Σελ. 838 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 818828833836837838839840843848858 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.556-12.570 από 78436
  1. #12556
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι πλέον 100% σίγουρος ότι όποιος γκρινιάζει για το Δημόσιο είναι κάποιος που απλά έφαγε πόρτα, ενώ ήθελε να είναι καραβολεμένος.

    Έτσι είναι πιο σωστό.
    Μάλλον έτσι είναι πιο σωστό
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #12557
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Επίσης να προσθέσω ότι απο την λίγη εμπειρία μου στα ξένα, αυτό που βλέπετε με ουρές Ελλάδα, δεν είναι και τίποτα σπουδαίο. Ποιά ειναι η διαφορά;
    Οι ξένοι ΔΕΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ!!!!
    Περιμένουν υπομονετικά. Βέβαια μια σημαντική διαφορά είναι ότι δεν σου τρώνε την σειρά, είτε με τον τσαμπουκά είτε με εξυπνάδες είτε με γνωστούς, όπως συνήθως γίνεται πολλές φορές Ελλάδα.
    Αλλά περιμένουν.
    Πήγα στην Post, για μια απλή ερώτηση. Παίρνεις χαρτάκι. Πιθανή ώρα αναμονής: 1 ώρα και 45 λεπτά.
    Εφυγα.
    Οι άλλοι, περίμεναν.....
    Αν πάρεις τηλέφωνο, το πιθανότερο να περιμένεις το ίδιο.
    και η POST ειναι ο πάροχος ο κυριότερος στο Λουξεμβούργο, κάτι σαν ΟΤΕ, αυτός που έχει τ last mile, ταχυδρομείο κλπ, κλπ...

  3. #12558
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης να προσθέσω ότι απο την λίγη εμπειρία μου στα ξένα, αυτό που βλέπετε με ουρές Ελλάδα, δεν είναι και τίποτα σπουδαίο. Ποιά ειναι η διαφορά;
    Οι ξένοι ΔΕΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ!!!!
    Περιμένουν υπομονετικά. Βέβαια μια σημαντική διαφορά είναι ότι δεν σου τρώνε την σειρά, είτε με τον τσαμπουκά είτε με εξυπνάδες είτε με γνωστούς, όπως συνήθως γίνεται πολλές φορές Ελλάδα.
    Αλλά περιμένουν.
    Πήγα στην Post, για μια απλή ερώτηση. Παίρνεις χαρτάκι. Πιθανή ώρα αναμονής: 1 ώρα και 45 λεπτά.
    Εφυγα.
    Οι άλλοι, περίμεναν.....
    Αν πάρεις τηλέφωνο, το πιθανότερο να περιμένεις το ίδιο.
    και η POST ειναι ο πάροχος ο κυριότερος στο Λουξεμβούργο, κάτι σαν ΟΤΕ, αυτός που έχει τ last mile, ταχυδρομείο κλπ, κλπ...
    Σε αυτη τη χωρα, που εδωσε τα φωτα του πολιτισμου στον πλανητη,
    και ομως,
    εχουμε σοβαρο ελλειμμα παιδείας, καθως και κοινωνικης μορφωσης...
    χαμηλο επιπεδο με λιγα λογια...μαγκιες, ρουσφετια, ωχαδερφισμοι, παρτακισμος,
    σε ημερήσια διάταξη δυστυχως....

    - - - Updated - - -

    -----
    Ηρθε η αναπτυξη αδερφια...
    μετα το σοκ των πρωτων ετων της κρισης,
    σε αυτη την κακασχημη τριτοκοσμικη τσιμεντουπολη,
    επανηλθαν οι παλιες συνηθειες...
    και ξανα προς τα κατω τραβα...
    χάλια...


    'Αιχμάλωτοι' στο μποτιλιάρισμα: 39 ώρες τον χρόνο περνούν οι Έλληνες οδηγοί στον δρόμο
    http://news247.gr/eidiseis/koinonia/...a.5031541.html

  4. #12559
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Αιχμάλωτοι' στο μποτιλιάρισμα: 39 ώρες τον χρόνο περνούν οι Έλληνες οδηγοί στον δρόμο
    http://news247.gr/eidiseis/koinonia/...a.5031541.html
    Φιλαράκι, 39 ώρες τον χρόνο ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.
    Ο μέσος εργαζόμενος στο Λουξεμβούργο, μια χώρα μικρότερη και απο τον νομό Θεσσαλονίκης ίσως, περνάει το λιγότερο, ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ, μια με δυο ώρες την ημέρα, σε μποτιλιάρισμα. ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
    Ειναι απίστευτο τι μποτιλιάρισμα έχει. Λογάριασε και θα δείς ότι μιλάμε για πάνω απο 250 ώρες σε μποτιλιάρισμα, τον χρόνο. Για να πας και να έρθεις στην δουλειά σου.
    Νοίκιασα σπίτι, διπλα στην δουλειά, ήμουν τυχερός, και έτσι πάω και έρχομαι με τα πόδια. Πριν, μου έτυχε να περιμένω και πάνω απο μια ώρα για το λεωφορείο.... απο μποτιλιάρισμα.
    Οι Λούξοι θα μας κοροιδεύουν αν τους πούμε ότι παραπονιόμαστε για 40 ώρες τον χρόνο μποτιλιάρισμα....

    ΥΓ. Α, και πουσαι.... ΔΕΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ. Τουλάχιστον δεν σκίζουν τα ρούχα τους ή οτιδήποτε άλλο. Θα γκρινιάξουν σε συζητήσεις για το μποτιλιάρισμα, που και γιατί, και that's it.

  5. #12560
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.881
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι Λούξοι θα μας κοροιδεύουν αν τους πούμε ότι παραπονιόμαστε για 40 ώρες τον χρόνο μποτιλιάρισμα....
    Έχετε πρόβλημα με τους κυκλικούς κόμβους εκεί από ότι έχω ακούσει?

  6. #12561
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαράκι, 39 ώρες τον χρόνο ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.
    Ο μέσος εργαζόμενος στο Λουξεμβούργο, μια χώρα μικρότερη και απο τον νομό Θεσσαλονίκης ίσως, περνάει το λιγότερο, ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ, μια με δυο ώρες την ημέρα, σε μποτιλιάρισμα. ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
    Ειναι απίστευτο τι μποτιλιάρισμα έχει. Λογάριασε και θα δείς ότι μιλάμε για πάνω απο 250 ώρες σε μποτιλιάρισμα, τον χρόνο. Για να πας και να έρθεις στην δουλειά σου.
    Νοίκιασα σπίτι, διπλα στην δουλειά, ήμουν τυχερός, και έτσι πάω και έρχομαι με τα πόδια. Πριν, μου έτυχε να περιμένω και πάνω απο μια ώρα για το λεωφορείο.... απο μποτιλιάρισμα.
    Οι Λούξοι θα μας κοροιδεύουν αν τους πούμε ότι παραπονιόμαστε για 40 ώρες τον χρόνο μποτιλιάρισμα....

    ΥΓ. Α, και πουσαι.... ΔΕΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ. Τουλάχιστον δεν σκίζουν τα ρούχα τους ή οτιδήποτε άλλο. Θα γκρινιάξουν σε συζητήσεις για το μποτιλιάρισμα, που και γιατί, και that's it.
    Λέει και αυτό βέβαια...
    Αλλωστε και σχετικά πρόσφατα στοιχεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής (2016), κατέδειξαν ότι οι Έλληνες οδηγοί περνούν μποτιλιαρισμένοι περί τις 39 ώρες το χρόνο, περίπου δέκα ώρες περισσότερες από τον ευρωπαϊκό μέσο όρο.
    Misleading title ftw

    Εγώ πάντως περνάω 39 ώρες το μήνα για να ψάχνω να παρκάρω, μετράει;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  7. #12562
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα καταλάβουν όλοι αυτοί πόσο πιο φθηνός είναι ο ιδιωτικός τομέας όταν πάνε να δουλέψουν στους "αναδόχους" με μπλοκάκι και 700-800 ευρώ το μήνα μικτά, 10ήμερα συνεχόμενα χωρίς ρεπό, άδειες κατά βούληση και άμεση απειλή απόλυσης "γιατί περιμένουν άλλοι 10 μετά από εσένα".
    Και μάλιστα το παραπάνω είναι εγγυημένο όταν οι διαγωνισμοί είναι μειοδοτικοί, χωρίς καμία απαίτηση εκ μέρους του Δημοσίου για συνθήκες εργασίας και άλλους κανόνες γενικά..
    Είμαι πλέον 100% σίγουρος ότι όποιος γκρινιάζει για το Δημόσιο είναι καραβολεμένος που απλά έφαγε πόρτα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι πλέον 100% σίγουρος ότι όποιος γκρινιάζει για το Δημόσιο είναι κάποιος που απλά έφαγε πόρτα, ενώ ήθελε να είναι καραβολεμένος.

    Έτσι είναι πιο σωστό.
    Μετά τα οχι στην αξιολόγηση και δωρεάν παιδεία για όλους, το νέο μοτο απο το δημόσιο, όποιος γκρινιάζει για το δημόσιο, ήθελε να είναι στο δημόσιο και έφαγε πόρτα!!

    sorry παίδες δεν έχει δράκο

  8. #12563
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Για την αξιολόγηση είμαι 100% υπέρ.
    Αυτό με τη δωρεάν παιδεία τι είναι πάλι;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  9. #12564
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.053
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι πλέον 100% σίγουρος ότι όποιος γκρινιάζει για το Δημόσιο είναι καραβολεμένος που απλά έφαγε πόρτα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry παίδες δεν έχει δράκο
    @Sdikr, δράκο δεν έχει, αλλά αυτό δεν ακυρώνει αυτό που είχε γράψει λίγο παραπάνω πριν και ισχύει...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα καταλάβουν όλοι αυτοί πόσο πιο φθηνός είναι ο ιδιωτικός τομέας όταν πάνε να δουλέψουν στους "αναδόχους" με μπλοκάκι και 700-800 ευρώ το μήνα μικτά, 10ήμερα συνεχόμενα χωρίς ρεπό, άδειες κατά βούληση και άμεση απειλή απόλυσης "γιατί περιμένουν άλλοι 10 μετά από εσένα".
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  10. #12565
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Και πόρτα έφαγαν, και πλύση εγκεφάλου για "τους ντεμπέληδες αγράμματους σφραγιδοσπρώχτες" και από όλα.

    Κατά το δοκούν, επιλέγουμε να δαιμονοποιούμε είτε τους ΔΥ, είτε τους ΙΥ, ή τους ελέυθερους επαγγελματίες, βεβαίως βεβαίως. Σύμφωνα με το κατα Wan Ευαγγέλιον, για όλα τα δεινά της Ελλάδας, φταίει το δημόσιο. Άλλοι λένε ότι ο σατανάς είναι ο ελεύθερος επαγγελματίας.

    Ε, ένα θέμα με την εύκολη δαιμονοποίηση το έχω.

  11. #12566
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Προφανώς και δεν φταίνε οι ίδιοι οι δημόσιοι υπάλληλοι,φταίει όμως το δημόσιο ! Η να το θέσω καλύτερα...φταίνε όλες οι κυβερνήσεις για την κακή διαχείριση του δημοσίου.Για να μην μιλήσουμε για τα ρουσφέτια έτσι ? Το δημόσιο εδώ και δεκαετίες δεν είναι σωστά δομημένο, είναι πρόβλημα πως να το κάνουμε.Χρειάζεται ολικό λίφτινγκ.

    Αυτοί οι υπάλληλοι όμως που μπήκαν στο δημόσιο χωρίς κανένα κριτήριο αλλά μέσω γνωστού κτλπ, ε αυτούς δεν θα τους λυπηθώ σόρρυ παιδία.Καλή απόλυση.

  12. #12567
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Sdikr, δράκο δεν έχει, αλλά αυτό δεν ακυρώνει αυτό που είχε γράψει λίγο παραπάνω πριν και ισχύει...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  tantumverde_stomatiko.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  18,2 KB 
ID: 190471
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  13. #12568
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, αυτό ειναι ακόμα χειρότερο! Ειναι απόδειξη χειραγώγησης τιμών απο καρτέλ. Μήπως και με το γάλα δεν γίνεται/γινόταν το ίδιο; Και όταν μια εταιρία τοβγαλε στην φόρα (ΜΕΒΓΑΛ) έπεσαν να την φάνε;
    Οσους φωτόπουλους και να έχεις, πάλι μια αμιγώς ιδιωτική εταιρία πιο ακριβή θα είναι.

    - - - Updated - - -



    Και εγώ αυτό πιστευω!!!!
    Έχει γίνει ιδιωτικό και το δημόσιο μιας και οι ιδιώτες επωφελούνται λόγω διαπλοκής. Κάποιοι βρίζουν το δημόσιο ενώ έπρεπε να βρίζουν και τους ιδιώτες που δωροδοκούν.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  14. #12569
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσους φωτόπουλους και να έχεις, πάλι μια αμιγώς ιδιωτική εταιρία πιο ακριβή θα είναι.
    Φαντάζομαι λαμβάνεις υπόψη και το τεράστιο κόστος σε ανθρωποώρες, καύσιμα κλπ. όταν οι διάφοροι Φωτόπουλοι (ΓΕΝΟΠ) κατεβάζουν τους διακόπτες, ή οι διάφοροι Σταματόπουλοι (ΜΜΜ που απεργούσαν π.χ. Παρασκευή και Δευτέρα) απεργούν συνεχώς, την τελευταία 30ετία, ε; Απλά επειδή μπορούν και κανείς δεν τους έκανε ποτέ τίποτα.

    Τί;

    Δεν το έλαβες υπόψη;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #12570
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Sdikr, δράκο δεν έχει, αλλά αυτό δεν ακυρώνει αυτό που είχε γράψει λίγο παραπάνω πριν και ισχύει...
    Ναι εγώ απάντησα για το κομμάτι με το
    Είμαι πλέον 100% σίγουρος ότι όποιος γκρινιάζει για το Δημόσιο είναι καραβολεμένος που απλά έφαγε πόρτα.

Σελ. 838 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 818828833836837838839840843848858 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας