Σελ. 237 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 217227232235236237238239242247257 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.541-3.555 από 4925
  1. #3541
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Περιστερι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8188/828
    ISP
    HOL - VODAFONE
    Router
    Fritzbox 7140
    SNR / Attn
    11(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zatast Εμφάνιση μηνυμάτων
    γειτονα εχουν κολλησει τοσο πολυ τα μακαρονια που εσκαψαν το δρομο σημερα κατα πλατος απο κολωνα ως την καμπινα για να τα ξεμπλεξουν !!!
    Αντε ρε παιδιααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!
    Τι? Εφτιαξαν την 372? Δεν ειδα. Παντως στην Σαγγαριου και προς Μαντινειας και προς Θηβων εχουν ανοιξει πολλα μετωπα. Αντε να δουμε τι θα γινει γιατι η vodafone με πηρε για προσφορα ανανεωσης και θελει 28 ευρω για 30αρα και 32-33 για 50αρα, μη φατε εχουμε γλαροσουπα τους ειπα.

  2. #3542
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzimakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι? Εφτιαξαν την 372? Δεν ειδα. Παντως στην Σαγγαριου και προς Μαντινειας και προς Θηβων εχουν ανοιξει πολλα μετωπα. Αντε να δουμε τι θα γινει γιατι η vodafone με πηρε για προσφορα ανανεωσης και θελει 28 ευρω για 30αρα και 32-33 για 50αρα, μη φατε εχουμε γλαροσουπα τους ειπα.
    λογικα θα εισαι ετοιμος μεχρι τελος της εβδομαδας και απο εβδομαδα μπορεις να ελεγχεις τη διαθεσιμοτητα.

    To κουφο ειναι οτι σε εσενα Ελευθεριας 17 που ειναι η καμπινα η διαθεσιμοτητα λεει " VDSL έως 50 Mbps.Το αίτημά σου θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο. Καλέσέ μας στο 13888" ενω στην 339 στην Κλεισουρας που εχουν τελειωσει πριν μια εβδομαδα ακομα δεν δινει διαθεσιμοτητα!!

    Εμας επιτελους μάς εσκαψαν στην 373 Σαγγαριου & Μαντινειας και λογικα θα τελειωσουν και την 377 Δαμασκηνου και Σαγγαριου.Γινεται χαμος σε ολο το Περιστερι.Στην Παρθενιου επισης που περασα σημερα κανουν εργασιες ρευματοδοτησης και γενικως σκαβουν σε ολη την Αθηνα (πχ Αμπελοκηπους που ειναι συναδελφος κι αλλαζουν καφαο και δινουν ρευμα τρεχοντας).

    Αντε μπραβο!!!!Αντε μπραβο να δουμε φως απο Οκτωβρη ρε παιδια!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zatast : 26-09-17 στις 23:22.

  3. #3543
    Εγγραφή
    14-05-2013
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Άντε ρε μάγκες, τι έγινε; Εδώ λίγο πιο πάνω απο το Νεκροταφείο, ανάμεσα στο Νεκροταφείο και Δέγλερη περίπου ακόμα τις κοιτάμε. Έχει δει κανένας έργα σε αυτή τη περιοχή; Συγκεκριμένα απο την 559 παίρνω αλλά και κάποια παραπλήσια να ξεκινήσει θα είναι καλό σημάδι.

  4. #3544
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.512
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT, Mikrotik x86
    πιάσανε το Σάββατο το απόγευμα αργά και σκάψανε κάποιες καμπίνες γύρω από την Σύρου και προς Πολυτέκνων. Πιάνει Ίλιον εκεί, αλλά ΑΚ Περιστέρι. Σήμερα κάποιες τις είδα να έχουν τελειώσει το τσιμεντάρισμα και σε 3 που είδα, δουλεύανε τα ανεμιστήρια. άντε τυχεροί εκεί στην περιοχή, ξεμπλέξανε γρήγορα.

  5. #3545
    Εγγραφή
    21-08-2017
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Επιτέλους διαθεσιμότητα στο site του ΟΤΕ!!!! Παίρνω τηλ. στην Cyta και λέω:
    "- Γεια σας" μπλα μπλα μπλα "Ποτε θα δώσει VDSL η Cyta στο περίπου αφου μου έδωσε σήμερα ο ΟΤΕ; Μπορω να κανω αίτηση απο τώρα;"
    "- Εεε αφου έδωσε τώρα ο ΟΤΕ σε κανα 4 με 5 μήνες λογικά θα είναι διαθέσιμο. Δυστυχώς δεν μπορείτε να κάνετε αίτηση νωρίτερα" μου λέει.
    Ήταν λίγο φρούτο εν τέλει. Πιστεύω μέχρι και που κλείσαμε δεν κατάλαβε οτι λέω για καμπίνα(η δεν ήξερε τι είναι...;.

    Είναι να απορείς πως παίρνουν τις δουλειές στην εξυπηρέτηση....απλα παραπληροφόρηση
    Καπάκια πήρε ο τηλεφωνητής της Cyta να ρωτήσει αν είμαι ευχαριστημένος με την εξυπηρέτηση.

  6. #3546
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sinic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους διαθεσιμότητα στο site του ΟΤΕ!!!! Παίρνω τηλ. στην Cyta και λέω:
    "- Γεια σας" μπλα μπλα μπλα "Ποτε θα δώσει VDSL η Cyta στο περίπου αφου μου έδωσε σήμερα ο ΟΤΕ; Μπορω να κανω αίτηση απο τώρα;"
    "- Εεε αφου έδωσε τώρα ο ΟΤΕ σε κανα 4 με 5 μήνες λογικά θα είναι διαθέσιμο. Δυστυχώς δεν μπορείτε να κάνετε αίτηση νωρίτερα" μου λέει.
    Ήταν λίγο φρούτο εν τέλει. Πιστεύω μέχρι και που κλείσαμε δεν κατάλαβε οτι λέω για καμπίνα(η δεν ήξερε τι είναι...;.

    Είναι να απορείς πως παίρνουν τις δουλειές στην εξυπηρέτηση....απλα παραπληροφόρηση
    Καπάκια πήρε ο τηλεφωνητής της Cyta να ρωτήσει αν είμαι ευχαριστημένος με την εξυπηρέτηση.
    H Cyta φιλε μου ειναι ηδη προς πωληση.
    http://www.capital.gr/epixeiriseis/3...olisi-tis-cyta

    Σημερα ληγει η καταθεση προσφορων και μαλλον παει προς Wind (με ανταλλαγη μετοχων) εκτος αν επεκταθει η υπαρχουσα συνεργασια της με την Vodafone αλλα χωρις ανταλλαγη μετοχων.
    http://www.kathimerini.com.cy/gr/oik...8569/?ctype=ar

    Οποτε αποφασιζες τι θες να κανεις αναλογα

  7. #3547
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sinic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους διαθεσιμότητα στο site του ΟΤΕ!!!! Παίρνω τηλ. στην Cyta και λέω:
    "- Γεια σας" μπλα μπλα μπλα "Ποτε θα δώσει VDSL η Cyta στο περίπου αφου μου έδωσε σήμερα ο ΟΤΕ; Μπορω να κανω αίτηση απο τώρα;"
    "- Εεε αφου έδωσε τώρα ο ΟΤΕ σε κανα 4 με 5 μήνες λογικά θα είναι διαθέσιμο. Δυστυχώς δεν μπορείτε να κάνετε αίτηση νωρίτερα" μου λέει.
    Ήταν λίγο φρούτο εν τέλει. Πιστεύω μέχρι και που κλείσαμε δεν κατάλαβε οτι λέω για καμπίνα(η δεν ήξερε τι είναι...;.

    Είναι να απορείς πως παίρνουν τις δουλειές στην εξυπηρέτηση....απλα παραπληροφόρηση
    Καπάκια πήρε ο τηλεφωνητής της Cyta να ρωτήσει αν είμαι ευχαριστημένος με την εξυπηρέτηση.
    Το οτι ο ΟΤΕ εθεσε σε λειτουργια την καμπινα του, δεν σημαινει αυτοματως οτι με εναν μαγικο τροπο θα σου δωσει VDSL η Cyta μεσω αυτης.
    Πρεπει να ερθουν σε συμφωνια οι παροχοι, να αγορασει χονδρικη η Cyta και μετα να παρεις εσυ VDSL μεσω καμπινας.
    Οσο φρουτα και να ειναι μερικοι υπαλληλοι (που δεν ειναι), παντα υπαρχουν θεματα στο παρασκηνιο που ο καταναλωτης δεν γνωριζει.

  8. #3548
    Εγγραφή
    21-08-2017
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zatast Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Cyta φιλε μου ειναι ηδη προς πωληση.
    http://www.capital.gr/epixeiriseis/3...olisi-tis-cyta

    Σημερα ληγει η καταθεση προσφορων και μαλλον παει προς Wind (με ανταλλαγη μετοχων) εκτος αν επεκταθει η υπαρχουσα συνεργασια της με την Vodafone αλλα χωρις ανταλλαγη μετοχων.
    http://www.kathimerini.com.cy/gr/oik...8569/?ctype=ar

    Οποτε αποφασιζες τι θες να κανεις αναλογα
    Έχει κάποια επίπτωση σε εμένα; Εννοώ αν αλλάξει μετοχους θα μπορώ να κάνω αποδέσμευση συμβολαίου δωρεάν η κάτι παρόμοιο;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι ο ΟΤΕ εθεσε σε λειτουργια την καμπινα του, δεν σημαινει αυτοματως οτι με εναν μαγικο τροπο θα σου δωσει VDSL η Cyta μεσω αυτης.
    Πρεπει να ερθουν σε συμφωνια οι παροχοι, να αγορασει χονδρικη η Cyta και μετα να παρεις εσυ VDSL μεσω καμπινας.
    Οσο φρουτα και να ειναι μερικοι υπαλληλοι (που δεν ειναι), παντα υπαρχουν θεματα στο παρασκηνιο που ο καταναλωτης δεν γνωριζει.
    Δεν είπα αυτομάτως αλλά είμαι σίγουρος οτι δεν θα είναι 5 μήνες, πέταξε απλά μία ημερομηνία ίσα ίσα για να μου απαντήσει. Για το αν είναι φρούτα μερικοί η όχι πες στο στον κύριο που του λέω να μου βάλει fastpath και μου είπε οτι δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα...δεν τους βάζω όλους στο ίδιο σακί αλλά έχω και φιλαράκια (που δουλεύουν) σε τηλεφωνικά κέντρα και έχω ακούσει πολλά... peace

  9. #3549
    Εγγραφή
    27-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα / Περιστέρι
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Net Faster IAD 2
    Παιδιά εγώ έκανα χθες την αίτηση στη Vodafone και 50/5 vdsl.
    Τώρα περιμένω τηλέφωνο ή μήνυμα για να μου φέρουν το router και για περισσότερες πληροφορίες.

    Αλήθεια πόσα mbps λέτε να πιάνω;
    Είμαι στην Αραχώβης.
    www.ischool.gr
    Είσαι μαθητής ή φοιτητής; Τόσο το καλύτερο! :)

    www.e-steki.gr
    Συζητήσεις, διαξιφισμοί και κυρίως...fresh ideas! :)

  10. #3550
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από philos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά εγώ έκανα χθες την αίτηση στη Vodafone και 50/5 vdsl.
    Τώρα περιμένω τηλέφωνο ή μήνυμα για να μου φέρουν το router και για περισσότερες πληροφορίες.

    Αλήθεια πόσα mbps λέτε να πιάνω;
    Είμαι στην Αραχώβης.
    Αν υπαρχουν νεες καμπινες θα τα πιανεις ολα.
    pepes

  11. #3551
    Εγγραφή
    16-12-2016
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    535 Αρτοξίνου & Αξαρίου έδωσε διαθεσιμότητα. Την δική μου την 555, 200 μέτρα πιο κάτω, την πήδηξαν και ούτε ρεύμα δεν έχουν δώσει. Μια ζωή γκαντέμης.

  12. #3552
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    Σχετικα με διαθεσιμοτητες στο cosmote.gr σε καμπινες που τελειωνουν οι εργασιες ρευματοδοτησης :

    - Στην 339 (Κλεισουρας) δινει διαθεσιμοτητα VDSL
    - Στις 372 (Μαντινειας) και 377 (Δαμασκηνου&Σαγγαριου) λεει "Το αίτημά σου θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο. Καλέσέ μας στο 13888."

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sinic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κάποια επίπτωση σε εμένα; Εννοώ αν αλλάξει μετοχους θα μπορώ να κάνω αποδέσμευση συμβολαίου δωρεάν η κάτι παρόμοιο;
    αυτο εξαρταται απο την πολιτικη της εταιριας μετα την εξαγορα.δυσκολα μπορεις να πεις οτι θα κανεις κατι τετοιο.το λογικο θα ειναι να μπορεις να εχεις τις παροχες που προσφερει η νεα εταιρια αλλα λογικα θα σου ζητησουν να ανανεωσεις.ειναι πολυ νωρις για να πεις το οτιδηποτε.
    προσωπικα πιστευω οτι καλυτερα θα εισαι απο Cyta ειτε σε Wind ειτε σε Vodafone πανε.
    Οταν τελειωσει το θεμα αν δε θες να φυγεις οπωσδηποτε για αλλο παροχο τοτε μπορεις να μιλησεις μαζι τους για να δεις τι καλυτερο μπορουν να σου δωσουν (συνηθως ζητανε ανανεωση συμβολαιου).

    - - - Updated - - -


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sinic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα αυτομάτως αλλά είμαι σίγουρος οτι δεν θα είναι 5 μήνες, πέταξε απλά μία ημερομηνία ίσα ίσα για να μου απαντήσει.
    Υπαρχει και το αλλο ενδεχομενο.Επειδη ειναι σε διαδικασια πωλησης να μη θελουν να μπουν σε διαδικασια νεων υποχρεωσεων και να σου ειπε 4-5 μηνες ωστε ειτε να σου φανει πολυ και να φυγεις ειτε να περιμενεις μεχρι ο νεος αγοραστης να αναλαβει τις υποχρεωσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zatast : 28-09-17 στις 09:45.

  13. #3553
    Εγγραφή
    14-05-2013
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Δεν περίμενα ποτέ να το γράψω αυτό. Τόσα και τόσα χρόνια πέρασαν. Έχω κάνει 300 φορές τον έλεγχο και δεν μπορώ να το πιστέψω.
    Κυρίες και κύριοι, η καμπίνα 559, απο σήμερα το πρωί, δίνει διαθεσιμότητα.

  14. #3554
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντε και στα δικα μας οι λευτερες

  15. #3555
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.018
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Σελ. 237 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 217227232235236237238239242247257 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στο Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Από 2048dsl στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 10:42
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. vdsl και περιστερι
    Από cinder στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 20:23
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 22:26
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας