Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με μια απλή αίτηση φορητότητας στη Wind, πήρα έκπτωση 50% και στη Vodafone αλλά και στη HOL. Ξέρω ότι κάθε χρόνο θα πρέπει να κάνω το ίδιο πράγμα (μου το είπαν) γιατί διαφορετικά δεν έχουν δικαιοδοσία να δώσουν μεγαλύτερη έκπτωση. Βασικότατο πλεονέκτημα για μένα της Vodafone σε σχέση με τη Wind εκτός από το καλύτερο σήμα στις περιοχές που ζω και κινούμαι, είναι το γεγονός ότι μπορείς και βλέπεις τα MB που καταναλώνεις στο κινητό μέσω της εφαρμογής, ενώ στη Wind δεν γίνεται (τουλάχιστον στο πακέτο που είχαν προσφορά τα Χριστούγεννα με 50 ευρώ doubleplay και κινητό). Εγώ θα έμενα στη Vodafone και θα διαπραγματευόμουν, έχοντας πρώτα κάνει αίτημα φορητότητας. Ξέρω ότι δεν είναι ο σωστός τρόπος, αλλά το φαγητό στα παιδιά μου το αγοράζω εγώ και όχι η Wind ή η Vodafone/HOL, άρα ό,τι γλιτώσω είναι προς όφελος της οικογένειάς μου που μετρά πάνω απ' όλα, όπως και σε όλους πιστεύω.

  2. #17
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13702/814
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    cellpipe alcatel
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από britgreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    άρα ό,τι γλιτώσω είναι προς όφελος της οικογένειάς μου που μετρά πάνω απ' όλα, όπως και σε όλους πιστεύω.
    Μια απο τα ιδια φιλε μου!


    Το θεμα ειναι οτι ενω πετυχα την εκπτωση vodafone και ΗOL τηλεφωνικως,μονο στη vodafone διαπιστωθηκε το αποτελεσμα ενω στη hol...απλα δεν υπηρχα!
    Να σημειωσω οτι δεν ειχα τηλ προηγουμενως ουτε και αριθμο οποτε θεωρειται καινουρια παροχη
    Αλλα και παλι...να μην φαινομαι στο συστημα της hol?Ελεος!!!
    Η αιτηση εγινε προ βδομαδας την ιδια στιγμη με της vodafone.Και καθυστερηση να ειχε θα επρεπε να φαινομαι τουλαχιστον!
    Αυριο θα κανω κουρσα στο αλλο καταστημα να δω τι ειπανε

  3. #18
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Βσικα, νομιζω οτι τα περιπλεκεις και λιγο τα πραγματα.

    Ενω μιλας τηλεφωνικα, πας και απο τα καταστηματα, που ειναι τελειως αλλη περιπτωση.

    Απλα κανε οτι κανεις απο το τηλεφωνο, κρατα ονομα και τηλεφωνο αυτου που μιλησες και τελειωνει η υποθεση.
    Οταν εχεις εκπτωση 'ατομικη' μου φαινεται λογικο να ειναι μπερδεμενο το συστημα.

  4. #19
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13702/814
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    cellpipe alcatel
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βσικα, νομιζω οτι τα περιπλεκεις και λιγο τα πραγματα.

    Ενω μιλας τηλεφωνικα, πας και απο τα καταστηματα, που ειναι τελειως αλλη περιπτωση.

    Απλα κανε οτι κανεις απο το τηλεφωνο, κρατα ονομα και τηλεφωνο αυτου που μιλησες και τελειωνει η υποθεση.
    Οταν εχεις εκπτωση 'ατομικη' μου φαινεται λογικο να ειναι μπερδεμενο το συστημα.
    Bασικα νομιζω οτι δεν ξερουν τι τους γινεται και καταληγω μπερδεμενος
    Ο λογος που πηγα απο τα καταστηματα ειναι για να εξακριβωσω αν εκαναν οτι συμφωνησα τηλεφωνικως και επειδη δεν ειχα καμια επικοινωνια απο τη hol μετα απο 1βδομαδα,παρολο που μεσολαβησαν τηλεφωνηματα με το ατομο που μιλησα και μου ελεγε συνεχεια ολα ενταξει
    Μεχρι και σημερα που μιλησα με το καταστημα δεν εχει γινει αιτηση στη hol (αναρωτιεμαι τι τα ηθελαν τα στοιχεια απο το τμημα της φορητοτητας επικαλουμενοι την αιτηση της hol....)

  5. #20
    Εγγραφή
    21-11-2016
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ρε παιδιά, λήγει το συμβόλαιο με Vodafone με παίρνουν τηλ. για ανανέωση τους λέω no thanks και πάω ΟΤΕ.

    Δεν έκανα διακοπή. Εληξε το συμβόλαιο.
    Και μου βάζουν 120 ε τέλος διακοπής συμβολαίου !!!!!
    Οι παλιοκουφάλες!!!

    Τι κάνω???? ΟΕΟ ????

  6. #21
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Ψάξου ακριβώς διότι και η μέρα μετράει.

  7. #22
    Εγγραφή
    21-11-2016
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ποια μέρα???? Εληγε υποτίθεται το συμβόλαιο τον Ιούνιο
    και αυτοί με πήραν τον Μάρτιο!!!!!


    μετά από 2 μηνες με emails κοροϊδίες κλπ κλπ
    μου λένε "στείλε μας ταυτότητα και άιτηση στην οποία θα γράψετε ημερομηνία και ώρα (!!!!!!!!!!!!!!)
    που έγιναν οι συνομιλίες ωστε να τις απομαγνητοφωνήσουμε"

    Καταλάβατε???? ΔΕΝ τους λέτε απλά καλέσατε τον τάδε αριθμό ακούστε τις συνομιλίες.
    Γραφετε ημέρα και ΩΡΑ παρακαλώ..... και μη μου πει κάποιος οτι κράταει αυτά τα στοιχεία....

    Στο ταμείο τώρα.
    Τους ξεφεύγει σ ενα email και μου γράφουν οτι
    "βασει του άρθρου ταδε και ταδε παράγραφος ταδε που έχετε υπογράψει (λες και θυμάμαι τώρα εγώ.....)
    το τελος διακοπής ισχύει για τα 2 πρώτα χρονια της συνδεσης και ανερχεται στο ποσό 120,67 ε"

    Ωραι τους λέω ηλίθιοι. Ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια.
    Στην περιπτωση μου ΔΕΝ ισχύει γιατι είμαι 8 χρόνια συνδομητής.
    ΚΑΓΚΕΛΟ τα παιδάκια. #

    Να το προσέξετε αυτό το κάνουν και όποιος τσιμπήσει!!!!!!

    Μου έστειλαν και ψιλοεξώδικο εν τω μεταξύ για δικαστήρια και δικαστικά έξοδα και τέτοια.
    Περιμένω τον λογ/σμο με την πίστωση να φανε μπινελίκια!!!!!

  8. #23
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.634
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Αφού έληγε το συμβόλαιο, όπως λες πιο πάνω, αυτό σημαίνει ότι είχε διάρκεια. Αν είσαι 8 χρόνια συνδρομητής δηλαδή πέρασε η αρχική διάρκεια του συμβολαίου και μετά απλά σιωπηρά συνέχισες να είσαι συνδρομητής δεν χρειαζόταν να περιμένεις τον Ιούνιο μπορούσες να φύγεις όποτε θέλεις.
    Μήπως είχες υπογράψει νέα σύμβαση για να πάρεις κάποια προσφορά. Απλά ρωτάω γιατί βλέπω το θέμα έχει προχωρήσει σε νομικές οδούς που ίσως δεν χρειαζόταν να φτάσεις κάνοντας πιθανόν απλά μία καταγγελία στην ΕΕΤΤ ή στον συνήγορο του πολίτη. Αν χρειαστείς δικηγόρο θα σου κοστίσει περισσότερα από 120€.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-13, 18:40
  2. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-12, 19:36
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-12, 23:58
  4. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-12, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας