Σελ. 358 από 396 ΠρώτηΠρώτη ... 338348353356357358359360363368378 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.356-5.370 από 5936
  1. #5356
    Εγγραφή
    03-05-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    983
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Speedport Plus
    Sorry δεν διευκρίνισα... πριν λήξει η ημερομηνία για case, άνοιξα πήρα τα χρήματα μου και συμφώνησα με τον πωλητή αν ποτέ παραλάβω να του τα ξαναστείλω. Αυτό που ρωτάω είναι αν υπάρχει πιθανότητα (αν έχει τύχει σε κάποιον) να παραλάβει έπειτα από (σχεδόν) 5 μήνες αναμονής

  2. #5357
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.968
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    5 μηνες οχι, αλλα μια φορα εφτασα τους 3.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #5358
    Εγγραφή
    01-03-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλησπέρα. είχα παραγγείλει 2 τζαμια για οθόνη κινητού και μου έστειλε λάθος τζάμια (παρόλο που είχα επιλέξει το σωστό μοντέλο). Εχω τραβήξει φώτο με τα τζαμια πανω στο κινητο οπου φαίνεται οτι δεν ταιριαζουν καθώς και φωτο το αυτοκόλλητο του φακέλου. Το θέμα είναι να μου στείλει πίσω τα χρήματα ή τα σωστά τζάμια. Να μπω στη διαδικασία να στείλω τα τζαμια αυτα πίσω, απλά δεν παίζει γιατι δεν δίνω λεφτά για έξοδα αποστολής (τα 2 τζάμια είχαν 1Ε και κάτι ψιλά). Στο Ebay στην επιλογή contact seller έχει επιλογή I received an item that wasn't as described, I need to return my item κ.α. Στην επιλογή I received an item that wasn't as described γράφει If there's something wrong with the item, don't worry. Just request a refund. We'll keep track of your request so you can get the item you ordered or your money back. Αν πατήσεις το request a refund βγαίνει μια φόρμα που λεει Why do you want to return this item? και μπορείς να ανεβάσεις και φώτο
    Το θέμα είναι οτι δεν θέλω να κάνω return, δηλαδή να πληρώσω ταχυδρομικά. Αν μου τα πληρωνε τότε να το στείλω, αλλα για δικό του λάθος δεν πληρώνω τίποτα.
    Πως να το χειριστώ το θέμα λέτε? Ευχαριστώ

    γραφει αυτά σχετικά ο πωλητής
    About Item

    All items sold by us are being described to the best of our abilities, as accurate as possible, and with utmost conscientiousness on our part.

    However, to avoid any potential oversights, I respectfully request your assistance in helping us to make this a mutually satisfactory transaction by THOROUGHLY reviewing item description and photos, and asking all questions PRIOR TO BIDDING.
    Please Note that size and color representation are subject to manufacturing variance and may not be exact. Also note that monitor settings may vary from computer to computer and may distort actual colors. Please read these terms thoroughly before placing your bid.

    Returns
    In case you received a defective item, the customer has up to 3 days from date of receipt to request for refund or exchange for a new one.
    In case you received a wrong item, Items must be returned in its original and unused condition & must also be in its original box and packing.
    We do not allow refunds or exchanges because of change of mind
    . Please read all description provided as a guide before you bid. While every step has been taken to ensure that we ship out correct item, there will be occasion when you receive items that are different from the description. In such case, we ask that you contact us immediately so we may remedy the situation. Your satisfaction is important to us and we value your business.

    το θέμα είναι με τα έξοδα επιστροφής τι γίνεται?

  4. #5359
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.598
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το πιο συνηθισμενο ειναι να σου δινουν refund και να μην σου ζητανε να στειλεις το προιον πισω . μου εχει τυχει και με προιον των 400 ευρω !
    εξαλου δεν ειναι δικο σου το λαθος για να πληρωσεις την επιστροφη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #5360
    Εγγραφή
    01-03-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πιο συνηθισμενο ειναι να σου δινουν refund και να μην σου ζητανε να στειλεις το προιον πισω . μου εχει τυχει και με προιον των 400 ευρω !
    εξαλου δεν ειναι δικο σου το λαθος για να πληρωσεις την επιστροφη .
    σε ευχαριστώ για την απάντηση. θα ακολουθήσω την διαδικασία του ΕΒΑΥ, απλά στις παρατηρήσεις που θα γράψω θα αναφέρω οτι έγινε λάθος απο αυτόν
    πάντως στην περιγραφή λεει οτι δεν δέχεται rufund. Return δεν παιζει να κανω. Αν μου σπάσει τα νεύρα του αφήνω negative feedback και χάνω 1,71Ε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tzitzikas2 : 23-05-18 στις 17:55.

  6. #5361
    Εγγραφή
    01-03-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    προς το παρόν ο Κινέζος κάνει τον Κινέζο. Σιγή ιχθύος....To EBAY μου έγραψε The seller should respond and let you know what to do next. If you don't hear back or can't work things out, you can ask us to step in and help starting on May 30, 2018
    πως να το χειριστώ λέτε?

  7. #5362
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzitzikas2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προς το παρόν ο Κινέζος κάνει τον Κινέζο. Σιγή ιχθύος....To EBAY μου έγραψε The seller should respond and let you know what to do next. If you don't hear back or can't work things out, you can ask us to step in and help starting on May 30, 2018
    πως να το χειριστώ λέτε?
    Αν δεν απαντήσει τότε μετά τις 30 του μήνα κάνει escalate

  8. #5363
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry δεν διευκρίνισα... πριν λήξει η ημερομηνία για case, άνοιξα πήρα τα χρήματα μου και συμφώνησα με τον πωλητή αν ποτέ παραλάβω να του τα ξαναστείλω. Αυτό που ρωτάω είναι αν υπάρχει πιθανότητα (αν έχει τύχει σε κάποιον) να παραλάβει έπειτα από (σχεδόν) 5 μήνες αναμονής
    4 μήνες και 15 μέρες είναι το ρεκόρ μου (από ημέρα παραγγελίας έως ημέρα παραλαβής και μιλάμε χωρίς πηγαινέλα από και προς τελωνείο· αν συμπεριλάβουμε την δε περίπτωση έχω ακόμα μεγαλύτερο ρεκόρ)· αλλά άνω των 4 μηνών πολύ λίγες οι περιπτώσεις που μου έχουν τύχει.
    Οπότε κατ'εμέ μην αποκλείεις τίποτα μεν, πάρα πολύ μικρή πιθανότητα να σου έρθει δε.

    ΥΓ Γιατί ακόμα και αν δεν το έχει σουφρώσει κάποιος τελώνης, έχοντάς το εκτεθειμένο στα στοιχεία της φύσεως για τόσες μήνες και να θέλουν τελικά να το παραδώσουν θα έχουν ξεφτίσει πιθανώς τα στοιχεία παραλήπτη/αποστολέα/αποστολής, αν δεν έχει διαλυθεί/σαπίσει όλο το πακέτο οπότε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 26-05-18 στις 01:09.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  9. #5364
    Εγγραφή
    01-03-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν απαντήσει τότε μετά τις 30 του μήνα κάνει escalate
    τι εννοείς escalate?
    Δηλαδή μόλις πάει 30/5 τι λες να κάνω? θα μου στείλει μαιλ το εβαυ σχετικο? Η' υπάρχει για αυτό κάτι που πρέπει να πατήσω στη σελίδα του εβαυ? Δεν μου έχει ξανατύχει.

  10. #5365
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzitzikas2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εννοείς escalate?
    Δηλαδή μόλις πάει 30/5 τι λες να κάνω? θα μου στείλει μαιλ το εβαυ σχετικο? Η' υπάρχει για αυτό κάτι που πρέπει να πατήσω στη σελίδα του εβαυ? Δεν μου έχει ξανατύχει.

    Θα σου βγάλει ακόμα μια επιλογή στο resolution center, τώρα λογικά έχει contact seller, close dispute, μετά θα έχει και επιλογή να το στείλεις στο ebay να το δει.

  11. #5366
    Εγγραφή
    11-10-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    32.5(dB) / 15(dB)
    καλησπέρα παιδιά
    θέλω να παραγγείλω κάτι μνήμες για το λάπτοπ μου από ebay καθώς δε τις έχω βρει πουθενά αλλού πιο φτηνά αλλά δεν έχω ξανακάνει αγορές από ebay οπότε θα ήθελα κάποια βοήθεια

    1) έχει σημασία σε ποιο ebay θα βάλεις τη παραγγελία? ο πωλητής είναι Μ. Βρετανία και η αποστολή θα γίνει Σλοβακία
    2) πως θα δω αν έχω import fee? με τη Μ. Βρετανία τι ισχύει στις διαδικτυακές αγορές?
    3) τι σημαίνει όταν η προσφορά λέει "Αγόρασε αμέσως" ή ¨Κάνε προσφορά"? Αυτή είναι η λεγόμενη δημοπρασία? Αν αγοράσω αμέσως αγοράζω στην αναγραφόμενη τιμή αλλιώς μπορώ να κάνω προσφορά χαμηλότερη τιμή ή όχι? Και τι γίνεται στη τελευταία περίπτωση στη λήξη της προθεσμίας. Αν θέλει το πουλάει αν είναι ικανοποιημένος από τη προσφορά?
    4) συμφέρει ή όχι να κάνει το ebay τη μετατροπή της ισοτιμίας? φαντάζομαι πως όχι γιατί θα έχει κάποια εξτρα κράτηση σωστά?

    ευχαριστώ για την όποια βοήθεια

  12. #5367
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.317
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mithrandir Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα παιδιά
    θέλω να παραγγείλω κάτι μνήμες για το λάπτοπ μου από ebay καθώς δε τις έχω βρει πουθενά αλλού πιο φτηνά αλλά δεν έχω ξανακάνει αγορές από ebay οπότε θα ήθελα κάποια βοήθεια

    1) έχει σημασία σε ποιο ebay θα βάλεις τη παραγγελία? ο πωλητής είναι Μ. Βρετανία και η αποστολή θα γίνει Σλοβακία
    2) πως θα δω αν έχω import fee? με τη Μ. Βρετανία τι ισχύει στις διαδικτυακές αγορές?
    3) τι σημαίνει όταν η προσφορά λέει "Αγόρασε αμέσως" ή ¨Κάνε προσφορά"? Αυτή είναι η λεγόμενη δημοπρασία? Αν αγοράσω αμέσως αγοράζω στην αναγραφόμενη τιμή αλλιώς μπορώ να κάνω προσφορά χαμηλότερη τιμή ή όχι? Και τι γίνεται στη τελευταία περίπτωση στη λήξη της προθεσμίας. Αν θέλει το πουλάει αν είναι ικανοποιημένος από τη προσφορά?
    4) συμφέρει ή όχι να κάνει το ebay τη μετατροπή της ισοτιμίας? φαντάζομαι πως όχι γιατί θα έχει κάποια εξτρα κράτηση σωστά?

    ευχαριστώ για την όποια βοήθεια
    1+2
    Καμία από τις 2 χώρες δεν έχει χρέωση τελωνείου, οπότε πληρώνεις μόνο τα μεταφορικά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #5368
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    3. Όπως το λες. Όταν λήξει η προθεσμία της προσφοράς, όχι της δημοπρασίας. Σου κάνει αντιπροσφορά αν θέλει και κάνεις κι εσύ αν πάλι θες άλλες 2 φορές. Αν σου κάνει αντιπροσφορά πάντως τη δέχεσαι, μην περιμένεις πολύ παρακάτω. Ούτε από όλη τη διαδικασία αυτή να περιμένεις καμιά τεράστια έκπτωση, αλλά ό,τι γλυτώσεις καλό είναι.
    hnesne

  14. #5369
    Εγγραφή
    11-10-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    32.5(dB) / 15(dB)
    χίλια ευχαριστώ παιδιά μόλις έβαλα τη παραγγελία και ο Θεός βοηθός
    εντωμεταξύ στο προηγούμενο μήνυμα εννούσα αν συμφέρει να κάνει το paypal τη μετατροπή νομίσματος και όχι το ebay. τελικά διάλεξα να τη κάνει η τράπεζα.
    πάντως με το που έκανα τη προσφορά τη δέχτηκε ο άλλος αμέσως. εκτός από το να περιμένω να έρθει το δέμα έχει τίποτα άλλο η διαδικασία στο ενδιάμεσο με τον πωλητή? κάποια επικοινωνία?

  15. #5370
    Εγγραφή
    19-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Κ.Τούμπα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.202
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mithrandir Εμφάνιση μηνυμάτων
    χίλια ευχαριστώ παιδιά μόλις έβαλα τη παραγγελία και ο Θεός βοηθός
    εντωμεταξύ στο προηγούμενο μήνυμα εννούσα αν συμφέρει να κάνει το paypal τη μετατροπή νομίσματος και όχι το ebay. τελικά διάλεξα να τη κάνει η τράπεζα.
    πάντως με το που έκανα τη προσφορά τη δέχτηκε ο άλλος αμέσως. εκτός από το να περιμένω να έρθει το δέμα έχει τίποτα άλλο η διαδικασία στο ενδιάμεσο με τον πωλητή? κάποια επικοινωνία?
    Συνήθως σου αφήνει ο πωλητής feedback, όπως κι εσύ καλό είναι να του αφήσεις feedback όταν παραλάβεις αυτό που παρήγγειλες. Πάντα κοιτάμε και το feedback του πωλητή προτού αγοράσουμε, για να δούμε αν είναι "αξιοπρεπής" πωλητής.
    Κι εσύ μιας που έκανες τώρα λογαριασμό στο e-bay, κάθε φορά που θα κάνεις μια αγορά "μάζευε" τα feedback σου. Εγώ αν ξεχάσει να μου αφήσει feedback ο πωλητής, του στέλνω ένα μήνυμα. :P
    Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Tower, Cpu: AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz Twelve Core, Motherboard: Asus Socket AM4 PRIME X570-PRO, Ram: G.SKILL F4-3600C17D-32GTZR 32GB (2X16GB) DDR4 3600MHZ TRIDENT Z RGB DUAL KIT, Gpu: GeForce ASUS GTX 1060 3GB, PSU: Seasonic SSR-750FX 750W Focus Plus Gold full modular, SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB

Σελ. 358 από 396 ΠρώτηΠρώτη ... 338348353356357358359360363368378 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Online αγορές & εκτελωνισμός (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε.)
    Από Deimos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10657
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-24, 22:05
  2. PRB: Πώς κάνουμε EJECT το CD εκτός OsX;
    Από YiannisM στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-08, 16:32
  3. Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ DELIVERY!
    Από k_koulos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 18:44
  4. Δεν εχω αλλη υπομονη
    Από vgeorgeg7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 22:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας