Σελ. 5 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 4925
  1. #61
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7950
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπείτε όλοι στην σελίδα του facebook του δήμου Περιστερίου και γράψτε για την κατάσταση του ιντερνετ.
    Mobo: Asrock Z77 eXtreme 4 I CPU:Intel i5 3570k I GPU: Gigabyte RX 580 4gb I RAM: 16Gb DDR3 2300 Mhz Duall-Channel I Sound: Xfi Platinum I Monitor: AOC G2460VQ6 I Ηχεία: Logitech X-210 I Keyboard: Microsoft DMK 3000 Ι Case:CoolerMaster-Storm Sniper I PSU Corsair TX650v2 Ι

  2. #62
    Εγγραφή
    12-03-2006
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8546M
    Φαντάζομαι αν μαζευτείτε πολλά άτομα, θα πάει το δημαρχόπουλο στον πρόεδρα του ΟΤΕ, και θα τον πείσει (με καράτε?) να τα παρατήσει όλα και να περάσει VDSL στο περιστέρι...

  3. #63
    Εγγραφή
    23-12-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8267/926
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    zxv10 w300-Draytek 2760n
    SNR / Attn
    6(dB) / 43(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aligatoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά,




    ξεκίνησα μια Online διαμαρτυρία έτσι για να δούμε πόσοι πραγματικά ενδιαφέρονται για να μπει η περιοχή στο πρόγραμμα του OTE για VDSL από ΚΦ. Θεωρώ ότι το Περιστέρι είναι ένας μεγάλος δήμος οπότε ο στόχος είναι 5.000 υπογραφές μέχρι τις εκλογές. Αν δεν μαζευτούν μέχρι τότε θα διαγράψω τη διαμαρτυρία.




    Για να δούμε λοιπόν είμαστε τόσοι όσοι λέμε ότι είμαστε http://www.ipetitions.com/petition/vdslperisteri



    Για να έχει όσο το δυνατόν μεγαλύτερη απήχηση, κάντε το ανάρτηση στο Facebook στο λογαριασμό σας ή κοινοποίηση σε κάποια ομάδα του Facebook που να έχει σχέση με το Περιστέρι όπως πχ Peristeri, κτλπ. Όσο πιο πολλοί το ξέρουν τόσο το καλύτερο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greg.chalk : 21-02-14 στις 19:04. Αιτία: διόρθωση

  4. #64
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dmitspan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο πιο πέρα απ'το Περιστέρι, στο Αιγάλεω, μετά την Ι. οδό προς Νίκαια έχω δει να σκάβουν αυτές τις ημέρες. Μάλλον για οπτικές θα είναι. Άντε με το καλό και στο Περιστέρι κάποια στιγμή, εδώ στη δουλειά με 2 mbit είμαστε τόσα χρόνια
    Πέρασα σήμερα από κει και τελικά είχαν σκάψει για να βάλουν νέα πλακάκια

    Μα καλά ανοίγουν που ανοίγουν το δρόμο δε μπορούν να σφυρίξουν στον ΟΤΕ να περάσουν έτσι μια οπτική να υπάρχει;

  5. #65
    Εγγραφή
    23-12-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8267/926
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    zxv10 w300-Draytek 2760n
    SNR / Attn
    6(dB) / 43(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχουμε κάποια εξέλιξη με το vdsl και τον δήμαρχο;

  6. #66
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Εγω συμφωνω να μην επιτραπει ο ΟΤΕ η ιδιωτικη εταιρεια να σκαψει δρομους και να τα κανει που$%^ οπως συνηθως με τα συνεργεια που βαζουν και να τα παρατησει ετσι χωρις να αναλαβει να ξαναασφαλτοστρωσει αυτα που εσκαψε.
    Ο ΟΤΕ μας κοροιδευει εδω περα...εγω επαιζα με 5 mbps στη hol πηγα ΟΤΕ και δε συγχρονιζε για πανω απο 5 λεπτα.Ο γνωστος τεχνικος τους και η γνωστη λυση πηγαινε το στα 2 γιατί παραπάνω δε πάει με τίποτα κτλ κτλ...
    Μετα απο 12 μηνες στα 2mbps οταν ηρθε η ωρα για ανανεωση και η δεσποινις τηλεφωνητρια με χαρα ανακοινωσε οτι πλεον η μινιμουμ ταχυτητα ειναι 4 και θα παιζει εκει από την επομενη μέρα εκτοτε στα 4 σταθεροτατα.
    Αυτα για τη φερεγγυοτητα του ΟΤΕ.
    Και μετα μου λετε να πουμε σε αυτους τους τυπους ελατε σκαφτε εδω οπου θελετε να μας πουλατε vdsl χωρις να δεχονται το πλεον αυτονοητο δηλαδη να ξαναφτιαξουν το δρομο που θα σκαψουν.
    Σε αυτο ειμαι 1000% μαζι με το δημαρχο , μπραβο του.

  7. #67
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreekStatistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω συμφωνω να μην επιτραπει ο ΟΤΕ η ιδιωτικη εταιρεια να σκαψει δρομους και να τα κανει που$%^ οπως συνηθως με τα συνεργεια που βαζουν και να τα παρατησει ετσι χωρις να αναλαβει να ξαναασφαλτοστρωσει αυτα που εσκαψε.
    Ο ΟΤΕ μας κοροιδευει εδω περα...εγω επαιζα με 5 mbps στη hol πηγα ΟΤΕ και δε συγχρονιζε για πανω απο 5 λεπτα.Ο γνωστος τεχνικος τους και η γνωστη λυση πηγαινε το στα 2 γιατί παραπάνω δε πάει με τίποτα κτλ κτλ...
    Μετα απο 12 μηνες στα 2mbps οταν ηρθε η ωρα για ανανεωση και η δεσποινις τηλεφωνητρια με χαρα ανακοινωσε οτι πλεον η μινιμουμ ταχυτητα ειναι 4 και θα παιζει εκει από την επομενη μέρα εκτοτε στα 4 σταθεροτατα.
    Αυτα για τη φερεγγυοτητα του ΟΤΕ.
    Και μετα μου λετε να πουμε σε αυτους τους τυπους ελατε σκαφτε εδω οπου θελετε να μας πουλατε vdsl χωρις να δεχονται το πλεον αυτονοητο δηλαδη να ξαναφτιαξουν το δρομο που θα σκαψουν.
    Σε αυτο ειμαι 1000% μαζι με το δημαρχο , μπραβο του.
    Ξέρεις παλιότερα ο ΟΤΕ δεν είχε πρόγραμμα για 4, είχε 2 και εως 24, δεν μπορούσανε δηλαδή να σε βάλουνε σε εως 5 ή εως 4.

    Ακόμα και το ποιο σημαντικό, ο δήμος δεν ζητάει να φτιάξουν αυτό που θα σκάψουν, ζητάει να γίνει όλος ο δρόμος, στην τελική ο ΟΤΕ στα παπακια του, εσείς θα είστε με τα εως 4

  8. #68
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις παλιότερα ο ΟΤΕ δεν είχε πρόγραμμα για 4, είχε 2 και εως 24, δεν μπορούσανε δηλαδή να σε βάλουνε σε εως 5 ή εως 4.

    Ακόμα και το ποιο σημαντικό, ο δήμος δεν ζητάει να φτιάξουν αυτό που θα σκάψουν, ζητάει να γίνει όλος ο δρόμος, στην τελική ο ΟΤΕ στα παπακια του, εσείς θα είστε με τα εως 4
    Τη συγκεκριμένη περιοδο είχε και προγραμμα εως 6 και με κατεβασανε στα 2 μετα απο τη γνωστη πραγματογνωμοσυνη των γνωστων τεχνικων τους " κατεβασε το στα 2 να ειναι σταθερο γιατι πιο πανω δε παει και δε μας επιτρεπουν εμας στον ΟΤΕ να εχουμε ασταθης γραμμες οπως οι αλλες εταιρειες".Αυτο οταν τους ειπα οτι 3 χρονια με hol πιανω 5.
    Αυτα για τη σοβαροτητα του ΟΤΕ.

    Τωρα οσον αφορα το δρομο εαν σκαψεις αλα ΟΤΕ σε αυτον και μετα απλα ριξεις λιγη ασφαλτο που θα κατσει μετα απο ενα μηνα και θα γινει αρδευτικο αυλακι τοτε ευχαριστω δε θα παρω το vdsl τους.
    Εαν θελουν να μου πουλησουν vdsl να φτιαξουν ενα εργο οπως πρεπει ,οχι να χαλασουν τη πολη.
    Εαν οπως λες ειναι στα παπακια τους και νομιζουν οτι εκβιαστικα πρεπει να δεχτει ο δημος τη μισοδουλεια τους με τριτοκοσμικους ορους τοτε καλα κανει ο δημαρχος και τους εχει ριξει ακυρο στη μαπα.

  9. #69
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6779/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    ειχε προφιλ στα 6, αλλα το 4αρι ειναι πολυ προσφατο, μαλλον δεν υπηρχε τοτε που λες εσυ.

    κατι αλλο, οι κακες γλωσσες λενε οτι ο δημαρχος δεν ζητησε μονο ασφαλτωστρωσεις αλλα και κατι αλλα πραγματακια...

  10. #70
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreekStatistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα οσον αφορα το δρομο εαν σκαψεις αλα ΟΤΕ σε αυτον και μετα απλα ριξεις λιγη ασφαλτο που θα κατσει μετα απο ενα μηνα και θα γινει αρδευτικο αυλακι τοτε ευχαριστω δε θα παρω το vdsl τους.
    Εαν θελουν να μου πουλησουν vdsl να φτιαξουν ενα εργο οπως πρεπει ,οχι να χαλασουν τη πολη.
    Εαν οπως λες ειναι στα παπακια τους και νομιζουν οτι εκβιαστικα πρεπει να δεχτει ο δημος τη μισοδουλεια τους με τριτοκοσμικους ορους τοτε καλα κανει ο δημαρχος και τους εχει ριξει ακυρο στη μαπα.
    Είσαι ιδιοκτήτης ενός διαμερίσματος και εγκρίνεις, μιας και αναβαθμίζεται η περιουσία σου, στον ενοικιαστή να κάνει μερεμέτι με δικά του έξοδα, για πέρασμα σε όλα τα δωμάτια δομημένης καλωδίωσης.
    Όμως ζητάς αντί να γίνει σωστή δουλειά στο μερεμέτι και πιθανόν να το ελέγξεις, να εκτελέσει εκ βάθρων σοβάτισμα και βάψιμο όλου του σπιτιού.
    Ποιος ενοικιαστής θα το δεχόταν και απλά δεν θα περνούσε χύμα τα καλώδια ή ακόμη χειρότερα καρφώνοντάς τα στο σοβατεπί, με αποτέλεσμα να θέλεις περισσότερα έξοδα αποκατάστασης;

    Ο ΟΤΕ δεν φτιάχνει δρόμους και δε νομίζω να είχε πρόβλημα να γίνει σωστή δουλειά από τον εργολάβο και ν' αναλάβει την αποκατάσταση των κακοτεχνιών σε λογικές απαιτήσεις.
    Αυτό τουλάχιστον δείχνει η πρακτική σε όσους δήμους έχει γίνει η αναβάθμιση των υπαίθριων καμπίνων.

  11. #71
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprkrt Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειχε προφιλ στα 6, αλλα το 4αρι ειναι πολυ προσφατο, μαλλον δεν υπηρχε τοτε που λες εσυ.




    κατι αλλο, οι κακες γλωσσες λενε οτι ο δημαρχος δεν ζητησε μονο ασφαλτωστρωσεις αλλα και κατι αλλα πραγματακια...

    Ας βγει τοτε ο ΟΤΕ να πει αναλαμβανω να ξαναφτιαξω τα σημεια που θα σκαψω με ευρωπαικους ορους να τον εκθεσει το δημαρχο.
    Αλλα εφοσον προκειται για δημοσια κουβεντα και δημοσια τοποθετηση του δημαρχου οτι δε δινω αδεια για το συγκεκριμενο λογο και απο τον ΟΤΕ δε διαψευδουν ουτε λενε οκ θα το ξαναφτιαξω οπως πρεπει τοτε μαλλον συκοφαντια ειναι αυτο που λες.
    Το πιο πιθανο ειναι οτι ο ΟΤΕ θελει μονο τα αυξημενα τελη του vdsl απο το (πολυ) κοσμο του δημου Περιστεριου αλλα δεν ειναι διατεθειμενος να κανει ενα σωστο εργο με ευρωπαικους ορους.
    Ε με ορους μπανανιας , ευχαριστω δε θα παρω , σε αυτο ειμαι 1000% με το δημαρχο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι ιδιοκτήτης ενός διαμερίσματος και εγκρίνεις, μιας και αναβαθμίζεται η περιουσία σου, στον ενοικιαστή να κάνει μερεμέτι με δικά του έξοδα, για πέρασμα σε όλα τα δωμάτια δομημένης καλωδίωσης.
    Όμως ζητάς αντί να γίνει σωστή δουλειά στο μερεμέτι και πιθανόν να το ελέγξεις, να εκτελέσει εκ βάθρων σοβάτισμα και βάψιμο όλου του σπιτιού.
    Ποιος ενοικιαστής θα το δεχόταν και απλά δεν θα περνούσε χύμα τα καλώδια ή ακόμη χειρότερα καρφώνοντάς τα στο σοβατεπί, με αποτέλεσμα να θέλεις περισσότερα έξοδα αποκατάστασης;

    Ο ΟΤΕ δεν φτιάχνει δρόμους και δε νομίζω να είχε πρόβλημα να γίνει σωστή δουλειά από τον εργολάβο και ν' αναλάβει την αποκατάσταση των κακοτεχνιών σε λογικές απαιτήσεις.
    Αυτό τουλάχιστον δείχνει η πρακτική σε όσους δήμους έχει γίνει η αναβάθμιση των υπαίθριων καμπίνων.
    Για να χρησιμοποιεις αυτο το μακροσκελη παραλληλισμο συνεπαγεται οτι ξερεις με λεπτομερειες τη διαμαχη του δημαρχου με τον ΟΤΕ.
    Ενημερωσε μας σε παρακαλω για τις λεπτομερειες της διαμαχης και οχι με παραλληλισμο να κρινουμε πιο σωστα.

  12. #72
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6779/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreekStatistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας βγει τοτε ο ΟΤΕ να πει αναλαμβανω να ξαναφτιαξω τα σημεια που θα σκαψω με ευρωπαικους ορους να τον εκθεσει το δημαρχο.
    Αλλα εφοσον προκειται για δημοσια κουβεντα και δημοσια τοποθετηση του δημαρχου οτι δε δινω αδεια για το συγκεκριμενο λογο και απο τον ΟΤΕ δε διαψευδουν ουτε λενε οκ θα το ξαναφτιαξω οπως πρεπει τοτε μαλλον συκοφαντια ειναι αυτο που λες.
    Το πιο πιθανο ειναι οτι ο ΟΤΕ θελει μονο τα αυξημενα τελη του vdsl απο το (πολυ) κοσμο του δημου Περιστεριου αλλα δεν ειναι διατεθειμενος να κανει ενα σωστο εργο με ευρωπαικους ορους.
    Ε με ορους μπανανιας , ευχαριστω δε θα παρω , σε αυτο ειμαι 1000% με το δημαρχο.
    τι να πει ο ΟΤΕ; Το αυτονοητο; Σε οσους δημους εχουν γινει αναλογα εργα δεν υπηρξε προβλημα. Γιατι λοιπον στο Περιστερι υπαρχει αυτη η συζητηση;

    αρα το πιο πιθανο ειναι αυτο που λενε οι κακες γλωσσες. Το οποιο ναι, ειναι οροι μπανανιας να ζητας απο ιδιωτικη εταιρια να σου φτιαξει πχ δημοτικο παντοπωλειο (λεμε τωρα ε ) επειδη θα της κανεις την "χαρη" να αναβαθμισει τις υποδομες στην περιοχη σου.

  13. #73
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprkrt Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να πει ο ΟΤΕ; Το αυτονοητο; Σε οσους δημους εχουν γινει αναλογα εργα δεν υπηρξε προβλημα. Γιατι λοιπον στο Περιστερι υπαρχει αυτη η συζητηση;

    αρα το πιο πιθανο ειναι αυτο που λενε οι κακες γλωσσες. Το οποιο ναι, ειναι οροι μπανανιας να ζητας απο ιδιωτικη εταιρια να σου φτιαξει πχ δημοτικο παντοπωλειο (λεμε τωρα ε ) επειδη θα της κανεις την "χαρη" να αναβαθμισει τις υποδομες στην περιοχη σου.
    Εγω φιλε επειδη ειμαι γεννημα θρεμμα περιστεριωτης η αλλαγη προς το καλυτερο με πρασινο,πεζοδρομια,πλατειες,φωτισμο και γενικοτερα η οψη της πολης και η αναβαθμιση της επι νυν δημαρχου ειναι εντυπωσιακη και πληρως αποδεκτη απο ολους τους περιστεριωτες ανεξαρτητου παραταξης.Οταν βλεπεις ενα δημαρχο που εχει δωσει τετοια δειγματα να μπλοκαρει κατι γιατι θελει να γινει οσο το δυνατον πιο σωστα τοτε για μενα δε μενει παρα να συμφωνησεις μαζι του.
    Αυτο βεβαια για μενα που δεν ειναι κανα υπερτατο αγαθο το vdsl και δεν ειμαι διατεθειμενος να δεχτω να δωθει χρημα απο αυτα που σκαω στο δημο για να ξαναερθουν στη πρωτυτερη κατασταση οι δρομοι που θα σκαψει ο ΟΤΕ για να βαλει τα Mini dslam η να μεινουν με κακοτεχνιες.
    Η πιεση θα επρεπε να ειναι προς τον ΟΤΕ να κανει σωστα μια δουλεια.
    Οσο για τους αλλους δημους δε ξερω και πολλους οι δημοτες του να ειναι ευχαριστημενοι απο τη δουλεια που γινεται να ομορφυνει η πολη της οπως οι Περιστεριωτες.Μαλλον το αντιθετο.Εσυ στους αμπελοκηπους απο οτι βλεπω βεβαια που μενεις μπορει να ξερεις περισσοτερα απο εμας εδω περα για κοινωνικα παντοπωλεια και συκοφαντιες.

    ps:για κανενα πολιτικο δε βαζω το χερι μου στη φωτια αλλα επιτρεψτε μας οι περιστεριωτες να ξερουμε καλυτερα

  14. #74
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreekStatistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να χρησιμοποιεις αυτο το μακροσκελη παραλληλισμο συνεπαγεται οτι ξερεις με λεπτομερειες τη διαμαχη του δημαρχου με τον ΟΤΕ.
    Ενημερωσε μας σε παρακαλω για τις λεπτομερειες της διαμαχης και οχι με παραλληλισμο να κρινουμε πιο σωστα.
    Όχι, δεν έχω καμία γνώση και απλά διαφωνώ με την λογική του δημάρχου. Το έχω δει το έργο (παραπλήσιο) σε άλλες περιπτώσεις.
    Δεν χρειάζεται να είσαι μέσα στα πράγματα για να καταλάβεις ότι δεν γίνεται να απαιτείς ασφαλτόστρωση όλου του δρόμου για ένα αυλάκι 15-20 εκατοστών.
    Αν θέλεις σωστή δουλειά φρόντισε να απαιτήσεις και να ελέγξεις την αποκατάσταση στην πρότερη κατάσταση και όχι να γίνεις μάγκας με ξένα κόλλυβα.

  15. #75
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6779/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreekStatistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω φιλε επειδη ειμαι γεννημα θρεμμα περιστεριωτης η αλλαγη προς το καλυτερο με πρασινο,πεζοδρομια,πλατειες,φωτισμο και γενικοτερα η οψη της πολης και η αναβαθμιση της επι νυν δημαρχου ειναι εντυπωσιακη και πληρως αποδεκτη απο ολους τους περιστεριωτες ανεξαρτητου παραταξης.Οταν βλεπεις ενα δημαρχο που εχει δωσει τετοια δειγματα να μπλοκαρει κατι γιατι θελει να γινει οσο το δυνατον πιο σωστα τοτε για μενα δε μενει παρα να συμφωνησεις μαζι του.
    Αυτο βεβαια για μενα που δεν ειναι κανα υπερτατο αγαθο το vdsl και δεν ειμαι διατεθειμενος να δεχτω να δωθει χρημα απο αυτα που σκαω στο δημο για να ξαναερθουν στη πρωτυτερη κατασταση οι δρομοι που θα σκαψει ο ΟΤΕ για να βαλει τα Mini dslam η να μεινουν με κακοτεχνιες.
    Η πιεση θα επρεπε να ειναι προς τον ΟΤΕ να κανει σωστα μια δουλεια.
    Οσο για τους αλλους δημους δε ξερω και πολλους οι δημοτες του να ειναι ευχαριστημενοι απο τη δουλεια που γινεται να ομορφυνει η πολη της οπως οι Περιστεριωτες.Μαλλον το αντιθετο.Εσυ στους αμπελοκηπους απο οτι βλεπω βεβαια που μενεις μπορει να ξερεις περισσοτερα απο εμας εδω περα για κοινωνικα παντοπωλεια και συκοφαντιες.

    ps:για κανενα πολιτικο δε βαζω το χερι μου στη φωτια αλλα επιτρεψτε μας οι περιστεριωτες να ξερουμε καλυτερα
    αφου λοιπον ειναι τοσο καλος ο Δημαρχος, μεινε με τα 4mbps οταν οι υπολοιποι περνανε σιγα-σιγα στα 50.
    απο το περιστερι περναω πολυ συχνα λογω δουλειας, δεν ξερω για τα πεζοδρομια, αλλα οι δρομοι ειναι απο τους χειροτερους στην Αττικη.

    για να μην λεω πολλα, το θεμα αυτο πρεπει να λυθει κεντρικα, ισως και με την ΕΕΤΤ. Δεν γινεται καθε δημαρχος να κανει ξεχωριστη διαπραγρατευση με τον ΟΤΕ δινοντας ετσι περιθωρια για παιχνιδια κατω απο το τραπεζι. Να μπουν συγκεκριμενοι οροι και προδιαγραφες για ολους και να προχωρησουν τα εργα αμεσα.

Σελ. 5 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στο Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Από 2048dsl στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 10:42
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. vdsl και περιστερι
    Από cinder στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 20:23
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 22:26
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας