Σελ. 992 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 97298298799099199299399499710021012 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 14.866-14.880 από 78436
  1. #14866
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    sdikr , νομιζω οτι εχεις πεσει στο αμαρτημα να χρησιμοποιησεις το whataboutism , που εχω την εντυπωση οτι εχεις κατηγορησει .
    Κακά τα ψέματα άνετα το 50% των αντιπαραθέσεων στο section εδώ γίνεται με whataboutism. Επίσης έχω προσέξει ότι άτομα που το επισημαίνουν δεν το κάνουν όταν συμφωνούν με αυτό, το επισημαίνουν συμπτωματικά όταν το κάνει η "αντίπαλη" πλευρά...

  2. #14867
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.598
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακά τα ψέματα άνετα το 50% των αντιπαραθέσεων στο section εδώ γίνεται με whataboutism. Επίσης έχω προσέξει ότι άτομα που το επισημαίνουν δεν το κάνουν όταν συμφωνούν με αυτό, το επισημαίνουν συμπτωματικά όταν το κάνει η "αντίπαλη" πλευρά...
    ναι και εγω ετσι το εκανα , αλλα ειπα οτι υποστηριζω το whataboutism , δεν το εκρινα ως κατι αρνητικο , κινουμαι ετσι ολη μου την ζωη , για να βρισκω που υπαρχει περιθωριο να απελευθερώνομαι η και να ξεφευγω .

    Spoiler:
    εκτιμω την σπιρταδα του sdikr , απλα μεταφερω και τις ενστασεις μου
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #14868
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    My bad, ξέχασα να γράψω ότι δεν πήγαινε σε σένα προσωπικά.

  4. #14869
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.598
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    me is bad (-weed) : )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #14870
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    @sdikr να θέσω το ερώτημα λίγο διαφορετικά για την Ρωσία; Είμαστε μια χώρα που βρίσκεται σε πολύ κομβικό σημείο και η Αμερική έχει βαλθεί να φέρει τα πάνω κάτω στην περιοχή γεωπολιτικά. Εμείς σαν χώρα τι κάνανε για να κρατήσουμε ουδέτερη στάση σε μια μάχη από την οποία, οποίος και να κερδίσει εμείς θα χάσουμε. Σαν χιουσουφακια των Αμερικανών κάνουμε πάντα ότι μας είπαν και ποτέ χωρίς κάτι σαν αντιστάθμισμα. Η Ρωσία, για την οποία καμία συμπάθεια δεν έχω, είτε με πιστεύεις ή όχι, τι επιλογές είχε;

    Ειλικρινά πιστεύω ότι στο θέμα του μεταναστευτικού είχαμε πολλά περιθώρια αν δεν μας δεσμευαν κανόνες της ΕΕ που ουσιαστικά έχουν κάνει τα παράκτια Ιταλίας και Ελλάδα κέντρα κράτησης. Οι άνθρωπο είναι πρόσφυγες και η Υπάτη αρμοστεία έχει προβλέψεις. Ας τους διαχειριζομασταν και μετά να πάνε οπού ήθελαν. Οι άνθρωποι δεν ήθελαν να μείνουν Ελλάδα. Έχω γνωρίσει στην Αμβέρσα δύο άτομα από Συρία που πέρασαν μέσω Ελλάδας πριν κλείσουν τα σύνορα.

    Εγώ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κερδίζουμε;

    Προστασία με την Τουρκία;Ίμια; Στήριξη στο Σκοπιανό; Στήριξη με την Κύπρο; Ευημερία; Πληθυσμιακή στήριξη; Ειλικρινά τι ακριβώς έχει κερδίσει ο Έλληνας πέρα από την εύκολη μετανάστευση, ευκολότερα ταξίδια και σπουδές εντός ΕΕ; Και πόσοι άνθρωποι ποσοστιαία, όπως εγώ πχ, επωφελήθηκαν για να πάει η Ελλάδα στον πάτο; Καζάκη ή όχι, μιας και το θέτεις με όνομα, τα ερωτήματα είναι πολύ βάσιμα. Κοίτα ξανά τον ορισμό της γενοκτονίας που παρέθεσα και πες μου αν μπορείς να αποκλείσεις και τα 5.

    Θα επανέλθω για το αγροτικό αν και το αντεπιχείρημα σου είναι αντίστοιχα της προσωπικής σου θέσης όσο είναι και η δική μου.

    Σε όποια λινκ από επίσημα σου έχω παραθέσει δεν έχεις σχολιάσει, παρά μόνο με μια επίθεση στον Καζάκη και απαξίωση και χλεύη. Το θέμα είναι όχι ποιος το είπε αλλά αν αυτό που ειπώθηκε έχει σχέση με την αλήθεια και σε δύο θέματα όπως αυτό της γενοκτονίας και του νόμου δεν έχεις σχολιάσει.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #14871
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @sdikr να θέσω το ερώτημα λίγο διαφορετικά για την Ρωσία; Είμαστε μια χώρα που βρίσκεται σε πολύ κομβικό σημείο και η Αμερική έχει βαλθεί να φέρει τα πάνω κάτω στην περιοχή γεωπολιτικά. Εμείς σαν χώρα τι κάνανε για να κρατήσουμε ουδέτερη στάση σε μια μάχη από την οποία, οποίος και να κερδίσει εμείς θα χάσουμε. Σαν χιουσουφακια των Αμερικανών κάνουμε πάντα ότι μας είπαν και ποτέ χωρίς κάτι σαν αντιστάθμισμα. Η Ρωσία, για την οποία καμία συμπάθεια δεν έχω, είτε με πιστεύεις ή όχι, τι επιλογές είχε;

    Ειλικρινά πιστεύω ότι στο θέμα του μεταναστευτικού είχαμε πολλά περιθώρια αν δεν μας δεσμευαν κανόνες της ΕΕ που ουσιαστικά έχουν κάνει τα παράκτια Ιταλίας και Ελλάδα κέντρα κράτησης. Οι άνθρωπο είναι πρόσφυγες και η Υπάτη αρμοστεία έχει προβλέψεις. Ας τους διαχειριζομασταν και μετά να πάνε οπού ήθελαν. Οι άνθρωποι δεν ήθελαν να μείνουν Ελλάδα. Έχω γνωρίσει στην Αμβέρσα δύο άτομα από Συρία που πέρασαν μέσω Ελλάδας πριν κλείσουν τα σύνορα.

    Εγώ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κερδίζουμε;

    Προστασία με την Τουρκία;Ίμια; Στήριξη στο Σκοπιανό; Στήριξη με την Κύπρο; Ευημερία; Πληθυσμιακή στήριξη; Ειλικρινά τι ακριβώς έχει κερδίσει ο Έλληνας πέρα από την εύκολη μετανάστευση, ευκολότερα ταξίδια και σπουδές εντός ΕΕ; Και πόσοι άνθρωποι ποσοστιαία, όπως εγώ πχ, επωφελήθηκαν για να πάει η Ελλάδα στον πάτο; Καζάκη ή όχι, μιας και το θέτεις με όνομα, τα ερωτήματα είναι πολύ βάσιμα. Κοίτα ξανά τον ορισμό της γενοκτονίας που παρέθεσα και πες μου αν μπορείς να αποκλείσεις και τα 5.

    Θα επανέλθω για το αγροτικό αν και το αντεπιχείρημα σου είναι αντίστοιχα της προσωπικής σου θέσης όσο είναι και η δική μου.


    Σε όποια λινκ από επίσημα σου έχω παραθέσει δεν έχεις σχολιάσει, παρά μόνο με μια επίθεση στον Καζάκη και απαξίωση και χλεύη. Το θέμα είναι όχι ποιος το είπε αλλά αν αυτό που ειπώθηκε έχει σχέση με την αλήθεια και σε δύο θέματα όπως αυτό της γενοκτονίας και του νόμου δεν έχεις σχολιάσει.
    Οχι δεν έχει να κάνει με προσωπική θέση, έχει να κάνει με το τι ισχύει, είναι επιχείρημα, άσχετα αν σου αρέσει ή όχι, όπως και το ότι όταν είσαι σε μια ένωση έχεις δικαιώματα και υποχρεώσεις.

    Γενοκτονία είναι αυτό που προσπαθήσανε να κάνουνε στους Πόντιους στα παράλια της Τουρκίας, εδώ σε εμάς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, για πιο νόμο μιλάς και ξαναμιλάς;

  7. #14872
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενοκτονία είναι αυτό που προσπαθήσανε να κάνουνε στους Πόντιους στα παράλια της Τουρκίας, εδώ σε εμάς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, για πιο νόμο μιλάς και ξαναμιλάς;
    Ο ορισμός πάντως είναι πιο ευρύς. Όπως και να έχει ρίξε ένα βλέφαρο αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε. Ξεκάθαρα στον ορισμό δεν απαιτείται χρήση στρατιωτικής βίας.

    Σχετικά με τον νόμο που ρωτάς τον είχα αναφέρει σε αυτό το μήνυμα


    Η κυβέρνηση δεσμεύεται να διαβουλεύεται και να συμφωνεί με την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, την Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα και το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο για όλες τις ενέργειες που αφορούν την επίτευξη των στόχων του Μνημονίου Συνεννόησης, πριν από την οριστικοποίηση και τη νομική έγκρισή τους.
    Νόμος 4336/15 στην σελίδα 1014 παράγραφος Γ.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  8. #14873
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ορισμός πάντως είναι πιο ευρύς. Όπως και να έχει ρίξε ένα βλέφαρο αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε. Ξεκάθαρα στον ορισμό δεν απαιτείται χρήση στρατιωτικής βίας.

    Σχετικά με τον νόμο που ρωτάς τον είχα αναφέρει σε αυτό το μήνυμα




    Νόμος 4336/15 στην σελίδα 1014 παράγραφος Γ.
    Για όλες τις ενέργειες που αφορούν την επίτευξη των στόχων του Μνημονίου Συνεννόησης........

    Οχι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978
    Απλά έχουμε υπογράψει ότι τίποτα δεν θα γίνεται στην χώρα χωρίς την σύμφωνη γνώμη της ΕΕ και IMF.

    Συνεχίζεις με το Γενοκτονία, κάτι το όποιο δεν ισχύει

    η απόδοση του όρου για μια συγκεκριμένη ενέργεια, οργανωμένου χαρακτήρα, ενέχει υποκειμενικά κριτήρια και τα τελευταία χρόνια έχει προκαλέσει αρκετές φορές διάσταση απόψεων.
    Αξίζει να σημειωθεί ότι ο όρος Γενοκτονία χρησιμοποιείται μόνο όταν οι παραπάνω πράξεις αποτελούν πρωταρχικό στόχο και πυρήνα λήψης της πολιτικής απόφασης. Όταν ο πρωταρχικός στόχος είναι διαφορετικός όμως τα παραπάνω προκύπτουν σαν αποτέλεσμα άσκησης πολιτικής, τότε ο όρος Γενοκτονία αμφισβητείται και συχνά χρησιμοποιείται σαν άσκηση πολιτικής στη διεθνή διπλωματία.

  9. #14874
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Αξίζει να σημειωθεί ότι ο όρος Γενοκτονία χρησιμοποιείται μόνο όταν οι παραπάνω πράξεις αποτελούν πρωταρχικό στόχο και πυρήνα λήψης της πολιτικής απόφασης.
    "Θα τους συντριψουμε" (ευρωπαιοι).

  10. #14875
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Θα τους συντριψουμε" (ευρωπαιοι).
    Ναι λογικό να υποστηρίζεις και εσύ το ότι είναι γενοκτονία, Καζάκης speaking

  11. #14876
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι λογικό να υποστηρίζεις και εσύ το ότι είναι γενοκτονία, Καζάκης speaking
    Ο Τιμ Γκαϊτνερ, υπουργος οικ. του Ομπαμα, τα ξερασε τι ελεγαν οι ευρωπαιοι. Οχι ο Καζακης.

  12. #14877
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Τιμ Γκαϊτνερ, υπουργος οικ. του Ομπαμα, τα ξερασε τι ελεγαν οι ευρωπαιοι. Οχι ο Καζακης.
    Ψάχνω να βρώ Κάτι που να έχει σχέση με γενοκτονία και τον Κ. Τιμ, δεν βρίσκω κάτι
    Ψάχνω να βρω κάτι με Καζάκης και γενοκτονία και χτυπάει τζακ ποτ

    Οι γονείς του πατέρα μου είχανε 12 παιδιά, ζήσανε τα 2, τότε κάνανε παιδιά και τα ρίχνανε στα χωράφια, σχολεία κλπ βλακείες δεν είχε, γιατί απλά έτσι ξέρανε, κάποια στιγμή μάθαμε πως το παιδί θέλει κάτι παραπάνω, θέλει σχολεία, θέλει φροντιστήρια, θέλει εξόδους, θέλει ρούχα και παπούτσια κλπ

    το 1990 είχαμε 102.000 γεννήσεις, το 2009 είχαμε 117.000 το 1980 140.000
    Βλέπεις εσύ κάπου σε αυτά να έχει να κάνει με το μνημόνιο;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 16-08-18 στις 21:10.

  13. #14878
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Εγω δεν εχω κολλημα με τα νουμερα γεννησεων κτλ. Αυθαιρετα ειναι. Δεν υπαρχει καποιος κανονας που να λεει οτι η χωρα πρεπει να εχει 3εκ κατοικους ή 30εκ κατοικους. Προτιμω να το επεξεργαζομαι ως πολιτικες επιλογες σε σχεση με τη κατανομη των πορων προς τους κατοικους. Οι χωρες που εχουν ευημερια ειναι αυτες που σχεδιαζουν ορθα το ratio κατοικων προς διαθεσιμους πορους (ή αυτες που το πετυχαν κατα λαθος). Και αυτος ο σχεδιασμος πρεπει οπωσδηποτε να περιλαμβανει και σχεδιασμο για τριτες χωρες που δεν εχουν τον καταλληλο σχεδιασμο - ωστε να υποστουν τις συνεπειες του κακου τους σχεδιασμου.

    Με αλλα λογια αν μια χωρα εχει για παραδειγμα πορους για 100εκ και θελει να εχει 500εκ, αυτη πρεπει να υποστει τις συνεπειες και οχι να τις εξαγει σε οσους εχουν κανει καλυτερο σχεδιασμο - γιατι τοτε δεν εχει ποτε κινητρο για να κανει καλυτερο σχεδιασμο αφου εχει την ευκολη λυση της εξαγωγης του προβληματος. Αρα υποχρεωση των αλλων χωρων πρεπει να ειναι να κανουν κατανοητο στη παραπανω χωρα οτι δε μπορει να εξαγει το προβλημα της - και οτι η ιδια πρεπει να επιλυσει το θεμα της ειτε αυξανοντας τους πορους, ειτε μειωνοντας τις γεννησεις.

    Ειναι σαν το Α σπιτι να κανει καλη διαχειριση των οικονομικων του και το Β σπιτι επειδη πχ οι γονιοι ειναι πχ τζογαδοροι, να μην εχουν να θρεψουν τον εαυτο τους και τα παιδια τους, και να πηγαινουν να δανειζονται συνεχεια για φαϊ απ'το Α σπιτι. Μα εχεις λεφτα. Μη τα πετας για να εχεις να φας. Δε μπορεις να εξαγεις το προβλημα στο Α σπιτι. Κανε χρηστη διαχειριση. Οκ ο Α θα βοηθησει μια, δυο, τρεις, το γειτονα Β, αλλα δε μπορει να γινει "αναδοχος" και να τους ταϊζει ολους. Δε γινεται αυτο το πραγμα στη πραγματικη ζωη, και ουτε εχει νοημα μεταξυ κρατων. Η χρηστη διαχειριση ομως εχει νοημα και πρεπει να υπαρχουν μαθηματα/συνεπειες.

    Η Ελλαδα σημερα προσαρμοζεται στις μικροτερες οικονομικες της δυνατοτητες με μειωμενες γεννησεις. Αυτο ειναι και το υπευθυνο. Ειναι καλο για την αυξηση του πληθυσμου? Οχι. Ειναι καλο για το ratio νεων/ηλικιωμενων? Οχι. Θα ναι προβλημα σε 15-20 χρονια με το ΑΙ? Οχι - γιατι αυτα που θα ζησουμε δεν εχουν επαναληψη στην ανθρωπινη ιστορια. Δεν θα χρειαζεσαι νεους για να κλεινουν τα εργασιακα gaps των παλιων ως προς τη συνταξιοδοτηση. Αυτο που θα χρειαζεσαι ειναι καλη αναλογια πορων/κατοικους. Ειναι καλο για το στρατιωτικο μελλον της χωρας? Και ναι, και οχι. Οχι για οσο ο στρατος ειναι ακομα μη-τεχνολογικος, ναι για οσο ο πολεμος θα διεξαγεται τεχνολογικα (πχ το Ισραηλ παροτι μικρο πληθυσμιακα, ελεγχει ολη τη μεση ανατολη λογω τεχνολογικου edge).

    Τωρα για το αν ειναι γενοκτονια ή οχι, ακομα και οι ορισμοι βγαινουν απ'τον ΟΗΕ. Το διεθνες δικαιο εχει ενα προβλημα: Οτι δεν φτιαχτηκε απ'τους πολιτες του κοσμου αλλα απ'τα κρατη του κοσμου. Πχ τα κρατη δε θελουν οι πολιτες να ανεξαρτητοποιουνται και αρα το διεθνες δικαιο δεν εχει τετοιες σαφεις προβλεψεις. Πχ αν εγω θελω να κυρηξω τη Χ περιοχη αυτονομη ενος κρατους, αυτο το κρατος δε το θελει. Και γενικα τα κρατη δε το θελουν. Αρα οι νομοι που εβγαλαν τα κρατη ειναι για να προστατεψουν τα συμφεροντα τους ως δομες εξουσιας εναντι των ατομων που ειναι "υπο" τους. Και αυτοι οι νομοι μαλιστα ειναι και "λαστιχο". Πχ το Κοσοβο ειναι οκ να ανεξαρτητοποιηθει επειδη η διεθνης κοινοτητα δε γουσταρει τους σερβους αλλα η Καταλονια οχι, γιατι η Ισπανια ειναι "οκ" με τους αλλους.

    Οπότε τι ειναι νομιμο, τι ειναι παρανομο, τι λεει ο Χ ορισμος και ο Ψ ορισμος, ειναι ολα λαστιχο. Ειτε σε διεθνες επιπεδο, ειτε ακομα και σε ευρωπαϊκο - οπου πληροφορηθηκαμε πριν καποια χρονια[1] οτι η Ελλαδα απωλεσε το ευρωπαϊκο κεκτημενο επειδη ειναι σε μνημονια... τα στοιχειωδη δικαιωματα των ευρωπαιων δεν ισχυουν για τους ελληνες λογω μνημονιου.

    [1] http://www.avgi.gr/article/10842/507...mphona-me-ten-
    + http://www.iefimerida.gr/news/321112...inotiko-dikaio
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 16-08-18 στις 21:35.

  14. #14879
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ακόμα και εδώ προσπαθείς να το γυρίσεις στους μετανάστες; ελεος ρε συ.
    Με αλλα λογια αν μια χωρα εχει για παραδειγμα πορους για 100εκ και θελει να εχει 500εκ, αυτη πρεπει να υποστει τις συνεπειες και οχι να τις εξαγει σε οσους εχουν κανει καλυτερο σχεδιασμο - γιατι τοτε δεν εχει ποτε κινητρο για να κανει καλυτερο σχεδιασμο αφου εχει την ευκολη λυση της εξαγωγης του προβληματος.

  15. #14880
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Για κρατη και σχεδιασμο μιλησα. Οι μεταναστες ειναι συμπτωμα.

Σελ. 992 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 97298298799099199299399499710021012 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας