Σελ. 289 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.321-4.335 από 4925
  1. #4321
    Εγγραφή
    17-09-2017
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dmitspan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βλακεία είναι να είσαι ανάμεσα σε δύο καμπίνες, η μία ενεργοποιημένη και εμπορικά διαθέσιμη καναδυο μήνες τώρα και η άλλη όχι, και να μην σου τραβάει ο πΟΤΕς καλώδιο για νέα γραμμή από την άλλη επειδή "δεν ανήκεις εκεί"
    Η ακόμα μεγαλύτερη βλακεία είναι ότι δεν είμαι μόνο ανάμεσα σε δύο καμπίνες με ρεύμα. Είναι η μόνη καμπίνα στην Πελοπίδα χωρίς ρεύμα. Με επιφύλαξη θα πω ότι έχω τη μόνη καμπίνα χωρίς ρεύμα στην ευρύτερη περιοχή μου.
    Δείτε εδώ ένα από τα αριστουργήματα που έφτιαξα για να σας δείξω την κατάσταση μου.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  zvdsl.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  197,9 KB 
ID: 190563

    Τι σας δείχνω?
    Ξέρω ότι από τη δεξιά μεριά της Θηβών έχουν Vdsl από το καλοκαίρι τουλάχιστον.
    Τζων Κέννεντυ και γενικά όλος ο λόφος έχουν πλέον vdsl (οι λοφιώτες ήταν οι κύριοι παραπονεμένοι του forum, χάθηκαν όλοι τους, οπότε πιστεύω έχουν Vdsl)
    Πελασγίας έχουν ρεύμα τουλάχιστον έχω δει τα έργα με τα μάτια μου.
    Πρόσφατα κάνανε την Πελοπίδα ολόκληρη εκτός από την 419 την καταραμένη.
    Μέσα σε 2 μέρες φτιάξανε με ρεύμα και τις καμπίνες της Εθνικής αντιστάσεως και σε κάποια στενάκια της. (Δεν τις δείχνει όλες ο χάρτης, παρόλα αυτά υπάρχουν.)
    Πάνω από το Άλσος περιστερίου δεν έχω εικόνα για το αν έχουν ρεύμα. Ξέρω ότι στην πλατεία δέγλερη είχαν vdsl από τους πρώτους.

    Οπότε καταλήγω ότι είμαι ίσως ο μόνος που έχω καταραμένη καμπίνα. Και μου την σπάει ακόμα περισσότερο ότι έχω κανάλι στο Youtube και θέλω άπειρα να κάνω streams. Όλα αυτά κάνουν απαραίτητο να ξεφύγω από το 0.80 upload.
    Είναι σαν φάρσα το γεγονός ότι ίσως ο μόνος κάτοικος Περιστερίου που το Vdsl το θέλει κυρίως για το upload θα πάρει τελευταίος vdsl.

    Αν υπάρχει και άλλος εκεί έξω που η καμπίνα του είναι χωρίς ρεύμα θα ήθελα να το μάθω για 2 λόγους,
    πρώτον να πω συλλυπητήρια και δεύτερον για να ξέρω αν όντως είμαι τελευταίος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ZisisGr : 18-01-18 στις 21:09.

  2. #4322
    Εγγραφή
    02-03-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Στις καμπίνες της Αλκίμου προς Αναπάυσεως έχουν δώσει ρεύμα; Φίλος που παίρνει από εκεί μου λέει ότι ακόμα τίποτα

  3. #4323
    Εγγραφή
    19-01-2018
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα,
    Δεν ξερω για τους υπολοιπους στο Λοφο, παντως η 397 στην Τζων Κεννεντυ δεν εχει ρευμα. Δεν βλεπω καμια κινητικοτητα γενικα στην περιοχη.

  4. #4324
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην 428 γωνία Οσίου Δαυίδ και Αριστάρχου έσκαβαν ξανά το πεζοδρόμιο...

  5. #4325
    Εγγραφή
    22-12-2016
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Τζων Κεννεντυ και Ναυπακτου καμπινα 350 στο Λοφο ακομα τιποτα με το ζορι 3-4 Μbps χθες βεβαια ειδα να εχουν σκαψει Τζων Κεννεντυ και Παραδεισιων δεν ξερω αριθμο καμπινας.Λετε επιτελους να δω φως?

  6. #4326
    Εγγραφή
    17-09-2017
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diml1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τζων Κεννεντυ και Ναυπακτου καμπινα 350 στο Λοφο ακομα τιποτα με το ζορι 3-4 Μbps χθες βεβαια ειδα να εχουν σκαψει Τζων Κεννεντυ και Παραδεισιων δεν ξερω αριθμο καμπινας.Λετε επιτελους να δω φως?
    Σε αυτούς στην Παραδεισιων πήγα και μίλησα. Λένε ότι τα τρέχουν τα έργα....γιααα να δούμε. Ζωντάνεψαν πάλι οι ελπίδες μου.

  7. #4327
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pikatsu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις καμπίνες της Αλκίμου προς Αναπάυσεως έχουν δώσει ρεύμα; Φίλος που παίρνει από εκεί μου λέει ότι ακόμα τίποτα
    Εάν λες την 453 όχι δεν έχουν δώσει

  8. #4328
    Εγγραφή
    16-12-2016
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dmitspan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν λες την 453 όχι δεν έχουν δώσει

    Χθες το απόγευμα την είχαν σκάψει! Βέρυ σουν...

  9. #4329
    Εγγραφή
    22-12-2016
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZisisGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτούς στην Παραδεισιων πήγα και μίλησα. Λένε ότι τα τρέχουν τα έργα....γιααα να δούμε. Ζωντάνεψαν πάλι οι ελπίδες μου.
    Τα εργα τελειωσαν στην Παραδεισιων μπορω να πω σε χρονο ρεκορ.Λετε να τελειωνουν τα βασανα μας;Θελω να πιστευω οτι η επομενη θα ειναι στην Ναυπακτου γιατι με εχει κουρασει αυτη η κατασταση οπως ολους σας.

  10. #4330
    Εγγραφή
    30-12-2016
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα φίλε ZisisGr και σε όλο το forum.

    Εγώ είμαι από την δεξιά μεριά της Θηβών σχετικά χαμηλά στην παλιά πλατεία μπουρναζίου. Στην περιοχή έχει αρκετές καμπίνες, μακάρι να είχα την υπομονή σου και να κάτσω να σχεδιάσω κάτι σαν αυτό που έκανες. Να μην στα πολυλογώ τα έχω γυρίσει όλα τα στενά με το μηχανάκι μου και μόνο η δική μου καμπίνα δεν έχει ρεύμα (126) και έχω να δω συνεργεία στην περιοχή μου 8 μήνες τουλάχιστον. Για την δική μου περίπτωση πιστεύω δεν θα έχω ποτέ VDSL. Να φανταστείς ότι δουλεύω για λογαριασμό της COSMOTE και πουλάω VDSL πακέτα καθημερινά και εγώ δεν μπορώ να έχω. Πόσο αστείο πια.

  11. #4331
    Εγγραφή
    16-12-2016
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZisisGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ακόμα μεγαλύτερη βλακεία είναι ότι δεν είμαι μόνο ανάμεσα σε δύο καμπίνες με ρεύμα. Είναι η μόνη καμπίνα στην Πελοπίδα χωρίς ρεύμα. Με επιφύλαξη θα πω ότι έχω τη μόνη καμπίνα χωρίς ρεύμα στην ευρύτερη περιοχή μου.
    Δείτε εδώ ένα από τα αριστουργήματα που έφτιαξα για να σας δείξω την κατάσταση μου.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  zvdsl.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  197,9 KB 
ID: 190563

    Τι σας δείχνω?
    Ξέρω ότι από τη δεξιά μεριά της Θηβών έχουν Vdsl από το καλοκαίρι τουλάχιστον.
    Τζων Κέννεντυ και γενικά όλος ο λόφος έχουν πλέον vdsl (οι λοφιώτες ήταν οι κύριοι παραπονεμένοι του forum, χάθηκαν όλοι τους, οπότε πιστεύω έχουν Vdsl)
    Πελασγίας έχουν ρεύμα τουλάχιστον έχω δει τα έργα με τα μάτια μου.
    Πρόσφατα κάνανε την Πελοπίδα ολόκληρη εκτός από την 419 την καταραμένη.
    Μέσα σε 2 μέρες φτιάξανε με ρεύμα και τις καμπίνες της Εθνικής αντιστάσεως και σε κάποια στενάκια της. (Δεν τις δείχνει όλες ο χάρτης, παρόλα αυτά υπάρχουν.)
    Πάνω από το Άλσος περιστερίου δεν έχω εικόνα για το αν έχουν ρεύμα. Ξέρω ότι στην πλατεία δέγλερη είχαν vdsl από τους πρώτους.

    Οπότε καταλήγω ότι είμαι ίσως ο μόνος που έχω καταραμένη καμπίνα. Και μου την σπάει ακόμα περισσότερο ότι έχω κανάλι στο Youtube και θέλω άπειρα να κάνω streams. Όλα αυτά κάνουν απαραίτητο να ξεφύγω από το 0.80 upload.
    Είναι σαν φάρσα το γεγονός ότι ίσως ο μόνος κάτοικος Περιστερίου που το Vdsl το θέλει κυρίως για το upload θα πάρει τελευταίος vdsl.

    Αν υπάρχει και άλλος εκεί έξω που η καμπίνα του είναι χωρίς ρεύμα θα ήθελα να το μάθω για 2 λόγους,
    πρώτον να πω συλλυπητήρια και δεύτερον για να ξέρω αν όντως είμαι τελευταίος.

    Ούτε η δική μου έχει, περιμετρικά έχουν πάρει πολλές ρεύμα αλλα στην δική μου δεν ψήνονται. 555 στην Αξαρίου, Ανθούπολη.

  12. #4332
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aguila21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην 428 γωνία Οσίου Δαυίδ και Αριστάρχου έσκαβαν ξανά το πεζοδρόμιο...
    Καλα την 428 την εχουν κανει σηριαλ την εχουν ανοιξει 2-3 φορες, της αλλαξαν θεση ,τουλαχιστον τωρα φαινεται να τελειωνει οριστικα το θεμα της .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΔΙΚΑΣΤΗΣ : 22-01-18 στις 13:05.

  13. #4333
    Εγγραφή
    20-11-2017
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    419 και εγώ...

  14. #4334
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BurnedPriest Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες το απόγευμα την είχαν σκάψει! Βέρυ σουν...
    Ανεμιστήρας ακούστηκε;

  15. #4335
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΔΙΚΑΣΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα την 428 την εχουν κανει σηριαλ την εχουν ανοιξει 2-3 φορες, της αλλαξαν θεση ,τουλαχιστον τωρα φαινεται να τελειωνει οριστικα το θεμα της .
    Άλλαξε θέση από την αρχή επειδή η νέα έκλεινε παράθυρο σπιτιού.Ας ελπίζουμε να δοθεί σύντομα διαθεσιμότητα,διότι από αυτήν παίρνω!

Σελ. 289 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στο Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Από 2048dsl στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 10:42
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. vdsl και περιστερι
    Από cinder στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 20:23
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 22:26
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας