Σελ. 372 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 352362367370371372373374377382392 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.566-5.580 από 5944
  1. #5566
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αγορασα δυο αντικειμενα απο τον ιδιο πωλητη τον φεβρουαριο (το οτι ηταν 2 δεν παιζει καποιον ρολο ) .
    αρχες μαρτιου , μου βγαζει μηνυμα το ebay οτι ο πωλητης τεθηκε εκτος του συστηματος . η προθεσμια παραλαβης ηταν απο τον φεβρουαριο μεχρι τον απριλιο .
    ανοιξα case στο ebay , και μου απαντησε ο ιδιος ο πωλητης ,οτι εχει τεθει εκτος λογαριασμου για καποιους λογους
    Spoiler:
    Sorry, just our store was closed by ebay due to Trademark infringement. While, we are a nice seller, and our company has provided Material to ebay and our store will be back to normal soon. While, your order has been shipped in time. Do you mind to give us some days and wait for it firstly? Thanks."

    If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Center. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with solution that you'd be happy with.


    επειδη ομως ειχα ανοιξει case του ειπα και δεν θα μπορεσω να ανοιξω παλι αν δεν ερθει το αντικειμενο , θα συνεχισω την διεκδικιση μου για refund και αμα ερθει το αντικειμενο , θα στο πληρωσω παλι .
    το ebay μου επεστρεψε τα χρηματα (το ebay οχι ο πωλητης ) και το αντικειμενο ηρθε οχι πολυ μετα την επιστροφη των χρηματων .

    τι γινεται τωρα ; ο λογαριασμος του πωλητη εξακολουθει να ειναι ανενεργος για να μπορεσω να επικοινωνησω για το πως να επιστρεψω τα χρηματα
    στο paypal που πηγα να κανω αντιστροφη πληρωμης χρηματων ,μου λεει οτι δεν εχω αρκετο υπολοιπο , αν και το εχω συνδεσει με πιστωτικη καρτα και ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα .
    θα κανω μια αποπειρα επικοινωνιας με το ebay μηπως και με καθοδηγησουν .
    αν εχετε καμια σχετικη ιδεα / εμπειρια , μοιραστειτε την
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 12-03-19 στις 18:43.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #5567
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα δύο ξεχωριστές παραγγελίες. Eπεσήμανα δε προσθέτως σαφώς διά μηνύματος να μην τις στείλει ως μια κατά παράβασιν της πράξεώς μου.
    Αυτό δεν ξεπερνά το δικό μου (και όχι μόνον) όριο ευκαμψίας στην ερμηνεία και αντιμετώπιση του νόμου.
    Το να δηλώσω όμως εγνωσμένα και συνειδητά ψευδή στοιχεία σε ερώτηση του τελωνείου το ξεπερνά...

    Ισχυρίζεσαι ότι δεν θα το δεχθεί το PayPal ή το eBay.
    ΟΚ, το βασίζεις κάπου αυτό ή απλά ερμηνεύεις προσωπικά την πολιτική τους; Αν ναι στο μεν, παρακαλώ παράπεμψε γιατί επ'αυτού ακριβώς προσπαθώ να μάθω τί ισχύει.
    Απο την αρχή συζητάμε για το πως θα αποφύγεις το τελωνείο για κάτι που πρέπει σύμφωνα με τον νόμο να πληρώσεις. ψέμα είναι και το ένα, ψέμα και το άλλο. Πλήρωσε το τελωνείο για να είσαι οκ με την συνείδηση σου λοιπόν.


    Το ebay/paypal Θα σου πούνε, παρέλαβες, ήταν οκ σύμφωνα με αυτά που αναφέρει το listing τότε όλα οκ απο τον seller, αν ο seller στο listing του λέει πως θα τα στείλει ξεχωριστά ή πως θα αναλάβει το τελωνείο τότε θα είχες και κάπου να πατήσεις, να υποθέσω πως επέλεξες και το standard free shipping.

    Προσωπικά την πάτησα, δεν έκανα καν τον κόπο να κάνω case στο ebay-paypal, ίσως να το έκανα αν είχα μιλήσει πρώτα με τον seller και μου είχε πεί ρητά πως θα τα στείλει σε ξεχωριστές παραγγελίες.

  3. #5568
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Με αλλα λογια βγαζεις πραγματα απο το μυαλο σου και κανεις προσωπικη ερμηνεια επι παντος επιστητου. ΟΚ, συμβουλη ειναι και αυτη και γνωμη οποτε ευχαριστω, απλα ειναι τελειως αχρηστη.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  4. #5569
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.373
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα δύο ξεχωριστές παραγγελίες. Eπεσήμανα δε προσθέτως σαφώς διά μηνύματος να μην τις στείλει ως μια κατά παράβασιν της πράξεώς μου.
    Αυτό δεν ξεπερνά το δικό μου (και όχι μόνον) όριο ευκαμψίας στην ερμηνεία και αντιμετώπιση του νόμου.
    Το να δηλώσω όμως εγνωσμένα και συνειδητά ψευδή στοιχεία σε ερώτηση του τελωνείου το ξεπερνά...

    Ισχυρίζεσαι ότι δεν θα το δεχθεί το PayPal ή το eBay.
    ΟΚ, το βασίζεις κάπου αυτό ή απλά ερμηνεύεις προσωπικά την πολιτική τους; Αν ναι στο μεν, παρακαλώ παράπεμψε γιατί επ'αυτού ακριβώς προσπαθώ να μάθω τί ισχύει.
    Όλα είναι θέμα συνεννόησης με τον πωλητή. Μην μπλέκεις PayPal ή το eBay.
    Έχεις γραπτώς επιβεβαίωση από την πωλητή ότι σε περίπτωση τελωνείου θα σε καλύψει;
    Αν ναι, είσαι οκ.
    Αν όχι, ό,τι γίνει δικη σου ευθύνη και χωρίς να χρειάζεται να μιλήσεις με κανέναν άλλον.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #5570
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αλλα λογια βγαζεις πραγματα απο το μυαλο σου και κανεις προσωπικη ερμηνεια επι παντος επιστητου. ΟΚ, συμβουλη ειναι και αυτη και γνωμη οποτε ευχαριστω, απλα ειναι τελειως αχρηστη.
    Δεν βγάζω κάτι απο το μυαλό μου, το τελωνείο είναι ευθύνη του πελάτη, αυτό αναφέρεται ρητά απο το ebay και το paypal και πως δεν επιστρέφουν χρήματα σε περίπτωση τελωνείου.

    Περιμένεις λοιπόν να ερθει, μπορεί και να μην περάσει απο τελωνείο, μπορείς πάντα μετά να ζητήσεις να περάσει τελωνείο ώστε να πληρώσεις και να είσαι νόμιμος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 13-03-19 στις 11:28.

  6. #5571
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα δύο ξεχωριστές παραγγελίες. Eπεσήμανα δε προσθέτως σαφώς διά μηνύματος να μην τις στείλει ως μια κατά παράβασιν της πράξεώς μου.
    Αυτό δεν ξεπερνά το δικό μου (και όχι μόνον) όριο ευκαμψίας στην ερμηνεία και αντιμετώπιση του νόμου.
    Το να δηλώσω όμως εγνωσμένα και συνειδητά ψευδή στοιχεία σε ερώτηση του τελωνείου το ξεπερνά...

    Ισχυρίζεσαι ότι δεν θα το δεχθεί το PayPal ή το eBay.
    ΟΚ, το βασίζεις κάπου αυτό ή απλά ερμηνεύεις προσωπικά την πολιτική τους; Αν ναι στο μεν, παρακαλώ παράπεμψε γιατί επ'αυτού ακριβώς προσπαθώ να μάθω τί ισχύει.
    Απο τη στιγμη που ο πωλητής δεν επιβεβαιωσε πριν την αγορα είτε μετα ότι θα σεβαστεί την επιθυμία σου δε μπορείς να απαιτήσεις τίποτα απο ebay-paypal. Το paypal δύσκολα δικαιώνει κάποιον για θέματα τελωνείου εφόσον η γενική αρχη είναι ότι τα τελωνεία είναι ευθύνη του πελάτη
    Για να είσαι σίγουρος θα έπρεπε να κάνεις την πρώτη παραγγελία και αφου σταλεί να κάνει τη δεύτερη.

    Πάντως για τόσο μικρή διαφορά απο το όριο ίσως και να γλυτωσεις το τελωνείο

  7. #5572
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Ήθελα μια SIM, για να έχω μερικά MB σε δύσκολα σημεία, όπως το Μετρό, που έχει γρήγορο ίντερνετ κυρίως η Cosmote.

    https://www.ebay.co.uk/itm/Three-3G-...frcectupt=true


    Δευτέρα ξημερώματα έκανα την παραγγελία (2 SIM) και σήμερα το πρωί έφτασαν Αθήνα!! Απίστευτος χρόνος. Στο πίσω μέρος δείχνει κανονικά το βρετανικό αριθμό μου.


    (Δεν προλαβαίνω όμως να τις δοκιμάσω τώρα, μάλλον το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι...)



  8. #5573
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Τι θα γίνει με το Brexit με αυτές τις κάρτες;

    Πόσο στοιχίζει το GB; Λήγει και αν ναι πότε;
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #5574
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θα γίνει με το Brexit με αυτές τις κάρτες;
    3 και vodafone έχουν ανακοινώσει ότι δεν αλλάζει κάτι στις χρεώσεις και το δωρεάν roaming

  10. #5575
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θα γίνει με το Brexit με αυτές τις κάρτες;

    Πόσο στοιχίζει το GB; Λήγει και αν ναι πότε;

    Αυτό που ειπώθηκε από τον "ranger". Η Three είπε ότι το Roaming δε θα επηρεαστεί.

    Από 'κει και πέρα, νομίζω ότι τα δωρεάν 200MB το μήνα με φτάνουν και δεν έχω ψάξει πόσο κοστίζουν τα πακέτα της "3".

    Ούτως ή άλλως, έχω και το Φοιτητικό CU (Vodafone) που κάθε μήνα έχω 3GB (πακέτο + δώρα), όμως η κάλυψή της στο μετρό είναι χάλια... Μέχρι και η WIND έχει περισσότερο 3G/4G εκεί (με αναμεταδότες φυσικά).

    Υ.Γ. Τις παρήγγειλα βιαστικά, για να προλάβω το Brexit και το χάος στα τελωνεία, αλλά δεν περίμενα ότι θα έρθουν σε 2 μέρες.


  11. #5576
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    [OFFTOPIC]

    Ούτως ή άλλως, έχω και το Φοιτητικό CU (Vodafone) που κάθε μήνα έχω 3GB (πακέτο + δώρα), όμως η κάλυψή της στο μετρό είναι χάλια... Μέχρι και η WIND έχει περισσότερο 3G/4G εκεί (με αναμεταδότες φυσικά).
    ανύπαρκτη και η wind στο 4g στο μετρό, πλην Συντάγματος+Μοναστηράκι.

  12. #5577
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    thanks guys!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  13. #5578
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανύπαρκτη και η wind στο 4g στο μετρό, πλην Συντάγματος+Μοναστηράκι.
    Η WIND έχει 3G σε κάποιους σταθμούς της Γραμμής 2, πχ Συγγρού-Φιξ, Νέος Κόσμος.



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    thanks guys!
    Αν ψάξεις στο ebay, ίσως βρεις καλές προσφορές μαζί με SIM.

  14. #5579
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    [OFFTOPIC] Η WIND έχει 3G σε κάποιους σταθμούς της Γραμμής 2, πχ Συγγρού-Φιξ, Νέος Κόσμος.
    Δλδ έχει 3G (έστω) σε 2-3 σταθμούς από τους 20 συνολικά της γραμμής 2;

    *Η γραμμη 3 έχει 17σταθμους...και σύντομα 21.

  15. #5580
    Εγγραφή
    27-01-2010
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλησπερα,
    εχω βαλει στο ματι ενα μουσικο οργανο γι'αγορα απο το ebay. επειδη δεν εχω ξανακανει ποτε αγορα απο ebay, θα ηθελα τη γνωμη σας.

    δε ξερω αν ο πωλητης ειναι αξιοπιστος η αν προκειται για καποια απατη.

    ο συγκεκριμενος πωλητης το εχει βγαλει στο σφυρι εδω και 10 μερες και ληγει αυριο η δημοπρασια.
    το περιεργο ειναι οτι εχει βγαλει ταυτοχρονια 8 μουσικα οργανα τα οποια ληγουν αυριο την ιδια στιγμη. ειναι συνηθες?

    απο reviews εχει

    User ID *****5 (Feedback score 20)
    100% positive feedback

    Items for saleContact
    Save
    Based in Germany, ******7 has been an eBay member since Oct 6, 2017
    Feedback ratingsSee all feedback
    11
    Positive
    0Neutral
    0Negative
    Feedback from the last 12 months


    κι αν παω πιο πισω χρονικα, μου βγαζει καμια 20αρια ολες θετικες κριτικες σχετικα με αγορες που εκαναν αλλοι απ'αυτον.

    το θεμα ειναι πως ολες ειναι στα γερμανικα, κι αυτος εχει τις περιγραφες στα γερμανικα.

    του εστειλα 3 μηνυματα σχετικα με το προιον(καποιες αποριες) και μου απαντησε μετα απο 3 μηυματα και μετα απο 2 μερες (το τελευταιο μηνυμα ηταν γιατι δε μου απαντας? οποτε τελικα απαντησε στα αγγλικα κιολας)
    το οτι εχει βγαλει ταυτοχρονια 8 αντικειμενα προς πωληση τα οποια ληγουν αυριο την ιδια στιγμη. ειναι συνηθες? πως και δεν τα εχει βγαλει σε διαφορετικες ημερομηνιες κλεισιματος?

    για το προιον που με ενδιαφερει γραφει η σελιδα του ebay ή αυτος? :

    Return policy details
    No returns or exchanges, but item is covered by the eBay Money Back Guarantee

    αυτο δινει μια σιγουρια?


    στο shipping γραφει

    Shipping and handling


    Service

    Delivery*
    EUR 44.99

    Greece

    Standard Shipping (DHL Paket International)

    Estimated between Wed. May. 29 and Tue. Jun. 4
    Seller ships within 3 days after receiving cleared payment

    δε θα επρεπε να γραφει οτι θα στειλει με international tracking?



    ευχαριστω

    - - - Updated - - -

    επισης για το shipping λεει:


    Shipping and handling
    Item location: ******, Germany
    Shipping to: European Union
    Change country: Greece

    Shipping and handling

    To

    Service

    Delivery*
    EUR 42.00

    Greece

    Standard Shipping (DHL Paket International)



    δε θα επρεπε να λεει με International Tracking?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jmk5 : 12-05-19 στις 11:43.

Σελ. 372 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 352362367370371372373374377382392 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Online αγορές & εκτελωνισμός (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε.)
    Από Deimos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10690
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-24, 22:55
  2. PRB: Πώς κάνουμε EJECT το CD εκτός OsX;
    Από YiannisM στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-08, 16:32
  3. Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ DELIVERY!
    Από k_koulos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 18:44
  4. Δεν εχω αλλη υπομονη
    Από vgeorgeg7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 22:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας