Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 52
  1. #1
    Εγγραφή
    20-05-2013
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Έχοντας διαβάσει πολλές δημοσιεύσεις σε αυτό το forum, και αναζητώντας νέο πάροχο κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, επισκέφτηκα το κατάστημα της Wind στα Βριλήσσια. Δυστυχώς αποκόμισα πολύ αρνητική εικόνα για την εξυπηρέτηση της συγκεκριμένης εταιρίας. Οι πωλητές ήταν τελείως αδιάφοροι και καθόλου εξυπηρετικοί. Μου έδωσαν την εντύπωση εργαζομένων που είτε βαριούνται τη δουλειά που κάνουν είτε είναι πολύ κακοπληρωμένοι για να ενδιαφερθούν να ασχοληθούν με τον πελάτη.
    Αυτή ήταν η πρώτη εικόνα μου για τη Wind και με αποθάρρυνε εντελώς για περαιτέρω συνεργασία με την εταιρία...

  2. #2
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    αν σου πω τι μου εχουν πει εμενα απο καταστημα wind δε παιζει να με πιστεψει κανεις ,μεχρι και οτι θελει να παει σπιτι της γιατι θελει να κανει μπανιο η υπαλληλος μου εχει πει , γενικα σε κοιτανε στα ματια μονο αν τους πεις για κανα συμβολαιο κινητης τοτε τα παρατανε ολα ... τι να πω ...

  3. #3
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikos salonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν σου πω τι μου εχουν πει εμενα απο καταστημα wind δε παιζει να με πιστεψει κανεις ,μεχρι και οτι θελει να παει σπιτι της γιατι θελει να κανει μπανιο η υπαλληλος μου εχει πει , γενικα σε κοιτανε στα ματια μονο αν τους πεις για κανα συμβολαιο κινητης τοτε τα παρατανε ολα ... τι να πω ...
    Μήπως ήταν υπονοούμενο για να την κάνεις εσύ μπάνιο;
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  4. #4
    Εγγραφή
    08-10-2011
    Περιοχή
    περιστερι αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.460
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    speedport-entry 2i
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    και να πουλανε καρτοσυμβολαιο εξω απο το μετρο.οχι ρε μεγαλε οποια θελω εταιρια θα εχω στο κινητο μου και για το internet επισης

  5. #5
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    υπαρχουν franchise +μη

  6. #6
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως ήταν υπονοούμενο για να την κάνεις εσύ μπάνιο;
    ελπιζω πως οχι λογω κυβικων κ μονο..

  7. #7
    Εγγραφή
    29-05-2013
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    μαλλον το χουν συστημα σε ολα τα καταστηματα τους γιατι κ εγω που στο παρελθον ειχα συνδεση τους με απαθεια κ αδιαφορια με αντιμετωπιζαν.εκοψα κ ησυχασα!!!!! βεβαια απο την ημερα που εκοψα αρχισαν να ενδιαφερονται για μενα!!!! αλλα πλεον τους αντιμετωπιζω εγω με απαθεια!!!

  8. #8
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ μολονότι είμαι γενικά ικανοποιημένη από την εταιρεία και την εξυπηρέτηση στα καταστήματα που πηγαίνω (στο Παγκράτι και στο Μαρούσι), θεωρώ ότι το θέμα του franchise ίσως θα έπρεπε να το κοιτάξει λίγο γιατί για μερικά καταστήματα αναφέρονται κάπως παράξενα τα πράγματα... Πάντως γενικά το franchise τό 'χει αυτό.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Δεν ξέρω ρε παιδιά εγώ σε όσα καταστήματα έχει τύχει να μπω ήταν όλα οκ και εξυπηρετικότατοι, και έχω μπει σε αρκετά καταστήματα εδώ που τα λέμε. Νομίζω η εικόνα ενός και μόνο υπαλλήλου ή ενός καταστήματος δεν πρέπει να χαλάει την εικόνα για την εταιρεία. Εμείς ξέρουμε πως είναι η οικονομικότερη από όλες και η πιο σωστή στα πακέτα της κλπ

  10. #10
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΕΡΜΟΥ
    κοιτα σε σχεση με το franchise του γερμανου πχ τα καταστηματα της wind ειναι για μενα τουλαχιστον 2 επιπεδα κατω

  11. #11
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    στο Γερμανό και αν σε έχουν γραμμένο...Εγώ πάντως που πάω κυρίως σε δυο καταστηματα (Αλεξάνδρας και κέντρο Αθήνας), στο πρώτο κάναν λάθος μεν με τη σταθερή συνδεσή μου, αλλά το διορθωσαν δε-και με ταπεινότητα, και στο δευτερο, έχω να πω μόνο τα καλύτερα. Πάντως μια χαρά εξυπηρετήσε και από το τηλ. δεν χρειαζεται να τρέχεις...

  12. #12
    Εγγραφή
    29-05-2013
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    οταν καποια στιγμη εστειλα mail για συμπεριφορα συστηματικα απο συγκεκριμενο καταστημα επειδη το τηλ ηταν στο ονομα της γυναικας μου η απαντηση η επισημη απο την εταιρεια ηταν οτι η γραμμη δεν ηταν στα δικα μου στοιχεια.αντιλαμβανεστε οτι οταν μια εταιρεια αντι να σταθει στο γεγονος και την κατασταση στην οποια ερχομουν αντιμετωπος καθε μηνα ασχοληθηκε με τα στοιχεια μου ενω διευκρινιζα τα στοιχεια του συνδρομητη!!!!!! στο παρελθον μας ειχαν χρεωσει 500 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! υποτιθεται απο χρηση ιντερνετ ενω ειχα ζητησει απο την πρωτη μερα να ειναι κλειδωμενο!!!!!! με μια καταγγελια στην εεττ δικαιωθηκα και φυσικα διεκοψα χωρις να χρεωθω και οποιοδηποτε κοστος!!!!!!!!!!!!!!!!!! κατα καιρους τους εχει επιβληθει προστιμο για χρεωσεις που δεν ηταν απο τον πελατη!!! οχι μονο απο την wind αλλα και σε ολες τις εταιρειες κινητης. απλα το γυρισα σε καρτοκινητο που μπορω να το ελεγχω οποιαδηποτε στιγμη και με αιτηση που υπαρχει ζητησα να μην με ενοχλησουν ξανα!!!!!

  13. #13
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jalexiou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... και με αιτηση που υπαρχει ζητησα να μην με ενοχλησουν ξανα!!!!!
    Για πες, πια πες! Πού υπάρχει η αίτηση; Γιατί με έχουν πρήξει, δεν τους αντέχω άλλο!

  14. #14
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jff02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχοντας διαβάσει πολλές δημοσιεύσεις σε αυτό το forum, και αναζητώντας νέο πάροχο κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, επισκέφτηκα το κατάστημα της Wind στα Βριλήσσια. Δυστυχώς αποκόμισα πολύ αρνητική εικόνα για την εξυπηρέτηση της συγκεκριμένης εταιρίας. Οι πωλητές ήταν τελείως αδιάφοροι και καθόλου εξυπηρετικοί. Μου έδωσαν την εντύπωση εργαζομένων που είτε βαριούνται τη δουλειά που κάνουν είτε είναι πολύ κακοπληρωμένοι για να ενδιαφερθούν να ασχοληθούν με τον πελάτη.
    Αυτή ήταν η πρώτη εικόνα μου για τη Wind και με αποθάρρυνε εντελώς για περαιτέρω συνεργασία με την εταιρία...
    Kακοπληρωμένοι σίγουρα θα είναι, δεν νομίζω να χαιρόσουν κι εσύ εάν εργαζόσουν 10 ώρες την ημέρα για 480 Ευρώ καθαρά, ξέρω ότι ΔΕΝ είναι δικαιολογία για κακή εξυπηρέτηση αλλά το mood εκεί θα οφειλόταν.

    Άντε και λίγο στον καλό καλοκαιριάτικο καιρό!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikos salonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα σε σχεση με το franchise του γερμανου πχ τα καταστηματα της wind ειναι για μενα τουλαχιστον 2 επιπεδα κατω
    Ναι πως...που πας να πληρώσεις λογαριασμό κινητού και δεν σου λένε καν καλημέρα...ειδικά στον ΓΕΡΜΑΝΟ Αμπελοκηπων (Αθήνα) μέσα στο χαμόγελο βρε!

    Για διαφήμιση της Colgate είναι!

    Τέτοια χαρά σου λέω που αλλάζουν βρακί κάθε φορά που βλέπουν πελάτη!

  15. #15
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jalexiou Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν καποια στιγμη εστειλα mail για συμπεριφορα συστηματικα απο συγκεκριμενο καταστημα επειδη το τηλ ηταν στο ονομα της γυναικας μου η απαντηση η επισημη απο την εταιρεια ηταν οτι η γραμμη δεν ηταν στα δικα μου στοιχεια.αντιλαμβανεστε οτι οταν μια εταιρεια αντι να σταθει στο γεγονος και την κατασταση στην οποια ερχομουν αντιμετωπος καθε μηνα ασχοληθηκε με τα στοιχεια μου ενω διευκρινιζα τα στοιχεια του συνδρομητη!!!!!!
    Εδώ η wind (και ο όποιος πάροχος) έχουν απόλυτο δίκιο.
    Δεν μπορούν να δώσουν (και απαγορεύεται ρητά για προφανείς λόγους) πληροφορίες που αφορούν στοιχεία και ιστορικό συνδρομητή σε τρίτους.
    Είναι σαν να πηγαίνω εγώ να παραπονεθώ για κάτι που αφορά την γραμμή σου. Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα και δεν στέκει ούτε προβλέπεται από πουθενά.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαράδεκτη συμπεριφορά σε κατάστημα μπαταριών Δήσιος
    Από tarantules9 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-14, 15:22
  2. Προβληματική εξυπηρέτηση σε αγορά από το ιταλικό amazon. Απαράδεκτοι...
    Από tanST στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-13, 14:29
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-12, 14:52
  4. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-12, 09:32
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-12, 11:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας