Σελ. 274 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 254264269272273274275276279284294 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.096-4.110 από 4925
  1. #4096
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Ρευματοδοτειτε σημερα και η 430 στην Οσιου Δαυιδ και Καλλιπολεως , μετα απο 1 χρονο αναμονης .Επιβεβαιωνω πως αλλαξε ο εργολαβος γιατι με τον χρεωκοπημενο Τοξοτη θα περιμεναμε αλλο ενα χρονο .


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  24879442_999169653557795_146286454_o.jpg 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  151,3 KB 
ID: 189147

  2. #4097
    Εγγραφή
    08-01-2012
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΔΙΚΑΣΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιβεβαιωνω πως αλλαξε ο εργολαβος γιατι με τον χρεωκοπημενο Τοξοτη θα περιμεναμε αλλο ενα χρονο .
    Και στην 486 που έχει ρευματοδοτηθεί από 3/11, χθες δούλευε συνεργείο το πρωί και έκλεινε το όρυγμα με τσιμέντο. Δεν συγκράτησα την
    επωνυμία αλλά δεν ήταν Τοξότης σίγουρα.

  3. #4098
    Εγγραφή
    17-08-2016
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Φίλοι συν- Περιστεριώτες καλησπέρα !!!
    Παρακολουθώ το «θρεντ» καιρό τώρα και έφτασε η ώρα να ζητήσω τα φώτα σας...

    Έχω νόβα Adsl και βλέποντας απο το site του ΟΤΕ αλλά και της nova διαθεσιμότητα vdsl στην γειτονιά μου ( καμπίνα 451 Αρετης και Πελασγών πάνω απο το νεκροταφείο ) πήρα τηλ την nova στις 20/11 .
    Την επόμενη 21/11 μου έστειλαν μήνυμα πως η αίτηση έχει καταχωρηθεί επιτυχώς και το αίτημα βρίσκετε σε διαδικασία κατασκευής !
    Δυο μέρες μετα ήρθε ναι το ρουτερακι ( technicolor)
    Πήρα τηλ να ρωτήσω το τηλ. Κέντρο της nova και μου ειπαν πως βλέπουν ημερομηνία ενεργοποίησης την 1/12
    Ακομα δεν έχω δει vdsl και μετα απο καθημερινά τηλ μαζι τους δεν ξέρουν ποτέ θα γίνει ενεργοποίηση ( ειναι και θέμα ΟΤΕ λένε)

    Λοιπόν ερώτηση .... έχει κάποιος άλλος φίλος απο την nova με το ίδιο πρόβλημα , ειναι λογική τόση καθυστέρηση ;;;;

    ΥΓ μεγάλο ποστ αλλά κάπου έπρεπε να τα πω !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails F617A351-3E1D-44F8-B72A-857A6729368A.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kiotosan : 06-12-17 στις 20:53.

  4. #4099
    Εγγραφή
    01-07-2017
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267A V1.0 V1.0.2_VD
    SNR / Attn
    (dB) / 4/9.(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toxicgarbage Εμφάνιση μηνυμάτων
    φήμες λένε οτι ο #Κωνσταντίνος Ρ. κανει γύρω γύρω απο την καμπίνα της αγιου βασιλειου και καρυατιδως σαν άλλος απάτσι
    Ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιααιαιαιαιαι επιτέλους χαχαχαχχαχαχαχαχχαα.
    Εν τω μεταξύ είχα πάρει τηλέφωνο τον Τοξότη και μου είπαν ότι δεν είναι δική τους ευθύνη, ό,τι τους δίνει η ΔΕΗ τρέχουν. Σήμερα μόλις πριν λίγο που γύρισα απ τη δουλιά και είδα τα μπάζα, πραγματικά τσιμπιόμουν, το περίεργο είναι ότι η γυναίκα μου που της το είπα έτυχε να περνάει απ την καμπίνα την ώρα που ήταν κάποιος υπεύθυνος και έβαζε τις φωνές στους εργάτες να τελειώσουν γρήγορα γιατί μέχρι τέλος του χρόνου θα πρέπει να παραδώσουν όλο το Περιστέρι κι έχουν αργήσει, λέτε να έχουμε γκάζια και να δούμε επιτέλους φως στην άκρη του τούνελ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Κωνσταντίνος Ρ. : 06-12-17 στις 20:21.

  5. #4100
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiotosan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλοι συν- Περιστεριώτες καλησπέρα !!!
    Παρακολουθώ το «θρεντ» καιρό τώρα και έφτασε η ώρα να ζητήσω τα φώτα σας...

    Έχω νόβα Adsl και βλέποντας απο το site του ΟΤΕ αλλά και της nova διαθεσιμότητα vdsl στην γειτονιά μου ( καμπίνα 451 Αρετης και Πελασγών πάνω απο το νεκροταφείο ) πήρα τηλ την nova στις 20/11 .
    Την επόμενη 21/11 μου έστειλαν μήνυμα πως η αίτηση έχει καταχωρηθεί επιτυχώς και το αίτημα βρίσκετε σε διαδικασία κατασκευής !
    Δυο μέρες μετα ήρθε ναι το ρουτερακι ( technicolor)
    Πήρα τηλ να ρωτήσω το τηλ. Κέντρο της nova και μου ειπαν πως βλέπουν ημερομηνία ενεργοποίησης την 1/12
    Ακομα δεν έχω δει vdsl και μετα απο καθημερινά τηλ μαζι τους δεν ξέρουν ποτέ θα γίνει ενεργοποίηση ( ειναι και θέμα ΟΤΕ λένε)

    Λοιπόν ερώτηση .... έχει κάποιος άλλος φίλος απο την nova με το ίδιο πρόβλημα , ειναι λογική τόση καθυστέρηση ;;;;

    ΥΓ μεγάλο ποστ αλλά κάπου έπρεπε να τα πω !
    Κάνε υπομονή, όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, τότε θα έχεις vdsl.

  6. #4101
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα σε ολους πρωτο μου ποστ.
    Κατ εμε το δικτυο στο περιστερι εχει σοβαρα λαθη στην σχεδιαση.
    Μια απο τις τεσσερις κεντρικες γραμμες αυτη που ανεβαινει την πελασγιας
    απο την 330 μεχρι και την 464 ψηλα ειναι πολυ φορτωμενη ελπιζω καλωδιακα
    να εχουν κανει τα κουμαντα τους.
    Το ιδιο βλεπω και στον αξονα του αγιου ιεροθεου απο 529 μεχρι το 2 ΤΕΛ.
    Δεν νομιζω οτι αυτες οι οπτικες που εριξαν ειναι ικανες να υποστηριξουν
    πανω απο 30 σε ορισμενα .
    Αντιθετα ο αξονας της τζων κενεντι ειναι πολυ σωστα φορτωμενος και δομημενος
    χωρις πολλες ανταποκρισεις μεταξυ καμπινων.
    Για παραδειγμα η 449 παιρνει απο την 457 ενω ειναι η μια απο την αλλη στα 50 μετρα
    ενω θα μπορουσαν αφου σκαψαν να βαλουν μια ετσι ωστα αυτη στην 449 να μην ειναι εξτρα 50 μετρα.
    Εφοσον εσκαψαν την οσιου δαυιδ επρεπε την γραμμη αυτη να την στειλουν προς
    πεισιστρατου και οχι προς την 467 και ολο αυτο γιατι τερματισαν την γραμμη
    στην πλουταρχου επειδη μετα ειναι χαιδαρι και επρεπε να ανεβει την αγ τριαδος.
    Την εθνικης αντιστασεως γιατι την εσκαψαν αφου εχουν παραλληλα στην πελοπιδα τις παλιες γραμμες
    θα μπορουσαν να παρουν απο την 447 ινα και να δωσουν 442 και 415 η αν δεν θελουν να πανε αντιθετα
    (προς θηβων για 100μετρα)ας περναν απο την 419 και ολα αυτα για να την τερματισουν στην 425 η οποια
    για 50 μετρα αφου εχουν σκαψει ετσι και αλλιως την πελοπιδα καθετα μπορουσε να παρει απο την 449
    Τωρα τι σοι balance θα κανουν δεν ξερω.
    Αυτο που ξερω ειναι οτι οι νεες καμπινες θελουν καποια συντηρηση καμια σχεση με
    τις παλιες ελπιζω οτι τα γνωριζουν.
    Μακαρι να μην εχουμε βλαβες και δεν θελω να αδικησω τους εργαζομενους
    που τα δωσαν ολα τον τελευταιο χρονο και αναγνωριζω το εργο τους.

  7. #4102
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiotosan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλοι συν- Περιστεριώτες καλησπέρα !!!
    Παρακολουθώ το «θρεντ» καιρό τώρα και έφτασε η ώρα να ζητήσω τα φώτα σας...

    Έχω νόβα Adsl και βλέποντας απο το site του ΟΤΕ αλλά και της nova διαθεσιμότητα vdsl στην γειτονιά μου ( καμπίνα 451 Αρετης και Πελασγών πάνω απο το νεκροταφείο ) πήρα τηλ την nova στις 20/11 .
    Την επόμενη 21/11 μου έστειλαν μήνυμα πως η αίτηση έχει καταχωρηθεί επιτυχώς και το αίτημα βρίσκετε σε διαδικασία κατασκευής !
    Δυο μέρες μετα ήρθε ναι το ρουτερακι ( technicolor)
    Πήρα τηλ να ρωτήσω το τηλ. Κέντρο της nova και μου ειπαν πως βλέπουν ημερομηνία ενεργοποίησης την 1/12
    Ακομα δεν έχω δει vdsl και μετα απο καθημερινά τηλ μαζι τους δεν ξέρουν ποτέ θα γίνει ενεργοποίηση ( ειναι και θέμα ΟΤΕ λένε)

    Λοιπόν ερώτηση .... έχει κάποιος άλλος φίλος απο την nova με το ίδιο πρόβλημα , ειναι λογική τόση καθυστέρηση ;;;;

    ΥΓ μεγάλο ποστ αλλά κάπου έπρεπε να τα πω !
    Μην αγχωνεσαι. Δεν υπαρχει καθυστερηση. Σε ολοκαινουρια καμπινα ενδεχεται να χρειαστουν μεχρι και 20 εργασιμες μερες να ολοκληρωθει η διαδικασια μεταβασης σε Vdsl. (εμπειρικα απο περιπου 40 αιτησεις γνωστων μου)
    Εισαι περιπου στις 10 εργασιμες οποτε συνταμα θα εισαι οκ. Αν βεβαια ολα πανε καλα . Υπαρχει και το ενδεχομενο βλαβης οποτε ισως παρει λιγο παραπανω.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε υπομονή, όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, τότε θα έχεις vdsl.
    φιλοσοφημενο.

  8. #4103
    Εγγραφή
    17-08-2016
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας !!!

    Τώρα που φτάσαμε στην πηγή στέρεψα απο υπομονή!!! :-)

  9. #4104
    Εγγραφή
    30-12-2016
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα κι από εμένα. Παρακολουθώ καιρό το forum αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω. Σε αντίθεση με τους περισσότερους που διαβάζω, εγώ μένω χαμηλά στο περιστέρι (Παλιά πλατεία μπουρναζίου). Έχω 5-6 καμπίνες σε ακτίνα 200 μέτρων από το σπίτι μου όπου όλες έχουν ρευματοδοτηθεί και έχουν και τον κατάλληλο εξοπλισμό εδώ και 4-5 μήνες περίπου, όπου είναι και ο χρόνος που έχουν φύγει τα συνεργεία από την περιοχή μου. Η μόνη καμπίνα που δεν έγινε τίποτα είναι η δική μου (126). Υποθέτω πολλοί σαν εμένα έχουν το ίδιο πρόβλημα, απλά μου κάνει εντύπωση πως γίνετε να ολοκληρώνεις το 90% της δουλειάς σε μια περιοχή να αφήνεις ένα 10% για μετά.

  10. #4105
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bossidi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κι από εμένα. Παρακολουθώ καιρό το forum αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω. Σε αντίθεση με τους περισσότερους που διαβάζω, εγώ μένω χαμηλά στο περιστέρι (Παλιά πλατεία μπουρναζίου). Έχω 5-6 καμπίνες σε ακτίνα 200 μέτρων από το σπίτι μου όπου όλες έχουν ρευματοδοτηθεί και έχουν και τον κατάλληλο εξοπλισμό εδώ και 4-5 μήνες περίπου, όπου είναι και ο χρόνος που έχουν φύγει τα συνεργεία από την περιοχή μου. Η μόνη καμπίνα που δεν έγινε τίποτα είναι η δική μου (126). Υποθέτω πολλοί σαν εμένα έχουν το ίδιο πρόβλημα, απλά μου κάνει εντύπωση πως γίνετε να ολοκληρώνεις το 90% της δουλειάς σε μια περιοχή να αφήνεις ένα 10% για μετά.
    Yπαρχουν καπoιες καμπινες τελειως παθητικες που εχουν μπει μετα απο τις υπαρχουσες
    οι οποιες πανε και κουμπωνουν πανω τους. Και αυτο γιατι υπηρξε ζητηση ζευγων για μια
    συγκεκριμενη περιοχη και βαλανε εξτρα καμπινα η οποια καταληγει στην παλια η οποια εiναι πανω στην αρχικη χαραξη.
    Αν ισχυη αυτο σε εσενα το καφαο δεν αλλαζει αφου οδηγει τα ζευγη στην καινουργια

  11. #4106
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Nομιζω πως ειμαστε απο τους χειροτερους δημους στο θεμα ιντερνετ ,τοσα χρονια περιμεναμε vdsl για να απαλλαγουμε απο τις τριτοκοσμικες ταχυτητες .Το θεμα ειναι μεχρι τελος του μηνα να εχουν συνδεθει ολοι ,πραγμα για το οποιο εχω σοβαρες αμφιβολιες .

  12. #4107
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Judge Dredd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην 486 που έχει ρευματοδοτηθεί από 3/11, χθες δούλευε συνεργείο το πρωί και έκλεινε το όρυγμα με τσιμέντο. Δεν συγκράτησα την
    επωνυμία αλλά δεν ήταν Τοξότης σίγουρα.
    η εταιρεια ειναι αυτη http://tekat.gr/

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZisisGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά εννοείται. Τα Έχουμε πει αυτά. Η 419 στην Πελοπιδα θα είναι η τελευταία. Είναι πλέον η μοναδική στην Πελοπιδα που προσπερασαν και την έχουν χεσμενη. Είναι πλέον σαν κακογουστη φάρσα που πλέον το έχω αποδεχτεί ότι η δικιά μου θα είναι η τελευταια.

    Τα καλά νέα είναι ότι προχωράνε πάλι τα έργα...οπότε θέλοντας και μη θα έρθουν και στη δικιά μου. Πλησιάζει η μέρα που θα γίνουν όλες στο περιστέρι και αναγκαστικά θα γίνει και η δικιά μου τελευταία.
    σημερα πρεπει να αρχισανε να σκαβουνε στην 419

  13. #4108
    Εγγραφή
    07-07-2013
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    ZTE ZXDSL 931W II
    Path Level
    Interleaved
    Κλείσανε την 460 σήμερα, δεν έχουν στρώσει ακόμα τις πλάκες. Αλλά ακόμα ρεύμα δεν παίρνει, δεν άκουσα τους ανεμιστήρες.

  14. #4109
    Εγγραφή
    01-07-2017
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267A V1.0 V1.0.2_VD
    SNR / Attn
    (dB) / 4/9.(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexvsbcity Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλείσανε την 460 σήμερα, δεν έχουν στρώσει ακόμα τις πλάκες. Αλλά ακόμα ρεύμα δεν παίρνει, δεν άκουσα τους ανεμιστήρες.
    Μόλις τώρα την είδα κι εγώ που σχόλασα, δεν το πιστεύω ότι έγινε τόσο γρήγορα, είμαστε σίγουροι ότι ήταν ρευματοδότηση; Βέβαια άκουσε κι αυτά η γυναίκα μου χθες ότι πρέπει να βιαστούν, ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

  15. #4110
    Εγγραφή
    17-09-2017
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_871 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εταιρεια ειναι αυτη http://tekat.gr/

    - - - Updated - - -



    σημερα πρεπει να αρχισανε να σκαβουνε στην 419
    Δυστυχώς όχι ακόμα. Η 419 είναι στην γωνία Πελοπιδα και Αίμου.

Σελ. 274 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 254264269272273274275276279284294 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στο Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Από 2048dsl στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 10:42
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. vdsl και περιστερι
    Από cinder στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 20:23
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 22:26
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας