Σελ. 8 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 5944
  1. #106
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Vood 452W_A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μα τι μαγικό έκανες και τον βρήκες!!
    Κανένα μαγικό. Αναζήτησα το όνομά του στο Google και βρήκα ένα website που είχε τα στοιχεία του (μέγα λάθος)

  2. #107
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vikhr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα μαγικό. Αναζήτησα το όνομά του στο Google και βρήκα ένα website που είχε τα στοιχεία του (μέγα λάθος)
    μπορείς να βρεις τα στοιχεία του από το ίδιο το ebay. δε θυμάμαι ακριβώς τη διαδικασία αλλά αν ψάξεις λίγο θα το βρεις. μπορείς ακόμα να ρωτήσεις στο ebay να σου πουν πως γίνεται. εγώ βρήκα τα στοιχεία ενός πωλητή αλλά το κανα προληπτικά μετά από όσα μου συνέβησαν.

    πάντως το προϊόν έφυγε την επόμενη μέρα από όταν το είδα
    σήμερα μόλις το παρέλαβα!!!
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  3. #108
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Συγνώμη αλλά αγορασα κάτι απο Ebay Αμερικής και ο τύπος το έστειλε με USPS. Μπαίνω στην σελίδα που με έστειλε για να το τσεκάρω και λέει οτι εφτασε Ελλάδα στις 27 του μηνός. Μπαινω και στα ΕΛΤΑ Ταχυμεταφορές και λέει οτι την επόμενη είναι στο ΚΔ Ρούφ. Λέω οκ αλλά σήμερα παίρνω τηλ. τα ΕΛΤΑ και τους λέω ρε παιδία τι γίνεται με το δέμα? Και η κορυφαία απάντηση. Ερχεται. Λέω τι έρχεται. Μού λεει έρχεται. Φυσικά λέω ευχαριστώ και το έκλεισα χαζός. Την αλλη φορά που ειχα παραγγείλει με το που εφτασε αθηνα μετα απο δύο μέρες ηταν σπίτι.Πιο πολλές μέρες κάνει να έρθει απο την Αθήνα σπίτι μου παρά απο Αμερική? Ημαρτον

  4. #109
    Εγγραφή
    16-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SAPACO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλά αγορασα κάτι απο Ebay Αμερικής και ο τύπος το έστειλε με USPS. Μπαίνω στην σελίδα που με έστειλε για να το τσεκάρω και λέει οτι εφτασε Ελλάδα στις 27 του μηνός. Μπαινω και στα ΕΛΤΑ Ταχυμεταφορές και λέει οτι την επόμενη είναι στο ΚΔ Ρούφ. Λέω οκ αλλά σήμερα παίρνω τηλ. τα ΕΛΤΑ και τους λέω ρε παιδία τι γίνεται με το δέμα? Και η κορυφαία απάντηση. Ερχεται. Λέω τι έρχεται. Μού λεει έρχεται. Φυσικά λέω ευχαριστώ και το έκλεισα χαζός. Την αλλη φορά που ειχα παραγγείλει με το που εφτασε αθηνα μετα απο δύο μέρες ηταν σπίτι.Πιο πολλές μέρες κάνει να έρθει απο την Αθήνα σπίτι μου παρά απο Αμερική? Ημαρτον

  5. #110
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SAPACO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλά αγορασα κάτι απο Ebay......ι.Πιο πολλές μέρες κάνει να έρθει απο την Αθήνα σπίτι μου παρά απο Αμερική? Ημαρτον
    μην το πολυσκαλίζεις. και τα ΕΛΤΑ εντάσσονται στις δημόσιες υπηρεσίες ξέρεις.
    αν δε σου ρθει ειδοποιητήριο μη μπεις καν στον κόπο να πας από κει να το πάρεις πάντως, στο λέω από πείρα
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  6. #111
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Ρε παιδιά ημαρτον. Ηρθε σήμερα ειδοποιητήριο να πάρω το δέμα απο το τοπικό ταχυδρομείο. Παώ εκει ερχεται η σειρά μου και μου ερχεται κεραμιδα. Το ειδοποιητήριο πάνω γράφει το user name που έχω στο ebay και η ταυτότητα μου το κανονικό όνομα. Αποτέλεσμα δεν μου το δίνουν γιατι δεν συμπίπτουν τα ονόματα. Ξέρεις κανείς τι πρέπει να γίνει?


    Ευχαριστώ.

  7. #112
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Κανείς?

  8. #113
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    λογικά τίποτα, αλλιώς μια εκτύπωση της σελίδας του ebay με τα στοιχεία σου [αν υπάρχει] που να γράφει στην ίδια σελίδα το κανονικό όνομα σου και το username και επίσκεψη στον διευθυντή του υποκαταστήματος οπου αναλύεις το ζήτημα σου, του λές να του κάνεις και μια υπεύθυνη δήλωση οτι είσαι ο ίδιος με το username και παρακαλας να πέσεις σε λογικό άνθρωπο.

    δεν κατάλαβα βέβαια πως γίνεται οταν έδωσες τα στοιχεία σου στον αποστολέα να του έδωσες το όνομα λάθος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με τα μηχανήματα του διαβόλου [να το επικαλεστείς και αυτό αν ο διευθυντής είναι μιας κάποιας ηλικίας]




  9. #114
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Δεν έδωσα τα στοιχεια μου στον αποστολέα. Η πληρωμή έγινε μέσω paypal και εκεί τα στοιχεία μου είναι σωστά. Στο Ebay όμως είχα το ίδιο όνομα σαν username και παραλήπτη με τη σωστή διεύθυνση.

  10. #115
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    I see

    κανονικά επειδή φταις εσύ για τα λάθος στοιχεία σου, έπρεπε να δώσεις στον αποστολέα τα σωστά όταν έκανες την πληρωμή, αλλά ας δούμε το παρόν!

    δοκίμασε με εκτυπώσεις απο τις σελίδες του ebay - paypal - φωτοτυπία ταυτότητας και μια υπεύθυνη δήλωση ταυτοπροσωπίας [όχι οτι ισχύει αλλά για να έχεις περισσότερα χαρτιά] και μια εκτύπωση του τι περιέχει το πακέτο, να πας να μιλήσεις με τον υπεύθυνο/διευθυντή/αρμόδιο δεμάτων του ταχυδρομείου που σε ενδιαφέρει.

    εκεί με λίγο ψηστίρι, τα έγραφα που σου είπα , και μια προτροπή να ανοίξετε το δέμα να δει οτι έχει μέσα αυτά που περιγράφει το χαρτί σου, λογικά δεν θα αντέξει και θα στο δώσει!

    επίσης αν πας φρόντισε να είσαι ευγενικός αλλά και απαιτητικός, και αν δεις οτι στραβώνει η υπόθεση ζήτησε τους να σου δώσουν το έντυπο υποβολής παραπόνων/καταγγελίας να συμπληρώσεις και ρώτα τους τάχα ανήξερος, αν η αρμόδια αρχή για τέτοια θέματα είναι η ΕΕΤΤ, και αν υπάρχει χρονικό όριο για την υποβολή της καταγγελίας.

    λογικά για να σε ξεφορτωθεί, και με το δεδομένο οτι δεν θα χάσεις την ψυχραιμία σου σε οτι και αν σου πει, θα βαρεθεί και θα δώσει έγκριση για να στο δώσουν!




  11. #116
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Ok συμφωνώ οτι ευθύνομαι για τα στοιχεία στο ebay. Αυτός όμως δεν πληρώνεται μέσω paypal? Τα στοιχεία του ανθρώπου που κάνει την πληρωμή δεν φαινονται?Τρέλο μπλέξιμο. Το θέμα είναι γιατί δεν ήρθε σπίτι και πήγε ταχυδρομείο. Ολα θα ήταν μια χαρά. Τι να πώ.

  12. #117
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SAPACO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok συμφωνώ οτι ευθύνομαι για τα στοιχεία στο ebay. Αυτός όμως δεν πληρώνεται μέσω paypal? Τα στοιχεία του ανθρώπου που κάνει την πληρωμή δεν φαινονται?Τρέλο μπλέξιμο. Το θέμα είναι γιατί δεν ήρθε σπίτι και πήγε ταχυδρομείο. Ολα θα ήταν μια χαρά. Τι να πώ.

    1ον κανόνισε στο ebay και στο PayPal να έχεις τα ίδια στοιχεία, της ταυτότητάς σου
    δεν είναι email που βάζεις όνομα Πασχάλης Τερζής

    2ον ζήτα από τον πωλητή να σου στείλει άλλο ένα χαρτί με τα κανονικά σου στοιχεία αυτή τη φορά, αλλά και με τα στοιχεία που έχει το πακέτο

    3ον άκου τις συμβουλές του k_koulos, ήταν εξαιρετικές.

    και προπάντων, μην το κουνήσεις απ' τα ΕΛΤΑ αν δεν το πάρεις.
    ευγενικά μεν αλλά να μείνεις εκεί και να απασχολείς συνέχεια τον υπάλληλο μέχρι να βαρεθεί. το πολύ πολύ φέρε και κανά 2 φίλους σου να κάνουν πως περιμένουν και να φωνάζουν υπέρ σου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος raspoutiv : 04-04-08 στις 00:53.
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  13. #118
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    linksys
    Τα στοιχεια στο Ebay διορθώθηκαν. Τώρα εχω εκτυπώσει τα στοιχεια απο Ebay που δείχνουν οτι το username αντιστοιχει στο όνομα μου, την πληρωμή απο paypal στο συγκεκριμενο ηλεκτρονικό κατάστημα, περιγραφή του προιόντος που πλήρωσα, αντιστοιχία του mail στο paypal με το πραγματικό μου όνομα. Ελπίζω απο Δευτέρα να πέσω σε κανένα άτομο που καταλαβαίνει το λάθος και να με βοηθήσει. Τι να πώ. Ευχαριστώ πάντως όσους με βοήθησαν και αποτελέσματα απο Δευτέρα.


    Ευχαριστώ

  14. #119
    Το avatar του μέλους xarists000
    xarists000 Guest
    Παιδια στην περιπτωση που καποιος εχει κερδισει τη δημοπρασια 1 αντικειμενου και αρνειται να με πληρωσει τι μπορω να κανω?επιβαρυνεται με κανενα ποσο αυτος?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xarists000 : 04-04-08 στις 12:18.

  15. #120
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xarists000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια στην περιπτωση που καποιος εχει κερδισει τη δημοπρασια 1 αντικειμενου και αρνειται να με πληρωσει τι μπορω να κανω?επιβαρυνεται με κανενα ποσο αυτος?
    report item not payed
    leave negative feedback

    βρίστονα κιόλας
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

Σελ. 8 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Online αγορές & εκτελωνισμός (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε.)
    Από Deimos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10690
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-24, 22:55
  2. PRB: Πώς κάνουμε EJECT το CD εκτός OsX;
    Από YiannisM στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-08, 16:32
  3. Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ DELIVERY!
    Από k_koulos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 18:44
  4. Δεν εχω αλλη υπομονη
    Από vgeorgeg7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 22:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας