Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 42
  1. #16
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Ας πουμε οτι ειμαι κατοχος του HTC One ή του Galaxy S4.

    Γιατι απλα δεν μας δινουν το link να κατεβασω το update; Ή OTA. Και αντι αυτου λανσαρουν τα ιδια κινητα με γευση "βανιλα";

    Ποιος μου λεει οτι οταν βγει 4.2.3, ή 4.3 ή 5.0 αυτα τα δυο κινητα θα αναβαθμιστουν την ιδια μερα που θα αναβαθμιστουν τα Nexus;

    Βανίλα android εχουν και τα κινεζικα κινητα, και λαγκαρουν και εχουν memory leaks, και χιλιαδυο αλλα bug. Τι εννοουν οι HTC και οι Samsung; Έχουμε καποια δεσμευση απο τη Google; Ή κουβεντα να γινεται?

    Η κινηση ειναι θετικοτατη γιατι ο καταναλωτης εχει περισσοτερες επιλογες. Και το λεγαμε χρονια τωρα, οταν βλεπαμε AOSP rom vs Sense/Touchwiz. Αλλα ευχομαι αφου το κανουν, να το κανουν μεχρι το τελος, σωστα, σαν Nexus.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  2. #17
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Εύχομαι να επεκταθεί και σε φθηνότερα κινητά.

  3. #18
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πουμε οτι ειμαι κατοχος του HTC One ή του Galaxy S4.

    Γιατι απλα δεν μας δινουν το link να κατεβασω το update; Ή OTA. Και αντι αυτου λανσαρουν τα ιδια κινητα με γευση "βανιλα";

    Ποιος μου λεει οτι οταν βγει 4.2.3, ή 4.3 ή 5.0 αυτα τα δυο κινητα θα αναβαθμιστουν την ιδια μερα που θα αναβαθμιστουν τα Nexus;

    Βανίλα android εχουν και τα κινεζικα κινητα, και λαγκαρουν και εχουν memory leaks, και χιλιαδυο αλλα bug. Τι εννοουν οι HTC και οι Samsung; Έχουμε καποια δεσμευση απο τη Google; Ή κουβεντα να γινεται?

    Η κινηση ειναι θετικοτατη γιατι ο καταναλωτης εχει περισσοτερες επιλογες. Και το λεγαμε χρονια τωρα, οταν βλεπαμε AOSP rom vs Sense/Touchwiz. Αλλα ευχομαι αφου το κανουν, να το κανουν μεχρι το τελος, σωστα, σαν Nexus.
    Καποιου του 'χαρισαν' ενα γαιδαρο και τον κοιταζε στα δοντια.
    Κατσε λιγο, ειναι μια κινηση που τωρα αρχιζει να γινεται και ελπιζω να παραμεινει και να επεκταθει.

    Εδω εχουμε επιλογες, δεν ειμαστε apple, καποιος μπορει να θελει το sense ή το touchwiz, εχει και αυτος δικαιωμα στην ζωη!
    Tωρα αν παρει ο Νexus την αναβαθμιση κατευθειαν και εσυ μετα απο 2 μηνες, τι σε χαλασε;

    Ουτως η αλλως, αν σε ενδιαφερει να εισαι παντα latest and greatest, πας σε Nexus, ειδικα το One στο πλασαρει vanilla android και οχι NEXUS

  4. #19
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιου του 'χαρισαν' ενα γαιδαρο και τον κοιταζε στα δοντια.
    Κατσε λιγο, ειναι μια κινηση που τωρα αρχιζει να γινεται και ελπιζω να παραμεινει και να επεκταθει.

    Εδω εχουμε επιλογες, δεν ειμαστε apple, καποιος μπορει να θελει το sense ή το touchwiz, εχει και αυτος δικαιωμα στην ζωη!
    Tωρα αν παρει ο Νexus την αναβαθμιση κατευθειαν και εσυ μετα απο 2 μηνες, τι σε χαλασε;

    Ουτως η αλλως, αν σε ενδιαφερει να εισαι παντα latest and greatest, πας σε Nexus, ειδικα το One στο πλασαρει vanilla android και οχι NEXUS


    εγώ που θέλω να είμαι latest and greatest με fm radio και sd card αφού έχουμε επιλογές και δεν είμαστε apple που πάμε ?

  5. #20
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Προσωπικα, αυτη τη μανια με το FM Radio δεν την πολυεχω καταλαβει.

    Βαρια βαρια, στα 3 χρονια που εχω android κινητα, να το εχω ανοιξει 10 φορες και παλι εχω συχτιρισει αν ειμαι σε δρομο.
    Καλο ειναι βεβαιως να υπαρχει αλλα ειναι πραγματικα το τελευταιο που κοιταω σε κινητο.

    Για την SD card εχεις δικιο, οχι μονο στο θεμα χωρητικοτητας, αλλα και πρακτικοτητας.

  6. #21
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα, αυτη τη μανια με το FM Radio δεν την πολυεχω καταλαβει.

    Βαρια βαρια, στα 3 χρονια που εχω android κινητα, να το εχω ανοιξει 10 φορες και παλι εχω συχτιρισει αν ειμαι σε δρομο.
    Καλο ειναι βεβαιως να υπαρχει αλλα ειναι πραγματικα το τελευταιο που κοιταω σε κινητο.

    Για την SD card εχεις δικιο, οχι μονο στο θεμα χωρητικοτητας, αλλα και πρακτικοτητας.


    Προσωπικά δεν έχω αγοράσει κινητό χωρίς fm μετά το 8310, γούστα είναι αυτά,για εμένα δεν υπάρχει το latest and greatest που ανέφερες ούτε στο googlophono που αποδεδειγμένα δίνει περισσότερες επιλογές, επιλογές που δίνει ανάλογα με τα συμφέροντα της.

  7. #22
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Waste of time, κατ' εμέ το ραδιόφωνο όπως έχει καταντήσει (καμία σχέση με πριν 20 - 30 χρόνια), έχει καταντήσει σαν την τηλεόραση ένα πράγμα... Κουτσομπολιά, παραπληροφόρηση και στημένα πρωταθλήματα. Όσο για μουσική, καλύτερα να το φορτώσεις το κινητό σου με τα mp3 που θες, και μόνο αυτά, χωρίς τις ηλίθιες διακοπές για διαφημίσεις.

  8. #23
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ε καλα μην περνας και στην αντιπερα οχθη.

    Για ειδησεις μια χαρα ειναι, καθως και δεν μας χαλαει πολλες φορες να ακουμε και την pop μουσικη. Εχει και αλλους σταθμους που αξιζουν, τωρα αν την μουσικη που ακους δεν την παιζουν τα ραδιοφωνα, ειναι αλλο θεμα.

    Πως ξυπνας εσυ δηλαδη καθε πρωι;

    ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ;;;;;;;

  9. #24
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα αν την μουσικη που ακους δεν την παιζουν τα ραδιοφωνα...
    Ακριβώς αυτό

    Ποιον Μιχάλη λες; Τον Τσαουσόπουλο;

  10. #25
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Εννοειται, ΠΡΩΙΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ

  11. #26
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το stock android ούτως ή άλλως είναι πολύ καλό, και με μερικά έξτρα apps μπορείς να το κάνεις πιο προσωπικό και όμορφο απ' τα touchwiz/htc sense (συν το ότι είναι πιο γρήγορο). Άρα γιατί όχι;

  12. #27
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αυτά μου φαίνονται σαν σημάδια μιας κεντρικής διαχείρισης του Android (από ποιον άλλο πέρα από τη Google) με κάθε κατασκευαστή να μειώνει το customization του. Ή τουλάχιστον να μπαίνει και αυτή η επιλογή.

    Λογικό γιατί καιρό τώρα σημειώνουμε το πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις.

    Τώρα πόσο αρέσει αυτό στους κατασκευαστές και τι θα κάνουν είναι άλλο θέμα. Δεν νομίζω πάντως να θέλουν να γίνουν απλά προμηθευτές hardware για τη Google.


  13. #28
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα, αυτη τη μανια με το FM Radio δεν την πολυεχω καταλαβει.

    Βαρια βαρια, στα 3 χρονια που εχω android κινητα, να το εχω ανοιξει 10 φορες και παλι εχω συχτιρισει αν ειμαι σε δρομο.
    Καλο ειναι βεβαιως να υπαρχει αλλα ειναι πραγματικα το τελευταιο που κοιταω σε κινητο.

    Για την SD card εχεις δικιο, οχι μονο στο θεμα χωρητικοτητας, αλλα και πρακτικοτητας.

    ειπαμε,πολλοι που ξερω χρησιμοποιουν κατα 90% ραδιοφωνο.αλλη χαρη ρε παιδι μου,για διαφορους λογους

    το γιατι δε το βαζουν δε καταλαβαινω..κοστος?χωρος?κοπος?τι ...?

    παντως η τελευταια φορα που το συναντησα σε ανδροιδ,δε ξερω αν ειναι σε ολα,ειναι πραγματικα τραγικη εφαρμογη,τραγικη τερμα.καθολου λειτουργικη,πρακτικη,εμφανισιμη..χαλια
    VAMOS ARIS

  14. #29
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Και 'γώ στο HTC μου έχω FM Radio και είναι ζήτημα αν το έχω ανοίξει... 3 φορές. Και μόνο που θέλει συνδεδεμένα ακουστικά (για χρήση ως κεραία) είναι αρκετά εκνευριστικό!

  15. #30
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    αυτο δεν ειναι κακο κ δεν ενοχλει καθολου.τα αλλα ειναι τα στραβα!
    VAMOS ARIS

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-13, 09:14
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-13, 10:04
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-13, 03:03
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-12, 03:13
  5. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-12, 01:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας