Σελ. 4817 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 47974807481248154816481748184819482248274837 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 72.241-72.255 από 78436
  1. #72241
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είμαι υπερ του να παίρνουν σπιτια. Ούτε 1η κατοικία, ούτε τίποτα. Κύριε πηρατε δάνειο και δεν μπορείτε; Σας παίρνουμε αυτοκίνητο, σπίτι, και την πεθερά ακόμα. Μέσα.

    Αλλά.

    Θέλεις ανακεφαλαιοποίηση; Θα πάρεις @@. Θέλεις διάσωση; Θα σε ξεσκίσουμε στους ελέγχους και αν βρούμε παρατυπίες (λέτε να βρουν θαλασσοδάνεια; μπααααααα, δεν το πιστεύω) να βάλεις τους μετόχους σου, το ΔΣ, υψηλόβαθμα και χαμηλόβαθμα στελέχη να ξηλωθούν.

    Ξηγημένα πράγματα προς όλες τις κατευθύνσεις.

    Και ας έρθουμε στην κυβέρνηση. Τί έκανε η κυβέρνηση, εν τη σοφία της; Αφαίρεσε οποινδήποτε δυνατότητα ελεγχου και αφήνει στην κρίση της τράπεζας να καταγγείλει παρατυπίες. Good wines.

    Είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα χρειστούν, ξανά, ανακεφαλαιοποίηση.
    Το σαμποτάρεις δηλαδή αυτό που λες και βάζεις και την πεθερά μέσα;

  2. #72242
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Χαχαχαχχα ο τύπος ζει τελείως μα μιλάμε τελείως στο κόσμο της παπαρούνας αν νομίζει πως μπορεί πλέον να δουλεύει το λαό μέσα στα μούτρα....

    ΚΥΜ Σήμερα
    «Είμαι εξαιρετικά υπερήφανος γιατί ως πρωθυπουργός αυτής της μεγάλης λαϊκής παράταξης όταν χρειάστηκε να στηρίξουμε την κοινωνία, τους συμπολίτες μας, τους επιχειρηματίες, το κάναμε χωρίς δεύτερο δισταγμό και κρατήσαμε την κοινωνία και την οικονομία όρθια»
    «Τίποτα από αυτά που πετύχαμε μην τα θεωρείτε δεδομένα. Μια λάθος επιλογή, μπορεί να τα πάει όλα πίσω. Και επειδή οι εκλογές αυτές έχουν έναν ιδιαίτερο χαρακτήρα δεν θέλω να μπλέκετε πρώτη και δεύτερη κάλπη. Μία είναι η κάλπη, εθνική κάλπη είναι και θα πάμε στην πρώτη Κυριακή να πετύχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Γιατί αυτοδύναμη Νέα Δημοκρατία σημαίνει τελικά εγγύηση σταθερότητας. Και η σταθερότητα σήμερα είναι προϋπόθεση για την ανάπτυξη, είναι προϋπόθεση για την πρόοδο της χώρας»
    Κούλη πες αλεύρι.... η κάλπη σε γυρεύει.. (αν δεν σε προλάβει πρώτα η ίδια η ΝΔ)
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #72243
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινα τον ερανο ντε, τι περιμενεις;
    Εχεις μαθει να εισαι φιλευσπλαχνος πισω απο μια οθονη;
    Ετσι ειμαι φιλευσπλαχνος κι εγω.
    Πάμε άλλη μια μπορεί στις τρεις να το αφομοιώσεις:

    Δ Ε Ν Γ Ι Ν Ε Τ Α Ι Π Λ Ε Ο Ν.
    Τo fund ή ή τράπεζα θέλουν το σπίτι, όχι τα χρήματα.

    (Και το πόσο φιλεύσπλαχνος είναι ή δεν είναι ο καθένας δεν φαίνεται πίσω από μια οθόνη. Το πόσο $#%!*ψυχος όμως είναι, φαίνεται )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gcf : 22-11-22 στις 17:00.

  4. #72244
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε άλλη μια μπορεί στις τρεις να το αφομοιώσεις:

    Δ Ε Ν Γ Ι Ν Ε Τ Α Ι Π Λ Ε Ο Ν.
    Τo fund ή ή τράπεζα θέλουν το σπίτι, όχι τα χρήματα.

    (Και το πόσο φιλεύσπλαχνος είναι ή δεν είναι ο καθένας δεν φαίνεται πίσω από μια οθόνη. Το πόσο $#%!*ψυχος όμως είναι, φαίνεται )
    Στο είπα και πιο πίσω, αυτοί που κάνουν τον πλειστηριασμό τον κάνουν για να πάρουν τα χρήματα, αν τους χρωστάς 15000 και ο πλειστηριασμός γίνει για 80.000 θα σου επιστρέψουν τα 65000.

    Δεν μπορεί να σου πάρει το σπίτι για τα 15000.

    Ακόμα το συγκεκριμένο είχε ξεκινήσει απο την Εθνική το 2014, θέλανε λεφτά τότε, το 2019 έγινε ο πρώτος πλειστηριασμός
    Δεν μπορούν να πάρουν το σπίτι έτσι απλά, ακόμα και στην χειρότερη να βάλουν δικό τους, πάλι θα πληρώσουν το φουλ πόσο του πλειστηριασμού.

    Οσο για το πόσο φιλεύσπλαχνοι είναι κάποιοι

    https://www.tanea.gr/2017/06/29/gree...ti-katoikia%2F


    Μάλλον δεν προλαβαίνανε τότε

  5. #72245
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε άλλη μια μπορεί στις τρεις να το αφομοιώσεις:

    Δ Ε Ν Γ Ι Ν Ε Τ Α Ι Π Λ Ε Ο Ν.
    Τo fund ή ή τράπεζα θέλουν το σπίτι, όχι τα χρήματα.

    (Και το πόσο φιλεύσπλαχνος είναι ή δεν είναι ο καθένας δεν φαίνεται πίσω από μια οθόνη. Το πόσο $#%!*ψυχος όμως είναι, φαίνεται )
    Μαζεψε τα εσυ για την επομενη φορα, φτιαξτε ενα ταμειο να στηριξετε ολους τους πιστολερο.
    Εμεις που πληρωνουμε τους φορους μας τι σου φταιμε;

  6. #72246
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε την ερευνα σου λοιπον και πες μας πως πρεπει να εξηπηρετουνται τα πιστολιασμενα δανεια.
    Για μένα θα πρέπει να εξεταζεται η κάθε περίπτωση ξεχωριστά και να υπάρχουν κοινωνικά κριτήρια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε και συζήτα εσύ για έναν άνθρωπο που κακός μεν έκανε ένα λάθος για 10000€ (τους έσκασε 5χιλ πριν κάποια χρόνια σε προσπάθεια να το εξυπηρετήσει), να χάνει το σπίτι του που θα κάνει πάνω από 150000€ στην καλύτερη των περιπτώσεων. Να κουρεύουν στο δάνειο το 90-95% για να τα πάρουν τα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ κοράκια τύπου Πάτση και να ζητάνε μετά ΌΛΟ το ποσό πίσω αλλιώς πάει το σπίτι.

    Δεν θέλω να εκφραστώ γιατί είμαι και λίγο του πεζοδρομίου...
    Τι να κάτσω να εξηγω σε μερικούς, 30 χρόνια γυρω από το χρηματοοικονομιμο τομέα έχοντας υλοποιήσει σύστημα δανείων (καταναλωτικων) και αν συνεχίσω δε θα τελειώσω. Αλλά όχι, δεν έχω κάνει την ερευνα μου...
    Κοντολογις υπάρχουν αυτοί που πρέπει να τρώνε τον πελεκυ και αυτοι που έχουν πέσει θύματα για χίλιους 2 λόγους. Το να αντιμετωπίζεις τα θύματα με τη δαμοκλεια σπάθη για να τους παίρνεις τα πάντα είναι γελοίο.
    Το να μη κυνηγάς αυτούς που πρέπει παράλληλα είναι προκλητικό

    Να το συνεχίσω? Μπα.. Δε λέει.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #72247
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σαμποτάρεις δηλαδή αυτό που λες και βάζεις και την πεθερά μέσα;
    Ε, εντάξει βρε'συ, καθ'υπερβολήν λέμε και καμια μλκια
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  8. #72248
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Περι δανείων και "νοικοκυραίων "

    Μία ενδιαφέρουσα αποκάλυψη γίνεται από το πόθεν έσχες του Άδωνι Γεωργιάδη. Ο υπουργός Ανάπτυξης και Επενδύσεων φαίνεται να μην πληρώνει δάνειο που πήρε από την Εθνική Τράπεζα, καθώς το κεφάλαιο ήταν 100.000 ευρώ και η οφειλή 105.000 ευρώ!

    Ειδικότερα ο Αδ. Γεωργιάδης τον Αύγουστο του 2007 πήρε δύο δάνεια από την Εθνική 100.000,00 ευρώ και από την ALPHA BANK 530.000 ευρώ.

    Σήμερα οι οφειλές του υπουργού είναι 105.797,09 στην Εθνική και 451.961,94 ευρώ στην ALPHA BANK. Άρα το δάνειο στην Εθνική δεν αποπληρώνεται ή δεν αποπληρωνόταν για πολλά έτη με αποτέλεσμα η οφειλή να είναι πάνω από το κεφάλαιο.
    Socii stamus Cadimus dividui

  9. #72249
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα θα πρέπει να εξεταζεται η κάθε περίπτωση ξεχωριστά και να υπάρχουν κοινωνικά κριτήρια.
    Βγαλε μου εθελοντικα στο taxisnet καθε χρονο αν θελω να κανω roll-in με επιπλεον φορους να στηριζονται τα κοκκινα δανεια.
    Εγω δεν εχω κανενα προβλημα αν υπαρχει επιλογη, εσυ κανε roll in πρωτος πρωτος.

    Φτανει πια να κλεινουν τα δανεια με χρηματα των φορολογουμενων.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να κάτσω να εξηγω σε μερικούς, 30 χρόνια γυρω από το χρηματοοικονομιμο τομέα έχοντας υλοποιήσει σύστημα δανείων (καταναλωτικων) και αν συνεχίσω δε θα τελειώσω. Αλλά όχι, δεν έχω κάνει την ερευνα μου...
    Αυτο το λες για καλο, οτι ασχολεισαι με τα καταναλωτικα 30 χρονια;
    Η επαγγελματικη σου γεννια κοκκινησε τα καταναλωτικα, αλλα οκ μπορεις να το χρησιμοποιεις σαν επιχειρημα οτι "ξερεις καλα".

    Και η συγκεκριμενη περιπτωση ειναι ενα χρεος πιστωτικης 15.000€, που εγω που στη δικη μου με οριο τα 5.000€ αγχωνομαι οταν ξεπερναω τα 1.000€ (και με πολλαπλασιο εισοδημα).
    Αλλα οκ, εσυ "ξερεις καλα".

  10. #72250
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαλε μου εθελοντικα στο taxisnet καθε χρονο αν θελω να κανω roll-in με επιπλεον φορους να στηριζονται τα κοκκινα δανεια.
    Εγω δεν εχω κανενα προβλημα αν υπαρχει επιλογη, εσυ κανε roll in πρωτος πρωτος.

    Φτανει πια να κλεινουν τα δανεια με χρηματα των φορολογουμενων.
    Συμφωνώ, φτάνει πια και ελπίζω αύριο κιόλας ο ίδιος κλητήρας με τον ίδιο ακριβώς τρόπο να χτυπήσει την πόρτα στα γραφεία της ΝΔ καθώς και προφανώς στο ΠΑΣΟΚ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #72251
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαλε μου εθελοντικα στο taxisnet καθε χρονο αν θελω να κανω roll-in με επιπλεον φορους να στηριζονται τα κοκκινα δανεια.
    Εγω δεν εχω κανενα προβλημα αν υπαρχει επιλογη, εσυ κανε roll in πρωτος πρωτος.

    Φτανει πια να κλεινουν τα δανεια με χρηματα των φορολογουμενων.

    - - - Updated - - -


    Αυτο το λες για καλο, οτι ασχολεισαι με τα καταναλωτικα 30 χρονια;
    Η επαγγελματικη σου γεννια κοκκινησε τα καταναλωτικα, αλλα οκ μπορεις να το χρησιμοποιεις σαν επιχειρημα οτι "ξερεις καλα".

    Και η συγκεκριμενη περιπτωση ειναι ενα χρεος πιστωτικης 15.000€, που εγω που στη δικη μου με οριο τα 5.000€ αγχωνομαι οταν ξεπερναω τα 1.000€ (και με πολλαπλασιο εισοδημα).
    Αλλα οκ, εσυ "ξερεις καλα".
    Με τα χρηματοπιστωτικα 30 χρόνια.
    Δεν είπα ότι ασχολούμαι 30 χρόνια με καταναλωτικά. Επίσης με αλλούς τομεις αα δε θα τα εξηγήσω όλα εδώ.

    Αλλα αυτό που είπες ειναι αστείο. Software architect να φταίει?. Μαλιστα

    Έλα προχώρα το.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, φτάνει πια και ελπίζω αύριο κιόλας ο ίδιος κλητήρας με τον ίδιο ακριβώς τρόπο να χτυπήσει την πόρτα στα γραφεία της ΝΔ καθώς και προφανώς στο ΠΑΣΟΚ
    Αψογο. Αλλά είπαμε. Δεν τα ακουμπάνε αυτά η τον Αδωνι.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #72252
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.597
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    οσες ελπιδες ειχα πως το θεμα της κιβωτου θα ηταν κατι που οντως εγινε εξαφανιστηκαν με το που ακουσα πως η μαρτινου πηρε τα ηνια του.....

    ειναι θεια της γεωργιας μαρτινου της ΝΔ

  13. #72253
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσες ελπιδες ειχα πως το θεμα της κιβωτου θα ηταν κατι που οντως εγινε εξαφανιστηκαν με το που ακουσα πως η μαρτινου πηρε τα ηνια του.....

    ειναι θεια της γεωργιας μαρτινου της ΝΔ
    Υπάρχει καταγγελία απο το 2015 για την Κιβωτό

    https://www.in.gr/2022/11/21/greece/...in-ergazomeni/

  14. #72254
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, φτάνει πια και ελπίζω αύριο κιόλας ο ίδιος κλητήρας με τον ίδιο ακριβώς τρόπο να χτυπήσει την πόρτα στα γραφεία της ΝΔ καθώς και προφανώς στο ΠΑΣΟΚ
    Καθετα κι απαρέγκλιτα, αν πιστολιασουν (=σταματησουν να εξυπηρετουν) τα δανεια τους να στειλουν τον ιδιο.

  15. #72255
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθετα κι απαρέγκλιτα, αν πιστολιασουν (=σταματησουν να εξυπηρετουν) τα δανεια τους να στειλουν τον ιδιο.
    Υπάρχει μπιστόλιασμα και υπάρχει "μπιστόλιασμα". Το μπιστόλιασμα γίνεται από κάποια που μπορεί να μην έχει 15 χιλιάρικα (που εδώ που τα λέμε σιγά το ποσό που μπιστολιάζεται).

    Το "μπιστόλιασμα" που όμως είναι κανονικό μπιστόλιασμα του χειρίστου είδους είναι να δίνουμε σε εταιρείες / κόμματα δάνεια 1000πλάσια δυνατοτήτων τους ή οικονομικών επιδόσεων και due dilligence με τερτίπια και κατόπιν με άλλα τερτίπια να βγάζουμε διακανονισμούς που θα αποπληρώσουν αυτά τα δάνεια το 3003 μ.Χ. και παίζεται και για τότε.

    Βλέπω να μιλάτε για την πρώτη περίπτωση αλλά για τη δεύτερη μούγγα στη στρούγγα ολούθε και από όλους και ιδιαίτερα από εκείνους σαν και σένα που βλέπουν γυναίκα να της σπάνε την πόρτα για 15Κ και υγραίνονται
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 4817 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 47974807481248154816481748184819482248274837 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας