Σελ. 4445 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 44254435444044434444444544464447445044554465 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 66.661-66.675 από 78436
  1. #66661
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Και εκεί που είχα κάνει τον μπαμπά και είχε χαρεί πως θα πάρει αύξηση στην σύνταξη μετά τη ΔΕΘ... άκουσα στο ράδιο πως θα γίνει τον Μάρτιο εντελώς τυχαία πριν της εκλογές
    Υπομονή μπαμπά του είπα, βολέψου με κάνα κουπονάκι φαγητού για το χειμώνα σοβιέτ γίναμε τελείως μιλάμε.....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #66662
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Έχουμε ένα τζάκι σπίτι το οποίο πλέον είναι αμιγώς διακοσμητικό από τότε που βάλαμε φυσικό αέριο (μουχαχαχαχαχαχα).

    Αλλά, πάντα ο πατέρας μου το θέλει τα βράδια έτσι για παρέα και πήρε σήμερα τηλ για να παραγγείλει ξύλα από τον προμηθευτή του εδώ και δεκαετίες και ξύνισε όταν του είπε ότι όλες οι παραγγελίες παραδίδονται 25 μέρες μετά.

    Επειδή πλέον δεν πληρώνει λογαριασμούς (τους έχουμε αναλάβει ο αδερφός κι εγώ) δεν έχει καταλάβει ο πατέρας τι γίνεται και πόσος κόσμος ετοιμάζεται για χειμώνα που θα καίνε τα πάντα.

    Βέβαια, ειλικρινά, αν είναι αποτελεσματική η καύση και φθηνότερη, δεν ξέρω. Θέλω να πω ότι ελάχιστα σπίτια, στην Αθήνα τουλάχιστον, πρέπει να έχουν σοβαρά τζάκια που να κάνουν δουλειά, το δικό μας ήταν διακοσμητικό και όσο και αν έκαιγε δουλειά δεν γινόταν. Αυτός ήταν και ο λόγος που πιέσαμε στην πολυκατοικία να κινηθούμε όλοι προς ατομική θέρμανση επειδή με κεντρική δεν γινόταν δουλειά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #66663
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  BACKGROUND-3-768x461.jpg 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  76,4 KB 
ID: 240843
    να γελασουμε και λιγο

  4. #66664
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε ένα τζάκι σπίτι το οποίο πλέον είναι αμιγώς διακοσμητικό από τότε που βάλαμε φυσικό αέριο (μουχαχαχαχαχαχα).

    Αλλά, πάντα ο πατέρας μου το θέλει τα βράδια έτσι για παρέα και πήρε σήμερα τηλ για να παραγγείλει ξύλα από τον προμηθευτή του εδώ και δεκαετίες και ξύνισε όταν του είπε ότι όλες οι παραγγελίες παραδίδονται 25 μέρες μετά.

    Επειδή πλέον δεν πληρώνει λογαριασμούς (τους έχουμε αναλάβει ο αδερφός κι εγώ) δεν έχει καταλάβει ο πατέρας τι γίνεται και πόσος κόσμος ετοιμάζεται για χειμώνα που θα καίνε τα πάντα.

    Βέβαια, ειλικρινά, αν είναι αποτελεσματική η καύση και φθηνότερη, δεν ξέρω. Θέλω να πω ότι ελάχιστα σπίτια, στην Αθήνα τουλάχιστον, πρέπει να έχουν σοβαρά τζάκια που να κάνουν δουλειά, το δικό μας ήταν διακοσμητικό και όσο και αν έκαιγε δουλειά δεν γινόταν. Αυτός ήταν και ο λόγος που πιέσαμε στην πολυκατοικία να κινηθούμε όλοι προς ατομική θέρμανση επειδή με κεντρική δεν γινόταν δουλειά
    Eγώ έχω ξεκινήσει να κουβαλάω παλιές παλέτες από τη δουλειά ... οι ρομά που τις έπαιρναν μέχρι τώρα τους είπαμε ΤΕΛΟΣ και ξίνισαν
    Tώρα πως και με τι τρόπο θα τις καίω, άγνωστο.......
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #66665
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ έχω ξεκινήσει να κουβαλάω παλιές παλέτες από τη δουλειά ... οι ρομά που τις έπαιρναν μέχρι τώρα τους είπαμε ΤΕΛΟΣ και ξίνισαν
    Tώρα πως και με τι τρόπο θα τις καίω, άγνωστο.......
    αναλογα τι τυπου παλετας ειναι εχει τεραστεια διαφορα αν ειναι παλετας πλοιου μεταφορας την πετας γιατι περιεχει μεταλα μεσα

  6. #66666
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ έχω ξεκινήσει να κουβαλάω παλιές παλέτες από τη δουλειά ... οι ρομά που τις έπαιρναν μέχρι τώρα τους είπαμε ΤΕΛΟΣ και ξίνισαν
    Tώρα πως και με τι τρόπο θα τις καίω, άγνωστο.......
    Βάλε ξυλολέβητα αν ειναι δυνατόν.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  7. #66667
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    αναλογα τι τυπου παλετας ειναι εχει τεραστεια διαφορα αν ειναι παλετας πλοιου μεταφορας την πετας γιατι περιεχει μεταλα μεσα
    όχι μόνο... είναι και εμποτισμένες με χημικά για να αντέχουν θα εκδικηθώ επιτέλους τους Πακιστανούς δίπλα που καίνε τα πάντα κάθε χειμώνα

    - - - Updated - - -

    E δεν τα πιστεύω εγώ αυτά. Άκου βάλετε η δημοκρατία, σαν δεν ντρέπονται λίγο αυτοί οι Συριζαιοι ΝεοΔημοκρατες τυπου Τζαβάρα.

    Ο Κ.Τζαβάρας στο iEidiseis: Ανοίγει ο δρόμος για μια αθέατη και απόρρητη «Δημοκρατία»
    https://www.ieidiseis.gr/politiki/16...Gpy8EGPD7oQepg

    Μήπως είναι fake? Τι λένε οι Σεριφηδες του ίντερνετ? Η ομάδα αλήθειας? Τι λένε οι εκπρόσωποι του φόρουμ?

  8. #66668
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι μόνο... είναι και εμποτισμένες με χημικά για να αντέχουν θα εκδικηθώ επιτέλους τους Πακιστανούς δίπλα που καίνε τα πάντα κάθε χειμώνα

    - - - Updated - - -

    E δεν τα πιστεύω εγώ αυτά. Άκου βάλετε η δημοκρατία, σαν δεν ντρέπονται λίγο αυτοί οι Συριζαιοι ΝεοΔημοκρατες τυπου Τζαβάρα.



    https://www.ieidiseis.gr/politiki/16...Gpy8EGPD7oQepg

    Μήπως είναι fake? Τι λένε οι Σεριφηδες του ίντερνετ? Η ομάδα αλήθειας? Τι λένε οι εκπρόσωποι του φόρουμ?
    Παρε φλουδες απο αβοκαντο και μανγκο και πετα τα μεσα αλλα πιο πανω ωστε να μην μπαινει η βρωμα μεσα στο σπιτι

  9. #66669
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ήταν μόνο οι Κουκάκης - Ανδρουλάκης

    Κάτι μου λέει οτι πριν τη ΔΕΘ θα σκασουν και άλλα...

    Το σημαντικό απο το άρθρο ( αν ισχύει φυσικά ) ειναι η παραδοχή οτι το Predator χρησιμοποιούνταν πάραλληλα με τις "νομιμες" επισυνδέσεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apok : 06-09-22 στις 12:20.
    Socii stamus Cadimus dividui

  10. #66670
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Ολα ειναι σκευωρια,θελουν να πληξουν την εικονα της κυβερνησης και του ΠΘ για να χασει ποσοστα πριν τις εκλογες.

  11. #66671
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε άλλα νέα μας λένε ότι στις ώρες αιχμής θα πρέπει να μειώνουμε τη κατανάλωση ρεύματος γιατί έρχεται δύσκολος χειμώνας.

    Αφενως πραγματικά δε ξέρω τον τρόπο που μπορώ να μειώσω τη κατανάλωση. Δε θα κάνω μπάνιο; Δε θα μαγειρέψω; Δε θα ανοίξω τηλεόραση;
    Αφετέρου το να μας λένε πόσο δύσκολος θα είναι ο χειμώνας αυτοί που βγάζουν άρθρα για την αιθαλομίχλη από τα τζάκια και ότι πρέπει να απαγορευτούν όντως με ξεπερνάει
    Ακόμα μια ημέρα πέρασε χωρις να δουμε τα link :-P

  12. #66672
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με τα τζακια θα γινει του γυφτου το καγκελο . Αλλα ειναι και σικ να εχουν τζακια και καπνομίχλη

  13. #66673
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε άλλα νέα μας λένε ότι στις ώρες αιχμής θα πρέπει να μειώνουμε τη κατανάλωση ρεύματος γιατί έρχεται δύσκολος χειμώνας.

    Αφενως πραγματικά δε ξέρω τον τρόπο που μπορώ να μειώσω τη κατανάλωση. Δε θα κάνω μπάνιο; Δε θα μαγειρέψω; Δε θα ανοίξω τηλεόραση;
    Αφετέρου το να μας λένε πόσο δύσκολος θα είναι ο χειμώνας αυτοί που βγάζουν άρθρα για την αιθαλομίχλη από τα τζάκια και ότι πρέπει να απαγορευτούν όντως με ξεπερνάει
    Θα μας πουν να δουλεύουμε απόγευμα-βράδυ οπότε μαγειρεύεις το πρωί-μεσημέρι αλλά και τότε κάνεις μπάνιο και πλυντήριο που έχει ήλιο και αέρα οπότε βοηθάνε τα ΑΠΕ και το βράδυ που θα δουλεύεις λόγο της δουλειάς θα κινήστε και θα ζεσταίνεστε

    win win
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #66674
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ήταν μόνο οι Κουκάκης - Ανδρουλάκης

    Κάτι μου λέει οτι πριν τη ΔΕΘ θα σκασουν και άλλα...

    Το σημαντικό απο το άρθρο ( αν ισχύει φυσικά ) ειναι η παραδοχή οτι το Predator χρησιμοποιούνταν πάραλληλα με τις "νομιμες" επισυνδέσεις
    Ρε παιδιά, τι γράφουν εδώ, μιλάμε για συμμορίτικες πρακτικές

    Τέλος, η ΕΦΣΥΝ καταλήγει πως μετά από διασταυρωμένες πληροφορίες, φαίνεται πως η χρήση του Preadator από την ΕΥΠ ήταν δεδομένη και λειτουργούσε συμπληρωματικά με τις νόμιμες επισυνδέσεις. «Όταν δεν έπιανε το Predator γινόταν – ή γίνεται και ακόμα – η επισύνδεση μέσω της άρσης του απορρήτου. Η επισύνδεση αφορούσε στο να βρεθούν όλες οι επαφές και τα ενδιαφέρονταν ενός στόχου. Βάσει αυτής της βολιδοσκόπησης και της αναβαθμισμένης πληροφόρησης γινόταν και νέα απόπειρα με το Predator. Τα δύο συστήματα λειτουργούσαν συμπληρωματικά» εξηγεί.

  15. #66675
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone

Σελ. 4445 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 44254435444044434444444544464447445044554465 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας