Σελ. 268 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 248258263266267268269270273278288 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.006-4.020 από 4925
  1. #4006
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zatast Εμφάνιση μηνυμάτων
    θυμισε μου σε ποια γειτονια εισαι και η Cosmote στο https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/...etv.jsp?ct=res με κριτηριο τη διευθυνση σου τι σου δινει ?

    σιγουρα εχει παιξει κατι περιεργο η Vodafone ....
    Λόφο, ύψος γυμνασίου. 351 νομίζω.

    Ναι έχει παίξει η Vodafone, με τα νεύρα μου.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_19.jpg 
Εμφανίσεις:  55 
Μέγεθος:  73,4 KB 
ID: 188391

    Μιλάμε για το πλήρες θέατρο του παραλόγου. Πραγματικά, νομίζω ότι με δουλεύουν όλοι.

    με το τηλέφωνο & διεύθυνση του γείτονα (ακριβώς απέναντι) μου βγάζει διαθεσιμότητα και για 100mbps, άρα μάλλον ανήκω σε άλλη καμπίνα.

  2. #4007
    Εγγραφή
    18-11-2016
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόφο, ύψος γυμνασίου. 351 νομίζω.

    Ναι έχει παίξει η Vodafone, με τα νεύρα μου.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_19.jpg 
Εμφανίσεις:  55 
Μέγεθος:  73,4 KB 
ID: 188391

    Μιλάμε για το πλήρες θέατρο του παραλόγου. Πραγματικά, νομίζω ότι με δουλεύουν όλοι.

    με το τηλέφωνο & διεύθυνση του γείτονα (ακριβώς απέναντι) μου βγάζει διαθεσιμότητα και για 100mbps, άρα μάλλον ανήκω σε άλλη καμπίνα.
    Μην κοιτάζεις με το γείτονα γιατί εγώ με τον κουνιαδο μου από πάνω κοίταζα και ο ΟΤΕ έλεγε ναι και η Vodafone οχι.
    Όσον αφορά τη Vodafone δες τι είχα γράψει σχετικά με τις αιτήσεις. Έχουν θέματα με την ενεργοποίηση. Περιμένω και εγώ να δω τι παίζει με την αίτηση μου.

  3. #4008
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην κοιτάζεις με το γείτονα γιατί εγώ με τον κουνιαδο μου από πάνω κοίταζα και ο ΟΤΕ έλεγε ναι και η Vodafone οχι.
    Όσον αφορά τη Vodafone δες τι είχα γράψει σχετικά με τις αιτήσεις. Έχουν θέματα με την ενεργοποίηση. Περιμένω και εγώ να δω τι παίζει με την αίτηση μου.
    Εμένα μου δίνουν όλοι διαθεσιμότητα (ΟΤΕ & βοντα) στο site, αλλά η τύπισα από την εξυπηρέτηση του ΟΤΕ όχι.

    Η βόνταφον δεν με έχει συνδέσει 2 μήνες μετά και σήμερα είδα οτι με χρέωσε για 50αρι ενω είχε πει θα πιστωθει αφού δεν εχει ενεργοποιηθεί.

  4. #4009
    Εγγραφή
    18-11-2016
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Πλεον με το περασμα οπτικων απο το Α/Κ του ΟΤΕ στον Αγιο Αντωνιο μεχρι το Καφαο καθε γειτονιας δεν υπαρχει θεμα με την αποσταση απο το Α/Κ αλλα μετραει η αποσταση του καθε σπιτιου απο το ΚΑΦΑΟ.Για να καταλαβεις οτι θα πιανεις στο γηπεδο τα 50 να σου πω οτι εγω που ειμαι πιο μακρια απο εσενα (πανω απο τη Θηβων) ειμαι ηδη ενεργοποιημενος στα 50.
    τωρα για τα προβληματα της vodafone δεν ξερω γιατι και ο φιλος Stathisgr εχει καποια σημαντικα με την αναβαθμιση του.

    - - - Updated - - -


    Μου δίνεις ελπίδες. Ο γνωστός μου μένει στο γήπεδο. Εγώ είμαι πιο μακριά και εσένα (κοντά στο κάμπινγκ).
    Για να δούμε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου δίνουν όλοι διαθεσιμότητα (ΟΤΕ & βοντα) στο site, αλλά η τύπισα από την εξυπηρέτηση του ΟΤΕ όχι.

    Η βόνταφον δεν με έχει συνδέσει 2 μήνες μετά και σήμερα είδα οτι με χρέωσε για 50αρι ενω είχε πει θα πιστωθει αφού δεν εχει ενεργοποιηθεί.
    Θα πας στο Κατάστημα Κορυδαλλού και θα ζητήσεις τον Κώστα. Ειναι υπεύθυνος εκεί. Δούλευε παλαιά στο Κατάστημα στην Τζ. Κένεντι. Θα σε εξυπηρετήσει και θα σου πει τι παίζει. Εγώ από αυτόν έμαθα τι κάνουν με τις αιτήσεις.
    Δυστυχώς δεν έχω κάτι άλλο....υπομονη όλοι μαζί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pskoul : 20-11-17 στις 17:30.

  5. #4010
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλεον με το περασμα οπτικων απο το Α/Κ του ΟΤΕ στον Αγιο Αντωνιο μεχρι το Καφαο καθε γειτονιας δεν υπαρχει θεμα με την αποσταση απο το Α/Κ αλλα μετραει η αποσταση του καθε σπιτιου απο το ΚΑΦΑΟ.Για να καταλαβεις οτι θα πιανεις στο γηπεδο τα 50 να σου πω οτι εγω που ειμαι πιο μακρια απο εσενα (πανω απο τη Θηβων) ειμαι ηδη ενεργοποιημενος στα 50.
    τωρα για τα προβληματα της vodafone δεν ξερω γιατι και ο φιλος Stathisgr εχει καποια σημαντικα με την αναβαθμιση του.

    - - - Updated - - -


    Μου δίνεις ελπίδες. Ο γνωστός μου μένει στο γήπεδο. Εγώ είμαι πιο μακριά και εσένα (κοντά στο κάμπινγκ).
    Για να δούμε...

    - - - Updated - - -



    Θα πας στο Κατάστημα Κορυδαλλού και θα ζητήσεις τον Κώστα. Ειναι υπεύθυνος εκεί. Δούλευε παλαιά στο Κατάστημα στην Τζ. Κένεντι. Θα σε εξυπηρετήσει και θα σου πει τι παίζει. Εγώ από αυτόν έμαθα τι κάνουν με τις αιτήσεις.
    Δυστυχώς δεν έχω κάτι άλλο....υπομονη όλοι μαζί.
    21 λεπτά συνομιλία τώρα με την εξυπηρέτηση. χίλια συγγνωμη μετά, μου είπαν "Δεν θα έπρεπε να ούτε να έχετε, ούτε να έχει εγκριθεί η αίτηση για VDSL".

    Θα γίνει πάααααααααααααααααααρτυ.

    Θα πάω αν δεν λυθεί, σε ευχαριστώ πολύ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stathisgr : 20-11-17 στις 18:12.

  6. #4011
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zatast Εμφάνιση μηνυμάτων
    θεωρω λογικο να καταργησουν τις εως 24 και να εχουν minimum τις 30αρες στην ιδια τιμη και σαφως σε αυτη τη λογικη να πανε και οι εναλλακτικοι παροχοι.οπως εγινε με την καταργηση των ταχυτητων 384k,512k,1Mbps,2Mbps
    Υπάρχει μια "μικρή" διαφορά. Τώρα πρόκειται για 2 διαφορετικές υπηρεσίες (ADSL και VDSL), ενώ τότε για την ίδια (ADSL) που αρχικά ήταν κουτσουρεμένη, οπότε στην πορεία του χρόνου αυξήθηκε η ταχύτητα έως το μέγιστο δυνατό.
    Με τον ίδιο δηλαδή τρόπο που γίνεται σήμερα στο VDSL, που αρχικά σου έδινε μέχρι 50 και τώρα σε πάνε στα 100, 200 και 300.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι παίρνουν νέα modems εδω και αρκετό καιρό (χρόνια αλλά δεν γνωρίζω ακριβώς) αυτά είναι ADSLx/VDSLx. Στους ποιο παλιούς απλά θα γίνει σταδιακά αλλαγή των modems τους από τους παρόχους.
    Μάλλον ξεχνάς ή μήπως όχι και δεν τα λες όλα;
    Αυτό που δείχνεις είναι γεγονός εδώ και 3 ακριβώς χρόνια, αλλά όπως ίσως γνωρίζεις, ΔΕΝ ισχύει σε όλη την χώρα και σε όλες τις περιοχές παρά μόνον σε εξαιρετικά ελάχιστες περιπτώσεις, ακόμη και για πελάτες του ΟΤΕ πόσο μάλλον για όλους τους παρόχους.
    Η κουβέντα είναι για καθολική πρακτική, κάτι που δεν υπάρχει πουθενά ως ζητούμενο και καταγεγραμμένο, παρά μόνο στη φαντασία και ως όνειρο μερικών.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zatast Εμφάνιση μηνυμάτων
    καπου ειχα διαβασει επισημο εγγραφο οτι βασει κοινοτικης οδηγιες πρεπει να γυρισουν ολοι σε VOIP μεχρι το 2021-22 (δεν ειμαι σιγουρος για την χρονια)
    Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, αν και κάποια στιγμή στο μέλλον εκεί θα καταλήξουμε.
    Είναι απόφαση της κάθε εταιρείας τι είδους τηλεφωνία θα χρησιμοποιεί, αλλά το μέλλον απ' όλες τις απόψεις και κυρίως οικονομοτεχνικά για τους παρόχους είναι το VoIP, έχοντας ένα ενιαίο δίκτυο all IP.

  7. #4012
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Επιτελους εδωσε VDSL και ενεργοποιηθηκα πριν 3 ωρες.

    ID: 3412-443 ISP: OTE
    Type: VDSL
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 22-11-17 στις 16:05. Αιτία: Αφαίρεση προσωπικών στοιχείων.

  8. #4013
    Εγγραφή
    18-11-2016
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    21 λεπτά συνομιλία τώρα με την εξυπηρέτηση. χίλια συγγνωμη μετά, μου είπαν "Δεν θα έπρεπε να ούτε να έχετε, ούτε να έχει εγκριθεί η αίτηση για VDSL".

    Θα γίνει πάααααααααααααααααααρτυ.

    Θα πάω αν δεν λυθεί, σε ευχαριστώ πολύ.
    Για να καταλάβεις με έναν άλλο χρήστη εδώ μέσα (matie) κάναμε αίτηση σχεδόν μαζί (εγώ 2 μερες νωριτερα) με σύνδεση στην ίδια καμπίνα (395). Ενώ έχει πάρει ήδη μόντεμ και περιμένει ενεργοποίηση (εύχομαι όντως να είναι σε 8 εργάσιμες από την παραλαβη) εγώ ακόμα στον άσσο και το μόντεμ βλέπω να έρχεται με fox αντί fax...

  9. #4014
    Εγγραφή
    27-11-2006
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Εμένα πάντως ούτε σήμερα, που ήταν η δεύτερη ημερομηνία που έδωσε ο ΟΤΕ για ενεργοποίηση στη νοβα, δεν έγινε τίποτα...

  10. #4015
    Εγγραφή
    28-05-2017
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να καταλάβεις με έναν άλλο χρήστη εδώ μέσα (matie) κάναμε αίτηση σχεδόν μαζί (εγώ 2 μερες νωριτερα) με σύνδεση στην ίδια καμπίνα (395). Ενώ έχει πάρει ήδη μόντεμ και περιμένει ενεργοποίηση (εύχομαι όντως να είναι σε 8 εργάσιμες από την παραλαβη) εγώ ακόμα στον άσσο και το μόντεμ βλέπω να έρχεται με fox αντί fax...
    Απο όσο ξέρω γείτονα Τετάρτη είναι να πάει ο Οτετζής στην καμπίνα να κάνει την αλλαγή. Εννοείτε πως θα ενημερώσω ακόμα και αν δεν γίνει τίποτα. Αυτό με το κρατάνε τις αιτήσεις σε εκκρεμότητα μου φαίνεται πολύ περίεργο που σου έχει αναφέρει ο δικός σου κατάστημα.

  11. #4016
    Εγγραφή
    18-11-2016
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Matie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο όσο ξέρω γείτονα Τετάρτη είναι να πάει ο Οτετζής στην καμπίνα να κάνει την αλλαγή. Εννοείτε πως θα ενημερώσω ακόμα και αν δεν γίνει τίποτα. Αυτό με το κρατάνε τις αιτήσεις σε εκκρεμότητα μου φαίνεται πολύ περίεργο που σου έχει αναφέρει ο δικός σου κατάστημα.
    Μακάρι να πανε όλα σύμφωνα με το χρονοδιαγραμμα.

  12. #4017
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stathisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόφο, ύψος γυμνασίου. 351 νομίζω.

    Ναι έχει παίξει η Vodafone, με τα νεύρα μου.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_19.jpg 
Εμφανίσεις:  55 
Μέγεθος:  73,4 KB 
ID: 188391

    Μιλάμε για το πλήρες θέατρο του παραλόγου. Πραγματικά, νομίζω ότι με δουλεύουν όλοι.

    με το τηλέφωνο & διεύθυνση του γείτονα (ακριβώς απέναντι) μου βγάζει διαθεσιμότητα και για 100mbps, άρα μάλλον ανήκω σε άλλη καμπίνα.
    Οσον αφορα την Cosmote ναι μεν στην οδο σου δινει διαθεσιμοτητα αλλα ισως επειδη δεν εισαι πελατης τους κατι παιζει και σου λενε οχι.Αν ησουν θα σου ελεγα να βαλεις κατευθειαν τον αριθμο σου και οτι εδειχνε εκει.Γενικα το λογικο ειναι αφου η περιοχη σου εχει διαθεσιμοτητα να μπορουν να σου δωσουν VDSL αν πχ κανεις αιτηση μεταφορας στην Cosmote.
    Με την Vodafone επιτελους εβγαλες ακρη οποτε βλεπεις αναλογα τι θα κανεις.Παντως δε θα επρεπε να σε χρεωνουν για VDSL μεχρι την ημερα ενεργοποιησης.Οποτε εκει αν θες μιλας μαζι τους.Καλη υπομονη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dtzgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως ούτε σήμερα, που ήταν η δεύτερη ημερομηνία που έδωσε ο ΟΤΕ για ενεργοποίηση στη νοβα, δεν έγινε τίποτα...
    παιρνε συνεχεια τηλεφωνο στη Nova.Θελουν λιγο σπρωξιμο.Την αδερφη μου την καθυστερησαν λιγο με σημερα/αυριο αλλα μετα απο 1-2 τηλεφωνα εγινε η δουλεια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτελους εδωσε VDSL και ενεργοποιηθηκα πριν 3 ωρες.

    ID: 3412-443 ISP: OTE
    Type: VDSL
    Καλοριζικο.Μου δινει κι εμενα 100αρι αλλα ουτε το χρειαζομαι τοσο πολυ ουτε λεει να δωσω +17€.Αν πεσει στα +5€ τοτε ναι

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει μια "μικρή" διαφορά. Τώρα πρόκειται για 2 διαφορετικές υπηρεσίες (ADSL και VDSL), ενώ τότε για την ίδια (ADSL) που αρχικά ήταν κουτσουρεμένη, οπότε στην πορεία του χρόνου αυξήθηκε η ταχύτητα έως το μέγιστο δυνατό.
    Με τον ίδιο δηλαδή τρόπο που γίνεται σήμερα στο VDSL, που αρχικά σου έδινε μέχρι 50 και τώρα σε πάνε στα 100, 200 και 300.
    ναι σωστα.εχεις δικιο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, αν και κάποια στιγμή στο μέλλον εκεί θα καταλήξουμε.
    Είναι απόφαση της κάθε εταιρείας τι είδους τηλεφωνία θα χρησιμοποιεί, αλλά το μέλλον απ' όλες τις απόψεις και κυρίως οικονομοτεχνικά για τους παρόχους είναι το VoIP, έχοντας ένα ενιαίο δίκτυο all IP.
    νομιζω εδω μεσα το ειχα διαβασει αφοτου με γυρισαν κι εμενα σε VoIP μετα απο μια ανανεωση πριν 2 χρονια.αν το βρω θα το ποσταρω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 22-11-17 στις 16:06. Αιτία: Επεξεργασία παράθεσης.

  13. #4018
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Έμαθα ότι δεν μου δίνει ούτε ο ΟΤΕ vdsl, ό,τι να'ναι, άρα όντως οι άλλοι μου έκαναν προπώληση. Τη χρέωση είπαν θα την αντιστρέψουν. Ανυπομονώ να ακούσω κι άλλες δικαιολογίες.

  14. #4019
    Εγγραφή
    07-03-2015
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toxicgarbage Εμφάνιση μηνυμάτων
    έργα στην ΣΤΡΑΒΩΝΟΣ και γρ. Ξενόπουλου!! επιτέλους!!!
    27 ημερες ανοιχτό το ορυγμα :/

  15. #4020
    Εγγραφή
    27-11-2006
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Με ενεργοποίησαν σήμερα 21/11, περίπου 12:30 το μεσημέρι (αίτηση στη νοβα 9/11 πρωί τηλεφωνικά). Όλα οκ!

Σελ. 268 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 248258263266267268269270273278288 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στο Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Από 2048dsl στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 10:42
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. vdsl και περιστερι
    Από cinder στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 20:23
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 22:26
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας