Σελ. 4839 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 48194829483448374838483948404841484448494859 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 72.571-72.585 από 78436
  1. #72571
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Γελοίοι και θρασείς ταυτόχρονα.

  2. #72572
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Δηλαδή ο Δημητριάδης θα καταθέσει; ή θα τον ψάχνουν κι αυτόν;

    Τι ντροπή για ένα κόμμα που ειχε λέει ως μότο την "αριστεία"... αριστεία βόθρου.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  3. #72573
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Mμμμμμμάλιστα...

    Newsroom
    28.11.2022 | 14:52
    Νέες «βόμβες» Τζαβάρα: Ούτε είμαι άρρωστος, ούτε παραιτήθηκα – Δεν ήθελα να προκαλέσω ρήγμα στην οριακή πλειοψηφία
    «Θεώρησα θα πρέπει να διευκολύνω το κόμμα μου»

    Με βόμβες κατά ΕΡΤ ο Κώστας Τζαβάρας περνάει στην αντεπίθεση μετά την αντικατάσταση του στην Επιτροπή Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής για το σκάνδαλο των υποκλοπών. Ο μη αρεστός στο Μέγαρο Μαξίμου Κώστας Τζαβάρας, μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό «Γάμμα» της Πάτρας τη Δευτέρα ξεκαθάρισε πως δεν είναι άρρωστος, όπως διέρρευσε, αλλά επέλεξε να μη δώσει το «παρών», μία φορά, σε συνεννόηση με το κόμμα του, για να μην προκαλέσει πρόβλημα…

    Δείτε επίσης: Σκάνδαλο υποκλοπών: Εκτός Επιτροπής Θεσμών ο «αντάρτης» Τζαβάρας

    «Ούτε αποχώρησα από την επιτροπή Διαφάνειας, ούτε παραιτήθηκα. Εξακολουθώ να είμαι τακτικό μέλος της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής. Και κανείς δεν μπορεί μέχρι να τελειώσει η κοινοβουλευτική περίοδος να με αντικαταστήσει χωρίς τη θέλησή μου. Επίσης, ούτε είμαι άρρωστος, ούτε πάσχω από κάποιο μεταδοτικό νόσημα. Εκτός από το νόσημα του να λέω τη γνώμη μου με παρρησία. Και αυτό το δικαίωμα μου το δίνει το αξίωμα που έχω», είπε με νόημα.

    Δείτε επίσης: Επιτροπή Θεσμών: Ο «καραμανλικός» και βολικός ( Βλάχος είναι ο αντικαταστάτης του Τζαβάρα
    «Μην προκαλέσω ρήγμα στην οριακή πλειοψηφία»

    Και συνέχισε τονίζοντας πως έχει έρθει σε συνεννόηση με τη ΝΔ εγείροντας παράλληλα θέμα διαφάνειας: «Γιατί δε θα είμαι σήμερα, μόνο σήμερα. Γιατί σε συνεννόηση με το κόμμα μου και επειδή δεν ήθελα να προκαλέσω ρήγμα στην οριακή πλειοψηφία στην Επιτροπή Θεσμών και Διαφάνειας, έχοντας δημοσιοποιήσει τις απόψεις μου για τα θέματα των υποκλοπών, τις οποίες δεν αλλάζω γιατί είναι επιστημονικές. Έχω πει τη γνώμη μου είναι γνώμη που συμφωνεί με όλους σχεδόν τους Συνταγματολόγους για το τι διασφαλίζει το άρθρο 19 παράγραφος 1 του Συντάγματος όταν προβλέπει ότι το απόρρητο των επικοινωνιών είναι “απολύτως απαραβίαστο”. Έτσι λοιπόν, στην έρευνα που κάνει η Βουλή δεν υπάρχει δυνατότητα για επίκληση του απορρήτου ή του καθήκοντος εχεμύθειας γιατί η Βουλή έχει και μία ελεγκτική εξουσία που ασκεί στην κυβέρνηση. Αυτή την ελεγκτική εξουσία δεν μπορεί να την εμποδίσει κανένας διοικητής της ΕΥΠ ή κρατικός υπάλληλος που καλείται στο πλαίσιο του κοινοβουλευτικού ελέγχου να διαφωτίσει τα μέλη του κοινοβουλίου. Υπάρχει λοιπόν θέμα διαφάνειας».
    «Θεώρησα πως πρέπει να διευκολύνω το κόμμα μου»

    Πρόσθεσε εν συνεχεία: «Επειδή λοιπόν αυτές είναι οι απόψεις μου θεώρησα θα πρέπει να διευκολύνω το κόμμα μου και να μη συμμετάσχω στη συγκεκριμένη επιτροπή προκειμένου να μην είμαι εγώ η αιτία που θα διασαλευτεί -που θα υπάρξει δηλαδή μία ανατροπή στον συσχετισμό των κοινοβουλευτικών δυνάμεων που εκπροσωπούνται στη συγκεκριμένη επιτροπή, σύμφωνα με τη δύναμη που έχουν τα κόμματα στις τελευταίες εκλογές. Τόσο απλά είναι τα πράγματα και τόσο σαφή».
    «Βόμβες» κατά ΕΡΤ

    Ωστόσο, ο βουλευτής της ΝΔ, έστρεψε τα «πυρά» του κατά της ΕΡΤ λέγοντας πως δεν είναι άρρωστος: «Ο δημοσιογράφος που κάνει το κοινοβουλευτικό ρεπορτάζ με πήρε τηλέφωνο και του τα είπα. Ο άνθρωπος τα σημείωσε και τα έστειλε με μέιλ στην Αγία Παρασκευή αλλά η Αγία Παρασκευή θεώρησε πολύ πιο δημοκρατικό να ενημερώσει τον κόσμο, όχι με το ρεπορτάζ, αλλά με διάφορες διαρροές τις οποίες τις αλίευσε – Κύριος είδε- από ποιες πηγές και οι οποίες έλεγαν ότι ο κύριος Τζαβάρας ζήτησε να μη συμμετάσχει στη συνεδρίαση λόγω ασθένειάς του».

    «Φανταστείτε ποιες μαύρες εικόνες και μνήμες αναβιώνουν όταν κάποιος που με τέτοια παρρησία είναι αναγκασμένος να θάβεται κάτω από μία λάσπη δεν χρειάζεται να τη χρησιμοποιεί ένα κανάλι όπως είναι η ΕΡΤ, την οποία ο ελληνικός λαός την ενισχύει με τον οβολόν του», είπε.

    Ερωτηθείς εάν πιέστηκε για να μη συμμετάσχει απάντησε: «Όχι, όχι. Σε καμία περίπτωση δεν μου το ζήτησε κανένας».
    https://www.documentonews.gr/article...i-pleiopsifia/

    :insert"φως"relatedsongshere:
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #72574
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Με απλά λόγια ο Τζαβάρας μας λέει ότι το κομματικό συμφέρον είναι υπεράνω των υπόλοιπων... γιατί αν ήταν αλλιώς, γιατί να μην προκαλέσει ρήγμα, δεν είναι το θέμα τόσο σοβαρό δηλαδή;
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  5. #72575
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με απλά λόγια ο Τζαβάρας μας λέει ότι το κομματικό συμφέρον είναι υπεράνω των υπόλοιπων... γιατί αν ήταν αλλιώς, γιατί να μην προκαλέσει ρήγμα, δεν είναι το θέμα τόσο σοβαρό δηλαδή;
    Κότα λιράτη και αυτός. Δεν θέλει να δημιουργήσει πρόβλημα στον Κούλη και θέλει να μείνει. Ότι νάναι δλδ. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλύτερο ή χειρότερο το να μην μίλαγε καθόλου όπως κάνουν οι υπόλοιπες κότες που τον ανέχονται τον δικό μου.
    Ίσως είναι καλύτερα δεν ξέρω. Δεν φαίνεται κανείς τελικά διατεθειμένος να καθαρίσει το κόμμα από τα βοθρολύμματα οπότε θα πάνε άπατοι και αυτοί σαν το Πασόκ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #72576
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον επρεπε ο Μεημαρακης να παρει την προεδρια της ΝΔ,εγινε ενα λαθος τοτε.Ο ΚΥΜ ειχε μια ευκαιρια με τον ανασχηματισμο να "καθαρισει" καποιους που τον εκθετουν,δεν το εκανε τοτε γιατι λακισε,τωρα ας τα λουστει.
    Συνημμένο Αρχείο 243634Συνημμένο Αρχείο 243635
    Ειχα ψηφισει βαγγέλα Λες να μου τη φυλανε τωρα εχω ακουσει οτι το μητσοσόι κραταει αμανατι

  7. #72577
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mμμμμμμάλιστα...



    https://www.documentonews.gr/article...i-pleiopsifia/

    :insert"φως"relatedsongshere:
    Όλα στο φως.
    Όλα ειναι απόρρητα.

    Δεν τα βγάλαμε όλα στο φως, γιατι είναι απόρρητα, οπότε δεν μπορούμε να τα βγάλουμε, βγάλαμε όμως, στο φως, ότι είναι απορρητα.

    Τι-δεν-καταλαβαίνετε

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2022-11-28 163433.png 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  179,1 KB 
ID: 243644
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  8. #72578
    Εγγραφή
    15-12-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αυξάνονται οι εισφορές για 1,3 εκατ. ασφαλισμένους – Τα τελικά ποσά

    https://www.naftemporiki.gr/finance/...a-telika-posa/

  9. #72579
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Με βάση ποιο νόμο γίνεται η αναπροσαρμογή στις εισφορές;


  10. #72580
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Δεν γνώριζε λέει ο Δημητριάδης τα της ΕΥΠ. Άρα κακώς τον έδιωξε ο θείος του. Άρα και ο Τέλλογλου είναι συκοφάντης.

    Μάλλον θα πρέπει να βγούν στη φόρα ηχητικά και βίντεο για να τελειώνουμε με αυτή την φαρσωκομωδία.

  11. #72581
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν η κιβωτός ειναι νεα Πισπιριγκου.
    Μα δεν είναι προφανές ότι είναι;

    Κάθε φορά που τάχα "σκάει" ένα τέτοιο θέμα (εγκληματικού περιεχομένου), πέφτει ντιρεκτίβα στα βοθροκάναλα της λίστας Πέτσα, να το παίζουν συνέχεια από το πρωί έως το βράδυ, σε βαθμό πλύσης εγκεφάλου, προφανώς για να μην ακούγεται τίποτα άλλο για πληθωρισμό, ακρίβεια, υποκλοπές ή οτιδήποτε τελοσπάντων, που να βλάπτει την εικόνα της κυβέρνησης των αρίστων (τρομάρα τους ).

    Μιλάμε για δημοσιογραφία επιπέδου Ουγκάντας και πολύ λέω.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  12. #72582
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Τελικά δεν έχω καταλάβει, ο Κούλης έχει να πάει 4 εβδομάδες στη Βουλή ή είναι συγκεκριμένη η ημέρα που πρέπει να απαντήσει στις ερωτήσεις του Τσίπρα και αποφεύγει να πάει εκείνη την ημέρα μόνο κάθε εβδομάδα?

  13. #72583
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δεν έχω καταλάβει, ο Κούλης έχει να πάει 4 εβδομάδες στη Βουλή ή είναι συγκεκριμένη η ημέρα που πρέπει να απαντήσει στις ερωτήσεις του Τσίπρα και αποφεύγει να πάει εκείνη την ημέρα μόνο?
    τωρα ειναι για earl gray στο ΗΒ

  14. #72584
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δεν έχω καταλάβει, ο Κούλης έχει να πάει 4 εβδομάδες στη Βουλή ή είναι συγκεκριμένη η ημέρα που πρέπει να απαντήσει στις ερωτήσεις του Τσίπρα και αποφεύγει να πάει εκείνη την ημέρα μόνο κάθε εβδομάδα?
    Κάθε Παρασκευή είναι η "ώρα του πρωθυπουργου"
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  15. #72585
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε Παρασκευή είναι η "ώρα του πρωθυπουργου"
    Α οκ. Φαντάζομαι αυτό θα λειτουργήσει όταν η χώρα αποκτήσει πρωθυπουργό. Θα γίνει σε κάποια φάση φαντάζομαι ψηφοφορία αν θέλουμε ναι παραμείνουμε με βασιλιά και μοναρχία ή αν θέλουμε Δημοκρατία ε? Δεν είχε ξαναγίνει αυτό το 1973 ή θυμάμαι λάθος?

Σελ. 4839 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 48194829483448374838483948404841484448494859 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας