Σελ. 374 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 354364369372373374375376379384394 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.596-5.610 από 5944
  1. #5596
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κάνω πολλές αγορές από eBay, κάνα κλειδί για λειτουργικό σύστημα η σουίτα γραφείου αν αγοράσω, και αυτό πολύ σπάνια. Επιπλέον από όπου αγοράζω έχουν ήδη πάρα πολλές αξιολογήσεις, οπότε η μία η δικιά μου δεν θα κάνει διάφορα.
    Υποθέτω την αρνητική σου όμως θα την 'αφηνες στάνταρ,ε;
    Θαυμάστε λογική αγοραστή.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #5597
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω την αρνητική σου όμως θα την 'αφηνες στάνταρ,ε;
    Θαυμάστε λογική αγοραστή.
    Ούτε αρνητικές αφήνω. Βασικά δεν αφήνω καθόλου. Στο skroutz από την άλλη αφήνω σχόλια, και αφήνω τόσο θετικά όσο και αρνητικά, σε προϊόντα και σε καταστήματα.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #5598
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.168
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Ως πωλητής στο ebay, θεωρώ μεγάλο φάουλ του αγοραστή να μη μου αφήσει αξιολόγηση όταν κάνω τα πάντα για να είναι ευχαριστημένος. Είναι το μεράκι μου να διαβάζω ένα καλό σχόλιο όταν έχω κάνει το κάτι παραπάνω για να είμαστε και οι 2 χαρούμενοι από τη συναλλαγή.

    Καλό είναι να αφήνεις αξιολόγηση σε όσους δεν είναι καταστήματα τουλάχιστον.

    Άσχετο, είχα βάλει μια κιθάρα για πούλημα εδώ και κάποιο καιρό. Μου έστειλε ένας, χίλιες ερωτήσεις για την κιθάρα, και έκατσα με υπομονή και απάντησα σε όλες. Ξανακάνει άλλες τόσες, απαντάω ξανά. Στέλνει ξανά άλλες 5-10 ερωτήσεις, ε δεν μπορούσα να απαντήσω γιατί έχουμε κι άλλα πράγματα να κάνουμε στη ζωή μας (στην προκειμένη περίπτωση ήμουν στο νοσοκομείο με τη γυναίκα μου μετά τη γέννα, έχουμε πλέον μια μπέμπα 4 κιλά θηρίο ). Εντωμεταξύ με ύφος λες και είχα την ανάγκη του.

    Κάνει όφερ, 100 λίρες κάτω από ότι είχα αρχική τιμή εκκίνησης. Δεν την δέχτηκα και κατεβάζω αυτόματα και την κιθάρα από τη δημοπρασία γιατί δεν γούσταρα πλέον να την δώσω μετά από όλο αυτό το νταβαντούρι (υπόψιν δεν είχε bid ούτε accepted offer - δεν επηρέαζα κάποιον αγοραστή). Το τι harassment τρώω από τότε από αυτό το άτομο και καπάκι με ενημέρωσε το ebay πως μου έχει κάνει αναφορά... Μηνύματα Μάρθα Βούρτση passive agressive.

    Κυκλοφοράει πολύ πειραγμένος κόσμος ανάμεσα μας που συμπεριφέρεται ως κακομαθημένο μωρό. Φαντάσου να βρεθείς και στην ανάγκη να πουλήσεις πράγματα.

  4. #5599
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυκλοφοράει πολύ πειραγμένος κόσμος ανάμεσα μας που συμπεριφέρεται ως κακομαθημένο μωρό. Φαντάσου να βρεθείς και στην ανάγκη να πουλήσεις πράγματα.
    E, υπάρχουν περιπτωσάρες πάντα, και στο ebay και αλλού. Γι αυτό κι εγώ λέω πάντα διαβάστε τις κριτικές και όχι μόνο τα νούμερα. Από το τι γράφουν κάποιοι φαίνεται πόσο πειραγμένοι είναι. (Γράψε του τύπου ότι σου έπεσε και έσπασε η κιθάρα να σε αφήσει ήσυχο, εκτός και θες να την ξαναβγάλεις στο μέλλον - προς το παρόν, ασχολήσου με την κόρη, να σας ζήσει )

    Για το feedback, πάντα ως αγοραστής, πριν χρόνια άφηνα ευλαβικά, ζητούσα κι από τον πωλητή να αφήσει αν καμιά φορά δεν άφηνε με τη μία. Τώρα πλέον αφήνω feedback πάντα, μόνο όμως εφόσον έχει αφήσει πρώτα ο πωλητής. Η υποχρέωση του αγοραστή τελειώνει στο να πληρώσει, θεωρώ παράλογο που μερικοί πωλητές περιμένουν να τους αφήσεις feedback για να αφήσουν το δικό τους (αυτοματισμός βέβαια στο software που τηρούν τα listing τους). Στα χρονικά μία φορά έχω αισθανθεί την ανάγκη να γράψω αρνητικό, για έναν εντελώς βλάκα πωλητή που είχε στείλει θήκη για λάθος κινητό (βασικά ήταν παραπλανητικό το listing, ήταν μια generic θήκη και την έδινε για όλα τα 5ιντσα κινητά!) και αντί για οτιδήποτε άλλο επέμενε να μου κάνει partial refund ένα μικροποσό, έγραφε ακαταλαβίστικα, γενικά περιπτωσάρα όπως λέγαμε. Το σύστημα του ebay βασίζεται στα feedback και είναι σημαντικό να αφήσεις θετικό αν όλα έχουν πάει καλά.

    Από την άλλη, αισθάνομαι πολύ περιορισμένος με τη μία γραμμή και τους δεν θυμάμαι πόσους χαρακτήρες. Στο skroutz, όταν αισθανθώ ότι πρέπει να γράψω, γράφω σεντόνια. Έχουν βάλει κάτι έτοιμες φρασούλες που κάνεις κλικ και προστίθενται γιατί προφανώς ο κόσμος βαριέται να γράψει δύο προτάσεις, δεν το καταλαβαίνω αφού θα μπεις στον κόπο γιατί να μην αφιερώσεις 2 λεπτά.
    hnesne

  5. #5600
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    πόσες μέρες παραμένει κάτι στο ταχυδρομείο ξέρουμε;
    μου άφησαν χαρτάκι αρχή διακοπών..

  6. #5601
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    πόσες μέρες παραμένει κάτι στο ταχυδρομείο ξέρουμε;
    μου άφησαν χαρτάκι αρχή διακοπών..
    20 ημέρες είναι το ελάχιστον, μερικές φορές και παραπάνω

  7. #5602
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Τυπικά 15 μέρες. Συνήθως Αύγουστο ειδικά τα κρατάνε περισσότερο εκτός αν είναι τραπεζικά. Με ένα τηλεφώνημα σε ώρα να μη γίνεται χαμός και συνεννόηση ίσως τους πείσεις να στο κρατήσουν (να σημειώσουν πάνω στο φάκελο).
    hnesne

  8. #5603
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τυπικά 15 μέρες. Συνήθως Αύγουστο ειδικά τα κρατάνε περισσότερο εκτός αν είναι τραπεζικά. Με ένα τηλεφώνημα σε ώρα να μη γίνεται χαμός και συνεννόηση ίσως τους πείσεις να στο κρατήσουν (να σημειώσουν πάνω στο φάκελο).
    Το χαρτάκι που αφήνει, μιλάει για 20 μέρες, το ίδιο μου έχουν πεί και στο ταχυδρομείο

  9. #5604
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έχεις δίκιο, όπως σχεδόν πάντα

    4. Διανομή Δεμάτων:
    4.1. Η διανομή των ταχυδρομικών δεμάτων βάρους έως είκοσι (20) χιλιόγραμμων, γίνεται από τις θυρίδες συναλλαγής των, πλησιέστερων στη διεύθυνση του παραλήπτη, ταχυδρομικών καταστημάτων και των ταχυδρομικών πρακτορείων, ύστερα από την επίδοση σχετικού ειδοποιητηρίου για την άφιξή τους. Το ειδοποιητήριο επιδίδεται στη διεύθυνση του παραλήπτη ως απλό ταχυδρομικό αντικείμενο και αναγράφει και το χρονικό διάστημα παραμονής του δέματος στο ταχυδρομικό κατάστημα ή θυρίδα υποδοχής, το οποίο δεν μπορεί να είναι μικρότερο των είκοσι (20) ημερών.
    (http://www.odigostoupoliti.eu/dianom...n-antikimenon/)
    hnesne

  10. #5605
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Καλησπερα,αγορασα γυρω στις 15/7 κατι ραμ απο ebay με estimated delivery 9/9.Εντωμεταξυ ο πωλητης πρεπει να ειναι απατεωνας γιατι το feedback του απο 90+ απο την στιγμη της παραγγελιας σημερα εχει πεσει στο 70+.Στις πρωτες επικοινωνιες μας μου εdωσε ενα τρακινγκ(το οποιο δεν ηταν registered air mail) που ελεγε οτι πηγαινε Παρος Ναουσα ενω εγω μενω κεντρικη Ελλαδα,και οταν του το ειπα μου ειπε πως καποιες φορες γραφει λαθος!!Το θεμα ειναι πως θα δικαιωθω απο το ebay αλλα θα πρεπει να περιμενω μεχρι την εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης?Υπαρχει κατι που να μπορω να κανω,να τον αναφερω δλδ στο ebay οτι δλδ εχει πεσει τοσο δραματικα το feedback του ετσι ωστε να ζητησω τα λεφτα μου ποιο συντομα??Εντωμεταξυ εχει αλλαξει και username στο ebay!!!!

  11. #5606
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,αγορασα γυρω στις 15/7 κατι ραμ απο ebay με estimated delivery 9/9.Εντωμεταξυ ο πωλητης πρεπει να ειναι απατεωνας γιατι το feedback του απο 90+ απο την στιγμη της παραγγελιας σημερα εχει πεσει στο 70+.Στις πρωτες επικοινωνιες μας μου εdωσε ενα τρακινγκ(το οποιο δεν ηταν registered air mail) που ελεγε οτι πηγαινε Παρος Ναουσα ενω εγω μενω κεντρικη Ελλαδα,και οταν του το ειπα μου ειπε πως καποιες φορες γραφει λαθος!!Το θεμα ειναι πως θα δικαιωθω απο το ebay αλλα θα πρεπει να περιμενω μεχρι την εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης?Υπαρχει κατι που να μπορω να κανω,να τον αναφερω δλδ στο ebay οτι δλδ εχει πεσει τοσο δραματικα το feedback του ετσι ωστε να ζητησω τα λεφτα μου ποιο συντομα??Εντωμεταξυ εχει αλλαξει και username στο ebay!!!!
    Θα πρέπει να περιμένεις δυστυχώς.
    Μερικές φόρες τον μπανάρουν ή αφαιρούν κάποιο Listing τότε σε εκείνη την περίπτωση μπορείς να ανοίξεις case, σε τέτοιες περιπτώσεις το βλέπεις στην καρτέλα σου και σου λέει οτι "χρειάστηκε να αφαιρέσουμε το Listing κλπ"

  12. #5607
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Για να ανοιξω case στο i didnt receive my item δεν παω?

  13. #5608
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να ανοιξω case στο i didnt receive my item δεν παω?
    Ναι, εκεί λογικά θα σου βγάλει ότι θα πρέπει να περιμένεις μέχρι 9/9 αν σου δίνει δικαίωμα να ανοίξεις τότε το κάνεις

  14. #5609
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    εμενα μου βγαζει αυτο,

    The listing below has been updated by the seller, but you can see the item you purchased.

    και οταν πατω πανω στο ''the item you purchased'' το παρακατω

    Unfortunately, access to this particular item has been blocked due to legal restrictions in some countries. We are blocking your viewing in an effort to prevent restricted items from being displayed. Regrettably, in some cases, we may prevent users from accessing items that are not within the scope of said restrictions because of limitations of existing technology. Please accept our apologies for any inconvenience this may cause, and we hope you may find other items of interest on eBay.

  15. #5610
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα μου βγαζει αυτο,

    The listing below has been updated by the seller, but you can see the item you purchased.

    και οταν πατω πανω στο ''the item you purchased'' το παρακατω

    Unfortunately, access to this particular item has been blocked due to legal restrictions in some countries. We are blocking your viewing in an effort to prevent restricted items from being displayed. Regrettably, in some cases, we may prevent users from accessing items that are not within the scope of said restrictions because of limitations of existing technology. Please accept our apologies for any inconvenience this may cause, and we hope you may find other items of interest on eBay.
    Στα δεξιά δηλαδή δεν ε΄χει επιλογή για contact seller;
    Δοκίμασε απο εδώ https://resolutioncenter.ebay.com/ να πας να κάνεις νέο case, λογικά θα στο εμφανίσει σαν επιλογή

Σελ. 374 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 354364369372373374375376379384394 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Online αγορές & εκτελωνισμός (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε.)
    Από Deimos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10690
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-24, 22:55
  2. PRB: Πώς κάνουμε EJECT το CD εκτός OsX;
    Από YiannisM στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-08, 16:32
  3. Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ DELIVERY!
    Από k_koulos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 18:44
  4. Δεν εχω αλλη υπομονη
    Από vgeorgeg7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 22:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας