Σελ. 1119 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 10991109111411171118111911201121112411291139 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.771-16.785 από 78436
  1. #16771
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Εντάξει, σε working papers του ΔΝΤ αναγνωρίζεται και υπολογίζεται η μείωση της φτώχειας και της ανισότητας
    https://www.imf.org/external/pubs/ft...15/wp15265.pdf
    αλλά ο Μοράλες έχει πυργόσπιτο με τζακούζι.

  2. #16772
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK θα συμφωνήσω. Υπερβολή. Χμ... τα δύο 29, τα εκατό χμ.. χμ.. 1450% αν δεν έκανα λάθος.
    Τώρα για το GDP στα $7200 έτσι είναι. Αυτή είναι και η εξέλιξη από το 2006 που ανέλαβε
    Συνημμένο Αρχείο 202428
    https://www.indexmundi.com/g/g.aspx?c=bl&v=67
    Μεταξύ μας, χαλάλι το τζακούζι θα έλεγε ο μέσος Βολιβιανός
    To 2000 λέει πως για την Ελλάδα ήταν 12042 και έφτασε το 2008 να είναι 32000$ να πουμε οτι χαλάλι τους που τα φάγανε;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, working papers του ΔΝΤ αναγνωρίζουν και εξηγούν τη μείωση της φτώχειας και της ανισότητας
    https://www.imf.org/external/pubs/ft...15/wp15265.pdf
    αλλά ο Μοράλες έχει πυργόσπιτο με τζακούζι.
    Το ΔΝΤ λέει πολλά πράγματα, αλλά μας λένε πως είναι όλα λάθος

  3. #16773
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι βρε, η λυση ειναι να ξαναφέρουμε αυτούς που φάγανε.
    .... ΤΙ ΟΧΙ;!
    Ναι βρε πουλάκι μου, έχουν το Know-how, 40 χρόνια εμπειρίας είναι αυτά
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  4. #16774
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Μια χαρά και δυο τρομάρες εδώ χάρη στο ΔΝΤ
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  5. #16775
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να φέρουμε κάποιους που δεν έφαγαν και δεν θα φάνε δεν παίζει σαν επιλογή έτσι;
    Αλλά πλάκα πλάκα, και να φάνε, πάλι κάποιοι θα θυμούνται τι έγινε με τους άλλους
    Η ερώτηση ειναι πολύ συγκεκριμένη. Δεν μίλησα για να φέρει κάποιος κομμα που δεν έχει συμμετάσχει στα φαγοπότια (που προφανώς θα ήταν σωστό).
    Μιλάω συγκεκριμενότατα για τη βρώμικη ΝΔ που ας μη το κρύβομεν άλλωστε, για αυτή κάποιοι λιγουρεύονται.

    Με στελεχάρες βρωμικες ως στα γόνατα. Ε, δε χρειάζονται συστάσεις. Ετσι δεν είναι;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #16776
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερώτηση ειναι πολύ συγκεκριμένη. Δεν μίλησα για να φέρει κάποιος κομμα που δεν έχει συμμετάσχει στα φαγοπότια (που προφανώς θα ήταν σωστό).
    Μιλάω συγκεκριμενότατα για τη βρώμικη ΝΔ που ας μη το κρύβομεν άλλωστε, για αυτή κάποιοι λιγουρεύονται.

    Με στελεχάρες βρωμικες ως στα γόνατα. Ε, δε χρειάζονται συστάσεις. Ετσι δεν είναι;

    Εγω δεν είπα πουθενά για να ξανάρθει κάποιος απο αυτούς που τρώγανε πριν, είπα οτι δεν μπορεί να είναι δικαιολογία ώστε να συνεχίσουν να τρώνε και οι καινούργιοι, αλήθεια θύμισε μου ποιοι είναι του παλιού ΠΑΣΟΚ στην νέα κυβέρνηση.

  7. #16777
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν είπα πουθενά για να ξανάρθει κάποιος απο αυτούς που τρώγανε πριν, είπα οτι δεν μπορεί να είναι δικαιολογία ώστε να συνεχίσουν να τρώνε και οι καινούργιοι, αλήθεια θύμισε μου ποιοι είναι του παλιού ΠΑΣΟΚ στην νέα κυβέρνηση.
    ΟΚ, πρώτος εγώ θα ρίξω την πέτρα.... Τι εννοείς "τρώνε"; Απτά παραδείγματα; Παρενθετικά, πρώτος έχω βγάλει εδώ δουλειά που μιλά για προσλήψεις συγγενών πολιτικών ΣΥΡΙΖΑ 'συναδελφικά' από υπουργικά γραφεία και αυτό είναι νεποτισμός.

    Αλλά το 'τρώνε' νομίζω παραπέμπει σε άλλα.

    Π.χ. εξοπλιστικά και μάσα / μίζες, προμήθειες κλπ. Με ΠΑΣΟΚοΝουΔου έχουμε απτότατες περιπτώσεις που έχουν οδηγήσει και πολιτικούς σε φυλακή, άλλους να έχουν καταδικαστεί (και ελεύθεροι με αναστολή), ποινικές υποθέσεις υπό διερεύνηση κλπ.

    Με τους τωρινούς, μπορείς να βοηθήσεις λίγο; Έχει βγει κάτι που ειλικρινά μου έχει ξεφύγει;

    Δεν έχω θέμα να τους χώσουν όλους φυλακή αν έχουν φάει, αλλά να ξέρουμε τι λέμε
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #16778
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι λίγο νωρίς για να βγουν στη φόρα σκάνδαλα αυτής της κυβέρνησης;
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  9. #16779
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι λίγο νωρίς για να βγουν στη φόρα σκάνδαλα αυτής της κυβέρνησης;
    Τότε πως ξέρουμε ότι υπάρχουν? Επειδή όλοι ίδιοι είναι?

    Εγώ πιστεύω ότι δεν έχουν κλέψει γιατί θα τους είχαν κρεμάσει στα μανταλάκια. Δεν έχουν κλέψει και για αυτό η ΝΔ αναγκάζεται να το ρίχνει στα fake news και στο καρανικα.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #16780
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε πως ξέρουμε ότι υπάρχουν? Επειδή όλοι ίδιοι είναι?

    Εγώ πιστεύω ότι δεν έχουν κλέψει γιατί θα τους είχαν κρεμάσει στα μανταλάκια. Δεν έχουν κλέψει και για αυτό η ΝΔ αναγκάζεται να το ρίχνει στα fake news και στο καρανικα.
    Εγώ θα περιμένω. ..
    1. Τις αγορές όπλων
    2. Τα διαπλανητικά ταξίδια
    3. Τα νοσοκομεία χωρίς προσωπικό
    4. Την αγαπητή ΕΡΤ
    5. Τα γήπεδα ΑΕΚ - Πανιωνίου
    6. κλπ ...
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  11. #16781
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα περιμένω. ..
    1. Τις αγορές όπλων
    2. Τα διαπλανητικά ταξίδια
    3. Τα νοσοκομεία χωρίς προσωπικό
    4. Την αγαπητή ΕΡΤ
    5. Τα γήπεδα ΑΕΚ - Πανιωνίου
    6. κλπ ...
    Σε έχασα
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  12. #16782
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε έχασα
    ειναι μια λίστα απο τα πιθανά σκάνδαλα που εμπλέκεται η κυβέρνηση.

  13. #16783
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι μια λίστα απο τα πιθανά σκάνδαλα που εμπλέκεται η κυβέρνηση.
    Με το μεγαλύτερο σκάνδαλο, την υπογραφή της συμφωνίας παράδοσης άνευ όρων με τους δανειστές/εκβιαστές και τα "υποχρεωτικά" μνημόνια για να ανακάμψει το ευρώ.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  14. #16784
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το μεγαλύτερο σκάνδαλο, την υπογραφή της συμφωνίας παράδοσης άνευ όρων με τους δανειστές/εκβιαστές και τα "υποχρεωτικά" μνημόνια για να ανακάμψει το ευρώ.
    Αυτό ξεκίνησε με το ΠΑΣΟΚ, ξεχαρβαλωθηκε με την "εκλεγμένη" κυβέρνηση του Παπακωνσταντίνου και επικυρώθηκε με την ΝΔ. Επί ΣΥΡΙΖΑ απλά βλέπουμε την υλοποίηση, καθώς θέλει λίγο χρόνο να πιάσει ένα ξεπουλημα. Δεν είναι δα και στρατιωτική επέμβαση. Θέλει και λίγο τακτ. Όχι ότι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν συνέχισε με καινούργιες υπογραφές αλλά ή θα έκανε όλα όσα έλεγε προεκλογικά ή απλά θα ακολουθούσε το μονοπάτι που του είχαν στρώσει. Καμιά διαφορά με την ΝΔ. Ο ΣΥΡΙΖΑ επειδή ζήλεψε την πρωτοπορία του ΠΑΣΟΚ σε προδοσία, έψαχνε έτσι new grounds να δείξει έργο. Επειδή ξέχασε ότι τόν δρόμο τον είχε ανοίξει το ΠΑΣΟΚ πρώτο με τα Ίμια σε παράδοση εθνικής επικράτειας, μετά το φιάσκο με τον επικουμπισμο, είπε κάτσε το επόμενο πρέπει να μείνει στην ιστορία και έτσι συνέβαλε στην επίλυση του Σκοπιανού.

    Πάντως αν κράταγα σκορ για κομβικά σημεία προδοσίας ή παραβίασής του Συντάγματος, θα έλεγα 2-2 ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ και 0 ΝΔ. Δεν μου έρχεται κάτι αντίστοιχα χοντρό χωρίς να λέω είναι αθώα τα παιδιά.

  15. #16785
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, πρώτος εγώ θα ρίξω την πέτρα.... Τι εννοείς "τρώνε"; Απτά παραδείγματα; Παρενθετικά, πρώτος έχω βγάλει εδώ δουλειά που μιλά για προσλήψεις συγγενών πολιτικών ΣΥΡΙΖΑ 'συναδελφικά' από υπουργικά γραφεία και αυτό είναι νεποτισμός.

    Αλλά το 'τρώνε' νομίζω παραπέμπει σε άλλα.

    Π.χ. εξοπλιστικά και μάσα / μίζες, προμήθειες κλπ. Με ΠΑΣΟΚοΝουΔου έχουμε απτότατες περιπτώσεις που έχουν οδηγήσει και πολιτικούς σε φυλακή, άλλους να έχουν καταδικαστεί (και ελεύθεροι με αναστολή), ποινικές υποθέσεις υπό διερεύνηση κλπ.

    Με τους τωρινούς, μπορείς να βοηθήσεις λίγο; Έχει βγει κάτι που ειλικρινά μου έχει ξεφύγει;

    Δεν έχω θέμα να τους χώσουν όλους φυλακή αν έχουν φάει, αλλά να ξέρουμε τι λέμε
    Υπαρχουν παντως τα αδημοσιευτα ποθεν εσχες των βουλευτων που εδω και 3 χρονια (;;; ) δενυπαρχουν πουθενα, κατι Πετσιτηδες, κατι μπιζνες οπλων με την Σαουδικη Αραβια και μερικα αλλα. Και αυτα επισημαινονται οχι απο ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΠΟΤΑΜΙ περιεργως, αλλα απο μερικους εξωκοινοβουλευτικους.

    Εκτος κι αν αυτοι δεν μετρανε επειδη το παν ειναι να παιζεται το παιχνιδι της δυαρχιας ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ και ολοι οι αλλοι να μην υπαρχουν. Στο δρομο για την συγκυβερνηση παντα.

Σελ. 1119 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 10991109111411171118111911201121112411291139 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας