Σελ. 388 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 368378383386387388389390393 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.806-5.820 από 5944
  1. #5806
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα Ελληναρά μου βρίσε κιόλας επειδή και λάθος έκανες και επειδή βρέθηκε κάποιος να χάσει χρόνο και να σου υποδείξει το σωστό σημείο.
    Αν δεν το καταλαβαίνεις το πρόβλημα μου δεν ήταν ότι μου υπέδειξες το σωστό σημείο αλλά ο τρόπος έκφρασης σου.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  2. #5807
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.927
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Τέτοιες συμπεριφορές δεν είναι σωστές..
    Ότι θέλετε μπορεί να ειπωθεί και πιο κόσμια..
    Και όλο αυτό γιατί; Επειδή πόσταρε ο άνθρωπος σε άλλο νήμα;
    Δε πιστεύω να πάρει και εμένα καμιά ε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #5808
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν το καταλαβαίνεις το πρόβλημα μου δεν ήταν ότι μου υπέδειξες το σωστό σημείο αλλά ο τρόπος έκφρασης σου.
    Δεν καταλαβαίνει.

  4. #5809
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Το eBay μου πρότεινε να γραφτώ ως πωλητής στη νέα μέθοδο πληρωμής που τα λεφτά θα έρχονται κατευθείαν στον τραπεζικό λογαριασμό μου και το έκανα.
    Ελπίζω να πληρώνω λιγότερα σε fees από ότι με Paypal, αν και ο κύριος λόγος για εμένα δεν είναι τα fees αλλά να έρχονται τα λεφτά στην τράπεζα και όχι στο Paypal.
    Για τους αγοραστές μου δεν αλλάζει τίποτα, αν θέλουν αν πληρώσουν με Paypal πληρώνουν με Paypal.

  5. #5810
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση καθώς έχω να παραγγείλω από ebay (δεν θυμάμαι και εγώ από πότε) και δεν θέλω να γίνει καμία στραβή με τελωνεία κτλ.
    Δεν ξέρω αν αντιμετωπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα αλλά τους τελευταίους μήνες υπάρχει σοβαρή έλειψη στην αγορά από κάποια μελάνια της HP (συγκεκριμένα το HP652 Black). Δεν υπάρχει σε κανένα μεγάλο ή μικρό κατάστημα. Έφτασα στο σημείο να πάρω τηλ. μέχρι και στην αντιπροσωπεία χωρίς καμία επιτυχία. Στην συνέχεια είδα πλήθος αρνητικών μηνυμάτων οπότε ξέρω ότι δεν είμαι ο μόνος.
    Στο θέμα όμως, επειδή είμαι ένα βήμα από το να πετάξω τον εκτυπωτή, είπα να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία προσπαθώντας να βρω μελάνι απο ebay. Βρήκα έναν seller από Ισραήλ που πουλάει 2 μαζί σε καλή τιμή και από ότι βλέπω χωρίς μεταφορικά. Υπάρχει πιθανότητα να έχω κάποιο θέμα;

  6. #5811
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση καθώς έχω να παραγγείλω από ebay (δεν θυμάμαι και εγώ από πότε) και δεν θέλω να γίνει καμία στραβή με τελωνεία κτλ.
    Δεν ξέρω αν αντιμετωπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα αλλά τους τελευταίους μήνες υπάρχει σοβαρή έλειψη στην αγορά από κάποια μελάνια της HP (συγκεκριμένα το HP652 Black). Δεν υπάρχει σε κανένα μεγάλο ή μικρό κατάστημα. Έφτασα στο σημείο να πάρω τηλ. μέχρι και στην αντιπροσωπεία χωρίς καμία επιτυχία. Στην συνέχεια είδα πλήθος αρνητικών μηνυμάτων οπότε ξέρω ότι δεν είμαι ο μόνος.
    Στο θέμα όμως, επειδή είμαι ένα βήμα από το να πετάξω τον εκτυπωτή, είπα να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία προσπαθώντας να βρω μελάνι απο ebay. Βρήκα έναν seller από Ισραήλ που πουλάει 2 μαζί σε καλή τιμή και από ότι βλέπω χωρίς μεταφορικά. Υπάρχει πιθανότητα να έχω κάποιο θέμα;
    Αν ξεπερνάει τα 22 ευρώ ναι μπορεί να έχεις θέμα

  7. #5812
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Είναι κοντά στα 36 ευρώ.
    Καλά αυτό που συμβαίνει με την HP είναι πραγματικά απίστευτο. Δεν πίστευα ποτέ μου ότι θα φτάσω σε σημείο να μην βρίσκω μελάνι στην αγορά και μάλιστα σε καινούργιο εκτυπωτή.

  8. #5813
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κοντά στα 36 ευρώ.
    Καλά αυτό που συμβαίνει με την HP είναι πραγματικά απίστευτο. Δεν πίστευα ποτέ μου ότι θα φτάσω σε σημείο να μην βρίσκω μελάνι στην αγορά και μάλιστα σε καινούργιο εκτυπωτή.
    Δεν θα το δοκίμαζα, ρώτα τον αν τα στέλνει ξεχωριστά, να κάνεις δηλαδή δυο παραγγελίες, στα 22 είναι και τα μεταφορικά, αν πχ κάνει 21 ευρώ και έχει 2 μεταφορικά θα πληρώσεις τελωνείο αν σταματήσει.

    Αν σταματήσει πληρώνεις το φπα + 15 ευρώ στα Ελτα

  9. #5814
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κοντά στα 36 ευρώ.
    Καλά αυτό που συμβαίνει με την HP είναι πραγματικά απίστευτο. Δεν πίστευα ποτέ μου ότι θα φτάσω σε σημείο να μην βρίσκω μελάνι στην αγορά και μάλιστα σε καινούργιο εκτυπωτή.
    Δηλαδή θες να πεις ότι έψαξες και κανένας ευρωπαϊκός πωλητής δεν τα έχει;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #5815
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ πήρα για πρώτη φορά συμβατά, η έλλειψη είναι παντού. Δεν θα εμπιστευομουν πωλητή εκτός Ελλάδος, φοβάμαι μούφες διαθεσιμότητες.
    hnesne

  11. #5816
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή θες να πεις ότι έψαξες και κανένας ευρωπαϊκός πωλητής δεν τα έχει;
    Έχει ένας στην Κύπρο στην τιμή των (κρατήσου από κάπου) 140 ευρώ!!! και κανά δυο από UK.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πήρα για πρώτη φορά συμβατά, η έλλειψη είναι παντού. Δεν θα εμπιστευομουν πωλητή εκτός Ελλάδος, φοβάμαι μούφες διαθεσιμότητες.
    Η άλλη λύση που σκέφτηκα είναι προφανώς να βρω συμβατά μελάνια. Το Πλαίσιο που ρώτησα δεν έχει αντίστοιχο @Work μελάνι για το HP652. Ή θα πρέπει να κοιτάξω αλλού για συμβατό μελάνι ή να ξαναγεμίσω το ίδιο.
    Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει με την HP και με την έλειψη που υπάρχει παντού.

  12. #5817
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Black Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ένας στην Κύπρο στην τιμή των (κρατήσου από κάπου) 140 ευρώ!!! και κανά δυο από UK.
    Tο οποίο δεν είναι πλέον ΕΕ, άρα...

  13. #5818
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Έχει ανοιχθεί θέμα εδώ για τα μελάνια της HP και κυρίως για το 652

  14. #5819
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Είναι πρόβλημα που πρέπει να το αντιμετωπίσει πρώτα η HP. Κατάργησαν τους εκτυπωτές/τα πολυμηχανήματα με τα μελάνια 655 - εξαιρετικά χαμηλού κόστους ανά σελίδα και 4 ξεχωριστά μελάνια, ενώ ενδιάμεσα είχαν σχεδόν διπλασιάσει την τιμή τους - μετά έβγαλαν σαν φτηνότερη λύση από τις άλλες τα 652 - και πάλι φτηνά αλλά υπερδιπλάσιου κόστους από τα 655 και το ένα είναι 3χρωμο - και τώρα δεν μπορούν να τροφοδοτήσουν την αγορά. Σε ελληνικά μαγαζιά είναι παντού εξαφανισμένα σαν κωδικοί, μόνο το τρίχρωμο εμφανίζεται σε μερικούς κατά παραγγελία. Επίσης οι τιμές στα καταστήματα λιανικής είναι πολύ ψηλότερες από τις πραγματικές, πάντα περιμέναμε πότε θα βγάλει ο Κωτσόβολος ή το Public τις προσφορές -25% αν πάρεις δύο για να στοκάρουμε. Με αυτή την τακτική και την ανικανότητά τους εμένα τουλάχιστον με στρέφουν μετά από πολλά χρόνια να δω άλλη μάρκα όταν αντικαταστήσω το τρέχον πολυμηχάνημα. Προς το παρόν με ανάγκασαν όπως έγραψα μετά από χρόνια να πάρω συμβατά.


    @Jim Black: Τα @work είναι έτσι κι αλλιώς για πέταμα, να μη σε τρομάζουν οι ψηλές τιμές σε κάποια άλλα, είναι γεμισμένα με μεγαλύτερη ποσότητα μελάνι και κρατούν περισσότερο. Βλέπεις βέβαια ανάλογα τα ml και συγκρίνεις.
    hnesne

  15. #5820
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Θέλω να αγοράσω κάτι από Κίνα, έχει αξία 149$ ή 125 ευρώ σύμφωνα με το ebay.

    Το κόστος μεταφορικών είναι δωρεάν (free economy shipping) από οτι λέει αλλά δεν αναφέρει για το κόστος των τελών και του τελωνείου.

    Υπάρχει τρόπος να υπολογίσω το κόστος; Στην Ελλάδα το βρίσκω το ίδιο προϊόν με 300 ευρώ, αν είναι να μου κοστίσει κανένα 150αρι και βάλε το τελωνείο καλύτερα να το αγοράσω από εδώ.

    Έχω στείλει ερώτημα στον πωλητή για το ποια εταιρεία αποστολών θα χρησιμοποιήσει από Κίνα, δηλαδή αν θα έρθει εδώ με τα κλασσικά ΕΛΤΑ ή με courier.

    Edit: Μου απάντησα οτι στέλνουν το προϊον τους με Yanwen.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Basilhs23_ : 08-03-21 στις 06:15.

Σελ. 388 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 368378383386387388389390393 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Online αγορές & εκτελωνισμός (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε.)
    Από Deimos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10657
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-24, 22:05
  2. PRB: Πώς κάνουμε EJECT το CD εκτός OsX;
    Από YiannisM στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-08, 16:32
  3. Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ DELIVERY!
    Από k_koulos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 18:44
  4. Δεν εχω αλλη υπομονη
    Από vgeorgeg7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 22:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας