Σελ. 43 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 233338414243444548 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 631-645 από 723
  1. #631
    Εγγραφή
    02-11-2013
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219987
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport smart
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 11.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λίγο κουλό όλο αυτό που άργησαν να δώσουν vdsl στον κορυδαλλο περίπου είναι αυτές η καμπίνες θυμάσαι οδούς?γιατι όλες καμπίνες πλέων θα μπαίνουν μόνο FTTH.σε λίγες μέρες θα υπάρχουν καινούργιες αναθέσεις.με της περιοχές είδη που έχουν VDSL θα ξεκινήσουν της οπτικές ίνες προς στο σπίτι.σε λίγες μέρες θα γνωρίζω αν η δεη θα δώσει οπτικές ίνες εταιρίες δημος νικαιας.εχουν κατάθεση πρόταση στην δεη.αναμονη λοιπόν.το Q1 σημάνει τον προτο μήνα.η τους 3 μήνες?αν γνωρίζει καποιος

  2. #632
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djstamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο κουλό όλο αυτό που άργησαν να δώσουν vdsl στον κορυδαλλο περίπου είναι αυτές η καμπίνες θυμάσαι οδούς?γιατι όλες καμπίνες πλέων θα μπαίνουν μόνο FTTH.σε λίγες μέρες θα υπάρχουν καινούργιες αναθέσεις.με της περιοχές είδη που έχουν VDSL θα ξεκινήσουν της οπτικές ίνες προς στο σπίτι.σε λίγες μέρες θα γνωρίζω αν η δεη θα δώσει οπτικές ίνες εταιρίες δημος νικαιας.εχουν κατάθεση πρόταση στην δεη.αναμονη λοιπόν.το Q1 σημάνει τον προτο μήνα.η τους 3 μήνες?αν γνωρίζει καποιος
    Όλος ο Κορυδαλλός έχει vdsl από το 2018-2019 εκτός αυτών των καμπινών. Ναι πλέον θα γίνονται μόνο FTTH έργα. Q1 σημαίνει οποιαδήποτε στιγμή στο πρώτο τρίμηνο.

    Κωδικός Τοποθεσία Ενεργοποίηση Τύπος Νέα Ενεργοποίηση
    1273-473 37.988472, 23.63775 Q1 2021 SuperVectoring Q3 2022
    1273-475 37.988, 23.641528 Q1 2021 SuperVectoring Q3 2022
    1273-506 37.9835, 23.636778 Q1 2021 SuperVectoring Q4 2022
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dFatKiddo : 01-09-22 στις 23:16.

  3. #633
    Εγγραφή
    02-11-2013
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219987
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport smart
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 11.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφορία με το Q1

  4. #634
    Εγγραφή
    16-01-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Netgear Nighthawk R7000
    Story time.
    Καμπίνα 1273-418 (περιοχή κοντά στο ΑΚ Κορυδαλλού, άρα όλα στο χαλκό, και παντού αρχαίες καμπίνες)
    Πριν 2 χρόνια που μετακόμισα στην περιοχή ο μοναδικός πάροχος που μου έδινε VDSL ήταν ο ΟΤΕ, οπότε με το ζόρι πήγα εκεί και ήμουν σταθερά συνδεδεμένος στα 30/5 (με max attainable 37/7).
    Πέρασαν 2 χρόνια, η wind πλέον έδινε vdsl οπότε λέω ας δοκιμάσω. Λογικά θα είμαι στα ίδια ακριβώς απλά πιο οικονομικά.
    Συνδέθηκα στα 41/7,6 (!!!!!!) και έχω και ανάλογα speedtests.

    ΥΓ: Για να με κρατήσει ο ΟΤΕ μου πρόσφερε πάγιο από 32 στα 27, δώρο τα 2 πρώτα πάγια και 130 ευρώ δωροεπιταγή από γερμανό. Δεν το περίμενα ότι θα πρόσφεραν τόσα πολλά, αλλά ευτυχώς που δεν "έπεσα".
    Must be a reason why Im king of my castle

  5. #635
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SnakeMJK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Story time.
    Καμπίνα 1273-418 (περιοχή κοντά στο ΑΚ Κορυδαλλού, άρα όλα στο χαλκό, και παντού αρχαίες καμπίνες)
    Πριν 2 χρόνια που μετακόμισα στην περιοχή ο μοναδικός πάροχος που μου έδινε VDSL ήταν ο ΟΤΕ, οπότε με το ζόρι πήγα εκεί και ήμουν σταθερά συνδεδεμένος στα 30/5 (με max attainable 37/7).
    Πέρασαν 2 χρόνια, η wind πλέον έδινε vdsl οπότε λέω ας δοκιμάσω. Λογικά θα είμαι στα ίδια ακριβώς απλά πιο οικονομικά.
    Συνδέθηκα στα 41/7,6 (!!!!!!) και έχω και ανάλογα speedtests.

    ΥΓ: Για να με κρατήσει ο ΟΤΕ μου πρόσφερε πάγιο από 32 στα 27, δώρο τα 2 πρώτα πάγια και 130 ευρώ δωροεπιταγή από γερμανό. Δεν το περίμενα ότι θα πρόσφεραν τόσα πολλά, αλλά ευτυχώς που δεν "έπεσα".
    Είχα μετακομίσει για ένα διάστημα και συνήθισα τη 200αρα. Δυστυχώς έπρεπε να γυρίσω πίσω και τη μετάβαση στο adsl ακόμα δεν την έχω επεξεργαστεί..

  6. #636
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Ακόμα 24 στο site, φρικτό όταν ανακοινώνεται ότι θα δωθεί διαθεσιμότητα 1gigabit

  7. #637
    Εγγραφή
    12-12-2009
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Έχουμε συλλεκτική καμπίνα!! Θα πρέπει να είμαστε υπερήφανη γιαυτό! ????
    Ιωάννης

  8. #638
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannhsmp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε συλλεκτική καμπίνα!! Θα πρέπει να είμαστε υπερήφανη γιαυτό! ????
    Με βάση τελευταίας ανακοίνωσης ΕΕΤΤ, πρέπει μέχρι τέλος του μήνα να δώσει διαθεσιμότητα.

  9. #639
    Εγγραφή
    27-10-2017
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dFatKiddo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βάση τελευταίας ανακοίνωσης ΕΕΤΤ, πρέπει μέχρι τέλος του μήνα να δώσει διαθεσιμότητα.
    Πραγματικά μετα απο τόσο καιρό δεν ξέρω τι έχουν σκοπό να κάνουν με τις συγκεκριμένες καμπίνες. Τις έχουν ξεχάσει τελείως. Ενώ όλος ο κορυδαλλος και η νεαπολη έχουν ταχύτητες vdsl απο το 2018-19 οι συγκεκριμένες πάνε απο αναβολή σε αναβολή τα τελευταία 4 χρονια… Απο την άλλη εχουμε την COSMOTE να ανακοινώνει ταχύτητες 1 gigabit απο την στιγμή που μεσα στην Αθήνα ( πρωτεύουσα που τα απολαμβάνει ολα πρώτη ) νεόδμητες περιοχές τρέχουν ακόμη με adsl τεχνολογία εικοσαετίας με 5-6 mbps… ειναι λες και σε δουλεύουν καταμουτρα… Με λίγα λόγια Ελλάς το μεγαλείο σου…

    - - - Updated - - -

    Η μόνη λύση ειναι συμφωνία με πάροχο για απεριόριστα mb tethering και μια συσκευή hot spot μόνιμα στη φόρτιση. Ίσως ετσι μπορέσουμε να απολαύσουμε κάποια στιγμή όπως η υπόλοιπη Αθήνα το φημισμένο 1 gigabit της COSMOTE , γιατι αλλιώς μας βλέπω για να δούμε μια ταινία στο Netflix σε 1080p η μελλοντικα σε 4K να κάνουμε τάματα…

  10. #640
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Β.Γ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά μετα απο τόσο καιρό δεν ξέρω τι έχουν σκοπό να κάνουν με τις συγκεκριμένες καμπίνες. Τις έχουν ξεχάσει τελείως. Ενώ όλος ο κορυδαλλος και η νεαπολη έχουν ταχύτητες vdsl απο το 2018-19 οι συγκεκριμένες πάνε απο αναβολή σε αναβολή τα τελευταία 4 χρονια… Απο την άλλη εχουμε την COSMOTE να ανακοινώνει ταχύτητες 1 gigabit απο την στιγμή που μεσα στην Αθήνα ( πρωτεύουσα που τα απολαμβάνει ολα πρώτη ) νεόδμητες περιοχές τρέχουν ακόμη με adsl τεχνολογία εικοσαετίας με 5-6 mbps… ειναι λες και σε δουλεύουν καταμουτρα… Με λίγα λόγια Ελλάς το μεγαλείο σου…

    - - - Updated - - -

    Η μόνη λύση ειναι συμφωνία με πάροχο για απεριόριστα mb tethering και μια συσκευή hot spot μόνιμα στη φόρτιση. Ίσως ετσι μπορέσουμε να απολαύσουμε κάποια στιγμή όπως η υπόλοιπη Αθήνα το φημισμένο 1 gigabit της COSMOTE , γιατι αλλιώς μας βλέπω για να δούμε μια ταινία στο Netflix σε 1080p η μελλοντικα σε 4K να κάνουμε τάματα…
    Προσωπικά με tethering παίζω το τελευταίο 6μηνο.
    Έχει περιορισμούς, αν κάνεις πολλα requests, που θα κάνεις από desktop χρήση, σε κόβει αισθητά.
    Ακόμα, αν κάνεις κατάχρηση του download π.χ για κάποιο steam game, σε κάνει throttle στο μισάωρο.
    Μιλάω για vodafone/cu. Έχω πλάνο να πάω σε cosmote μόλις λήξουν τα unlimited.

    Σίγουρα καλύτερο το tethering, απ'το adsl των 4mbps.


    Υποτίθεται πρέπει να δώσουν διαθεσιμότητα μέχρι τέλη Σεπτέμβρη, αλλά οι πωλήσεις στη Wind δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για διαθεσιμότητα.

  11. #641
    Εγγραφή
    27-10-2017
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dFatKiddo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά με tethering παίζω το τελευταίο 6μηνο.
    Έχει περιορισμούς, αν κάνεις πολλα requests, που θα κάνεις από desktop χρήση, σε κόβει αισθητά.
    Ακόμα, αν κάνεις κατάχρηση του download π.χ για κάποιο steam game, σε κάνει throttle στο μισάωρο.
    Μιλάω για vodafone/cu. Έχω πλάνο να πάω σε cosmote μόλις λήξουν τα unlimited.

    Σίγουρα καλύτερο το tethering, απ'το adsl των 4mbps.


    Υποτίθεται πρέπει να δώσουν διαθεσιμότητα μέχρι τέλη Σεπτέμβρη, αλλά οι πωλήσεις στη Wind δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για διαθεσιμότητα.

    Δεν βγάζεις άκρη αλλιώς. Τα 4-6 mbps ειναι για κλάμματα εν έτη 2022. Που και πάλι το tethering όπως αναφέρεις εχει περιορισμούς. Μια τριτη πανάκριβη επιλογη ειναι το δορυφορικό που ειναι εξευτελιστικά ακριβό για ενα νοικοκυριό… Μακάρι να βγω ψεύτης αλλα οπως το κόβω του χρόνου τέτοια εποχή θα εχουμε vdsl με τις διαδικασίες να πηγαίνουν μπουσουλώντας… Αν υπάρχει τόσο μεγαλο πρόβλημα ας μας κάνουν μια πρόταση στους ενδιαφερόμενους της περιοχής να το χρηματοδοτήσουμε εμεις με δικά μας συνεργεία και στην συνέχεια να τα αφαιρέσουν μετα απο τους παγιους λογαριασμούς δηλαδή ήμαρτον…

  12. #642
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Β.Γ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βγάζεις άκρη αλλιώς. Τα 4-6 mbps ειναι για κλάμματα εν έτη 2022. Που και πάλι το tethering όπως αναφέρεις εχει περιορισμούς. Μια τριτη πανάκριβη επιλογη ειναι το δορυφορικό που ειναι εξευτελιστικά ακριβό για ενα νοικοκυριό… Μακάρι να βγω ψεύτης αλλα οπως το κόβω του χρόνου τέτοια εποχή θα εχουμε vdsl με τις διαδικασίες να πηγαίνουν μπουσουλώντας… Αν υπάρχει τόσο μεγαλο πρόβλημα ας μας κάνουν μια πρόταση στους ενδιαφερόμενους της περιοχής να το χρηματοδοτήσουμε εμεις με δικά μας συνεργεία και στην συνέχεια να τα αφαιρέσουν μετα απο τους παγιους λογαριασμούς δηλαδή ήμαρτον…
    για ποιον λόγο ακριβώς να πληρώσεις συνεργεία;
    Όλες οι δράσεις έχουν περατωθεί, το μόνο που μένει είναι εσωτερικός έλεγχος της καμπίνας.
    Αυτός δεν ξέρω γιατί αργεί τόσο, οι περισσότεροι εδώ μέσα λένε μαξ 2 μήνες παίρνει μετά τη ρευματοδότηση, η οποία έγινε μέσα Ιουλίου...

  13. #643
    Εγγραφή
    27-10-2017
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dFatKiddo Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ποιον λόγο ακριβώς να πληρώσεις συνεργεία;
    Όλες οι δράσεις έχουν περατωθεί, το μόνο που μένει είναι εσωτερικός έλεγχος της καμπίνας.
    Αυτός δεν ξέρω γιατί αργεί τόσο, οι περισσότεροι εδώ μέσα λένε μαξ 2 μήνες παίρνει μετά τη ρευματοδότηση, η οποία έγινε μέσα Ιουλίου...
    Πιο συγκεκριμένα εγω αναμένω διαθεσιμότητα για την 506. Η οποία περνάς απο έξω και ακούς νεκρική σιγή ( ούτε ρεύμα δηλαδή ). Ακριβώς για τον λογο του οτι έχουν ολοκληρωθεί οι βαριές εργασίες, ειναι πλέον καθαρά θέμα ζεύξης-σύνδεσης και ρύθμισης του εσωτερικού της καμπίνας για να υπάρξει διαθεσιμότητα. Να φερω ενα συνεργείο τεχνικών να ολοκληρώσουν την διαδικασία εκείνοι μπας και δω άσπρη μέρα. Καθε μέρα μου κόβεται το Ίντερνετ χωρις λογο 2-3 φορές ενώ σε συνεργασία με τον πάροχο εχω την μέγιστη σταθερή συνδεσιμότητα και ταχύτητα. Δεν φταίει η καλωδίωση την εχω αναβαθμίσει. Ειναι ολα έτοιμα και το vdsl πουθενά :,(

  14. #644
    Εγγραφή
    11-12-2013
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Για ποιο "ολο τον κορυδαλλο" μιλαμε γιατι εμενα ρε παιδια που μενω 2 στενα κατω απο το Σκρα σε καθετο δρομο στην Ατταλειας και μου λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο απο τα 24 που πιανω? (στα χαρτια 24 γιατι 8 πιανω και θα επρεπε να χαιρομαι) Αμφιβαλλω οτι ειναι μονο αυτες οι 3 καμπινες που εχουν ξεμεινει σε ολο τον Κορυδαλλο.

  15. #645
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostas657 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο "ολο τον κορυδαλλο" μιλαμε γιατι εμενα ρε παιδια που μενω 2 στενα κατω απο το Σκρα σε καθετο δρομο στην Ατταλειας και μου λενε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο απο τα 24 που πιανω? (στα χαρτια 24 γιατι 8 πιανω και θα επρεπε να χαιρομαι) Αμφιβαλλω οτι ειναι μονο αυτες οι 3 καμπινες που εχουν ξεμεινει σε ολο τον Κορυδαλλο.
    Κάπου παίζει ένα excel που βάζεις διεύθυνση και βλέπεις το ΚΑΦΑΟ σου και με βάση αυτού παρακολουθείς τις αναθέσεις.
    Στις τελευταίες αναθέσεις αναφέρονται αυτές οι 3 καμπίνες.

Σελ. 43 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 233338414243444548 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 439
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-15, 14:58
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 18:00
  4. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-12, 15:12
  5. Μηνύματα: 204
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-12, 06:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας