειναι απλό.
    Θεωρώ ότι ο καθένας έχει ΕΥΘΥΝΗ απέναντι στον εαυτό του να προστατέψει τη περιουσία του.

    Αλλο αυτό άλλο ο νόμος.
    Αλλιώς άσε τη πόρτα ανοιχτή, να σε ληστέψουν, μετά ξέρεις, αν τον πιάσουν, θα τον τιμωρήσουν !


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #12146
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε καταλαβαίνω, βέβαια εμένα με πειράζει το ότι βάζουν πολύ αλάτι στο φαΐ

    Αν Ρωτάς τι σχέση έχει τώρα αυτό, καταλαβαίνεις πως νιώθω
    are you talking to me to me

    Αν σε ενόχλησαν αυτά που είπα Ξύδι κάνει καλό

  12. #12147
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    are you talking to me to me

    Αν σε ενόχλησαν αυτά που είπα Ξύδι κάνει καλό
    Το έκανες και πρόβα μπροστά απο τον καθρέφτη;

    Ναι σε εσένα μιλάω, πόσο πιο offtopic Θα μπορούσες να είσαι;

  13. #12148
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπλέκεις νομοθεσία ενώ εγώ μιλώ περί ΕΥΘΥΝΗΣ.
    Κοινώς αυτό που λέω ειναι απλό.
    Θεωρώ ότι ο καθένας έχει ΕΥΘΥΝΗ απέναντι στον εαυτό του να προστατέψει τη περιουσία του.

    Αλλο αυτό άλλο ο νόμος.
    Αλλιώς άσε τη πόρτα ανοιχτή, να σε ληστέψουν, μετά ξέρεις, αν τον πιάσουν, θα τον τιμωρήσουν !
    Νομίζω ξεχνάς το πώς οι κοινωνίες ανέπτυξαν τους νόμους. Αλλά με βάση την απάντηση σου, φταίμε για όλα σε συλλογικό και ατομικό επίπεδο. Τώρα αν ο άλλος ή άλλοι για τον οποιοδήποτε λόγο έχουν τύχει να είναι σαφως πάνω των δυνατοτήτων σου και χρησιμοποιήσουν το πλεονέκτημά τους για το δικό σου κακό τότε πάλι πάλι εμείς έχουμε ευθύνη που δεν έκατσε. Πολλές ομοιότητες με κάθε επεξήγηση του εκάστοτε καρχαρία που θέλει να κάνει το δικό του. Στην τελική δεν φταίει αυτός αλλά ο πιο αδύναμος του και κάθε νόμος είναι εμπόδιο.

    Δηλαδή αν η Αμερική πχ αποφασίσει να ρίξει μια πυρηνική κάπου εδώ στην γειτονιά, τότε πάλι οι μη έχοντες τα πυρηνικά θα φταίνε που δεν έχουν για να ρίξουν και αυτοί μια πίσω; Ξέρω ότι θα μου πεις ναι αναφερόμενος στην λογική της αμοιβαίας εξόντωσης.

    Μου φαίνεται πολύ κάπως η λογική σου και οι προεκτάσεις της. Όμως θα ήθελα να ακούσω πως η λογική σου θα προσάρμοζαταν στα παραδείγματα μου ή σε ανάλογα δικά σου.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  14. #12149
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Αντί για αμπελοφιλοσοφίες, δεν τοποθετείστε για το παρακάτω ; ; ;

    George Billinis
    1,2 δίς η ετήσια επιχορήγηση των ΤΑΠ-ΟΤΕ και ΤΑΠ-ΔΕΗ από τον κρατικό προϋπολογισμό, προκειμένου να συμπληρώνουν συντάξεις, που και χωρίς αυτήν είναι ήδη οι υψηλότερες που χορηγεί το σύστημα.

    0,85 δίς η ετήσια δαπάνη για το ΕΚΑΣ, που ενίσχυε το λιγοστό εισόδημα των χαμηλοσυνταξιούχων.

    Η φιλολαϊκή κυβέρνηση στα πλαίσια των περικοπών επέλεξε να καταργήσει το δεύτερο αφήνοντας ανέγγιχτη την πρώτη.

    Τα κόμματα της φιλολαϊκής αντιπολίτευσης εγκαλούν την κυβέρνηση για την κατάργηση του ΕΚΑΣ, αλλά για την επιχορήγηση στα δύο ευγενή Ταμεία τσιμουδιά.

    Η αναμέτρηση μεταξύ "συνδικαληστών-συντεχνιών-πελατών" και αδύναμων έχει σαφέστατο νικητή και είναι οι πρώτοι
    Όσον αφορά τον αντίλογο:
    Η συμφωνία βενιζέλου-ΓΕΝΟΠ του '99 προέβλεπε την ετήσια επιχορήγηση του ΤΑΠ-ΔΕΗ από τον προϋπολογισμό ως αντάλλαγμα για την ενσωματωμένη περιουσία των εργαζομένων στη ΔΕΗ. Η απορία μου είναι η εξής: από το 1999 ως σήμερα έχουν δοθεί στο ΤΑΠ-ΔΕΗ 18*600=>10 δίς έναντι συμμετοχής σε μια περιουσία που στο ΧΑΑ αποτιμάται 0,4 δίς. Δηλαδή οι φορολογούμενοι πλήρωσαν στους ΔΕΗτζήδες 25 φορές την αξία ολόκληρης της ΔΕΗ κι έχει ο Θεός πόσα χρόνια ακόμη θα πληρώνουν.
    Παλαιότερα ο Κούλης μας έλεγε:
    http://www.iefimerida.gr/news/212510...sei-i-symfonia
    https://energypress.gr/news/mitsotak...omenon-tis-dei

    Πλέον σιωπή...

    Προφανώς σε αυτή την χώρα θα κυβερνούν οι συντεχνίες.

  15. #12150
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ξεχνάς το πώς οι κοινωνίες ανέπτυξαν τους νόμους. Αλλά με βάση την απάντηση σου, φταίμε για όλα σε συλλογικό και ατομικό επίπεδο. Τώρα αν ο άλλος ή άλλοι για τον οποιοδήποτε λόγο έχουν τύχει να είναι σαφως πάνω των δυνατοτήτων σου και χρησιμοποιήσουν το πλεονέκτημά τους για το δικό σου κακό τότε πάλι πάλι εμείς έχουμε ευθύνη που δεν έκατσε. Πολλές ομοιότητες με κάθε επεξήγηση του εκάστοτε καρχαρία που θέλει να κάνει το δικό του. Στην τελική δεν φταίει αυτός αλλά ο πιο αδύναμος του και κάθε νόμος είναι εμπόδιο.

    Δηλαδή αν η Αμερική πχ αποφασίσει να ρίξει μια πυρηνική κάπου εδώ στην γειτονιά, τότε πάλι οι μη έχοντες τα πυρηνικά θα φταίνε που δεν έχουν για να ρίξουν και αυτοί μια πίσω; Ξέρω ότι θα μου πεις ναι αναφερόμενος στην λογική της αμοιβαίας εξόντωσης.

    Μου φαίνεται πολύ κάπως η λογική σου και οι προεκτάσεις της. Όμως θα ήθελα να ακούσω πως η λογική σου θα προσάρμοζαταν στα παραδείγματα μου ή σε ανάλογα δικά σου.
    Κοιτα τα πράγματα ειναι απλά όπως και να το δεις.
    Αν εσυ θες να πιάνεις παραδείγματα τύπου WMD attack, θα σου πω ότι δεν είναι applicable στο παράδειγμά μας μιας και που πχ η Ρωσία πιθανότατα θα κάνει retaliate άρα για τι ακριβώς συζητάμε ;
    Και αφού ξέρεις ότι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτή ειναι η απάντηση, δεν αντιλαμβάνομαι για ποιό λόγο κάνεις την ερώτηση αφού ξέρεις ότι δεν έχει λογική;

    Μήπως απλά σε ενοχλεί η λογική μου ακριβώς γιατί κάπου έχω δίκιο;
    Μήπως γιατί απλά έχουμε υποχρέωση να κοιτάμε τα του οίκου μας και όχι να περιμένουμε άλλους να κάνουν τη δουλειά για μας ;

    Λέμε τώρα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντί για αμπελοφιλοσοφίες, δεν τοποθετείστε για το παρακάτω ; ; ;

    George Billinis

    Όσον αφορά τον αντίλογο:


    Παλαιότερα ο Κούλης μας έλεγε:
    http://www.iefimerida.gr/news/212510...sei-i-symfonia
    https://energypress.gr/news/mitsotak...omenon-tis-dei

    Πλέον σιωπή...

    Προφανώς σε αυτή την χώρα θα κυβερνούν οι συντεχνίες.
    Γνωστά τσατσιλίκια, νομίζω (?) τα έχουμε ξαναπεί.
    Οσο πιο γρήγορα τελειώνουμε με τέτοιες καταστάσεις τόσο το καλύτερο.

    Και αυτό κολλά στη συζήτηση πίσω και τι με ρωτα ο φίλος.
    Οταν οι κυβερνήσεις κοιτάν να βολεύουν συντεχνίες, αλλάζουν κάθε χρόνο τα φορολογικά νομοσχέδια λες και είναι δεν ξέρω και γω τι, δεν υπάρχει καμία σταθερότητα αλλά μιλάμε για ανάπτυξη (lol) , μας φταίνε οι εξωγενείς παράγοντες, οι ΕΛ, ο ανάδρομος ερμής, οι Εβραίοι και οι Γερμανοι μαζί, μουσουλμάνοι και όχι μόνο, εμείς είμαστε άμοιροι ευθυνών γιατί ποτέ δεν ζητάμε ρουσφέτια και πάντα ααα πάντα όμως κοιτάμε το συλλογικό και ποτέ το προσωπικό μας συμφέρον.

    Βέβαια. Σε ένα άλλο συμπαν, far far away from here


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 810 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 790800805808809810811812815820830 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας