Σελ. 1120 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 11001110111511181119112011211122112511301140 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.786-16.800 από 78436
  1. #16786
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν παντως τα αδημοσιευτα ποθεν εσχες των βουλευτων που εδω και 3 χρονια (;;; ) δενυπαρχουν πουθενα, κατι Πετσιτηδες, κατι μπιζνες οπλων με την Σαουδικη Αραβια και μερικα αλλα. Και αυτα επισημαινονται οχι απο ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΠΟΤΑΜΙ περιεργως, αλλα απο μερικους εξωκοινοβουλευτικους.

    Εκτος κι αν αυτοι δεν μετρανε επειδη το παν ειναι να παιζεται το παιχνιδι της δυαρχιας ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ και ολοι οι αλλοι να μην υπαρχουν. Στο δρομο για την συγκυβερνηση παντα.
    +καλογρίτας-βοσκοτόπια, τράπεζα Αττικής μου έρχονται στο μυαλό. Παρόλα αυτά δεν γνωρίζω αν έχουν πάρει τον δρόμο για τα δικαστήρια κάποια/κάποιες απο τις υποθέσεις αυτές.

  2. #16787
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    +καλογρίτας-βοσκοτόπια, τράπεζα Αττικής μου έρχονται στο μυαλό. Παρόλα αυτά δεν γνωρίζω αν έχουν πάρει τον δρόμο για τα δικαστήρια κάποια/κάποιες απο τις υποθέσεις αυτές.
    τα ίδια βοσκοτόπια του καλογριτσα τα πούλαγε και ο σαμαρας σε κάποιους σαουδαραβες...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #16788
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, πρώτος εγώ θα ρίξω την πέτρα.... Τι εννοείς "τρώνε"; Απτά παραδείγματα; Παρενθετικά, πρώτος έχω βγάλει εδώ δουλειά που μιλά για προσλήψεις συγγενών πολιτικών ΣΥΡΙΖΑ 'συναδελφικά' από υπουργικά γραφεία και αυτό είναι νεποτισμός.

    Αλλά το 'τρώνε' νομίζω παραπέμπει σε άλλα.

    Π.χ. εξοπλιστικά και μάσα / μίζες, προμήθειες κλπ. Με ΠΑΣΟΚοΝουΔου έχουμε απτότατες περιπτώσεις που έχουν οδηγήσει και πολιτικούς σε φυλακή, άλλους να έχουν καταδικαστεί (και ελεύθεροι με αναστολή), ποινικές υποθέσεις υπό διερεύνηση κλπ.

    Με τους τωρινούς, μπορείς να βοηθήσεις λίγο; Έχει βγει κάτι που ειλικρινά μου έχει ξεφύγει;

    Δεν έχω θέμα να τους χώσουν όλους φυλακή αν έχουν φάει, αλλά να ξέρουμε τι λέμε

    Όταν λέμε ότι οι άλλοι τρώνε για 40 χρόνια μιλάμε μόνο για τα αυτά που πήγανε στην δικαιοσύνη και μπήκαν κάποιοι φυλακή;
    Γιατί τότε συγνώμη αλλά θα πρέπει να σταματήσουμε να λέμε πως τρώγανε για 40 χρόνια όλοι, μετρημένοι στα δάχτυλα ήταν και σύμφωνα πάντα με το δικαστήριο τα φάγανε μόνοι τους.

    Νομίζω πως μιλάμε για όλα, όπως εσύ πιο πάνω κάνεις αναφορά για τα 130χιλ για το γυμναστήριο, όπως για τα 10000 για φωτοτυπίες κλπ

  4. #16789
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  5. #16790
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Ε νταξ, δεν της είπε κι ότι "θα την πάει αίμα"
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  6. #16791
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λέμε ότι οι άλλοι τρώνε για 40 χρόνια μιλάμε μόνο για τα αυτά που πήγανε στην δικαιοσύνη και μπήκαν κάποιοι φυλακή;
    Γιατί τότε συγνώμη αλλά θα πρέπει να σταματήσουμε να λέμε πως τρώγανε για 40 χρόνια όλοι, μετρημένοι στα δάχτυλα ήταν και σύμφωνα πάντα με το δικαστήριο τα φάγανε μόνοι τους.

    Νομίζω πως μιλάμε για όλα, όπως εσύ πιο πάνω κάνεις αναφορά για τα 130χιλ για το γυμναστήριο, όπως για τα 10000 για φωτοτυπίες κλπ
    Και μόνο η εκφρααη, είναι τόσο ανεπίσημη, ώστε να περιλαμβάνει αυτά που λες. Η έκφραση "τρώω φάγαμε" εκφράζει λαϊκή γνώση και ως τέτοια δεν επικεντρωνεται στην ακρίβεια αλλά την γενικότερη αντίληψη μιας κοινωνίας. Νομίζω στην περίπτωση μας, και αντίληψη υπάρχει και αρκετά ακριβής είναι.

    Πιστεύω ότι αυτή την πτυχή εκμεταλλεύτηκε ο Πάγκαλος με την περίφημη έκφραση "μαζί τα φάγαμε", δηλαδή την έλλειψη ακριβείας στο πως υπήρξε κακοδιαχείριση, σπατάλη, κλοπή αλλά και εξαγορά συνειδήσεων.

  7. #16792
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λέμε ότι οι άλλοι τρώνε για 40 χρόνια μιλάμε μόνο για τα αυτά που πήγανε στην δικαιοσύνη και μπήκαν κάποιοι φυλακή;
    Γιατί τότε συγνώμη αλλά θα πρέπει να σταματήσουμε να λέμε πως τρώγανε για 40 χρόνια όλοι, μετρημένοι στα δάχτυλα ήταν και σύμφωνα πάντα με το δικαστήριο τα φάγανε μόνοι τους.

    Νομίζω πως μιλάμε για όλα, όπως εσύ πιο πάνω κάνεις αναφορά για τα 130χιλ για το γυμναστήριο, όπως για τα 10000 για φωτοτυπίες κλπ
    To 'τρώνε' οι πριν έχει αποδειχτεί. Το ότι 'τρώνε' οι τώρα δεν έχει και δεν έχουμε κάτι που έστω να το προσεγγίζει. Εσύ ανέφερες το τρώνε και το έβαλες στα λεγόμενά μου.

    Το μόνο σχόλιο που εγώ έκανα - και διαστρέβλωσες ελαφρώς - έχει να κάνει με ότι έξαφνα γίνεται το σύστριγγλο σε ΜΜΕ και αντιπολίτευση για τον πύργο του Μοράλες και το μήνυμα είναι guilty by association δλδ "με αυτόνα είναι ιδεολογικοί συνοδοιπόροι οι Τσιριζαίοι, άρα κι εκείνοι πύργους θέλουν να φτιάξουν". Είναι το ίδιο με το παλιότερο "ο Τσίπρας θα μας πάρει τα σπίτια", "ο Τσίπρας θα βγάλει τα τανκς και θα κάνει δικτατορία" κοκ.

    Άσε που - όπως έγραψα - να το εκφέρουν αυτό για τον πύργο του Μοράλες πολιτικοί και κόμματα που βρίσκονται 'εν ζωή' πολιτικά χάρη στα εκατοντάδες εκατομμύρια που έφαγαν τα κόμματά τους και χρωστάνε (και ακόμα δεν μας έχουνε πει πού πήγανε, από πού τα πήρανε, αν υπάρχουν υπόλογοι κλπ) και κουνάνε τώρα το δάχτυλο της ηθικολογίας. Έ, είναι ολίγον τι κάπως, δεν είναι ή είμαι ο μόνος εδώ παράλογος και δήθεν "τσιριζαίος" που κάνω την ερώτηση αυτή;;;;;;;

    Θλιβερό και ελεεινό να αντιπολιτεύεται κανείς έτσι. Και - ξαναλέω - αν εδώ στο φόρουμ όπου το επίπεδο είναι σαφέστατα υψηλότερο από τον ελληνικό ΜΟ και πάλι κάποιοι ενστερνίζονται τη 'ρητορική' αυτή, τότε μόνο φαντάζομαι τη χαχολίαση παραέξω

    - - - Updated - - -

    Και να προσθέσω και ένα ακόμα πιο καίριο ερώτημα:

    Γιατί, αφού πραγματικά αν κανείς θέλει να προσάψει κριτική στην κυβέρνηση αυτή μπορεί να βρει μύρια όσα, δεν το κάνουν; Γιατί πουλάνε χαχολίαση; Ειλικρινής απορία, έχω κάποιες σκέψεις αλλά δεν έχω κάνει κάποια μελέτη για να τοποθετηθώ με άποψη....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    +καλογρίτας-βοσκοτόπια, τράπεζα Αττικής μου έρχονται στο μυαλό. Παρόλα αυτά δεν γνωρίζω αν έχουν πάρει τον δρόμο για τα δικαστήρια κάποια/κάποιες απο τις υποθέσεις αυτές.
    Καμία.... Θυμίζω, επειδή το γράφεις (και να πώς τα fake news της χαχολίασης βρίσκουν το δρόμο τους ακόμα και σε σκεπτόμενους ανθρώπους) πως μέχρι στιγμής η ΤΤΕ επί προεδρίας Στουρνάρα που στην τελική σαφώς και έχει πολιτική θέση και δεν έχει βρει κάτι για την Αττικής. Αν το είχε δεν θα είχε γίνει τώρα πρωτοσέλιδο στην Καθημερινή;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #16793
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία.... Θυμίζω, επειδή το γράφεις (και να πώς τα fake news της χαχολίασης βρίσκουν το δρόμο τους ακόμα και σε σκεπτόμενους ανθρώπους) πως μέχρι στιγμής η ΤΤΕ επί προεδρίας Στουρνάρα που στην τελική σαφώς και έχει πολιτική θέση και δεν έχει βρει κάτι για την Αττικής. Αν το είχε δεν θα είχε γίνει τώρα πρωτοσέλιδο στην Καθημερινή;
    fake news γιατί? είναι γεγονός οτι δάνεια δόθηκαν με εγγύηση βοσκοτόπια τα οποία δεν άνηκαν στον Καλογρίτσα αλλά σε φίλο του και (αν θυμάμαι καλά) η εμπορική τους αξία ήταν καμμιά 50αριά φορές μικρότερη απο την εκτιμηθείσα τους αξία (ως εγγύηση). Άντε να δεχτώ υπερεκτίμηση της αξίας 2-3 φορές, αλλά 50?
    Το δάνειο ήταν για αγορά μιας εκ των διαθέσιμων τηλεοπτικών αδειών. Εν τέλει ο Καλογρίτσας απόκλειστηκε γιατι τότε δεν κατάφερε να καταβάλει έγκαιρα την πρώτη δόση. Ο ίδιος είχε κατηγορήσει το χρηματοπιστωτικό σύστημα για την αδυναμία εξεύρεσης χρηματοδότησης. Αν ήταν όλα καλώς και διάφανα, γιατί δεν μπόρεσε να βρει την αναγκαία ρευστότητα? (υποθετική ερώτηση σαν την δική σου ).

  9. #16794
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    fake news γιατί? είναι γεγονός οτι δάνεια δόθηκαν με εγγύηση βοσκοτόπια τα οποία δεν άνηκαν στον Καλογρίτσα αλλά σε φίλο του και (αν θυμάμαι καλά) η εμπορική τους αξία ήταν καμμιά 50αριά φορές μικρότερη απο την εκτιμηθείσα τους αξία (ως εγγύηση). Άντε να δεχτώ υπερεκτίμηση της αξίας 2-3 φορές, αλλά 50?
    Το δάνειο ήταν για αγορά μιας εκ των διαθέσιμων τηλεοπτικών αδειών. Εν τέλει ο Καλογρίτσας απόκλειστηκε γιατι τότε δεν κατάφερε να καταβάλει έγκαιρα την πρώτη δόση. Ο ίδιος είχε κατηγορήσει το χρηματοπιστωτικό σύστημα για την αδυναμία εξεύρεσης χρηματοδότησης. Αν ήταν όλα καλώς και διάφανα, γιατί δεν μπόρεσε να βρει την αναγκαία ρευστότητα? (υποθετική ερώτηση σαν την δική σου ).
    Τελικά, όντως δεν τη βρήκε. Και τελικά, όντως δεν πήρε την άδεια. Τώρα, αποτελεί αυτό περίπτωση που κυβερνητικοί 'έφαγαν'; Είναι κάποια μίζα που πήγε στην τσέπη κάποιου;

    Ή μήπως είναι κομμάτι του ελληνικού ολιγαρχικού νεποτισμού που αν σε λένε Μήτσο και έχεις επιχείρηση δεν παίρνεις ούτε Ευρώπουλο σε δάνειο αλλά αν σε λένε Χ επιχειρηματία κάπως θα βρεθεί τρόπος; Και να ασκηθεί εδώ κριτική σε μία κυβέρνηση επειδή αντί να καταπολεμεί τέτοια φαινόμενα, αντίθετα έγινε μέρος του συστήματος.

    Αλλά, αυτό είναι άλλο από το 'έφαγαν'. Και επίσης είναι κάτι που δεν θα το πολυαναδείξει η αντιπολίτευση επειδή πολύ απλά έχει τους δικούς της ολιγάρχες με το δικό τους νεποτισμό.

    Να ξέρουμε τι λέμε όμως
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #16795
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά, όντως δεν τη βρήκε. Και τελικά, όντως δεν πήρε την άδεια. Τώρα, αποτελεί αυτό περίπτωση που κυβερνητικοί 'έφαγαν'; Είναι κάποια μίζα που πήγε στην τσέπη κάποιου;

    Ή μήπως είναι κομμάτι του ελληνικού ολιγαρχικού νεποτισμού που αν σε λένε Μήτσο και έχεις επιχείρηση δεν παίρνεις ούτε Ευρώπουλο σε δάνειο αλλά αν σε λένε Χ επιχειρηματία κάπως θα βρεθεί τρόπος; Και να ασκηθεί εδώ κριτική σε μία κυβέρνηση επειδή αντί να καταπολεμεί τέτοια φαινόμενα, αντίθετα έγινε μέρος του συστήματος.

    Αλλά, αυτό είναι άλλο από το 'έφαγαν'. Και επίσης είναι κάτι που δεν θα το πολυαναδείξει η αντιπολίτευση επειδή πολύ απλά έχει τους δικούς της ολιγάρχες με το δικό τους νεποτισμό.

    Να ξέρουμε τι λέμε όμως
    Όχι, δεν αποτελεί περίπτωση "τους έπιασαν με το χέρι στο μέλι" αλλά πιθανότατα ένα μέρος του δανείου να κατέληξε σε τσέπες για τις όποιες "εξυπηρετήσεις-υπηρεσίες" προσέφεραν. Βέβαια η παραπάνω εκτίμηση δεν μετράει, η δικαιοσύνη είναι αδέκαστη και αντικειμενική και δεν έχει κατηγορήσει κάποιον για υπεξαίρεση.

  11. #16796
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    @popmaniac
    Οι μεν δεν θέλουν να χτυπήσουν σοβαρά τους δε λόγω του ότι θα έρθουν στη θέση τους και φοβούνται. Έτσι βγάζουν μερικά στη φόρα που τα καλύπτουν με αναστολή ή αθώωση
    Οι άλλοι δεν θέλουν να χτυπήσουν σοβαρά τους πρώτους γιατί θα βγουν όλα τα άπλυτα τους.
    Έτσι αυτοί καλοτρώνε στην πλάτη μας.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  12. #16797
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη χώρα όπου πρωθυπουργός ξόδεψε 130Κ για προσωπικό γυμναστήριο στα κομματικά γραφεία*, όπου υπουργός έχει δαπανήσει 20Κ+ για κουρτίνες, όπου Κύριος οίδε τι έχουν δαπανηθεί σε προσωπικά έξοδα διακοπών ως υπουργικά, όπου Κύριος οίδε τι έχει δαπανηθεί σε δήθεν υπηρεσιακό έξοδο για μαμησιάτικα, καθήστε και βράστε ταραμά με το σπίτι του Μοράλες και συγκρίσεις δήθεν με τους Τσιριζαίους που είναι φαν

    Χαχολίαση στο έπακρον και αν εδώ στο φόρουμ υπάρχει ένα επίπεδο, μόνο να φανταστώ μπορώ παραέξω τι παράνοια έχει πέσει με την Τσιριζοφαγία από την οποία όλες οι πληγές των Φαραώ προέρχονται

    *EDIT: Και μάλιστα όταν κόμματα χρωστούν εκατοντάδες εκατομμύρια και όταν τουλάχιστον για ένα κόμμα ο ταμίας έχει ήδη μιλήσει για €45 εκατομμύρια που έχει λάβει σε χορηγίες εταιρικές και στο ίδιο το καταχρεωμένο κόμμα φτιάχτηκε και το προσωπικό γυμναστήριο. Όχι Μοράλες, αλλά ο Κιμ να πατήσει το κουμπί....
    Τα ταϊσες όλα τα τρολς. Ποιος ο λόγος να απολογηθείς για τον Μοράλες ή να ορθολογικοποιήσεις την υπερβολή του; Άλλος ένας που λειτουργεί με τους ίδιους όρους που λειτουργούν όσοι τον καταγγέλουν.

  13. #16798
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ταϊσες όλα τα τρολς. Ποιος ο λόγος να απολογηθείς για τον Μοράλες ή να ορθολογικοποιήσεις την υπερβολή του; Άλλος ένας που λειτουργεί με τους ίδιους όρους που λειτουργούν όσοι τον καταγγέλουν.
    Καμία απολογία αγαπητέ, νομίζω πως είμαι σαφής πιο πάνω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #16799
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, πρώτος εγώ θα ρίξω την πέτρα.... Τι εννοείς "τρώνε"; Απτά παραδείγματα; Παρενθετικά, πρώτος έχω βγάλει εδώ δουλειά που μιλά για προσλήψεις συγγενών πολιτικών ΣΥΡΙΖΑ 'συναδελφικά' από υπουργικά γραφεία και αυτό είναι νεποτισμός.

    Αλλά το 'τρώνε' νομίζω παραπέμπει σε άλλα.

    Π.χ. εξοπλιστικά και μάσα / μίζες, προμήθειες κλπ. Με ΠΑΣΟΚοΝουΔου έχουμε απτότατες περιπτώσεις που έχουν οδηγήσει και πολιτικούς σε φυλακή, άλλους να έχουν καταδικαστεί (και ελεύθεροι με αναστολή), ποινικές υποθέσεις υπό διερεύνηση κλπ.

    Με τους τωρινούς, μπορείς να βοηθήσεις λίγο; Έχει βγει κάτι που ειλικρινά μου έχει ξεφύγει;

    Δεν έχω θέμα να τους χώσουν όλους φυλακή αν έχουν φάει, αλλά να ξέρουμε τι λέμε
    +10000 σε όλα αυτά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι λίγο νωρίς για να βγουν στη φόρα σκάνδαλα αυτής της κυβέρνησης;
    Οταν λοιπόν πετάμε πετρες χωρις αποδειξεις, ξέρεις πως το λέμε ε;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #16800
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ, πρώτος εγώ θα ρίξω την πέτρα.... Τι εννοείς "τρώνε"; Απτά παραδείγματα; Παρενθετικά, πρώτος έχω βγάλει εδώ δουλειά που μιλά για προσλήψεις συγγενών πολιτικών ΣΥΡΙΖΑ 'συναδελφικά' από υπουργικά γραφεία και αυτό είναι νεποτισμός.

    Αλλά το 'τρώνε' νομίζω παραπέμπει σε άλλα.

    Π.χ. εξοπλιστικά και μάσα / μίζες, προμήθειες κλπ. Με ΠΑΣΟΚοΝουΔου έχουμε απτότατες περιπτώσεις που έχουν οδηγήσει και πολιτικούς σε φυλακή, άλλους να έχουν καταδικαστεί (και ελεύθεροι με αναστολή), ποινικές υποθέσεις υπό διερεύνηση κλπ.

    Με τους τωρινούς, μπορείς να βοηθήσεις λίγο; Έχει βγει κάτι που ειλικρινά μου έχει ξεφύγει;

    Δεν έχω θέμα να τους χώσουν όλους φυλακή αν έχουν φάει, αλλά να ξέρουμε τι λέμε
    Ποιος πολιτικός της ΝΔ έχει μπει φυλακή για μάσα / μίζες, προμήθειες ?
    Δεν θυμάμαι κάποιον τα τελευταία χρόνια. Μπορεί να μη θυμάμαι καλά, άλλα όσοι έχουν μπει φυλακή ήταν πρωτοκλασσάτοι του ΠΑΣΟΚ. Δεν θυμάμαι κάποιον της ΝΔ.
    Για τους σημερινούς, υπάρχει ανοικτό ακόμα το θέμα των απευθείας αναθέσεων σίτισης των μεταναστών στη Χϊο.

Σελ. 1120 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 11001110111511181119112011211122112511301140 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας