Σελ. 3371 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 33513361336633693370337133723373337633813391 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 50.551-50.565 από 78436
  1. #50551
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    H περίπτωση να μαζευτούν να φτιάξουν τα προφανη, δηλαδη ο αστυνομικός να προστατεύει τον πολίτη και η συγκεκριμένη ομάδα ανθρωπων (γυφτοι?ρομα? Δε ξέρω πως τους ονομάζουν) να τους επιβληθει επιτέλους, οπως συμβαίνει σε ολους μας, ο νόμος του κράτους, παίζει;
    όχι γιατί οι ρομά/τσιγκάνοι/γύφτοι δεν θέλουν να ενσωματωθούν στο κοινωνικό σύνολο

    όπως και άλλοι άνθρωποι που ζουν στην ελλάδα νόμιμα/παράνομα

    όποιος θέλει να ενσωματωθεί στο κοινωνικό σύνολο έχει δικαιώματα και υποχρεώσεις

    τα πράγματα είναι απλά

    άρα αν κάποιος ξέρει μόνο τα δικαιώματα του και όχι τις υποχρεώσεις του

    τότε η πολιτεία πρέπει να του δείχνει τον δρόμο της εξόδου (μόνιμη απέλαση - persona non grata)

  2. #50552
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ την καταλαβαίνω. Ότι κάνει η ΕΛΑΣ είναι ορθά καμωμένο και μπαίνουν σε ισχύ τα ίδια ένστικτα που βάλθηκαν να ξεπλύνουν τον γυναικοκτόνο στα Γλυκά Νερά. Τα ίδια δεν ακούγαμε για τον Γρηγορόπουλο ή για τον Κωστόπουλο;

    Το δίλεπτό μου είναι το εξής: Γιατί θα πρέπει να φτάνουμε στα άκρα σαν απόψεις; Δηλαδή ή θα έπρεπε να αδειάσουν τους γεμιστήρες τους 7 άτομα ή θα έπρεπε να τον κεράσουν φοντανάκι; Μέση λύση δεν υπάρχει;
    Μα αυτο λεω, ειναι παλι η ιδια ιστορια. Καλα επαθε ο γυφτος, καλα επαθε το κωλοπαιδο των ΒΠ, καλα επαθε ο κλεφτης το πρεζακι κι αλλα ποσα δεν ξερω.
    Λες και η ουσια δεν ειναι ο θανατος ενος ατομου εξαιτιας της αστυνομιας.

    Και στην τελικη οσοι εχουν προβλημα με τις παραβατικες συμπεριφορες συγκεκριμενων κοινωνικων ομαδων (εγω εχω παντως), ας αναζητησουν το προβλημα παλι στην αστυνομια. Διοτι αναμεσα στο τους αφηνω να αλωνιζουν ανετοι (σε βαθμο υποπτο πλεον) και τους καθαριζω, υπαρχει τεραστια αποσταση.

  3. #50553
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    η αστυνομία
    καταρχήν θέλει σωστούς ασυρμάτους που να εξασφαλίζουν αδιάλειπτη και ασφαλή επικοινωνία
    μετά θέλει μη θανατηφόρα όπλα/εξοπλισμό (taizer - όπλα με πλαστικές σφαίρες - πιπεριού
    και φυσικά κάμερα (bodycam) όπως φοράνε στο εξωτερικό

    μετά εκπαιδεύεις τους αστυνομικούς

    και τέλος ορίζεις πότε γίνεται θανατηφόρα χρήση βίας (τραβάει το όπλο του) και πότε μη θανατηφόρα χρήση βίας (δεν τραβάει όπλο αλλά το Non Lethal Weapon)

  4. #50554
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως δεν αντιλαμβανομαι την αντιπαραθεση. Υπαρχει δηλαδη κανεις εδω που πιστευει πως ειναι δικαιολογημενο το γεγονος οτι
    7 θεωρητικα εκπαιδευμενοι ενστολοι θεωρησαν στο συγκεκριμενο περιστατικο πως απειλουνται σε βαθμο που να πρεπει να ριξουν 40 σφαιρες στο κουτουρου με αποτελεσμα να σκοτωσουν εναν ανθρωπο?

    Τωρα το αν ηταν γυφτος, ρομα ή δεν ξερω κι εγω τι και τι αποψη και εμπειριες εχει ο καθενας μας ειναι αδιαφορο και ασχετο με την αντιδραση των αστυνομικων.
    Αυτός ειναι ο λόγος των "χλιαρων" αντιδράσεων. Η συγκεκριμένη ομάδα ανθρωπων που γενικά δείχνουν μεγάλη παραβατικότητα και χρόνια αρνηση να ενσωματωθουν (δεν πληρωνουν φόρους κτλ κτλ).
    Δικαιολογειται η στάση της αστυνομίας; Οχι, ειναι καταδικαστέα
    Δικαιολογείται η στάση των συγκεκριμένων ανθρώπων? Οχι, αλλά γινεται με τις ευχές των κυβερνησεων.

  5. #50555
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτο λεω, ειναι παλι η ιδια ιστορια. Καλα επαθε ο γυφτος, καλα επαθε το κωλοπαιδο των ΒΠ, καλα επαθε ο κλεφτης το πρεζακι κι αλλα ποσα δεν ξερω.
    Λες και η ουσια δεν ειναι ο θανατος ενος ατομου εξαιτιας της αστυνομιας.

    Και στην τελικη οσοι εχουν προβλημα με τις παραβατικες συμπεριφορες συγκεκριμενων κοινωνικων ομαδων (εγω εχω παντως), ας αναζητησουν το προβλημα παλι στην αστυνομια. Διοτι αναμεσα στο τους αφηνω να αλωνιζουν ανετοι (σε βαθμο υποπτο πλεον) και τους καθαριζω, υπαρχει τεραστια αποσταση.
    Να ξέρετε όλοι σας

    Αν οι αστυνομικοί καταδικαστούν

    Λυπάμαι που θα το πω

    Δεν θα ξανά δείτε αστυνομικό της ΔΙΑΣ να εμπλακεί οπουδήποτε

    Δεν θα ξανά δείτε αστυνομικό της ΔΙΑΣ να επεμβαίνει σε κλοπή-ληστεία ή σοβαρότερο περιστατικό

    απλά θα αράζουν και θα κάνουν την βάρδια τους σιωπηλά και δεν θα κινδυνεύουν

    άρα η προστασία της περιουσίας/οικογένειας/ζωής θα πάει στα δικά σας χέρια και σε όσους αυτή την στιγμή λένε για κακιά αστυνομία - κακούς αστυνομικούς που σκότωσαν έναν άνθρωπο ρομά/τσιγκάνο/γύφτο που χρησιμοποίησε ένα αμάξι ως όπλο αυτός ο 20χρόνος μαζί με τον 16χρόνο και τον 15χρόνο για να χτυπήσει/τραυματίσει/σκοτώσει αστυνομικούς.

    εγώ ως πρώην αστυνομικός είπα τα σωστά και λάθη που έκαναν οι αστυνομικοί της ΔΙΑΣ ή ηγεσία της ΕΛ.ΑΣ. και ο υπουργός

    καιρός είναι να αποφασίσουν τι αστυνομία θέλουν.

    όπως γίνεται στις άλλες χώρες

    γιατί δεν νομίζω οπουδήποτε στην Ε.Ε. ή στις ΗΠΑ να έκανε αυτά τα πράγματα ο ρομά/τσιγκανος/γυφτος

    να χτύπαγε αστυνομικούς με το αυτοκίνητο και να ζούσε...οι αστυνομικοί εκεί απλά δεν θα έριχναν 30-40 σφαίρες αλλά 3 στο κεφάλι απλά.

  6. #50556
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ξέρετε όλοι σας

    Αν οι αστυνομικοί καταδικαστούν

    Λυπάμαι που θα το πω

    Δεν θα ξανά δείτε αστυνομικό της ΔΙΑΣ να εμπλακεί οπουδήποτε

    Δεν θα ξανά δείτε αστυνομικό της ΔΙΑΣ να επεμβαίνει σε κλοπή-ληστεία ή σοβαρότερο περιστατικό

    απλά θα αράζουν και θα κάνουν την βάρδια τους σιωπηλά και δεν θα κινδυνεύουν

    άρα η προστασία της περιουσίας/οικογένειας/ζωής θα πάει στα δικά σας χέρια και σε όσους αυτή την στιγμή λένε για κακιά αστυνομία - κακούς αστυνομικούς που σκότωσαν έναν άνθρωπο ρομά/τσιγκάνο/γύφτο που χρησιμοποίησε ένα αμάξι ως όπλο αυτός ο 20χρόνος μαζί με τον 16χρόνο και τον 15χρόνο για να χτυπήσει/τραυματίσει/σκοτώσει αστυνομικούς.

    εγώ ως πρώην αστυνομικός είπα τα σωστά και λάθη που έκαναν οι αστυνομικοί της ΔΙΑΣ ή ηγεσία της ΕΛ.ΑΣ. και ο υπουργός

    καιρός είναι να αποφασίσουν τι αστυνομία θέλουν.

    όπως γίνεται στις άλλες χώρες

    γιατί δεν νομίζω οπουδήποτε στην Ε.Ε. ή στις ΗΠΑ να έκανε αυτά τα πράγματα ο ρομά/τσιγκανος/γυφτος

    να χτύπαγε αστυνομικούς με το αυτοκίνητο και να ζούσε...οι αστυνομικοί εκεί απλά δεν θα έριχναν 30-40 σφαίρες αλλά 3 στο κεφάλι απλά.
    Ενώ σήμερα, με τα υποστελεχωμένα ΑΤ, η αστυνομία είναι παντού και κοιμόμαστε με τα παράθυρα ανοιχτά.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  7. #50557
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αρχίσαμε πάντως βλέπω τις φορουμικές δίκες πάλι.

    Και άντε οι συνήγοροι των εμπλεκόμενων έχουν λόγο να βγουν στα κανάλια και να υποστηρίξουν τους πελάτες τους. Εμείς;


  8. #50558
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ σήμερα, με τα υποστελεχωμένα ΑΤ, η αστυνομία είναι παντού και κοιμόμαστε με τα παράθυρα ανοιχτά.
    σαφώς και όχι

    αν κρίνω από το κέντρο της αθήνας (εξάρχεια) που στην εργασία μου έχουμε κάμερες ασφαλείας - κάγκελα και θωρακισμένες πόρτες και στατική φύλαξη από ιδιωτική ασφάλεια και από την ΕΛ.ΑΣ.

    ή αν κρίνω από το κέντρο της αθήνας (παγκράτι) που η πολυκατοικία που μένω έχει τα πάντα όλα πόρτες ασφαλείας/αλεξίσφαιρα τζάμια/κάγκελα ασφαλείας/ρολά ασφαλείας/κάμερες ασφαλείας ή το ίδιο μου το σπίτι που είμαι αναγκασμένος να ζω σε ένα διαμέρισμα του 5ου ορόφου με κάγκελα ασφαλείας/ρολά ασφαλείας σε όλες τις μπαλκονόπορτες , κάμερες ασφαλείας και προβολείς και πόρτα ασφαλείας

    ή ότι είμαι αναγκασμένος να έχω όπλα (με νόμιμη άδεια και αγορά) θανατηφόρα και μη θανατηφόρα.

    σε καμία αστυνομία ή κράτος βασίζω την προσωπική μου ασφάλεια/προστασία και της οικογένειας μου

    το γιατί ... για ευνόητους λόγους

  9. #50559
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ σήμερα, με τα υποστελεχωμένα ΑΤ, η αστυνομία είναι παντού και κοιμόμαστε με τα παράθυρα ανοιχτά.
    εγω εδω που δεν εχει αστυνομια , διπλα σε κεντρικους εθνικους και ιδιωτικους εθνικους δρομους και σε σταθμο τραινου , 12 χρονια τα παραθυρα ανοιχτα τα εχω , και τα κλειδια στην πορτα . απλα δεν κοιμαμαι συχνα τα βραδυα ..
    περιμενω ...
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #50560
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εδω που δεν εχει αστυνομια , διπλα σε κεντρικους εθνικους και ιδιωτικους εθνικους δρομους και σε σταθμο τραινου , 12 χρονια τα παραθυρα ανοιχτα τα εχω , και τα κλειδια στην πορτα . απλα δεν κοιμαμαι συχνα τα βραδυα ..
    περιμενω ...
    περιμένεις τι να έρθει η γκόμενα ή ο ληστής/βιαστής/δολοφόνος

    γιατί αν περιμένεις το πρώτο καλώς το περιμένεις

    αν περιμένεις το δεύτερο πίστεψε με δεν θα προλάβεις να κάνεις πολλά γιατί δεν θα είναι ένας φυσικά αλλά πολλοί μαζί.

  11. #50561
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    σαφώς και όχι

    αν κρίνω από το κέντρο της αθήνας (εξάρχεια) που στην εργασία μου έχουμε κάμερες ασφαλείας - κάγκελα και θωρακισμένες πόρτες και στατική φύλαξη από ιδιωτική ασφάλεια και από την ΕΛ.ΑΣ.

    ή αν κρίνω από το κέντρο της αθήνας (παγκράτι) που η πολυκατοικία που μένω έχει τα πάντα όλα πόρτες ασφαλείας/αλεξίσφαιρα τζάμια/κάγκελα ασφαλείας/ρολά ασφαλείας/κάμερες ασφαλείας ή το ίδιο μου το σπίτι που είμαι αναγκασμένος να ζω σε ένα διαμέρισμα του 5ου ορόφου με κάγκελα ασφαλείας/ρολά ασφαλείας σε όλες τις μπαλκονόπορτες , κάμερες ασφαλείας και προβολείς και πόρτα ασφαλείας

    ή ότι είμαι αναγκασμένος να έχω όπλα (με νόμιμη άδεια και αγορά) θανατηφόρα και μη θανατηφόρα.

    σε καμία αστυνομία ή κράτος βασίζω την προσωπική μου ασφάλεια/προστασία και της οικογένειας μου

    το γιατί ... για ευνόητους λόγους
    Άρα, με λίγο κοινό νου, ένας καλαχαν δεν κάνει καμία διαφορά στην εγκληματικότητα. Ναι ?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  12. #50562
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα, με λίγο κοινό νου, ένας καλαχαν δεν κάνει καμία διαφορά στην εγκληματικότητα. Ναι ?
    δεν θα το έλεγα

    δεν είμαι ένας όμως

    ολόκληρη γειτονιά έχει όπλα (κάθε λογής) νόμιμα/παράνομα

    γειτονιά του κέντρου της αθήνας και πίστεψε με δεν είναι η μόνη...υπάρχουν πολλές γειτονιές πλέον που ο νόμος πέρασε στα χέρια πολιτών και δεν περιμένουν από καμία αστυνομία/κράτος.

    οπότε καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει/συμβεί αν κάποιος τολμήσει να κάνει κάτι το παράνομο στην γειτονιά (να προσπαθήσει να ληστέψει/χτυπήσει/βιάσει κάποια γυναίκα ή ηλικιωμένους) δεν θα προλάβει να έρθει η αστυνομία να τον σώσει θα τον έχουν σκοτώσει οι κάτοικοι και θα έχουν ξεφορτωθεί το πτώμα με συνοπτικές διαδικασίες και άντε ψάξε να τον βρεις με τα υπόλοιπα σκουπίδια σε καμία χωματερή της αθήνας γιατί εκεί θα καταλήξει και αν τον πάρουν χαμπάρι φυσικά οι εργαζόμενοι στην καθαριότητα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 26-10-21 στις 15:31.

  13. #50563
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Πολλή τεστοστερόνη ρε Ζέρο κόψε κάτι.


  14. #50564
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλή τεστοστερόνη ρε Ζέρο κόψε κάτι.
    Ελα μου ντε. Δεν χρειαζομαστε τουςε συγκεκριμενους αστυνομικους, εχουμε τον ζερο και τους γειτονες του...

  15. #50565
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλή τεστοστερόνη ρε Ζέρο κόψε κάτι.
    καθόλου τεστοστερόνη φίλε μου

    εγώ ζω όμορφα την ζωή μου με την οικογένεια μου

    σπίτι - δουλειά - σπίτι

    δεν ενοχλώ κανέναν έτσι δεν θέλω να με ενοχλεί

    είμαι άνθρωπος της λογικής κατά της βίας και των όπλων

    είμαι τυχερός που ζω σε μια γειτονία της αθήνας που δεν έχουμε τα γνωστά προβλήματα με τους κακούς γείτονες

    ο κάθε ένας σε αυτή την γειτονία σέβεται τον γείτονα του / τον διπλανό του

    έτσι δεν έχουμε θέματα με αυτοκίνητα/μηχανές ή με μουσική κτλ

    είμαστε όλοι αγαπημένοι είμαστε όλοι μια τεράστια οικογένεια

    άντε βρες τέτοιο πράγμα στην αθήνα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 26-10-21 στις 16:08.

Σελ. 3371 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 33513361336633693370337133723373337633813391 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας