Σελ. 1062 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 10421052105710601061106210631064106710721082 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.916-15.930 από 78436
  1. #15916
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που γουστάρουν και λένε καλά του έκανε του κωλόπαιδου...
    Και είναι πάρα πολλοί. Και το χειρότερο είναι πως αν παρακολουθήσει κάποιος τα σχόλια αστυνομικών σε ομάδες που συχνάζουν θα διαγνώσει ότι σε αυτή την κατηγορία ανήκει πιθανότατα και η πλειοψηφία τους (κάτι που δείχνει ότι δεν έχουν επίγνωση των καθηκόντων τους και μέχρι που φτάνει η εξουσία τους).
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  2. #15917
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @Burbibg Skies, κάνεις αφόρητες γενικεύσεις. Από πού προκύπτει ότι η συμπεριφορά του ενός χαρακτηρίζει το σύνολο?
    Η συμπεριφορά ενός αστυνομικού (που διώκεται) δεν είναι η συμπεριφορά του κράτους συνολικά. Και δεν θα συνεχίσω για το ξέπλυμα των βιαστών, ληστών, δολοφόνων που κάνει η παρακάτω παράγραφος.

    "Είναι εξαιρετικά αφελές να νομίζει κάποιος ότι κινδυνεύει περισσότερο, από τον αντιεξουσιαστή, τον ληστή, ή ακόμα και από τον δολοφόνο ή τον βιαστή, σε σχέση με ένα κράτος που παρανομεί απέναντι στους πολίτες του, και που τα θεσμικά του όργανα λειτουργούν με την λογική του δικαστή Ντρεντ. "
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  3. #15918
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Ένα κοινωνικό μήνυμα κατά των ναρκωτικών

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  kam.png 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  35,3 KB 
ID: 199463
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  4. #15919
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Burbibg Skies, κάνεις αφόρητες γενικεύσεις. Από πού προκύπτει ότι η συμπεριφορά του ενός χαρακτηρίζει το σύνολο?
    Η συμπεριφορά ενός αστυνομικού (που διώκεται) δεν είναι η συμπεριφορά του κράτους συνολικά. Και δεν θα συνεχίσω για το ξέπλυμα των βιαστών, ληστών, δολοφόνων που κάνει η παρακάτω παράγραφος.

    "Είναι εξαιρετικά αφελές να νομίζει κάποιος ότι κινδυνεύει περισσότερο, από τον αντιεξουσιαστή, τον ληστή, ή ακόμα και από τον δολοφόνο ή τον βιαστή, σε σχέση με ένα κράτος που παρανομεί απέναντι στους πολίτες του, και που τα θεσμικά του όργανα λειτουργούν με την λογική του δικαστή Ντρεντ. "
    Μα δεν μιλαμε για την συμπεριφορα του ενος. Μιλαμε για παγια συμπεριφορα, ειδικα οταν μιλαμε για ΜΑΤ. Αν εχεις facebook πηγαινε στην σελιδα του BLOKO (μεσο του Καραϊβαζ, του εμπνευστη των "ιπταμενων αναρχικων") οπου συχναζουν παρα πολλοι αστυνομικοι γιατι γενικα το θεωρουν φιλιο μεσο.
    Μπες και κοιτα τα σχολια τους κατω απο την αναρτηση που αφορα το συγκεκριμενο συμβαν. Δεν θα βρεις ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ αστυνομικο να το καταδικαζει ή να αναγνωριζει οτι αποτελει καταχρηση εξουσιας και παρανομη ενεργεια. Νωπες αλλωστε ειναι οι μνημες του εκπροσωπου των αστυνομικων που επι της αστυνομικης αυθαιρεσιας πανω στον ετοιμοθανατο Ζακ Κωστοπουλο, δηλωνε οτι "αυτες ειναι οι πρακτικες και σε οποιον αρεσει".

    Μην μου μιλας λοιπον για αυθαιρετες γενικευσεις, εκτος αν δεν εχεις επαφη με τον κοσμο γυρω σου (οποτε σε ενα βαθμο μπορει να δικαιολογηθει η αγνοια σου). Παρεμπιπτοντως ΚΑΘΕ αστυνομικος εκπροσωπει το κρατος, αφου αποτελει κρατικο οργανο. Τωρα αν θεωρεις αυτο που εγραψα ξεπλυμα των βιαστων των ληστων και των δολοφονων, δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο. Μαλλον διαφορετικα ελληνικα εχουμε διδαχθει στο σχολειο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα κοινωνικό μήνυμα κατά των ναρκωτικών

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  kam.png 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  35,3 KB 
ID: 199463
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  5. #15920
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Burbibg Skies, κάνεις αφόρητες γενικεύσεις. Από πού προκύπτει ότι η συμπεριφορά του ενός χαρακτηρίζει το σύνολο?
    Η συμπεριφορά ενός αστυνομικού (που διώκεται) δεν είναι η συμπεριφορά του κράτους συνολικά. Και δεν θα συνεχίσω για το ξέπλυμα των βιαστών, ληστών, δολοφόνων που κάνει η παρακάτω παράγραφος.

    "Είναι εξαιρετικά αφελές να νομίζει κάποιος ότι κινδυνεύει περισσότερο, από τον αντιεξουσιαστή, τον ληστή, ή ακόμα και από τον δολοφόνο ή τον βιαστή, σε σχέση με ένα κράτος που παρανομεί απέναντι στους πολίτες του, και που τα θεσμικά του όργανα λειτουργούν με την λογική του δικαστή Ντρεντ. "
    Νομίζω ότι η ουσία είναι ότι η Ελληνική αστυνομία δεν έχει σταθεί στο πλευρό των Ελλήνων. Δεν έχει υπάρξει ούτε ένα σχόλιο από την ηγεσία. Εδώ και δεκαετίες η Ελληνική αστυνομία σε συνεργασία με τους γνωστούς άγνωστους συνεργάτες τους, λειτουργούν σαν ομάδες καταστολής εναντίον ενός λαού διαφορετικής εθνικότητας. Και ξέρω ότι κάποιοι θα στραβώσουν, αλλά ούτε η στρατιωτική ηγεσία έχει κάνει οποιαδήποτε δήλωση. Μόνο κάποιοι απόστρατοι βγαίνουν και μιλάνε. Οι υπόλοιποι κουβέντα για όλα όσα γίνονται στην χώρα.

    Δυστυχώς, αν υπάρχουν εξαιρέσεις, χάνονται μέσα στην καθολική συμπεριφορά του σώματος.

  6. #15921
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι η ουσία είναι ότι η Ελληνική αστυνομία δεν έχει σταθεί στο πλευρό των Ελλήνων. Δεν έχει υπάρξει ούτε ένα σχόλιο από την ηγεσία. Εδώ και δεκαετίες η Ελληνική αστυνομία σε συνεργασία με τους γνωστούς άγνωστους συνεργάτες τους, λειτουργούν σαν ομάδες καταστολής εναντίον ενός λαού διαφορετικής εθνικότητας. Και ξέρω ότι κάποιοι θα στραβώσουν, αλλά ούτε η στρατιωτική ηγεσία έχει κάνει οποιαδήποτε δήλωση. Μόνο κάποιοι απόστρατοι βγαίνουν και μιλάνε. Οι υπόλοιποι κουβέντα για όλα όσα γίνονται στην χώρα.

    Δυστυχώς, αν υπάρχουν εξαιρέσεις, χάνονται μέσα στην καθολική συμπεριφορά του σώματος.
    Θα ξεκινησω απο τα της στρατιωτικης ηγεσιας. Αν κανουν δηλωσεις οι εν ενεργεια στρατιωτικοι για τα πολιτικα να αρχισεις να τρεμεις. Δεν εχουν καμια δουλεια οι στρατιωτικοι να τοποθετουνται για ζητηματα πολιτικης. Εκτος αν αναπολουμε στρατοκρατουμενα καθεστωτα. Το αυτο και η αστυνομια. Οποιος ενστολος θελει να τοποθετηθει για τετοια θεματα οφειλει πρωτα απ'ολα να υποβαλει την παραιτηση του, ωστε να τοποθετηθει πλεον ως απλος πολιτης.

    Οσο για την ουσια ας το πω και αλλιως. Δεν υπαρχει πιο επικινδυνος κλεφτης, βιαστης και δολοφονος, απο ενα κρατος που παρανομει. Και το κρατος εκφραζεται προφανως μεσα απο τα οργανα του.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  7. #15922
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν μιλαμε για την συμπεριφορα του ενος. Μιλαμε για παγια συμπεριφορα, ειδικα οταν μιλαμε για ΜΑΤ. Αν εχεις facebook πηγαινε στην σελιδα του BLOKO (μεσο του Καραϊβαζ, του εμπνευστη των "ιπταμενων αναρχικων") οπου συχναζουν παρα πολλοι αστυνομικοι γιατι γενικα το θεωρουν φιλιο μεσο.
    Μπες και κοιτα τα σχολια τους κατω απο την αναρτηση που αφορα το συγκεκριμενο συμβαν. Δεν θα βρεις ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ αστυνομικο να το καταδικαζει ή να αναγνωριζει οτι αποτελει καταχρηση εξουσιας και παρανομη ενεργεια. Νωπες αλλωστε ειναι οι μνημες του εκπροσωπου των αστυνομικων που επι της αστυνομικης αυθαιρεσιας πανω στον ετοιμοθανατο Ζακ Κωστοπουλο, δηλωνε οτι "αυτες ειναι οι πρακτικες και σε οποιον αρεσει".

    Μην μου μιλας λοιπον για αυθαιρετες γενικευσεις, εκτος αν δεν εχεις επαφη με τον κοσμο γυρω σου (οποτε σε ενα βαθμο μπορει να δικαιολογηθει η αγνοια σου). Παρεμπιπτοντως ΚΑΘΕ αστυνομικος εκπροσωπει το κρατος, αφου αποτελει κρατικο οργανο. Τωρα αν θεωρεις αυτο που εγραψα ξεπλυμα των βιαστων των ληστων και των δολοφονων, δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο. Μαλλον διαφορετικα ελληνικα εχουμε διδαχθει στο σχολειο.

    - - - Updated - - -




    Μιλάμε δηλαδή για κάποιον που δεν αντιστάθηκε κατα της αρχής, δεν πέταξε μολότοφ, δεν έβρισε καθόλου τους ματατζίδες μέχρι που τον πιάσανε και είπε τώρα δεν μπορείς να με αγγίξεις;
    Σε άλλες χώρες με αυτή την συμπεριφορά θα τον είχανε πυροβολήσει, πρόσφατα μάλιστα έλεγες πως αυτό πρέπει να γίνει όταν ο άλλος είναι κίνδυνος για τους υπόλοιπους.

    Αυτό πάντως το είμαι αναρχικός, γράφω τους νόμους σας στα παπακια μου, αλλά αν με πιάσεις απαιτώ να σεβαστείς τους νόμους που εγώ φτύνω είναι κάπως

  8. #15923
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε δηλαδή για κάποιον που δεν αντιστάθηκε κατα της αρχής, δεν πέταξε μολότοφ, δεν έβρισε καθόλου τους ματατζίδες μέχρι που τον πιάσανε και είπε τώρα δεν μπορείς να με αγγίξεις;
    Σε άλλες χώρες με αυτή την συμπεριφορά θα τον είχανε πυροβολήσει, πρόσφατα μάλιστα έλεγες πως αυτό πρέπει να γίνει όταν ο άλλος είναι κίνδυνος για τους υπόλοιπους.

    Αυτό πάντως το είμαι αναρχικός, γράφω τους νόμους σας στα παπακια μου, αλλά αν με πιάσεις απαιτώ να σεβαστείς τους νόμους που εγώ φτύνω είναι κάπως
    Μιλαμε για καποιον που ειχε ηδη συλληφθει και ακινητοποιηθει. Δεν μιλαμε για βια (που σε καποιες περιπτωσεις νομιμοποιειται να φτασει ακομα και στο σημειο της εξουδετερωσης του διωκομενου) ΠΡΟ της συλληψεως του.
    Τα κρατικα οργανα οφειλουν να σεβονται τους νομους ΟΠΟΙΟΝ και αν εχουν απεναντι τους. Αλλωστε εκ των πραγματων, εφοσον μιλαμε για συλληψη, θα εχουν απεναντι τους καποιον που παραβιασε τον νομο. Προφανως αυτο δεν τους νομιμοποιει να παραβιασουν και αυτοι την νομοθεσια, λειτουργωντας εκτος των νομιμων πλαισιων των καθηκοντων τους.

    Ειναι ή δεν ειναι τα ανωτερω αυτονοητα;
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  9. #15924
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε δηλαδή για κάποιον που δεν αντιστάθηκε κατα της αρχής, δεν πέταξε μολότοφ, δεν έβρισε καθόλου τους ματατζίδες μέχρι που τον πιάσανε και είπε τώρα δεν μπορείς να με αγγίξεις;
    Σε άλλες χώρες με αυτή την συμπεριφορά θα τον είχανε πυροβολήσει, πρόσφατα μάλιστα έλεγες πως αυτό πρέπει να γίνει όταν ο άλλος είναι κίνδυνος για τους υπόλοιπους.

    Αυτό πάντως το είμαι αναρχικός, γράφω τους νόμους σας στα παπακια μου, αλλά αν με πιάσεις απαιτώ να σεβαστείς τους νόμους που εγώ φτύνω είναι κάπως
    Γιορ πόϊντ, καλά του έκανε του κωλόπαιδου και λίγα του έριξε.... Όχι ότι θα περίμενα κάτι διαφορετικά πια
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #15925
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιορ πόϊντ, καλά του έκανε του κωλόπαιδου και λίγα του έριξε.... Όχι ότι θα περίμενα κάτι διαφορετικά πια
    Οταν βεβαια οι φασιστες (που θελουν να καταλυσουν καθε ιχνος δημοκρατιας) θελουν να εκφρασουν ΠΑΡΑΝΟΜΑ το μισος τους, αυτο βαφτιζεται ελευθερια λογου.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  11. #15926
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιορ πόϊντ, καλά του έκανε του κωλόπαιδου και λίγα του έριξε.... Όχι ότι θα περίμενα κάτι διαφορετικά πια
    Οχι το Point είναι το

    Αυτό πάντως το είμαι αναρχικός, γράφω τους νόμους σας στα παπακια μου, αλλά αν με πιάσεις απαιτώ να σεβαστείς τους νόμους που εγώ φτύνω είναι κάπως
    Δεν με ενδιαφέρει τι περιμένεις, όποτε κράτα τα για τον εαυτό σου

  12. #15927
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν μιλαμε για την συμπεριφορα του ενος. Μιλαμε για παγια συμπεριφορα, ειδικα οταν μιλαμε για ΜΑΤ. Αν εχεις facebook πηγαινε στην σελιδα του BLOKO (μεσο του Καραϊβαζ, του εμπνευστη των "ιπταμενων αναρχικων") οπου συχναζουν παρα πολλοι αστυνομικοι γιατι γενικα το θεωρουν φιλιο μεσο....
    Μην μου μιλας λοιπον για αυθαιρετες γενικευσεις, εκτος αν δεν εχεις επαφη με τον κοσμο γυρω σου (οποτε σε ενα βαθμο μπορει να δικαιολογηθει η αγνοια σου). Παρεμπιπτοντως ΚΑΘΕ αστυνομικος εκπροσωπει το κρατος, αφου αποτελει κρατικο οργανο. Τωρα αν θεωρεις αυτο που εγραψα ξεπλυμα των βιαστων των ληστων και των δολοφονων, δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο. Μαλλον διαφορετικα ελληνικα εχουμε διδαχθει στο σχολειο.
    Με το να επαναλαμβάνεις μια αυθαίρετη γενίκευση που κάνεις επειδή έτσι νομίζεις, δεν τη μετατρέπεις σε θεώρημα.
    Γράφεις για "κράτος που παρανομεί" επειδή οι αστυνομικοί είναι κρατικοί υπάλληλοι. Χρησιμοποιείς για πειστήριο το facebook (εγώ πχ δεν έχω facebook, άρα με τη λογική σου, ΟΛΑ τα μέλη του φόρουμ δεν είναι μέλη του facebook). Και συνεχίζει η ακροβασία της λογικής:
    Επειδή όλοι οι αστυνομικοί που γράφουν στη τάδε σελίδα (γιατί ως γνωστόν ΌΛΟΙ οι αστυνομικοί έχουν facebook κι ΌΛΟΙ οι αστυνομικοί θα σχολιάσουν τη συγκεκριμένη σελίδα) κλπ κλπ κλπ.
    Η παράγραφος αυτή είναι εκτέλεση της συλλογιστικής, λογικής κλπ, κλπ, κλπ..
    BTW, το κράτος που "παρανομεί", έχει κανόνες να τιμωρεί τους υπαλλήλους του που κάνουν κατάχρηση της θέσης τους.
    Τη τέλεια επαγωγή την έκανες στο γυμνάσιο? Μια επανάληψη θα βοήθαγε.

  13. #15928
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το να επαναλαμβάνεις μια αυθαίρετη γενίκευση που κάνεις επειδή έτσι νομίζεις, δεν τη μετατρέπεις σε θεώρημα.
    Γράφεις για "κράτος που παρανομεί" επειδή οι αστυνομικοί είναι κρατικοί υπάλληλοι. Χρησιμοποιείς για πειστήριο το facebook (εγώ πχ δεν έχω facebook, άρα με τη λογική σου, ΟΛΑ τα μέλη του φόρουμ δεν είναι μέλη του facebook). Και συνεχίζει η ακροβασία της λογικής:
    Επειδή όλοι οι αστυνομικοί που γράφουν στη τάδε σελίδα (γιατί ως γνωστόν ΌΛΟΙ οι αστυνομικοί έχουν facebook κι ΌΛΟΙ οι αστυνομικοί θα σχολιάσουν τη συγκεκριμένη σελίδα) κλπ κλπ κλπ.
    Η παράγραφος αυτή είναι εκτέλεση της συλλογιστικής, λογικής κλπ, κλπ, κλπ..
    BTW, το κράτος που "παρανομεί", έχει κανόνες να τιμωρεί τους υπαλλήλους του που κάνουν κατάχρηση της θέσης τους.
    Τη τέλεια επαγωγή την έκανες στο γυμνάσιο? Μια επανάληψη θα βοήθαγε.
    Μπορει να υποθετεις οτι θελεις και μπορει ο καθενας μας να εχει την εκτιμηση του για το ευρος της αστυνομικης αυθαιρεσιας.

    Δεν τοποθετηθηκες ομως επι του περιστατικου. Αποτελει περιπτωση ξεκαθαρης αστυνομικης αυθαιρεσιας ή οχι;;
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  14. #15929
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το να επαναλαμβάνεις μια αυθαίρετη γενίκευση που κάνεις επειδή έτσι νομίζεις, δεν τη μετατρέπεις σε θεώρημα.
    Γράφεις για "κράτος που παρανομεί" επειδή οι αστυνομικοί είναι κρατικοί υπάλληλοι. Χρησιμοποιείς για πειστήριο το facebook (εγώ πχ δεν έχω facebook, άρα με τη λογική σου, ΟΛΑ τα μέλη του φόρουμ δεν είναι μέλη του facebook). Και συνεχίζει η ακροβασία της λογικής:
    Επειδή όλοι οι αστυνομικοί που γράφουν στη τάδε σελίδα (γιατί ως γνωστόν ΌΛΟΙ οι αστυνομικοί έχουν facebook κι ΌΛΟΙ οι αστυνομικοί θα σχολιάσουν τη συγκεκριμένη σελίδα) κλπ κλπ κλπ.
    Η παράγραφος αυτή είναι εκτέλεση της συλλογιστικής, λογικής κλπ, κλπ, κλπ..
    BTW, το κράτος που "παρανομεί", έχει κανόνες να τιμωρεί τους υπαλλήλους του που κάνουν κατάχρηση της θέσης τους.
    Τη τέλεια επαγωγή την έκανες στο γυμνάσιο? Μια επανάληψη θα βοήθαγε.
    @stel δυστυχώς το αφήγημα περί των λίγων κακών που δίνουν βάση για γενικεύσεις δεν βγαίνει με την ελληνική αστυνομία. Είναι πλέον αποδεδειγμένο πως η αυθαιρεσία (και η διαφθορά, προσθέτω αλλά αυτά συνήθως πάνε πακέτο) είναι σήμα κατατεθέν της ΕΛΑΣ. Μην αρχίσουμε τώρα να παραθέτουμε περιστατικά επειδή θα μας πάρει το πρωί
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #15930
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει να υποθετεις οτι θελεις και μπορει ο καθενας μας να εχει την εκτιμηση του για το ευρος της αστυνομικης αυθαιρεσιας.

    Δεν τοποθετηθηκες ομως επι του περιστατικου. Αποτελει περιπτωση ξεκαθαρης αστυνομικης αυθαιρεσιας ή οχι;;
    Ο καθένας όταν γράφει την εκτίμηση του, γράφει "ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ότι ..." κλπ και δεν γράφει με ύφος Πάπα της Ρώμης που αμολαει τα αξιώματα τα ένα μετά το άλλο.

    Στο έγραψα και πιο πάνω. Το κράτος έχει νόμους που τιμωρεί αυτούς που κάνουν κατάχρηση της θέσης τους.
    Ο αστυνομικός φαίνεται να κάνει κατάχρηση της θέσης του. Αυτό φαίνεται από το βίντεο. Θα αναλάβει η υπηρεσία του για τα περαιτέρω και καλά θα κάνει.
    Από την ταύτιση του ενός αστυνομικού με την πάγια στάση της αστυνομίας και συνεπώς έχουμε ένα κράτος που παράνομεί, έχουν γίνει χιλιάδες άλματα λογικής.
    Στο μεταξύ, ποια είναι εσένα η γνώμη σου για τους βιαστές, ληστές, δολοφόνους ? Δεν σε είδα να παίρνεις ξεκάθαρη στάση εναντίον τους.

Σελ. 1062 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 10421052105710601061106210631064106710721082 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας