Σελ. 4097 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 40774087409240954096409740984099410241074117 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61.441-61.455 από 78436
  1. #61441
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει πλάκα που όλοι μιλάνε για τα μνημόνια, τον Βαρουφάκη, το πως φτάσαμε στα χάλια αυτά, μπα ε;
    Τις επιστολές Δούκα , τζιζ ε; Προς τον γαριδοκτόνο, δεν θέλουμε να τις πιάσουμε, γιατί είναι τοτεμ της ΝΔ , ε;
    Γιατί κάποιοι ψηφίσαν ΝΔ άσχετα με το ότι η ΝΔ (όπως και το ΠΑΣΟΚ , βεβαίως βεβαίωε) διέλυσαν αυτή τη χώρα , άσχετα με το ότι εννοείται ότι και το ΣΥΡΙΖΑ που παρέλαβε έκανε τα λάθη του.

    Συνεχίστε..
    Μια είναι η ψήφος φίλε.. προς ΝΔ και τέλος.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ef_syn.jpg 
Εμφανίσεις:  56 
Μέγεθος:  130,0 KB 
ID: 239031
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #61442
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασικά, το μόνο λάθος που έκαναν οι νεοδημοκράτες είναι που δεν έριξαν με τη βία την κυβέρνηση του Τσίπρα. Σε όλα τα άλλα ολόσωστοι
    Επίσης ότι τα μνημόνια ήταν σωστά και πάνσοφα, εμείς δεν τα εκτελέσαμε σωστά γι'αυτό και άλλοι ξεμπέρδεψαν από το 2012 ενώ εμείς περί άλλων τυρβάζαμε.

    Τελικά, οι μαλάκες της ιστορίας είναι οι Ευρωπαίοι που μας έβγαλαν από το καθεστώς, με τόσους πρόθυμους υποστηρικτές δεν έπρεπε να τελειώσει ποτέ - ούτε καν σε ρητορικό επίπεδο όπως έχει τελειώσει τώρα.

    Αν και είμαι βέβαιος ότι τα καλύτερα έρχονται και πάλι προφανώς θα φταίμε εμείς
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #61443
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Εννοείται. Αν δεν πάρει αυτοδυναμία ο Κούλης, θα φταίει η ιδεολογική ηγεμονία της αριστεράς.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  4. #61444
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια είναι η ψήφος φίλε.. προς ΝΔ και τέλος.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ef_syn.jpg 
Εμφανίσεις:  56 
Μέγεθος:  130,0 KB 
ID: 239031
    Ειδικά το αέριο ο Κούλης το ανέβασε, τα εξτρά τα βάζει για να πληρώσει το δάνειο του

  5. #61445
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικά το αέριο ο Κούλης το ανέβασε, τα εξτρά τα βάζει για να πληρώσει το δάνειο του
    Ακόμα και έτσι να ήταν θα το αποπλήρωνε στα 110 του χρόνια με το ρυθμό που το πληρώνει οπότε θέλει δουλίτσα ακόμα.

    Υ.Γ. Δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω στην τράπεζα να ζητήσω δάνειο για κατοικία και να ζητήσω αποπληρωμή μέχρι τα 100 μου ... θέλω να το κάνω και κάποιος να τραβάει βίντεο φυσικά..
    Υ.Γ.2. Θέλω να ζητήσω 150000€ για 49 χρόνια. Να πω ένα τόκο 20%? δεν ξέρω τι παίζουν γενικά .. αλλά έτσι βγαίνει 180000€... δια 588 μήνες = 306€ το μήνα οπότε ποιο φτηνά από το ενοίκιο που δίνω τώρα.
    Υ.Γ.3. Καλύπτω και περιουσιακά το δάνειο για ενέχυρο.
    Υ.Γ.4. Θα μου το δώσουν λέτε?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #61446
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς μόνοι μας βγάζαμε τα μάτια μας, θυμίζω ότι πήγε να πέσει η κυβέρνηση Σαμαρά για την παράταση της ημερομηνίας λήξης στο γάλα. Για αυτό και χρειαστήκαμε 3 μνημόνια και 10 χρόνια χαμένα όταν οι υπόλοιποι είχαν ξεμπερδέψει από το 12.
    H κυβερνηση Σαμαρά έπεσε για να ριξει ολη την ευθύνη στην "αριστερή παρένθεση".

    Για κακή του τύχη, ο κόσμος το κατάλαβε και τους μαυρισε 3 φορές μέσα σε ένα χρόνο.

    Οι λόγοι που έπεσε ο Συριζα, σιγουρα δεν ηταν οικονομικοί. Ηταν η κάκιστη επικοινωνιακή διαχείριση, κάτι το οποίο η ΝΔ εκμεταλλεύτηκε στον μέγιστο βαθμό και το έχει κάνει παράδειγμα προς μιμηση.

    Για παράδειγμα μια πραγματική ειδηση
    -Κακοποιός σκότωσε 3 άτομα.
    Η ίδια ειδηση με κυβερνηση Συριζα
    -Παράνομος μετανάστης κακοποιός σκότωσε 5 άτομα ενω ο πρωθυπουργός λιαζόταν στο κότερο.
    Η ίδια ειδηση με κυβέρνηση ΝΔ.
    -Σωτήρια επέμβαση των αρχών έσωσε δεκάδες πολίτες απο τη μανία ημεδαπού. Μόλις 3 νεκροί, χιλιάδες διασωθέντες.

  7. #61447
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και έτσι να ήταν θα το αποπλήρωνε στα 110 του χρόνια με το ρυθμό που το πληρώνει οπότε θέλει δουλίτσα ακόμα.

    Υ.Γ. Δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω στην τράπεζα να ζητήσω δάνειο για κατοικία και να ζητήσω αποπληρωμή μέχρι τα 100 μου ... θέλω να το κάνω και κάποιος να τραβάει βίντεο φυσικά..
    Υ.Γ.2. Θέλω να ζητήσω 150000€ για 49 χρόνια. Να πω ένα τόκο 20%? δεν ξέρω τι παίζουν γενικά .. αλλά έτσι βγαίνει 180000€... δια 588 μήνες = 306€ το μήνα οπότε ποιο φτηνά από το ενοίκιο που δίνω τώρα.
    Υ.Γ.3. Καλύπτω και περιουσιακά το δάνειο για ενέχυρο.
    έχεις 40 ακίνητα να βάλεις υποθήκη; αν έχεις θα σου δώσουν και για εως τα 200 σου, άλλωστε δράκουλα τον λέγαμε τον μπαμπά

  8. #61448
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις 40 ακίνητα να βάλεις υποθήκη; αν έχεις θα σου δώσουν και για εως τα 200 σου, άλλωστε δράκουλα τον λέγαμε τον μπαμπά
    Έχω μια πλαγιά βουνού στην Βόρεια Άνδρο που καταλήγει στη θάλασσα δηλωμένη επίσημα 70 στρέμματα και το πατρικό μου. Δεν έχω 40 ακίνητα αλλά τα καλύπτω τα 150-180χιλιάρικα.

    Παρόλο αυτά είμαι σίγουρος πως θα μου δώσουν τα @@ μου γιατί δεν ανήκω στο Μητσοτακέϊκο
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #61449
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Δηλαδή του Μητσοτάκη του δίνουν δάνεια επειδή έχει ακίνητα για υποθήκη, κι όχι επειδή βάζει υποθήκη πολιτικές υποχρεώσεις του απέναντι στις τράπεζες (κι όχι μόνο).
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  10. #61450
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή του Μητσοτάκη του δίνουν δάνεια επειδή έχει ακίνητα για υποθήκη, κι όχι επειδή βάζει υποθήκη πολιτικές υποχρεώσεις του απέναντι στις τράπεζες (κι όχι μόνο).
    Αυτό μπορεί να ισχύει για τον άλλον του ΣΡΖ που δεν έχει τίποτα, ούτε εισοδήματα όπως λέει αλλά έχει 1.7εκ δάνειο

  11. #61451
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    H κυβερνηση Σαμαρά έπεσε για να ριξει ολη την ευθύνη στην "αριστερή παρένθεση".
    Υπάρχει και μια άλλη εκδοχή που "έπαιζε" τότε,ότι οι Ευρωπαίοι ήθελαν να βγει ΣΡΖ για να συνετίσουν τον ελληνικό λαό,να περάσουν το μηνυμα ότι δεν υπήρχε άλλος δρόμος από μνημόνια,λιτότητα κλπ,έτσι μετά την αποτυχία ΣΡΖ,θα επέστρεφε ο Σαμαράς δικαιωμένος και ενισχυμένος,αφού μέχρι τότε είχε ήδη φτάσει στα όρια με τα φορομπηχτικα μέτρα.

  12. #61452
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και μια άλλη εκδοχή που "έπαιζε" τότε,ότι οι Ευρωπαίοι ήθελαν να βγει ΣΡΖ για να συνετίσουν τον ελληνικό λαό,να περάσουν το μηνυμα ότι δεν υπήρχε άλλος δρόμος από μνημόνια,λιτότητα κλπ,έτσι μετά την αποτυχία ΣΡΖ,θα επέστρεφε ο Σαμαράς δικαιωμένος και ενισχυμένος,αφού μέχρι τότε είχε ήδη φτάσει στα όρια με τα φορομπηχτικα μέτρα.
    Μα αυτο έγινε νομίζω. Αποδείχθηκε οτι οντως χωρις λιτοτητα και μνημονια δε θα γινοταν η δουλειά. Ισως δεν περίμεναν και αυτοι οτι θα ξαναψηφιστει ο Συριζα.
    Γενικά θεωρω οτι δεν περίμεναν οτι το δημοψηφισμα θα έβγαινε "υπερ" του Συριζα. Ηταν έκπληξη.

  13. #61453
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    634
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109957 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    H κυβερνηση Σαμαρά έπεσε για να ριξει ολη την ευθύνη στην "αριστερή παρένθεση".

    Για κακή του τύχη, ο κόσμος το κατάλαβε και τους μαυρισε 3 φορές μέσα σε ένα χρόνο.

    Οι λόγοι που έπεσε ο Συριζα, σιγουρα δεν ηταν οικονομικοί. Ηταν η κάκιστη επικοινωνιακή διαχείριση, κάτι το οποίο η ΝΔ εκμεταλλεύτηκε στον μέγιστο βαθμό και το έχει κάνει παράδειγμα προς μιμηση.

    Για παράδειγμα μια πραγματική ειδηση
    -Κακοποιός σκότωσε 3 άτομα.
    Η ίδια ειδηση με κυβερνηση Συριζα
    -Παράνομος μετανάστης κακοποιός σκότωσε 5 άτομα ενω ο πρωθυπουργός λιαζόταν στο κότερο.
    Η ίδια ειδηση με κυβέρνηση ΝΔ.
    -Σωτήρια επέμβαση των αρχών έσωσε δεκάδες πολίτες απο τη μανία ημεδαπού. Μόλις 3 νεκροί, χιλιάδες διασωθέντες.
    Ο Σαμαράς θα έμενε στην ιστορία ως ο 2ο χειρότερος ΠΘ της μεταπολίτευσης, ευτυχώς για αυτόν ήρθε ο Αλέξης με τον Πάνο τον Καμμένο και τον ξέπλυναν κανονικά.

    Όσο για τα ΜΜΕ, ας έκανε κάτι σοβαρό ο Νίκος ο Παππάς για την ανεξαρτησία τους και όχι να έφερνε Ινστιτούτα Φλωρεντίας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια πλαγιά βουνού στην Βόρεια Άνδρο που καταλήγει στη θάλασσα δηλωμένη επίσημα 70 στρέμματα και το πατρικό μου. Δεν έχω 40 ακίνητα αλλά τα καλύπτω τα 150-180χιλιάρικα.

    Παρόλο αυτά είμαι σίγουρος πως θα μου δώσουν τα @@ μου γιατί δεν ανήκω στο Μητσοτακέϊκο
    Γιατί όχι; Έτσι όπως τα περιγράφεις καλύτερα φαίνονται από τα βοσκοτόπια του Καλογρίτσα.
    But for chips and for freedom
    I could die

    NOMBRE D'OR JEWELRY

  14. #61454
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί όχι; Έτσι όπως τα περιγράφεις καλύτερα φαίνονται από τα βοσκοτόπια του Καλογρίτσα.
    Σαν βοσκοτόπια τα δηλώνω δεν έχει κάτι άλλο βασικά να τα δηλώσεις αλλιώς ...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #61455
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Τζάμπα χαλάμε ενέργεια,οι εκλογές αυτό που μπορούν να βγάλουν είναι συνδιασμό ΝΔ-ΣΡΖ,η ΝΔ-ΚΙΝΑΛ,οπότε τα ίδια πάνω κάτω θα φάμε στη μάπα μας.

    Να δούμε μέχρι πότε θα μπορεί αυτή η κυβέρνηση να κάνει επιδοματιακη πολιτική,στην Τουρκία μας έφεραν ως παράδειγμα,ότι η κυβέρνηση δίνει βοήθεια στους πολίτες για την ακρίβεια,ενώ ο Ερντογάν τπτ.

    - - - Updated - - -

    Επίσης,με ποιον τρόπο θα πρέπει να ψηφίσει ο μέσος Έλληνας που πλήττεται από ακρίβεια,χαμηλούς μισθούς,ανεργία και έλλειψη προοπτικής.

    1.Τιμωρητικο,ψηφίζουμε Τσίπρα για να τιμωρήσουμε Μητσοτάκη,ψηφίζουμε Ανδρουλάκη,για να τιμωρήσουμε Μητσοτάκη/Τσίπρα μαζί.

    2.Με τυφλό συστημα,οτιδήποτε άλλο εκτός από τους ίδιους που ρήμαξαν,κατέστρεψαν,μας έβαλαν σε μνημόνια,λιτότητα κοκ.

    3.Μικρα κόμματα,για να υπάρχει στη Βουλή τζερτζελες,πολυφωνία,που δοκιμάστηκε βέβαια χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία.

    4.ΝΔ,ΣΡΖ,ΚΙΝΑΛ,έναν από αυτούς,γιατί παρότι είναι διεφθαρμένα κόμματα,δεν υπάρχει κάποια καλύτερη προοπτική με κουτσουμπες,βαρουφακηδες,Βελόπουλους,ανταρσυες κοκ.

Σελ. 4097 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 40774087409240954096409740984099410241074117 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας