Σελ. 812 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 792802807810811812813814817822832 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.166-12.180 από 78436
  1. #12166
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει και πιο πιασάρικα άρθρα
    http://www.tokoulouri.com/society/trans_church/
    Τρου ποστ...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  25289256_950663405098014_2800176396799681797_n.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  78,8 KB 
ID: 189308
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  2. #12167
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τα λέω εγώ φίλε μου, αυτά έχουν ειπωθεί άπειρες φορές στα ΚΥΣΕΑ και είναι υπαρκτά σχέδια.


    Δηλαδή αυτά τα σχέδια υποστηρίζουν ότι μετά το χτύπημα θα μας αφήσουν να....ηρεμήσουμε οι Τούρκοι ? Μάλιστα, μάλλον εγώ δεν τα σκέφτομαι καλά.....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρου ποστ...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  25289256_950663405098014_2800176396799681797_n.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  78,8 KB 
ID: 189308


    Μελλοντική Πρωθυπουργάρα !!

  3. #12168
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την τελευταία φορά που "εφαρμόστηκαν" τέτοιες "ιδέες" "χάθηκε" η μισή Κύπρος...
    Αφού είχε φύγει η Ελληνική Μεραρχία με παρέμβαση Αμερικάνων και στο μεταξύ κάνουμε και ένα πραξικόπημα εναντίον του Μακάριου γνωρίζοντας ότι η Τουρκία θα επέμβει, όντας εγγυήτρια δύναμη... Ασ'το, μη το ανοίξουμε το θέμα και ξεφύγουμε ακόμη περισσότερο από το θέμα του παρόντος νήματος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή αυτά τα σχέδια υποστηρίζουν ότι μετά το χτύπημα θα μας αφήσουν να....ηρεμήσουμε οι Τούρκοι ? Μάλιστα, μάλλον εγώ δεν τα σκέφτομαι καλά.....
    Θα σκεφτούν καλύτερα αν θέλουν τη Συνθήκη της Λωζάνης ή των Σεβρών...

  4. #12169
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού είχε φύγει η Ελληνική Μεραρχία με παρέμβαση Αμερικάνων και στο μεταξύ κάνουμε και ένα πραξικόπημα εναντίον του Μακάριου γνωρίζοντας ότι η Τουρκία θα επέμβει, όντας εγγυήτρια δύναμη... Ασ'το, μη το ανοίξουμε το θέμα και ξεφύγουμε ακόμη περισσότερο από το θέμα του παρόντος νήματος.
    Δλδ θεωρείς ότι η χούντα δεν άφησε τους στρατιωτικούς να κάνουν σωστά τη δουλειά τους;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  5. #12170
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ θεωρείς ότι η χούντα δεν άφησε τους στρατιωτικούς να κάνουν σωστά τη δουλειά τους;
    Όπως ας πούμε τις κάσες των πυρομαχικών που ήταν γεμάτο πέτρες; Ή ότι την εισβολή της Τουρκίας που οι χουντικοί τη βάφτισαν άσκηση; Ή τα υποβρύχια που στάλθηκαν και γύρισαν πίσω αμέσως; Να μιλήσουμε για το φιάσκο της γενικής επιστράτευσης που δεν ήξεραν που τους πάνε τα 4; Για την ΕΛΔΥΚ που ήταν μόνη της;

    ΟΥΤΕ ιματισμό δεν είχαν να δώσουν στους επίστρατους, κοροϊδευόμαστε!;

  6. #12171
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα εσύ δεν συμφωνείς με τις ευθύνες της ελληνικής κοινωνίας, ούτε σε ειδικές ούτε σε γενικές γραμμές.

    Απαλλάσσεις πλήρως την ελληνική κοινωνία από τις ευθύνες της και λες ότι για όλα φταίνε οι έξω.

    Δηλαδή γι' αυτό π.χ. (και 100άδες άλλα τέτοια):



    φταίνε οι έξω;

    Φταίει το ότι "δεν μας άφησαν στην αυτοδιάθεσή μας";
    Για μια ακόμη φορά επαληθεύεις τον ρόλο σου. Γιατί γνωρίζω πολύ καλά ότι όταν ο ρόλος σου το χρειάζεται έχεις και 2-3 ώρες να κάνεις αναζήτηση ότι έχει ειπωθεί για να γράψεις μια έκθεση αράδα με πέντε παραθέσεις.

    Θα σου απαντήσω όμως κυρίως για τους άλλους για να μην υπάρχουν εντυπώσεις όπως ακριβώς το επιδιώκεις. Κράτα λοιπόν αυτό το πόστ στο αρχεία σου. Βοηθάει να μην εκτείθεσαι.

    Αν και ορισμένοι εδώ κάνουν διαγωνισμό τους ποιος θα τα χώσει καλύτερα στην Ελληνική κοινωνία, δεν είναι αυτός ο σκοπός ασχέτος αν ορισμένοι έντεχνα φροντίζουν η συζήτηση να μεταφέρεται πάντα σε αυτό. Έχω πει και θα τα γράψω ξανά, ότι έχει ευθύνη και μάλιστα μεγάλη. Άλλωστε εγώ είμαι και ο μοναδικός που έχει αναφερθεί στην παντελή έλλειψη μετάνοιας από την γενιά της μεταπολίτευσης που προϋποθέτει αναγνώριση λάθους. Όμως εδώ διαφέρουμε με τους διαγωνιζόμενους. Η μετάνοια είναι και τρόπος εξυλέωσης. Εγώ δεν έχω σκοπό να πάρω το βραβείο του μεγαλύτερου δυσφημητή για την Ελληνική κοινωνία. Ο λόγος που αναφέρομαι στην μετάνοια είναι όχι γιατί θα χορτάσω με συγνώμες αλλά γιατί θα προηγηθεί μια διαδικασία ανάλυσης ευθυνών. Αν κάποιος από τους γονείς μας πχ, μπει σε αυτή την διαδικασία και είναι ειλικρινής, είναι δυνατόν να μην ζητήσει και συγνώμη στο τέλος από τα παιδιά του; Εκτός και αν στην διαδικασία υπήρξε καθίκι και στρατευμένος και κατά την γνώμη του καλά έπραξε και mission accomplished. Άλλωστε η ελληνική ιστορία είναι γεμάτη από ήρωες και δωσυλόγους. Αλλά βλέπεις η πολύ περιφάνεια μας έχει μαράνει. Άλλοι βρίζουν τους μισούς και οι υπόλοιποι σε άμυνα και ψωροπεριφάνεια δεν ακούνε τίποτα. Είναι να μην αναρωτιέσαι αν και το βρίσιμο έχει καλιεργηθεί και μεθοδευτεί;

    Λέω όμως ότι όταν ψάχνεις τις αιτίες, δεν γίνεται να κλείνεις και τα μάτια σε εξωτερικού παράγοντες πόσο μάλλον σε ξένες βουλεύσεις. Και δεν το λέω αυτό μόνο γιατί θέλω να μειώσω την ευθύνη αλλά γιατί όταν ψάχνεις αιτίες με σκοπό να διορθώσεις ριζικά ένα πρόβλημα δεν μπορείς να είσαι επιλεκτικός. Δεν γίνεται να αποκλείεις κάποιες πτυχές. Αν το κάνεις τότε καταλήγεις σε μισο-αληθή συμπεράσματα και το χειρότερο όλων είναι ότι όποιος σε βοήθησε να επαναλάβεις το λάθος θα σε ξαναβοηθήσει, καθώς η ανάλυση σου του είπε ότι είναι τουλάχιστον ευπρόσδεκτος ο ρόλος του. Και εδώ είναι που διαφωνώ με τον aroutis και άλλους.

    Και σχετικά για τα δύο έτσι τελευταία καρφάκια σου. Πες στους Κύπριους, διαφορετική χώρα, Ελληνικό έθνος όμως, ότι δεν έπαισε ξένος δάχτυλος. Αν ήξερες λίγο ή ήθελες να καταλάβεις, θα ήθερες ότι σαν λαός οι Κύπριοι και με το δικαιώμα της αυτοδιάθεσης είχαν δικαιώμα να ανακηρύξουν με δημοψήφισμα είτε ένωση με Ελλάδα ή με Τουρκία ή ανεξάρτητο κράτος, ή ... Κοινώς ότι γούσταραν, γιατί αυτός τους παρέχει το διεθνές αναγνωρισμένο δικαιώμα της αυτοδιάθεσης. Πες επίσης σε αυτούς που βασανίστηκαν στην δικτατορία ότι δεν υπήρξε Αμερικανική υποστήριξη. Στα Ίμια, καμιά Αμερικανική παρέμβαση, προς θεού. Σε παρακαλώ. Οι υπερδυνάμεις του κόσμου σε κάθε ιστορική περίοδο με το σταυρό στο χέρι βοήθησαν κάθε "σύμμαχο" με τους αντίστοιχους ανά ιστορική περίοδο τρόπους. Και στην σημερινή εποχή, υπάρχουν και μη οπλικά μέσα. Τώρα, αν ο λαός σου είναι χάνος ή γουστάρει να εξαγοραστεί και αφήνεται να τους σκάψουν τον λάκο, δεν αλλάζει το γεγονός ότι καποιος κινεί τα νήματα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακολουθώντας την συζήτηση του αρουτι με τον chat , νομίζω ότι και οι δύο έχετε δίκιο-άδικο.Φυσικά φταίνε και οι εξωτερικές "παρεμβολές", αυτό όμως δεν απαλλάσσει την κοινωνία από τις ευθύνες της.
    Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  7. #12172
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως ας πούμε τις κάσες των πυρομαχικών που ήταν γεμάτο πέτρες; Ή ότι την εισβολή της Τουρκίας που οι χουντικοί τη βάφτισαν άσκηση; Ή τα υποβρύχια που στάλθηκαν και γύρισαν πίσω αμέσως; Να μιλήσουμε για το φιάσκο της γενικής επιστράτευσης που δεν ήξεραν που τους πάνε τα 4; Για την ΕΛΔΥΚ που ήταν μόνη της;

    ΟΥΤΕ ιματισμό δεν είχαν να δώσουν στους επίστρατους, κοροϊδευόμαστε!;
    Και ποιος εμπόδισε τους στρατιωτικούς να τα έχουν όλα έτοιμα και σωστά; Και βάσει σωστά εκπονημένου σχεδίου;
    Οι "πουλημένοι και δωσίλογοι πολιτικοί";

    Και για να το πάμε παραπέρα, για να μη συζητάμε τα προφανή:
    Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η στρατιωτική ηγεσία δεν θα είναι το ίδιο κακά οργανωμένη τώρα ή δεν θα κάνει χειρότερα "λάθη" όταν θα έρθει η στιγμή να δώσει το "μάθημα" στον "οχτρό"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 11-12-17 στις 12:50.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  8. #12173
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω όμως ότι όταν ψάχνεις τις αιτίες, δεν γίνεται να κλείνεις και τα μάτια σε εξωτερικού παράγοντες πόσο μάλλον σε ξένες βουλεύσεις. Και δεν το λέω αυτό μόνο γιατί θέλω να μειώσω την ευθύνη αλλά γιατί όταν ψάχνεις αιτίες με σκοπό να διορθώσεις ριζικά ένα πρόβλημα δεν μπορείς να είσαι επιλεκτικός. Δεν γίνεται να αποκλείεις κάποιες πτυχές. Αν το κάνεις τότε καταλήγεις σε μισο-αληθή συμπεράσματα και το χειρότερο όλων είναι ότι όποιος σε βοήθησε να επαναλάβεις το λάθος θα σε ξαναβοηθήσει, καθώς η ανάλυση σου του είπε ότι είναι τουλάχιστον ευπρόσδεκτος ο ρόλος του. Και εδώ είναι που διαφωνώ με τον aroutis και άλλους.
    Με λίγα λόγια είσαι επιλεκτικός το τι θα κρατήσεις σαν αίτια

  9. #12174
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια είσαι επιλεκτικός το τι θα κρατήσεις σαν αίτια
    Γιατί το λές αυτό;
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  10. #12175
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Nα τελειώνουμε με τα Ε/Τ - Κύπρο κλπ παρακαλώ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρου ποστ...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  25289256_950663405098014_2800176396799681797_n.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  78,8 KB 
ID: 189308
    Φαίνεται ότι ο εξωγήινος έχει πολλά ακόμα να του πει.... Στην αρχή κι εγώ νόμιζα ότι το tweet παραπάνω είναι από καμιά Ελληνοφρένεια και όμως είναι δικό του
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #12176
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μια ακόμη φορά επαληθεύεις τον ρόλο σου. Γιατί γνωρίζω πολύ καλά ότι όταν ο ρόλος σου το χρειάζεται έχεις και 2-3 ώρες να κάνεις αναζήτηση ότι έχει ειπωθεί για να γράψεις μια έκθεση αράδα με πέντε παραθέσεις.

    Θα σου απαντήσω όμως κυρίως για τους άλλους για να μην υπάρχουν εντυπώσεις όπως ακριβώς το επιδιώκεις. Κράτα λοιπόν αυτό το πόστ στο αρχεία σου. Βοηθάει να μην εκτείθεσαι.

    Αν και ορισμένοι εδώ κάνουν διαγωνισμό τους ποιος θα τα χώσει καλύτερα στην Ελληνική κοινωνία, δεν είναι αυτός ο σκοπός ασχέτος αν ορισμένοι έντεχνα φροντίζουν η συζήτηση να μεταφέρεται πάντα σε αυτό. Έχω πει και θα τα γράψω ξανά, ότι έχει ευθύνη και μάλιστα μεγάλη. Άλλωστε εγώ είμαι και ο μοναδικός που έχει αναφερθεί στην παντελή έλλειψη μετάνοιας από την γενιά της μεταπολίτευσης που προϋποθέτει αναγνώριση λάθους. Όμως εδώ διαφέρουμε με τους διαγωνιζόμενους. Η μετάνοια είναι και τρόπος εξυλέωσης. Εγώ δεν έχω σκοπό να πάρω το βραβείο του μεγαλύτερου δυσφημητή για την Ελληνική κοινωνία. Ο λόγος που αναφέρομαι στην μετάνοια είναι όχι γιατί θα χορτάσω με συγνώμες αλλά γιατί θα προηγηθεί μια διαδικασία ανάλυσης ευθυνών. Αν κάποιος από τους γονείς μας πχ, μπει σε αυτή την διαδικασία και είναι ειλικρινής, είναι δυνατόν να μην ζητήσει και συγνώμη στο τέλος από τα παιδιά του; Εκτός και αν στην διαδικασία υπήρξε καθίκι και στρατευμένος και κατά την γνώμη του καλά έπραξε και mission accomplished. Άλλωστε η ελληνική ιστορία είναι γεμάτη από ήρωες και δωσυλόγους. Αλλά βλέπεις η πολύ περιφάνεια μας έχει μαράνει. Άλλοι βρίζουν τους μισούς και οι υπόλοιποι σε άμυνα και ψωροπεριφάνεια δεν ακούνε τίποτα. Είναι να μην αναρωτιέσαι αν και το βρίσιμο έχει καλιεργηθεί και μεθοδευτεί;

    Λέω όμως ότι όταν ψάχνεις τις αιτίες, δεν γίνεται να κλείνεις και τα μάτια σε εξωτερικού παράγοντες πόσο μάλλον σε ξένες βουλεύσεις. Και δεν το λέω αυτό μόνο γιατί θέλω να μειώσω την ευθύνη αλλά γιατί όταν ψάχνεις αιτίες με σκοπό να διορθώσεις ριζικά ένα πρόβλημα δεν μπορείς να είσαι επιλεκτικός. Δεν γίνεται να αποκλείεις κάποιες πτυχές. Αν το κάνεις τότε καταλήγεις σε μισο-αληθή συμπεράσματα και το χειρότερο όλων είναι ότι όποιος σε βοήθησε να επαναλάβεις το λάθος θα σε ξαναβοηθήσει, καθώς η ανάλυση σου του είπε ότι είναι τουλάχιστον ευπρόσδεκτος ο ρόλος του. Και εδώ είναι που διαφωνώ με τον aroutis και άλλους.

    Και σχετικά για τα δύο έτσι τελευταία καρφάκια σου. Πες στους Κύπριους, διαφορετική χώρα, Ελληνικό έθνος όμως, ότι δεν έπαισε ξένος δάχτυλος. Αν ήξερες λίγο ή ήθελες να καταλάβεις, θα ήθερες ότι σαν λαός οι Κύπριοι και με το δικαιώμα της αυτοδιάθεσης είχαν δικαιώμα να ανακηρύξουν με δημοψήφισμα είτε ένωση με Ελλάδα ή με Τουρκία ή ανεξάρτητο κράτος, ή ... Κοινώς ότι γούσταραν, γιατί αυτός τους παρέχει το διεθνές αναγνωρισμένο δικαιώμα της αυτοδιάθεσης. Πες επίσης σε αυτούς που βασανίστηκαν στην δικτατορία ότι δεν υπήρξε Αμερικανική υποστήριξη. Στα Ίμια, καμιά Αμερικανική παρέμβαση, προς θεού. Σε παρακαλώ. Οι υπερδυνάμεις του κόσμου σε κάθε ιστορική περίοδο με το σταυρό στο χέρι βοήθησαν κάθε "σύμμαχο" με τους αντίστοιχους ανά ιστορική περίοδο τρόπους. Και στην σημερινή εποχή, υπάρχουν και μη οπλικά μέσα. Τώρα, αν ο λαός σου είναι χάνος ή γουστάρει να εξαγοραστεί και αφήνεται να τους σκάψουν τον λάκο, δεν αλλάζει το γεγονός ότι καποιος κινεί τα νήματα.



    Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι.

    Θέτεις ωραία τα επιχειρήματά σου οπότε μικρό το κακό.

    Να σε ρωτήσω κάτι από την μεριά μου,πολύ σωστά μιλάς για μετάνοια.Πες μου, εσύ βλέπεις στην καθημερινότητα σου να έχουμε μπει στην φάση της μετάνοιας και της αυτοκριτικής ? Της σωστής και ειλικρινείς αυτοκριτικής.Εγώ προσωπικά δεν το βλέπω πουθενά.

    Μήπως λοιπόν πρώτα σαν κοινωνία στο σύνολο της πρώτα πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας και ζητήσουμε συγνώμη σε αυτούς που πρέπει και μετά ορθώς να ψάξουμε και για τα "μπασήματα" απ'έξω ? Ρωτάω καλοπροαίρετα και όχι ειρωνικά.

  12. #12177
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος εμπόδισε τους στρατιωτικούς να τα έχουν όλα έτοιμα και σωστά; Και βάσει σωστά εκπονημένου σχεδίου;
    Οι "πουλημένοι και δωσίλογοι πολιτικοί";

    Και για να το πάμε παραπέρα, για να μη συζητάμε τα προφανή:
    Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η στρατιωτική ηγεσία δεν θα είναι το ίδιο κακά οργανωμένη τώρα ή δεν θα κάνει χειρότερα "λάθη" όταν θα έρθει η στιγμή να δώσει το "μάθημα" στον "οχτρό"
    Οι ίδιοι φταίνε γιατί νόμιζαν ότι τα είχαν όλα υπο έλεγχο.

    Τη σήμερον περισσότερο με φοβίζουν οι πολιτικοί που πετάνε στα σύννεφα της "ελληνοτουρκικής φιλίας" και του "we are the world, we are the children", παρά οι στρατιωτικοί που τουλάχιστον ξέρουν τι γίνεται στο στράτευμα, ειδικά τώρα με τις άγριες περικοπές.

    Και τουλάχιστον η σημερινή στρατιωτική ηγεσία δεν είναι σαν κάτι "Λυμπέρηδες" που ανέθεταν σε έναν Κλάδο να τα κάνει όλα και οι υπόλοιποι να είναι κομπάρσοι.

    Και σταματάω εδώ σεβόμενος τη παράκληση του Moderator.

  13. #12178
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται ότι ο εξωγήινος έχει πολλά ακόμα να του πει.... Στην αρχή κι εγώ νόμιζα ότι το tweet παραπάνω είναι από καμιά Ελληνοφρένεια και όμως είναι δικό του
    Μια θεωρία λέει οτι τον πληρώνει ο τσιπρας να τον κάνει αντιπολίτευση.
    Μια άλλη θεωρία λέει οτι είναι κλινικά ηλίθιος.
    Η τριτη θεωρία λέει οτι είναι εργολαβία του θείου μουρουτη με τα τρολ των 5 ευρώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 11-12-17 στις 13:59.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  14. #12179
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέτεις ωραία τα επιχειρήματά σου οπότε μικρό το κακό.

    Να σε ρωτήσω κάτι από την μεριά μου,πολύ σωστά μιλάς για μετάνοια.Πες μου, εσύ βλέπεις στην καθημερινότητα σου να έχουμε μπει στην φάση της μετάνοιας και της αυτοκριτικής ? Της σωστής και ειλικρινείς αυτοκριτικής.Εγώ προσωπικά δεν το βλέπω πουθενά.

    Μήπως λοιπόν πρώτα σαν κοινωνία στο σύνολο της πρώτα πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας και ζητήσουμε συγνώμη σε αυτούς που πρέπει και μετά ορθώς να ψάξουμε και για τα "μπασήματα" απ'έξω ? Ρωτάω καλοπροαίρετα και όχι ειρωνικά.
    Καμιά. Αυτό λέω. Ποιο κακό είναι μικρό;
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  15. #12180
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρου ποστ...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  25289256_950663405098014_2800176396799681797_n.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  78,8 KB 
ID: 189308
    Η ηλιθιότητα είναι αήττητη

    Αν καλούσαν την τροχαία ρε Κούλη, θα γίνονταν συνωστισμός όπως σε κάθε δρόμο της πόλης.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

Σελ. 812 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 792802807810811812813814817822832 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας