Σελ. 308 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 288298303306307308309310313318328 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.606-4.620 από 4925
  1. #4606
    Εγγραφή
    07-03-2015
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZisisGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλα αυτά φτάσαμε αισίως στα μέσα Απριλίου και ακόμα η 419 στην Πελοπίδα δεν έχει ρεύμα. Η μοναδική καμπίνα του Περιστερίου, το troll. Σίγουρα δεν θα γίνει τίποτα μέσα στον Απρίλη, απορώ γιατί τέτοιο χέσιμο στην συγκεκριμένη καμπίνα.

    Πλέον η απογοήτευση είναι τέτοια που δεν ελπίζω. Ειδικά όταν σκέφτομαι ότι μετά το ρεύμα θα έχω αναμονή για διαθεσιμότητα...καλό καλοκαίρι ΚΑΙ ΑΝ!
    guess who is back

  2. #4607
    Εγγραφή
    20-11-2017
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ρώτησα για 419 και μου είπαν μέχρι τέλος του χρόνου...

  3. #4608
    Εγγραφή
    17-09-2017
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλά μην τους πιστεύεις. Η αληθινή απάντηση είναι ότι η 419 δεν θα ρευματοδοτηθει ποτέ. Δεν έμεινε άλλη στο περιστέρι. Οι υπεύθυνοι νομίζουν ότι ξεμπέρδεψαν από το Περιστέρι και φύγανε για αλλού.

    Μεγάλη η απογοήτευση πάντως να ξέρεις πως από ολόκληρο το Περιστέρι έμεινες μόνο εσύ με άθλιο ίντερνετ.

    Fun fact: ολόκληρη η πελοπιδα πήρε ρεύμα σε μια εβδομάδα. Μερικές ξεχασμένες πήρανε ρεύμα αυθημερόν αργότερα. Δεν γίνεται να πεταχτούν να την τακτοποιήσουν; Τσακ μπαμ δύο μέρες το πολύ θα πάρει αν κρίνω από τις υπόλοιπες στην περιοχή μου.

  4. #4609
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    533
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Γιατί δεν κάνεις μια καταγγελία;
    http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam

  5. #4610
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dmitspan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν κάνεις μια καταγγελία;
    http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam
    Καταγγελία να κάνει για τι πράγμα;
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  6. #4611
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    533
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Για να μάθει τον πραγματικό λόγο που έμεινε στην απ'έξω η καμπίνα του και ποιός ευθύνεται για την κωλυσιεργία, αφού δεν έχει πάρει σαφή απάντηση από κανέναν.
    Μπορεί να δοκιμάσει και τηλεφωνικά αλλά δεν ξέρω αν θα βγει άκρη

  7. #4612
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απ' ότι ξέρω οι ημερομηνίες που έδωσε και η ΕΕΤΤ είναι δεσμευτικές για τους παρόχους..
    εάν τυχόν περάσανε αυτές..

    Τουλάχιστον να σου πουν εάν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #4613
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Ας σοβαρευτούμε λίγο. Καταγγελία από πολίτη για αναβάθμιση καμπίνας δεν έχει νόημα.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  9. #4614
    Εγγραφή
    11-11-2016
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 42.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZisisGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλα αυτά φτάσαμε αισίως στα μέσα Απριλίου και ακόμα η 419 στην Πελοπίδα δεν έχει ρεύμα. Η μοναδική καμπίνα του Περιστερίου, το troll. Σίγουρα δεν θα γίνει τίποτα μέσα στον Απρίλη, απορώ γιατί τέτοιο χέσιμο στην συγκεκριμένη καμπίνα.

    Πλέον η απογοήτευση είναι τέτοια που δεν ελπίζω. Ειδικά όταν σκέφτομαι ότι μετά το ρεύμα θα έχω αναμονή για διαθεσιμότητα...καλό καλοκαίρι ΚΑΙ ΑΝ!
    Δεν εισαι μονος σου ..και στην 455 μια απο τα ιδια με ανωτερη ταχυτητα τα 3,8..

  10. #4615
    Εγγραφή
    17-09-2017
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας σοβαρευτούμε λίγο. Καταγγελία από πολίτη για αναβάθμιση καμπίνας δεν έχει νόημα.
    Το γνωρίζω και γιαυτό δεν έχω κάνει καμία κίνηση τέτοια. Το θέμα είναι βολεμένο από παντού. Δεν τους πιάνεις πουθενά.

    Cosmote: Εμείς περιμένουμε την ΔΕΔΗΕ, είναι θέμα χρόνου.
    ΔΕΔΗΕ: Ότι λέει το χρονοδιάγραμμα. Όπου μας λένε πάμε. Είναι θέμα χρόνου τώρα που σταμάτησε ο τοξότης. (Το αστείο εδώ είναι ότι όντως ήταν θέμα χρόνου τότε. Ρευματοδότησαν όλη την Πελοπίδα σε μία εβδομάδα κυριολεκτικά. Ήταν τότε που ένιωσα ότι ήρθε η ώρα μου. Και ήταν ταυτόχρονα και η μεγαλύτερη ξενέρα κάθε πρωί που έβλεπα ότι με προσπέρασαν οριστικά.)

    Οπότε είναι όντως θέμα χρόνου. Ακόμα και αν σημαίνει ότι το 2059 θα μπει ρεύμα.

  11. #4616
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZisisGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γνωρίζω και γιαυτό δεν έχω κάνει καμία κίνηση τέτοια. Το θέμα είναι βολεμένο από παντού. Δεν τους πιάνεις πουθενά.

    Cosmote: Εμείς περιμένουμε την ΔΕΔΗΕ, είναι θέμα χρόνου.
    ΔΕΔΗΕ: Ότι λέει το χρονοδιάγραμμα. Όπου μας λένε πάμε. Είναι θέμα χρόνου τώρα που σταμάτησε ο τοξότης. (Το αστείο εδώ είναι ότι όντως ήταν θέμα χρόνου τότε. Ρευματοδότησαν όλη την Πελοπίδα σε μία εβδομάδα κυριολεκτικά. Ήταν τότε που ένιωσα ότι ήρθε η ώρα μου. Και ήταν ταυτόχρονα και η μεγαλύτερη ξενέρα κάθε πρωί που έβλεπα ότι με προσπέρασαν οριστικά.)

    Οπότε είναι όντως θέμα χρόνου. Ακόμα και αν σημαίνει ότι το 2059 θα μπει ρεύμα.

    Δεν ξέρω αν σε παρηγορεί αυτό, αλλά το ίδιο ακριβώς που έγινε με τις 419 και 455 στο Περιστέρι, φαίνεται να έχει συμβεί και με τις 3-4 καμπίνες στη γειτονιά μου, που δείχνουν να είναι οι τελευταίες στην Αλυσίδα που δεν έχουν πάρει ρεύμα ακόμη. Πριν δυόμισι μήνες περίπου, ήρθε ένας εργολάβος του ΔΕΔΔΗΕ (όχι ο Τοξότης) και έδωσε ρεύμα σε 2-3 καμπίνες μόνο, ανάμεσα σε αυτές και τη δική μου, άφησε όμως τις υπόλοιπες σύξυλες και έφυγε. Ο ίδιος ακριβώς παραλογισμός, στα δικά μας μάτια τουλάχιστον, σαν καταναλωτές δηλαδή. Έδωσαν ρεύμα στη δική μου 321, αλλά στην 366 που είναι στα εκατό μέτρα απόσταση, δεν την έσκαψαν...

  12. #4617
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Σκέφτηκε κανείς ότι από τεχνικής άποψης, υπάρχει περίπτωση οι συγκεκριμένες καμπίνες να αντιμετωπίζουν άλλου είδους προβλήματα, που δεν αφορούν τους πελάτες; Πιστεύετε δηλαδή ότι η Cosmote δεν θέλει να εισπράξει περισσότερα χρήματα από την αναβάθμισή της; Ότι δηλαδή η αναβάθμιση που γίνεται σε ολόκληρο το δίκτυο δεν αποτελεί επένδυση;

    Σκεφτείτε το λίγο και μετά γράψτε για παραλογισμούς κ.α. Παραλογισμός είναι αυτά που διαβάζω στα posts σας. Θα κάνετε υπομονή. Θα γίνουν οι αναβαθμίσεις και στις δικές σας καμπίνες.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  13. #4618
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπαρχει καμπινα στη γειτονια μου , η οποια ηταν να παρει ρευμα περσι το Μαιο , ακομα τιποτα , οποτε παει ο εργολαβος να δωσει ρευμα τον διωχνει ενας παππους γιατι θελει η καμπινα να παρει ρευμα απο αλλη κολωνα που βρισκεται στο απεναντι πεζοδρομιο και οχι απο αυτη που ειναι διπλα στη καμπινα , γιατι θελει καποτε να ριξει τον μαντροτειχο του και να κανει πορτα , σε μια απο αυτες τις φορες ημουνα αυτοπτης μαρτυτας, δεν βγαζεις ακρη , ειναι να μην πεσεις στη περιπτωση

  14. #4619
    Εγγραφή
    17-09-2017
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτηκε κανείς ότι από τεχνικής άποψης, υπάρχει περίπτωση οι συγκεκριμένες καμπίνες να αντιμετωπίζουν άλλου είδους προβλήματα, που δεν αφορούν τους πελάτες; Πιστεύετε δηλαδή ότι η Cosmote δεν θέλει να εισπράξει περισσότερα χρήματα από την αναβάθμισή της; Ότι δηλαδή η αναβάθμιση που γίνεται σε ολόκληρο το δίκτυο δεν αποτελεί επένδυση;

    Σκεφτείτε το λίγο και μετά γράψτε για παραλογισμούς κ.α. Παραλογισμός είναι αυτά που διαβάζω στα posts σας. Θα κάνετε υπομονή. Θα γίνουν οι αναβαθμίσεις και στις δικές σας καμπίνες.
    Θα σε παρακαλούσα να με τσουβαλιάζεις με απόψεις τρίτων. Δεν είπα πουθενά ούτε για παραλογισμό, ούτε ότι η Cosmote δεν θέλει να εισπράξει περισσότερα. Γνωρίζω πολύ καλά ότι η Cosmote χάνει πελάτες όσο δεν μπαίνει το ρεύμα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι είτε ο Δήμος είτε η εταιρία που έχει αναλάβει τη ρευματοδότηση βαράει μύγες.

    Το να είναι τεχνικό το θέμα από την άλλη το αποκλείω. Ποιο πρόβλημα αντιμετωπίζει η καμπίνα μου και δεν έχει λυθεί εδώ και 2 χρόνια από την τοποθέτηση της; Επίσης λες "Θα κάνετε υπομονή". Λες και δεν κάναμε ήδη υπομονή τόσο όσο κανένας άλλος Περιστεριώτης. Όταν το μισό Περιστέρι είχε VDSL, θυμάσαι τους Λοφιώτες που κλαίγανε εδώ ότι είναι οι τελευταίοι που θα πάρουν VDSL; Τους βλέπεις πουθενά τώρα που τελικά δεν ήταν τελευταίοι; Ίσως εμφανίζονται που και που λέγοντας "Άντε ρε παιδιά, που είναι η 100αρα?/200αρα?" λες και την έχουν ανάγκη.

    Υπομονή έκανα όταν Σεπτέμβρη-Οκτώβρη μπήκε VDSL στον λόφο, υπομονή έκανα Δεκέμβρη όταν ξεκίνησε ο Τοξότης την Πελοπίδα αλλά μετά άρχισαν πάλι τις απεργίες. Υπομονή έκανα Ιανουάριο-Φεβρουάριο όταν ανέλαβε η ΤΕΚΑΤ και τελείωσε την Πελοπίδα και τα γύρω γύρω. Μάρτη σκάψανε 2-3 τελευταίες καμπίνες και πλέον ήρθε το πάγωμα έργων μέχρι άγνωστη ημερομηνία στη καμπίνα μου. Υπομονή κάνω και τώρα και θα συνεχίσω να κάνω. Αυτό δεν αναιρεί όμως την απογοήτευση του να έχω κατουρήσει στο πηγάδι και κάθε πρωί να βλέπω άλλη μία μέρα να περνάει έτσι...μήνας, τρίμηνο, εξάμηνο κλπ. Ένα εξάμηνο μετά την εξάντληση υπομονής των Περιστεριωτών του Λόφου κυρίως, εγώ ακόμα κάνω υπομονή για άγνωστο χρόνο ακόμα. Οπότε να με συγχωρέσεις για τη γκρίνια μου, δεν έχω σαν χόμπυ να μπαίνω σε φορουμς και να γκρινιάζω, απλά πρέπει κάπου να τα πω να τα βγάλω από μέσα μου.

  15. #4620
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZisisGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σε παρακαλούσα να με τσουβαλιάζεις με απόψεις τρίτων. Δεν είπα πουθενά ούτε για παραλογισμό, ούτε ότι η Cosmote δεν θέλει να εισπράξει περισσότερα. Γνωρίζω πολύ καλά ότι η Cosmote χάνει πελάτες όσο δεν μπαίνει το ρεύμα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι είτε ο Δήμος είτε η εταιρία που έχει αναλάβει τη ρευματοδότηση βαράει μύγες.

    Το να είναι τεχνικό το θέμα από την άλλη το αποκλείω. Ποιο πρόβλημα αντιμετωπίζει η καμπίνα μου και δεν έχει λυθεί εδώ και 2 χρόνια από την τοποθέτηση της; Επίσης λες "Θα κάνετε υπομονή". Λες και δεν κάναμε ήδη υπομονή τόσο όσο κανένας άλλος Περιστεριώτης. Όταν το μισό Περιστέρι είχε VDSL, θυμάσαι τους Λοφιώτες που κλαίγανε εδώ ότι είναι οι τελευταίοι που θα πάρουν VDSL; Τους βλέπεις πουθενά τώρα που τελικά δεν ήταν τελευταίοι; Ίσως εμφανίζονται που και που λέγοντας "Άντε ρε παιδιά, που είναι η 100αρα?/200αρα?" λες και την έχουν ανάγκη.

    Υπομονή έκανα όταν Σεπτέμβρη-Οκτώβρη μπήκε VDSL στον λόφο, υπομονή έκανα Δεκέμβρη όταν ξεκίνησε ο Τοξότης την Πελοπίδα αλλά μετά άρχισαν πάλι τις απεργίες. Υπομονή έκανα Ιανουάριο-Φεβρουάριο όταν ανέλαβε η ΤΕΚΑΤ και τελείωσε την Πελοπίδα και τα γύρω γύρω. Μάρτη σκάψανε 2-3 τελευταίες καμπίνες και πλέον ήρθε το πάγωμα έργων μέχρι άγνωστη ημερομηνία στη καμπίνα μου. Υπομονή κάνω και τώρα και θα συνεχίσω να κάνω. Αυτό δεν αναιρεί όμως την απογοήτευση του να έχω κατουρήσει στο πηγάδι και κάθε πρωί να βλέπω άλλη μία μέρα να περνάει έτσι...μήνας, τρίμηνο, εξάμηνο κλπ. Ένα εξάμηνο μετά την εξάντληση υπομονής των Περιστεριωτών του Λόφου κυρίως, εγώ ακόμα κάνω υπομονή για άγνωστο χρόνο ακόμα. Οπότε να με συγχωρέσεις για τη γκρίνια μου, δεν έχω σαν χόμπυ να μπαίνω σε φορουμς και να γκρινιάζω, απλά πρέπει κάπου να τα πω να τα βγάλω από μέσα μου.
    Μπορείς να στείλεις μυνήματα στην δεδδηε και θα σου απαντήσουν γιατί δεν έχει πάρει ρευμα

Σελ. 308 από 329 ΠρώτηΠρώτη ... 288298303306307308309310313318328 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στο Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Από 2048dsl στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 10:42
  2. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  3. vdsl και περιστερι
    Από cinder στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-12, 20:23
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 22:26
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-12, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας