Σελ. 267 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 247257262265266267268269272277287 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.991-4.005 από 4925
  1. #3991
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike_871 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 50 % των ευρωπαϊκών νοικοκυριών πρέπει να έχει
    συνδρομή με ταχύτητα πάνω από 100 Mbps ανά
    δευτερόλεπτο έως το 2020
    Αυτο λεει για καλυψη?
    Για 30Mbps θυμάμαι κι εγώ, όχι να έχουν, απλά να υπάρχει δυνατότητα να βάλουν.

  2. #3992
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για 30Mbps θυμάμαι κι εγώ, όχι να έχουν, απλά να υπάρχει δυνατότητα να βάλουν.
    Όχι μόνο. Υπάρχει η υποχρέωση όσοι πελάτες πχ των ADSL2 δεν είχαν τη μέγιστη ταχύτητα του συμβολαίου τους μέχρι τώρα θα πρέπει να την έχουν. Άρα το "έως" πεθαίνει μετά το 2020.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  3. #3993
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ότι θέλετε γράφετε! Το "έως" θα πεθάνει μόνο με την οπτική ίνα στην οικοδομή. Όσο έχουμε xDSL, ισχύει κανονικά και με τον νόμο σε όλο τον γαλαξία. Νόμοι της φυσικής που ίσως σε άλλον γαλαξία να μην ισχύουν.
    Πουθενά δεν έχει αναφερθεί, ούτε ως σκέψη, ούτε ως υποχρέωση, ότι θα καταργηθεί το ADSL και θα αλλάξει σε VDSL.
    Αυτό που έχει αποφασισθεί, είναι το 2020 να έχουμε 100% πληθυσμιακή κάλυψη σε ταχύτητες τουλάχιστον 30Mbps. Αλλά αυτό δεν συνεπάγεται κατάργηση του ADSL.

  4. #3994
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι θέλετε γράφετε! Το "έως" θα πεθάνει μόνο με την οπτική ίνα στην οικοδομή. Όσο έχουμε xDSL, ισχύει κανονικά και με τον νόμο σε όλο τον γαλαξία. Νόμοι της φυσικής που ίσως σε άλλον γαλαξία να μην ισχύουν.
    Πουθενά δεν έχει αναφερθεί, ούτε ως σκέψη, ούτε ως υποχρέωση, ότι θα καταργηθεί το ADSL και θα αλλάξει σε VDSL.
    Αυτό που έχει αποφασισθεί, είναι το 2020 να έχουμε 100% πληθυσμιακή κάλυψη σε ταχύτητες τουλάχιστον 30Mbps. Αλλά αυτό δεν συνεπάγεται κατάργηση του ADSL.
    Δεν τα ξέρεις καλά.Όταν οι ADSLx συγχρωνίσουν από την καμπίνα μια χαρά θα πιάνουν τα μέγιστα.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  5. #3995
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τα ξέρεις καλά.Όταν οι ADSLx συγχρωνίσουν από την καμπίνα μια χαρά θα πιάνουν τα μέγιστα.
    Το ADSL υποστηρίζει Vectoring? Εννοείς ότι θα τους βάλουν σε VDSL2 modem με κόφτη στα 24?

  6. #3996
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ADSL υποστηρίζει Vectoring? Εννοείς ότι θα τους βάλουν σε VDSL2 modem με κόφτη στα 24?


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11.png 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  50,6 KB 
ID: 188358
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  22.JPG 
Εμφανίσεις:  58 
Μέγεθος:  54,1 KB 
ID: 188359


    Όσοι παίρνουν νέα modems εδω και αρκετό καιρό (χρόνια αλλά δεν γνωρίζω ακριβώς) αυτά είναι ADSLx/VDSLx. Στους ποιο παλιούς απλά θα γίνει σταδιακά αλλαγή των modems τους από τους παρόχους.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  7. #3997
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Τσάμπα τα screenshots, απλά μπορούσες να πεις το 2ο.

    Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να το κάνει μαζικά αυτό, πρώτον γιατί θα πρέπει να το προσφέρει σε όλους τους υπόλοιπους ADSL πελάτες των άλλων παρόχων, αλλιώς θα προκύψουν θέματα αθέμητου ανταγωνισμού.

    Δεύτερον καβατζώνονται θύρες που θα μπορούσαν να έχουν VDSL πελάτες με μεγαλύτερα κι ακριβότερα πακέτα...

  8. #3998
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσάμπα τα screenshots, απλά μπορούσες να πεις το 2ο.
    Μια εικόνα 1000 λέξεις. Κι έπειτα είναι και μερικοί που βαριούνται να διαβάσουν ή δεν καταλαβαίνουν.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  9. #3999
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δεν το καταλαβα αυτο καλα. Εισαι σε vdsl αλλα εχεις προφιλ 24/1 μονο και μονο να γινε ισο με μια adsl?
    Σε ποια περιοχη εισαι και με ποιον provider?
    Εγω καπου διαβασα οτι οντως τα adsl θα εξαφανιστουν και θα δωσουν vdsl με προφιλ 30/3 το οποιο θα ειναι και το μικροτερο απο εδω και περα
    μα τα λεφτα μιας τωρινης adsl. Απο εκει και περα θα υπαρχουν ολα τα μεγαλυτερα profiles

  10. #4000
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα,μετά από πολλές ημέρες,εμφανίστηκαν εργάτες στην 428 Οσίου Δαυίδ & Αριστάρχου...Για να δούμε πότε θα ηλεκτροδοτηθεί...

  11. #4001
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Με το vectoring θα γυρίσει υποχρεωτικά η τηλεφωνία σε VoIP ή παραμένει κλασσική; Με τις συνδέσεις ISDN τι γίνεται; Θα συνεχίζουν να υφίστανται; Ρωτάω γιατί στο γραφείο έχουμε isdn

  12. #4002
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    To modem που μου έστειλε η Wind πάντως, δεν έχει θύρες VoiP, οπότε δε νομίζω να στείλουν άλλες συσκευές μετά.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  13. #4003
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dmitspan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το vectoring θα γυρίσει υποχρεωτικά η τηλεφωνία σε VoIP ή παραμένει κλασσική; Με τις συνδέσεις ISDN τι γίνεται; Θα συνεχίζουν να υφίστανται; Ρωτάω γιατί στο γραφείο έχουμε isdn
    Θα γυρίσει υποχρεωτικά πολύ σύντομα στον ΟΤΕ. με τις ISDN δίνουν αλλο μοντεμ/ρουτερ ένα oxygen που έχουν και στη σελίδα υποστήριξης το οποίο έχει S0 θύρες.

  14. #4004
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Λοιπόοον.

    Ακόμα δεν έχω vdsl από τη Vodafone. (56 ημέρες μετά)

    Μίλησα λοιπόν με τη Cosmote για να δω αν μου δίνει για να φύγω.
    Η συζήτηση πήγε κάπως έτσι.

    Καλησπέρα σας. Ονομάζομαι ΕΛΕΝΗ από την Εξυπηρέτηση Πελατών Cosmote.

    Πώς μπορώ να σας εξυπηρετήσω;
    Καλησπέρα σας, μπορείτε να ελέγξετε κι εσείς απο τη μεριά σας αν υποστηρίζεται στη διεύθυνση μου (χχχ) fiber 50 ή 100mbps; Ευχαριστώ προκαταβολικά.


    Παρακαλώ δώστε μου λίγο χρόνο για να γίνει ο απαιτούμενος έλεγχος και να σας εξυπηρετήσω.

    Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας. Στη διεύθυνση που έχετε σημειώσει δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για την υπηρεσία
    ούτε για 50;
    με το τηλέφωνο του γείτονα μου, ακριβως απέναντι, βλέπω έως 100.

    Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ούτε για vdsl


    και κάτι άλλες λεπτομέριες (π.χ. η υπηρεσία διατίθεται σταδιακά ανά περιοχή κλπ που δεν έκανα paste.

    Και εγώ i have left the building από το παράθυρο. Μου έκανε presale η vodafone; δεν ξέρω τι να κάνω και με έχει κουράσει απίστευτα το θέμα.

    p.s. το site τους μου δινει 50αρι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stathisgr : 20-11-17 στις 16:08.

  15. #4005
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ i have left the building από το παράθυρο. Μου έκανε presale η vodafone; δεν ξέρω τι να κάνω και με έχει κουράσει απίστευτα το θέμα.
    θυμισε μου σε ποια γειτονια εισαι και η Cosmote στο https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/...etv.jsp?ct=res με κριτηριο τη διευθυνση σου τι σου δινει ?

    σιγουρα εχει παιξει κατι περιεργο η Vodafone ....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα σήμερα με έναν γνωστό μου στη Vodafone. Η 395 ναι μεν φαίνεται εντάξει στο site Αλλά στα Καταστήματα και στα Κεντρικα δεν έχει ανοιχθεί επισήμως. Λένε και καλά ότι καταχωρούν τις αιτήσεις Αλλά στην ουσια τις κρατάνε σε αρχείο μέχρι να τακτοποιηθεί το τεχνικό τους πρόβλημα. Θα πάρει περίπου μια βδομάδα ακόμα να το φτιάξουν και μετα ξεκινάει να μετράει το 8 με 10 εργάσιμες.
    Επίσης η ταχύτητα στο γήπεδο του Ατρομητου δεν πιάνει πάνω από 37 για 50αρα γραμμή και 20κατι για 30αρα γραμμή. Εμείς θα είμαστε πιο χαμηλά επειδή η απόσταση είναι μεγάλη από το κέντρο. Οι πιο έμπειροι εδώ μέσα μπορούν να μας πουν τι ισχύει.
    Πλεον με το περασμα οπτικων απο το Α/Κ του ΟΤΕ στον Αγιο Αντωνιο μεχρι το Καφαο καθε γειτονιας δεν υπαρχει θεμα με την αποσταση απο το Α/Κ αλλα μετραει η αποσταση του καθε σπιτιου απο το ΚΑΦΑΟ.Για να καταλαβεις οτι θα πιανεις στο γηπεδο τα 50 να σου πω οτι εγω που ειμαι πιο μακρια απο εσενα (πανω απο τη Θηβων) ειμαι ηδη ενεργοποιημενος στα 50.
    τωρα για τα προβληματα της vodafone δεν ξερω γιατι και ο φιλος Stathisgr εχει καποια σημαντικα με την αναβαθμιση του.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dmitspan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το vectoring θα γυρίσει υποχρεωτικά η τηλεφωνία σε VoIP ή παραμένει κλασσική; Με τις συνδέσεις ISDN τι γίνεται; Θα συνεχίζουν να υφίστανται; Ρωτάω γιατί στο γραφείο έχουμε isdn
    καπου ειχα διαβασει επισημο εγγραφο οτι βασει κοινοτικης οδηγιες πρεπει να γυρισουν ολοι σε VOIP μεχρι το 2021-22 (δεν ειμαι σιγουρος για την χρονια)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να το κάνει μαζικά αυτό, πρώτον γιατί θα πρέπει να το προσφέρει σε όλους τους υπόλοιπους ADSL πελάτες των άλλων παρόχων, αλλιώς θα προκύψουν θέματα αθέμητου ανταγωνισμού.
    θεωρω λογικο να καταργησουν τις εως 24 και να εχουν minimum τις 30αρες στην ιδια τιμη και σαφως σε αυτη τη λογικη να πανε και οι εναλλακτικοι παροχοι.οπως εγινε με την καταργηση των ταχυτητων 384k,512k,1Mbps,2Mbps

Σελ. 267 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 247257262265266267268269272277287 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στο Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Από 2048dsl στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 10:42
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. vdsl και περιστερι
    Από cinder στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 20:23
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 22:26
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας