Σελ. 346 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 326336341344345346347348351356366 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.176-5.190 από 5944
  1. #5176
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και καλά βαμβακερά υφάσματα βγάζει.
    Πολλές φορές αποτυγχάνουν στο βαψιμο όμως.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Ινδία έχω παραγγείλει πολλάκις mach3. Σκοτωμένες τιμές και μάλιστα τα ανταλλακτικά ξυραφάκια είναι Made in Germany.
    Για πείτε, από χρόνους μέχρι Ελλάδα πώς πάνε; Γενικά στέλνουν; Κανένα 'πολυκατάστημα' να έχει τα πάντα έχετε να προτείνετε;
    hnesne

  2. #5177
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ανοιξα case λοιπον για τον ινδο seller.
    Αυτος, εστειλε μια απαντηση, το 'ποιημα' που μου ειχε στειλει και εκτος του case/resolution center.
    Μπλα μπλα, το tracking number λεει αυτα, και παρακαλω περιμενετε κλπ'.
    Εμενα αυτη η απαντηση δεν με ικανοποιει. Γιατι πληρωσα και δεν πηρα τιποτε τελικα.
    Το αρχικο μηνυμα του ebay οταν ανοιξα το case, ειναι οτι αν ο seller δεν απαντησει ή απαντησει και δεν με ικανοποιει η απαντηση, να το κανω escalate σε αυτους στις 6 Οκτωβρη.
    Μπορω να κανω εγω κατι αλλο αμεσα, πριν να ερθει η 6η Οκτωβρη; Δεν βλεπω καποια αλλη δυνατοτητα, περαν του
    - να δεχτω ως ικανοποιητικη την απαντηση του seller και να κλεισει το case, ή
    - να στειλω νεο μηνυμα στο seller.

    Θα μου δοθει εξτρα δυνατοτητα να πω στο ebay οτι θελω full refund και να τελειωνουμε, στις 6 Οκτωβρη;
    Πως παει η διαδικασια;
    (Δεν ανοιγω συχνα case, και οταν ετυχε να ανοιξω, είτε ο seller μου εδινε refund κατευθειαν μονος του, είτε το ebay καθαριζε επισης σε dt για μενα, δινοντας μου full refund. Οποτε εμπειρια σαν αυτη, βημα-βημα να παω για refund δεν εχω)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  case1.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  118,0 KB 
ID: 186672

  3. #5178
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Ινδία έχω παραγγείλει πολλάκις mach3. Σκοτωμένες τιμές και μάλιστα τα ανταλλακτικά ξυραφάκια είναι Made in Germany.
    Επειδή με ενδιαφέρει για fusion ξυραφάκια, μπορείς να στείλεις λινκ;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #5179
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ένας φίλος μου θέλει να του ψωνίσω κάτι από το ebay.co.uk και να πληρώσουμε με την δικιά του χρεωστική κάρτα. Αν μπω από τον δικό μου λογαριασμό, στο οποίο έχω δώσει τα δικά μου στοιχεία (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση κλπ) και πληρώσω με την δικιά του κάρτα θα υπάρχει πρόβλημα; Γιατί κατά την διαδικασία της πληρωμής ζητάει όνομα και επώνυμο που αναγράφεται στην κάρτα.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  5. #5180
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας φίλος μου θέλει να του ψωνίσω κάτι από το ebay.co.uk και να πληρώσουμε με την δικιά του χρεωστική κάρτα. Αν μπω από τον δικό μου λογαριασμό, στο οποίο έχω δώσει τα δικά μου στοιχεία (ονοματεπώνυμο, διεύθυνση κλπ) και πληρώσω με την δικιά του κάρτα θα υπάρχει πρόβλημα; Γιατί κατά την διαδικασία της πληρωμής ζητάει όνομα και επώνυμο που αναγράφεται στην κάρτα.
    Δεν θα το δοκίμαζα, καλύτερα να κάνει δικό του λογαριασμό

  6. #5181
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα το δοκίμαζα, καλύτερα να κάνει δικό του λογαριασμό
    Αυτό σκεφτόμουν και εγώ, αλλά δεν ξέρω αν η κάρτα είναι στο όνομά του ή στο όνομα της γυναίκας του, θα το δω εκείνη την ώρα που θα παραγγείλουμε. Εννοείται θα κάνουμε νέο λογαριασμό στο οποίο στα στοιχεία θα δώσουμε το όνομα που θα αναγράφεται πάνω στην κάρτα, σωστά;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  7. #5182
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.006
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση το Paypal για το eBay?

    Και αφου θα κάνετε που θα κάνετε λογαριασμό, γιατί δεν ανοίγετει και ενα paypal στο φίλο σου, να κάνετε την αγορά με Paypal και να είναι έτοιμο για το μέλλον, συν την όποια εξασφάλιση του paypal?
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  8. #5183
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση το Paypal για το eBay?

    Και αφου θα κάνετε που θα κάνετε λογαριασμό, γιατί δεν ανοίγετει και ενα paypal στο φίλο σου, να κάνετε την αγορά με Paypal και να είναι έτοιμο για το μέλλον, συν την όποια εξασφάλιση του paypal?
    Το paypal όμως δεν παίρνει έξτρα προμήθεια; Μπορείς να πληρώσεις απευθείας και με κάρτα, εγώ με κάρτα έχω ψωνίσει 2-3 φορές, paypal δεν έχω. Η συγκεκριμένη αγορά για τον φίλο μου θα είναι μία και μοναδική μιας και δεν ασχολείται με αγορές από το εξωτερικό. Είναι παραδοσιακός τύπος, του αρέσει να πηγαίνει στο μαγαζί και να ψωνίζει. Απλώς αυτό που θέλει αυτή τη φορά δεν το βρίσκει αλλού. Η επόμενη αγορά που θα κάνει από online shop μπορεί να είναι μετά από 10 χρόνια πάλι.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #5184
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας φίλος μου θέλει να του ψωνίσω κάτι από το ebay.co.uk και να πληρώσουμε με την δικιά του χρεωστική κάρτα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η επόμενη αγορά που θα κάνει από online shop μπορεί να είναι μετά από 10 χρόνια πάλι.
    Αν είναι καλός φίλος, κι' όχι «γνωστός γνωστού», πάρ' το στο όνομά σου με τη δική σου κάρτα, και σου το πληρώνει σε μετρητά όταν έρθει.
    (αν το ποσό είναι λογικό).

    Κι' η δική μου πρώτη αγορά απ' το εξωτερικό, έγινε μέσω φίλου, που γνώρισα (και απο κοντά), εδώ, στο φόρουμ.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  10. #5185
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το paypal όμως δεν παίρνει έξτρα προμήθεια;
    για 'σενα που αγοράζεις, όχι

  11. #5186
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά αποφασίσαμε να κάνουμε άλλο λογαριασμό, στο όνομά του, και να πληρώσουμε με την κάρτα του όπως και να έχει. Θέλω να ρωτήσω μια ακόμη ερώτηση, μπαίνοντας στο ebay.co.uk, κάνοντας αναζήτηση και βλέποντας τα αποτελέσματα, έχει διάφορα φίλτρα. Ένα φίλτρο είναι το "item location" και έχει τις εξής επιλογές: {default, UK only, European Union, Worldwide}. Αν επιλέξω το European Union και μου βγάλει ότι αποτελέσματα θα μου βγάλει, θα είμαι καλυμμένος στην περίπτωση του τελωνίου; Η υπάρχουν χώρες της ΕΕ από τις οποίες υπάρχει περίπτωση να περάσει από το τελωνείο και να μου ζητήσουν να πληρώσω; οπότε και καλύτερα να επιλέξω UK only;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  12. #5187
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά αποφασίσαμε να κάνουμε άλλο λογαριασμό, στο όνομά του, και να πληρώσουμε με την κάρτα του όπως και να έχει. Θέλω να ρωτήσω μια ακόμη ερώτηση, μπαίνοντας στο ebay.co.uk, κάνοντας αναζήτηση και βλέποντας τα αποτελέσματα, έχει διάφορα φίλτρα. Ένα φίλτρο είναι το "item location" και έχει τις εξής επιλογές: {default, UK only, European Union, Worldwide}. Αν επιλέξω το European Union και μου βγάλει ότι αποτελέσματα θα μου βγάλει, θα είμαι καλυμμένος στην περίπτωση του τελωνίου; Η υπάρχουν χώρες της ΕΕ από τις οποίες υπάρχει περίπτωση να περάσει από το τελωνείο και να μου ζητήσουν να πληρώσω; οπότε και καλύτερα να επιλέξω UK only;
    Αν λέει EU είσαι οκ,

  13. #5188
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά την κάναμε χθες την παραγγελία και σήμερα μου ήρθε μήνυμα γύρω στις 3 και τέταρτο το μεσημέρι (ώρα Ελλάδας) ότι το δέμα έγινε dispatched. Αναφέρει κιόλας αριθμό αποστολής καθώς και ότι το στέλνουν με postnl. Πρέπει να έχω τίποτα στα υπόψη; Που μπαίνω για να βάλω τον αριθμό αποστολής για να βλέπω την πρόοδο του δέματος; Να σημειώσω ότι το προϊόν αναφερόταν ότι είναι σε αποθήκη στο UK.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  14. #5189
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά την κάναμε χθες την παραγγελία και σήμερα μου ήρθε μήνυμα γύρω στις 3 και τέταρτο το μεσημέρι (ώρα Ελλάδας) ότι το δέμα έγινε dispatched. Αναφέρει κιόλας αριθμό αποστολής καθώς και ότι το στέλνουν με postnl. Πρέπει να έχω τίποτα στα υπόψη; Που μπαίνω για να βάλω τον αριθμό αποστολής για να βλέπω την πρόοδο του δέματος; Να σημειώσω ότι το προϊόν αναφερόταν ότι είναι σε αποθήκη στο UK.
    Το να είναι postnl μάλλον σημαίνει οτι το φέρνει εκτός Ευρώπης. στο 17track.net μπορείς να το δείς

  15. #5190
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να είναι postnl μάλλον σημαίνει οτι το φέρνει εκτός Ευρώπης. στο 17track.net μπορείς να το δείς
    Δεν μου αρέσει αυτό, δηλαδή υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο; Ολλανδική εταιρία δεν είναι η postnl; Στο item location λέει Glasgow, United Kingdom.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 346 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 326336341344345346347348351356366 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Online αγορές & εκτελωνισμός (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε.)
    Από Deimos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10685
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-24, 21:31
  2. PRB: Πώς κάνουμε EJECT το CD εκτός OsX;
    Από YiannisM στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-08, 16:32
  3. Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ DELIVERY!
    Από k_koulos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 18:44
  4. Δεν εχω αλλη υπομονη
    Από vgeorgeg7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 22:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας