Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13702/814
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    cellpipe alcatel
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 27(dB)
    Kαλησπερα σας.
    Μετα απο πολλα ετη πελατης vodafone θελω να διακοψω το συμβολαιο μου το οποιο ανανεωθηκε στις 28/1/2013 και κατεληξε ψυχικη οδυνη
    Ιστορικο:
    πηγα στο καταστημα εκεινη τη μερα και ρωτησα αν υπαρχει καποια προσφορα γιατι εγω ειχα τα 250λεπτα ομιλιας+50sms απο το 2007 (αν θυμαμαι καλα) και δεν ειχα ανανεωσει το συμβολαιο επι 2ετη(απο το 2011).
    Μετα απο πολυ ζαλαδα με τον πωλητη που προσπαθουσε να μου πουλησει μεγαλυτερο προγραμμα (και πιο ακριβο) μου ανανεωσε το ιδιο συμβολαιο για 12μηνες και δωρο ενα κινητο των 167ε
    Τα προβληματα/σοκ εμφανιστηκαν μετα απο 1,5μηνα οταν :
    -τυχαια μαθαινω οτι υπηρχε το προγραμμα των 400λεπτων+40sms+300mb στην ιδια τιμη με το δικο μου
    -για την εξακριβωση του προγραμματος μπηκα στο myaccount και ειδα οτι το συμβολαιο μου ηταν για 24μηνες
    Εξαλλος παω στο καταστημα και ζητησα εξηγησεις ,αλλα ελειπε αυτος που ειχε κανει το συμβολαιο και μου ζητησαν να ξαναπαω
    Μετα απο 2μερες με παιρνουν τηλ και παω στο καταστημα και λεγοντας οτι θα διακοψω το συμβολαιο γιατι τους παραπανω λογους
    Το παλικαρι ανχωθηκε και προτεινε να αλλαξει το προγραμμα μου στο 400' στο οποιο απαντησα οτι δεν με συμφερει και οτι θα το σκεφτω ,γιατι δεν μου αρεσει η κοροιδια και η ταλαιπωρια
    Μεγαλη εκπληξη οταν ηρθε μηνυμα που ελεγε οτι το προγραμμα αλλαξε στα 400'!(χωρις συγκαταθεση,χωρις υπογραφη)

    Μετα απο ατελειωτα παραπονα μαζι με αναλυτικα γεγονοτα (μεσω email) στη vodafone,με ενημερωσαν οτι μπορω να αποχωρησω καταβαλλοντας τα 167ε

    Ακολουθει εβδομαδα σκεψης συγκρινοντας τιμες με αλλους παροχους ,γιατι δεν μου αρεσει να με κοροιδευουν
    Ενα απογευμα λαμβανω μια κληση απο vodafone οτι υπαρχει πακετο hol double+το προγραμμα των 400' στα 35ε(οσο αξιζει η κινητη με τα 400')και οτι ειναι προσφορα επειδη ειμαι παλιος συνδρομητη
    Πιστευοντας οτι προσπαθησαν να το διορθωσουν το σφαλμα τους για αλλη μια φορα (και μιας και με ενδιεφερε το προγραμμα που προτεινανε )τους ειπα οτι θελω να κανω την συζητηση και αιτηση σε καταστημα γιατι δεν εμπιστευομαι τις τηλεφωνικες συναλλαγες
    Παω στο καταστημα κ μου λενε οτι δεν υπαρχει καμπανια στο ονομα μου Τους εξηγω το γεγονος της κλησης και τους δινω και το τηλ που με καλεσανε(το ειχα κρατησει) και μου ειπαν οτι θα με ενημερωσουν
    Επιστρεφοντας σπιτι στελνω καινουριο παραπονο στη vodafone για την παραπληροφορηση και την ταλαιπωρια μου

    Αποτελεσμα
    Μου κανουνε εκπτωση 15% για ενα ετος και ενα παγιο δωρο,ενω σαν εναλλακτικη προσπαθησανε να μου πουλησουνε αλλο προγραμμα με 1500' ομιλιας με εκπτωση 30%( ειναι απαραδεκτοι γιατι απο τη συζητηση που ειχαμε μονο μαρκετινγκ κανανε και δεν σεβαστηκαν οτι τραβηξα)
    Εγω ομως σκιαχτηκα με ολη την ταλαιπωρια και δηλωνω παραπληροφορημενος στεναχωρημενος και θυμα εκμεταλλευσης

    Θελω να διακοψω το συμβολαιο αμεσα χωρις να δωσω καμια ρητραΓινεται?
    Θελω να κρατησω το νουμερο αν γινεται ακομα και αν αλλαξω εταιρεια

    Υγ. Σαν προσθετη γνωση επεσε στην υποληψη μου σημερα αυτο το αρθρο http://www.inout.gr/showthread.php?t=81808 ενω ειχε συζητηθει παλαιοτερα και εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=418026 πως μπορω να διακοψω το συμβολαιο,απο τη στιγμη που αλλαζει τιμολογιακη πολιτικη μια εταιρια
    Αυτη την περιοδο εκανε καμια αλλαγη η vodafone που να μπορω να επικαλεστω για γρηγορη αποχωρηση?

    Ελπιζω να μην σας ζαλισα με το μακροσυρτο κειμενο,αλλα ειναι βαθια ριζωμενο παραπονο πολλων μηνων και επρεπε να βγει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anaksagoras : 07-06-13 στις 02:33.

  2. #2
    Εγγραφή
    07-10-2012
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Sry που δε μπορώ να βοηθήσω στο πρόβλημα σου, αλλά έπρεπε να παραδεχτώ ότι απόλαυσα τη χρήση των emoticons σου

  3. #3
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13702/814
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    cellpipe alcatel
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 27(dB)
    Ειπα να το κανω λιγο διασκεδαστικο,αλλα δεν βλεπω κανεναν που να μπορει να προτεινει κατι.
    Περιεργο...μονο εγω απογοητευομαι απο τετοιες περιπτωσεις?Εστω και με πμ....??

  4. #4
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13702/814
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    cellpipe alcatel
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 27(dB)
    Τελευταια προσπαθεια....
    Αν παω να κανω καταγγελια με βαση τα παραπανω δεδομενα στον εεττ πιστευετε οτι μπορω να πετυχω κατι?

  5. #5
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Συγνωμη που θα το πω ωμα, αλλα εσυ φταις για ολη αυτη την ταλαιπωρια, και καμια vodafone.

    Ουτε τι προγραμματα παιζουν στην αγορα ηξερες οταν ανανεωσες, ουτε δεχτηκες την προσφορα απο το τηλεφωνο για δικους σου λογους.
    Το καταστημα λογικο μου φαινεται να μην ξερει τιποτα για την τηλεφωνικη πρσοφορα, υπαρχουν ειδικα τμηματα που τις κανουν.

    Να διακοψεις χωρις ρητρα δεν γινεται, συμβολαιο υπεγραψες και πηρες συσκευη.
    Το αν σε εξαπατησε/κοροιδεψε ο υπαλληλος ειναι αλλο θεμα, στο τελος υπεγραψες και συμφωνησες.

    Πρωτα επρεπε να ψαξεις την αγορα και να δεις τις τιμες που παιζουν, και μετα να ανανεωσεις. Εμπιστευτηκες τυφλα εναν πωλητη της πλακας.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13702/814
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    cellpipe alcatel
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνωμη που θα το πω ωμα, αλλα εσυ φταις για ολη αυτη την ταλαιπωρια, και καμια vodafone.

    Ουτε τι προγραμματα παιζουν στην αγορα ηξερες οταν ανανεωσες, ουτε δεχτηκες την προσφορα απο το τηλεφωνο για δικους σου λογους.
    Το καταστημα λογικο μου φαινεται να μην ξερει τιποτα για την τηλεφωνικη πρσοφορα, υπαρχουν ειδικα τμηματα που τις κανουν.

    Να διακοψεις χωρις ρητρα δεν γινεται, συμβολαιο υπεγραψες και πηρες συσκευη.
    Το αν σε εξαπατησε/κοροιδεψε ο υπαλληλος ειναι αλλο θεμα, στο τελος υπεγραψες και συμφωνησες.

    Πρωτα επρεπε να ψαξεις την αγορα και να δεις τις τιμες που παιζουν, και μετα να ανανεωσεις. Εμπιστευτηκες τυφλα εναν πωλητη της πλακας.
    Καλα τα λες,εκτος και αν εισαι απο τους τυπους που πριν κανουν κατι στη ζωη τους το ξεψειριζουν,γιατι δεν μπορω να σε ανταγωνιστω
    Οσο ωμα το ειπες ,αλλο τοσο το παραδεχομαι οτι δεν κινηθηκα σωστα .
    Μην το παρω το βαρος ομως ολο ,γιατι απο εναν πωλητη εγινε το μπαχαλο ολο που δεν εδωσε τις σωστες πληροφοριες στον καταναλωτη
    Δεν αμφιβαλλω καθολου πλεον και για τα 'καρτελ' κινητης εφοσον μεσα σε αυτους τους μηνες εμαθα σχεδον τα παντα για τις εταιρειες και διαπιστωσα οτι η ζωη δεν ειναι τοσο ωραια και απλη οπως πιστευα (γιαυτο και τραβαω τωρα τα μαλλακια μου )
    Και αφου το αντιληφθηκα(λιγο αργα ),τι επρεπε να κανω? Να το αφησω να περασει ετσι ?
    Εδω ζηταω τη λυση αν υπαρχει ,γιατι δεν ειναι και ωραιο να σε εκμεταλλευονται και να το καταλαβαινεις αργα...

  7. #7
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    S-T 780w
    SNR / Attn
    21(dB) / 22(dB)
    Άκου φίλε ,
    τραβατο οσο μπορείς !!!
    είμαι μαζι σου , δεν φταις εσύ σε τίποτα .
    κανε καταγγελίες παντού !!

    εεττ ,ενώσεις καταναλωτών κλπ.

  8. #8
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    οφτόπικ, αλλά πραγματικά τα emoticons σου τα σπάνε

    οντοπικ, φοβάμαι ότι δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα...

  9. #9
    Εγγραφή
    22-09-2004
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.380
    Downloads
    80
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
    Router
    ZTE 931 VII
    την ρήτρα δεν τη γλιτώνεις, το κινητό το πήρες ήδη.

    απλά διέκοψε το πρόγραμμα, πήγαινε σε άλλη εταιρία και απέφυγε πλέον τη συγκεκριμένη εταιρία και κυρίως το συγκεκριμένο μαγαζί.

  10. #10
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13702/814
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    cellpipe alcatel
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 27(dB)
    Παιδες το ρυθμισα το θεμα
    Εκανα φορητοτητα στη wind και ξαφνικα με πηραν απο vodafone και με πεισανε να μεινω..
    μετα απο πολλα καντηλια και υπομονη μου δωσανε 50% εκπτωση στο προγραμμα μου και 16,70 hol με απεριοριστα σταθερα και 24adsl
    Ολα αυτα στο τηλ,οποτε περιμενω να τα δω και στην πραξη εντος βδομαδας

  11. #11
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anaksagoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες το ρυθμισα το θεμα
    Εκανα φορητοτητα στη wind και ξαφνικα με πηραν απο vodafone και με πεισανε να μεινω..
    μετα απο πολλα καντηλια και υπομονη μου δωσανε 50% εκπτωση στο προγραμμα μου και 16,70 hol με απεριοριστα σταθερα και 24adsl
    Ολα αυτα στο τηλ,οποτε περιμενω να τα δω και στην πραξη εντος βδομαδας
    Μπράβο Γεει Ελπίζω να γίνει και στην πράξη!

  12. #12
    Εγγραφή
    02-04-2013
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Απλό είναι το θέμα, αφού την πάτησες και έκανες ανανέωση του συμβολαίου με συσκευή κιόλας τους δίνεις το ποσό της συσκευής σε χρήμα και αέρα στα πανιά σου για άλλη εταιρία με τον ίδιο αριθμό. Πρώτα όμως πήγαινε στην άλλη εταιρία μήπως και ρεφάρεις την χασούρα σου από το καρτοσυμβόλαιο που θα σου προσφέρουν εκεί.
    Πρότασή μου cosmote 25 έχει γύρο στα 90 ευρό επιδότηση στο 24μηνώ με 1500 προς cosmote και αν δεν κάνω λάθος 50 ή 100' προς άλλους .

  13. #13
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13702/814
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    cellpipe alcatel
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 27(dB)
    σημερα εντελως καχυποπτα πηγα στο καταστημα της vodafone και ζητησα να με ενημερωσουν για την πορεια των αιτησεων μου που εγιναν τηλεφωνικως γιατι δεν ειχα καμια ενημερωση με τη hol απο την Πεμπτη
    Μαθαινω λοιπον οτι μου περασανε την εκπτωση στο προγραμμα της vodafone ,αλλα στη hol δεν ειχε γινει καμια αιτηση(εβαλα τον υπαλληλο να παρει τηλ τη hol)!
    αρχισαμε παλι!
    ..προκειμενου να ηρεμησω απο την αποκαλυψη των γεγονοτων προσπαθησε ο υπαλληλος να κανει την αιτηση και το απογευμα με πηρε τηλ και με ρωτησε αν πηγα σε αλλο καταστημα εκεινη την μερα
    Του ειπα οχι και οταν τον ρωτησα το γιατι μου ειπε οτι τον πηραν απο τον αλλο καταστημα στην περιοχη μου και του ειπαν οτι ειχα παει εκει και διεκπεραιωθηκε το αιτημα...?!
    Μου ηρθε νταπλας απο τα ψεμματα που ακουσα και του ειπα οτι αν δεν εχει ξεκινησει το αιτημα μεχρι αυριο θα γινει της καταγγελιας το καγκελο!
    Το be continued....

  14. #14
    Εγγραφή
    02-04-2013
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αν δεν έχεις ξεκινήσεις διαδικασία αλλαγής του παρόχου είτε στο κινητό είτε στο σταθερό από άλλων πάροχο σε ψάρωνε ο τύπος. Μόνο αυτό μπορώ να σου πω. Φύγε όσο ποιο γρήγορα μπορείς. Μόλις ξεκινήσεις τις διαδικασίες για αλλαγή του παρόχου θα σχιστούν να σε εξυπηρετήσουν για να μην σε χάσουν. προσοχή όμως άμα τις αρχίσεις γυρισμός δεν υπάρχει!!!

  15. #15
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    @anaksagoras μπάχαλο....

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-13, 18:40
  2. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-12, 19:36
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-12, 23:58
  4. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-12, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας