Σελ. 1627 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 16071617162216251626162716281629163216371647 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 24.391-24.405 από 78436
  1. #24391
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οτι φαινεται στο video ειναι του 100, της ΔΙΑΣ ή κατι τετοιο αρα ειναι αστακος.
    Μπαλάσκας: Χαρακτηρίζεται «ιδιαίτερα παρορμητικός» και με «έξαρση ψυχικής ορμής»
    Έχει και άλλη ΕΔΕ και το παλικάρι συνεχίζει να κυκλοφορεί σαν αστακός ενώ αποτελεί δημόσιο κίνδυνο? Η διάλυση της αστυνομίας έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι συνεχίζετε και το συζητάτε αυτό με τον "Μπάτσο", αφού ήδη τέθηκε σε διαθεσιμότητα, οπότε τιμωρήθηκε.
    Ποιος τιμωρήθηκε. Τον αναζητούνε γιατί έχει εξαφανιστεί. Είχε και τα κουμπούρια πάνω του όταν εξαφανίστηκε? Να φανταστώ ότι η αστυνομία έχει.... εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #24392
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    νομίζω ότι το πρόβλημα δεν είναι (τόσο) ο συγκεκριμένος, όσο είναι η νοοτροπία που καλλιεργούν στη σχολή αστυνομίας.....
    νομίζω οτι για οποιονδήποτε ΔΥ η τιμωρία θα έπρεπε να ξεκινά με την αποπομπή και να συνεχίζει με τα λοιπά ποινικά. είτε έχουμε να κάνουμε με αστυνομικό που σηκώνει χέρι σε παιδί, είτε με παπά που καίει καρναβαλικά αγάλματα είτε με εφοριακό που τα τσεπώνει. κατ αρχήν αποπομπή και μετα τα βλέπουμε τα υπόλοιπα.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  3. #24393
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω ότι το πρόβλημα δεν είναι (τόσο) ο συγκεκριμένος, όσο είναι η νοοτροπία που καλλιεργούν στη σχολή αστυνομίας.....
    νομίζω οτι για οποιονδήποτε ΔΥ η τιμωρία θα έπρεπε να ξεκινά με την αποπομπή και να συνεχίζει με τα λοιπά ποινικά. είτε έχουμε να κάνουμε με αστυνομικό που σηκώνει χέρι σε παιδί, είτε με παπά που καίει καρναβαλικά αγάλματα είτε με εφοριακό που τα τσεπώνει. κατ αρχήν αποπομπή και μετα τα βλέπουμε τα υπόλοιπα.
    Για μένα το απολύτως σημαντικό, μιλώντας για τον συγκεκριμένο, είναι να του πάρουν το όπλο από το χέρι. Αν για νομικούς λόγους δεν μπορούν να τον στείλουν ΟΑΕΔ, το ελάχιστο που πρέπει να συμβεί είναι να μην κουβαλάει κουμπούρια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #24394
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω ότι το πρόβλημα δεν είναι (τόσο) ο συγκεκριμένος, όσο είναι η νοοτροπία που καλλιεργούν στη σχολή αστυνομίας.....
    νομίζω οτι για οποιονδήποτε ΔΥ η τιμωρία θα έπρεπε να ξεκινά με την αποπομπή και να συνεχίζει με τα λοιπά ποινικά. είτε έχουμε να κάνουμε με αστυνομικό που σηκώνει χέρι σε παιδί, είτε με παπά που καίει καρναβαλικά αγάλματα είτε με εφοριακό που τα τσεπώνει. κατ αρχήν αποπομπή και μετα τα βλέπουμε τα υπόλοιπα.
    Aυτο ομως, οσο καλο κι αν ακουγεται, ειναι δυστηχως πολυ κακο στην πραξη. Σε αντιδιαστολη δηλαδη με τον εν λογω αστυφυλακα που σηκωσε χερι, ειχα γνωρισει ενα εξαιρετικο παιδι που υπηρετουσε στην Αμεσο Δραση τοτε, σε αυτοκινητο οχι μηχανη, που τον "τρεχανε" επειδη εκανε τη δουλεια του κοβωντας κληση για κακοπαρκαρισμενο αυτοκινητο μιας κυριας που του δηλωσε συζηγος υπουργου !!! Παλια περιπτωση και επι ΝΔ του Καραμανλη. Του εκανε αναφορα η μανταμ, και απλα τον "τρεχανε" για καμποσο διαστημα ωσπου τελικα ο ανθρωπος ζητησε μεταθεση.

  5. #24395
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος τιμωρήθηκε. Τον αναζητούνε γιατί έχει εξαφανιστεί. Είχε και τα κουμπούρια πάνω του όταν εξαφανίστηκε? Να φανταστώ ότι η αστυνομία έχει.... εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό?
    Αν όμως είχε πρότερο σύννομο βίο τότε δεν έγινε και τίποτα, έτσι;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  6. #24396
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Λίγο νταής και πολύ χ...στης...

    Εμπλέκεται και σε άλλο περιστατικό με βία ο αστυνομικός που χτύπησε 11χρονο - Περιμένει τη λήξη του αυτόφωρου για να εμφανιστεί...

    Ένας οδηγός και η σύζυγος του ήταν τα προηγούμενα θύματα του «νταή» αστυνομικού που χτύπησε προχθές ένα 11χρονο παιδί στο Ζεφύρι.

    Όπως αποκαλύφθηκε από τον υπηρεσιακό του φάκελο, το 2016 ο εν λόγω αστυνομικός και ενώ ήταν σε υπηρεσία έκανε σήμα σε οδηγό ενός αυτοκινήτου για να του κάνει έλεγχο.

    Ο οδηγός όμως, όπως φάνηκε, δεν είχε καταλάβει το σήμα και συνέχισε την πορεία του, με τον αστυνομικό να τον καταδιώκει.

    Όταν ο οδηγός του ΙΧ σταμάτησε για λίγο κοντά σε ένα βενζινάδικο, ο αστυνομικός πλησίασε τον άνδρα και άρχισε να τον τραβά και να τον χτυπά για να τον βγάλει από το αυτοκίνητό του.

    Σύμφωνα με την καταγγελία του 2016, ο αστυνομικός χτυπούσε συνεχώς τον οδηγό μέχρι τη στιγμή που βγήκε από το αυτοκίνητο η σύζυγός του και προσπάθησε με φωνές και κραυγές για βοήθεια να σταματήσει την επίθεση και τον ξυλοδαρμό.

    Η υπόθεση είχε φθάσει μέχρι τα δικαστήρια αλλά φαίνεται ότι μετά από καιρό τα θύματα θέλησαν να δώσουν μια ευκαιρία στον αστυνομικό. Τελικά, η υπόθεση δεν προχώρησε, όπως θα περίμενε κανείς.

    Αμέσως μετά το περιστατικό με τον 11χρονο, ο αστυνομικός επικοινώνησε με τον προϊστάμενό του στις έξι τα ξημερώματα και ζήτησε εσπευσμένα ρεπό.

    Και ενώ το βίντεο είχε ήδη αρχίσει να γίνεται γνωστό και να αποκαλύπτεται η ντροπιαστική εικόνα του την ώρα που χτυπούσε ένα μικρό παιδί, εκείνος τηλεφώνησε και ζήτησε να μην πάει στην υπηρεσία του λέγοντας συγκεκριμένα.

    «Θέλω ρεπό. Έχω έναν πολύ σοβαρό λόγο».

    Ο προϊστάμενός του, που δεν γνώριζε ακόμη τίποτα για τα «κατορθώματα» του νταή αστυνομικού, συμφώνησε να του δώσει ρεπό.

    Αργότερα, όμως, που ενημερώθηκε για τα όσα είχαν γίνει τον πήρε τηλέφωνο και του είπε να παρουσιαστεί κανονικά στην υπηρεσία του.

    Και παρότι ο αστυνομικός συμφώνησε, τελικά δεν εμφανίστηκε ποτέ!

    Όπως όλα δείχνουν, θα εμφανιστεί μετά τη λήξη του αυτοφώρου.

    Πάντως, οι άλλοι τρεις αστυνομικοί εντοπίστηκαν και συνελήφθησαν. Έλεγαν, μάλιστα, διάφορες δικαιολογίες στους «αδιάφθορους» της ΕΛ.ΑΣ. -ότι δηλαδή δεν είδαν τι έγινε και ότι δεν πρόσεχαν όταν ο αστυνομικός χτύπησε το παιδί.

    «Αντιλήφθηκα μια κίνηση, δεν κατάλαβα τι έγινε» είπα όλοι οι αστυνομικοί.

    «Είχαμε πάρει σήμα για κλοπή, δεν διαπιστώσαμε κάτι. Είδαμε τα παιδιά αλλά δεν είδαμε τον ξυλοδαρμό» ανέφεραν οι ίδιοι...
    http://nonews-news.blogspot.com/2020...post_3823.html

  7. #24397
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πολύ εύκολα το γράφουν αυτό το

    Θα εμφανιστεί μετά το αυτόφωρο.
    Τον αναζητούν? Έχουν εξαντλήσει τα μέσα αναζήτησης?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #24398
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ εύκολα το γράφουν αυτό το



    Τον αναζητούν? Έχουν εξαντλήσει τα μέσα αναζήτησης?
    Ναι θα πάει αύριο στον διοικητή του, ΚΥΡΙΟΣ, να δηλώσει "ατυχής στιγμή", αντί με χειροπέδες και στην τηλεόραση λόγω του αυτόφωρου και του κραξίματος απο το βιντεο.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  9. #24399
    Εγγραφή
    06-06-2004
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τους νοιάζει.
    Η για να γίνω ποιο κατανοητός, οι ΕλΕπ που κρατάνε τα μαγαζιά τους (όχι όλοι προφανώς, δεν θα τους τσουβαλιαζα όλους) δεν τους απασχολεί αν δεν θα κόψουν απόδειξη, αν θα κόψουν το δώρο, αν θα καθυστερήσουν τις πληρωμές, αν θα αφήσουν απλήρωτο τον ΕΦΚΑ. Απλά, δεν τους νοιάζει. "Το κράτος παρανομει, άρα θα παρανομω κι εγώ", τέλος.
    Κάποιοι μπορούν να το κάνουν και να κοιμούνται τα βράδια, κάποιοι άλλοι όχι.
    Δηλαδή για ηθικούς λόγους κάποιος επιλέγει να πάει να γίνει υπάλληλος για 500€ ενώ αν γινόταν ΕΛΕΠ θα μπορούσε σχετικά ευκολότερα να βγάλει πολλά λεφτά;

    Αν ναι, μου φαίνεται τελείως αντιφατικό γιατί η συντριπτική πλειοψηφία θα παζαρέψουν πώς να μην κοπεί απόδειξη για να πληρώσουν λιγότερα, άρα θέμα ηθικής δεν υπάρχει. Δεν μπορείς να μου πεις επιλέγω να γίνω υπάλληλος γιατί αν ήμουν ΕΛΕΠ θα έπρεπε να κλέψω και δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια αλλά μετά επειδή έχω χαμηλό μισθό πάω στον ΕΛΕΠ και παζαρεύω μικρότερη τιμή επειδή ξέρω ότι μπορεί να μου τη δώσει.

  10. #24400
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα πάει αύριο στον διοικητή του, ΚΥΡΙΟΣ, να δηλώσει "ατυχής στιγμή", αντί με χειροπέδες και στην τηλεόραση λόγω του αυτόφωρου και του κραξίματος απο το βιντεο.
    Παίζει να τον "αναζήτησαν" μόνο στο σπίτι του, κι άν έγινε κι αυτό
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #24401
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτο ομως, οσο καλο κι αν ακουγεται, ειναι δυστηχως πολυ κακο στην πραξη. Σε αντιδιαστολη δηλαδη με τον εν λογω αστυφυλακα που σηκωσε χερι, ειχα γνωρισει ενα εξαιρετικο παιδι που υπηρετουσε στην Αμεσο Δραση τοτε, σε αυτοκινητο οχι μηχανη, που τον "τρεχανε" επειδη εκανε τη δουλεια του κοβωντας κληση για κακοπαρκαρισμενο αυτοκινητο μιας κυριας που του δηλωσε συζηγος υπουργου !!! Παλια περιπτωση και επι ΝΔ του Καραμανλη. Του εκανε αναφορα η μανταμ, και απλα τον "τρεχανε" για καμποσο διαστημα ωσπου τελικα ο ανθρωπος ζητησε μεταθεση.
    το ""λάθος"" που έκανε στην περίπτωση που περιγράφεις είναι το οτι δεν δημοσίευσε την περίπτωση της κυρίας υπουργού...... να ξέρουμε βρε παιδί μου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα το απολύτως σημαντικό, μιλώντας για τον συγκεκριμένο, είναι να του πάρουν το όπλο από το χέρι. Αν για νομικούς λόγους δεν μπορούν να τον στείλουν ΟΑΕΔ, το ελάχιστο που πρέπει να συμβεί είναι να μην κουβαλάει κουμπούρια.
    το bold είναι οπότε το πρόβλημα...... ότι δεν μπορείς να στείλεις περιπτώσεις στον ΟΑΕΔ. Αλήθεια η φιλελεύθερη ΝΔ τι κάνει για να διορθώσει αυτή τη στρέβλωση;;;;;
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  12. #24402
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Μετα απο 10 χρονια θα ακουσουμε οτι δικαιωθηκε σε καποιο δικαστηριο και θα πληρωθει αναδρομικα τα απολεσθεντα εργατικα εσοδα της περασμενης 10ετιας

  13. #24403
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nuperibo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή για ηθικούς λόγους κάποιος επιλέγει να πάει να γίνει υπάλληλος για 500€ ενώ αν γινόταν ΕΛΕΠ θα μπορούσε σχετικά ευκολότερα να βγάλει πολλά λεφτά;

    Αν ναι, μου φαίνεται τελείως αντιφατικό γιατί η συντριπτική πλειοψηφία θα παζαρέψουν πώς να μην κοπεί απόδειξη για να πληρώσουν λιγότερα, άρα θέμα ηθικής δεν υπάρχει. Δεν μπορείς να μου πεις επιλέγω να γίνω υπάλληλος γιατί αν ήμουν ΕΛΕΠ θα έπρεπε να κλέψω και δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια αλλά μετά επειδή έχω χαμηλό μισθό πάω στον ΕΛΕΠ και παζαρεύω μικρότερη τιμή επειδή ξέρω ότι μπορεί να μου τη δώσει.
    Δεν εννοώ ότι είναι θέμα ηθικής (αν και έτσι όπως το έγραψα μπορεί να φανεί ότι αυτό εννοώ), είναι θέμα του ποιος έχει το στομάχι να πάρει το ρίσκο. Ποιος λέει "δεν μπορώ να μπλέκω" και ποιος λέει "κλάιν, σιγά όλοι το ίδιο κάνουν, θα το κάνω κι εγώ".
    Έτσι, το να αγοράσεις κάτι χωρίς απόδειξη είναι σχεδόν ακίνδυνο - το να πουλήσεις χωρίς απόδειξη είναι ρίσκο.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  14. #24404
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0

  15. #24405
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.597
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nuperibo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν αρχίσει να μην βγάζουν νόημα αυτά που γράφεις

    Εξακολουθεί να υπάρχει η ερώτηση γιατί όλοι αυτοί οι εργαζόμενοι των 500€ δεν γίνονται ΕΛΕΠ να τα οικονομήσουν όπως γράφεις; Αφού οι ΕΛΕΠ βγάζουν τόσο χρήμα, γιατί οι νέοι δεν τρέχουν να ανοίξουν μπλοκάκια για να δοκιμάσουν την τύχη τους αλλά τρέχουν να μοιράσουν βιογραφικά απο εδώ και από εκεί για 500€;

    Τα σπίτια και τα εξοχικά που λες ο ευκολότερος τρόπος να τα φτιάξεις στην Ελλάδα είναι με παραμάγαζα του δημοσίου. Το τελευταίο στη λίστα είναι να πας να γίνεις ΕΛΕΠ αν έχεις οποιοδήποτε άλλο τρόπο να βγάλεις χρήμα.
    ο ευκολοτερος τροπος για σπιτι και καγιεν ηταν επιδοτηση για ΑΕΠ και τελικα να εχεις ενα φβ στην φαρμα...

Σελ. 1627 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 16071617162216251626162716281629163216371647 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας