Σελ. 13 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 517
  1. #181
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cuore Sportivo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την 1.2.0.1 (χωρίς όμως κάποιο code) περασμένη, σήμερα κλείνω 20 μέρες χωρίς reboot στο router και 19 μέρες χωρίς dc στη γραμμή. Τώρα μόλις τα τσέκαρα... Να αναφέρω όμως ότι εδώ και καιρό έχω πάψει να το σκαλίζω, μιας και από τη στιγμή που του πέρασα τις ρυθμίσεις που ήθελα, δεν ξανασχολήθηκα.

    Έχεις βάλει τίποτα βαρύ κα κατεβαίνει; Κανένα torrent;

    Εμένα με την 1.2.0.1 μόλις φόρτωνα τη γραμμή άρχιζε τα reboot. Με την 1.2.0 όλα καλά.

  2. #182
    Εγγραφή
    10-10-2013
    Μηνύματα
    254
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek Vigor 2925vn-plus
    Path Level
    Fastpath
    Με την 1.2.0.1, έχοντας περασμένα codes είχα κι εγώ συνεχή προβλήματα είτε με reboots ή με disconnects. Χωρίς να έχω κάποιο code περασμένο, συνήθως έκανε ένα reboot κάθε (χοντρικά) δέκα μέρες. Τώρα ίσως και τυχαίο ότι εδώ και 20 μέρες δεν έχει επανεκκινήσει ποτέ.

    Ναι torrents χρησιμοποιώ συχνά.

  3. #183
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τελικα και εγω να αναφερω οτι το μοντεμ φαινεται καλο εκτος απο τα bugs που αναφερθηκαν στο UI
    Με την παροδο του χρονου και τα καθε αυτου συμβατα broadcom μοντεμ με οτε που εχω αρχιζαν να πεφτουν με την σειρα τους σαν το 2760
    Και αυτα κλειδωναν χωρις προβλημα στο αδσλ2 αλλα επεφταν στο αδσλ2+ ... που με εκανε να υποψιαστω κατι εχει να κανει με μπερδεμα στις συχνοτητες η απο κεντρο η απο κανα φιλτρο συσκευης διασυνδεσης απο κολωνα η τα φιλτρα μου
    Τα φιλτρα μου ειναι οκ (αλλαξα 4) & Δεδομενου οτι με αλλα μοντεμ που εχουν bit rate monitor εβλεπα οτι παντα ειχε προβλημα στους 350 τονους (απο τους 512)
    Πηρα την γραμμη δρομο δρομο εχωντας υποψην μου και αυτο
    http://www.kitz.co.uk/adsl/rein.htm
    μεχρι εκει που μπορουσα να δω και βρηκα αυτο
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2014-03-18-0203.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  376,4 KB 
ID: 136733

    2 οικιακες ηλεκτρικες γραμμες με υψηλη ταση πεφτουν/ακουμπανε πανω στο καλωδιο του οτε και πρoφανως προκαλουν interface ειδικα το βραδυ που αρκετες βαριες συσκευες ειναι αναμενες εξισου και σε ολα τα μοντεμ για να κρατηθει η γραμμη θελουν G.DMT τωρα πλεον

    που πηγε αργησα αλλα την βρηκα την ζημια ... δηλωθηκε βλαβη και για αρχη με εβαλαν στο interleave 192 και με χαρα ανακοινωνω οτι δεν επεσε η συνδεση 1 μερα μεχρι τωρα σε αδσλ2+ με 1.2.0.1 και το α1 code που ριχνει το attenuator και εκανε της πιο πολλες διακοπες

    εν αναμονη αν καταφερουν να απομακρυνουν το καλωδιο οτε οι τεχνικοι οταν ερθουν για την βλαβη

    Παντως αναφερω και εγω οτι δεν εχω πλεον προβλημα με το μοντεμ αλλα ειναι στην γραμμη

    - - - Updated - - -

    αααα και ξεχασα ... οσο για τα ρεβοοτς ...
    μεχρι τωρα κανενα

    Επειδη ελειπα αγγλια χρονια δεν ξερω τι ακριβως εγινε εδω αλλα εψαχνα τις μπριζες μια μια
    η μια μπριζα (απο μερικες) το Live ηταν αναποδα στα αριστερα ... οσοι εχουν προβλημα ρεβοοτ τσεκαρετε, σε εμενα ρεβοοτσ εξαφανιστηκαν οταν την τοποθετησα σωστα ... στα ηλεκρονικα παιζει ρολο

    Επισης αλλο ενα ΤΙΠ απο εγγυρες πληροφοριες... οταν αλλαχτουν codes πρεπει να γινει χειροκινητη επανακινηση οποσδηποτε να δουλεψουν καλα

    οπως ειπα με το α1 Ολα καλα ... αυτα για τωρα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 18-03-14 στις 17:51.

  4. #184
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath


    αλλη μια μερα χωρις επανακινησεις η adsl2+(plus) διακοπες με α1 & ipv6
    τωρα χαιρομαι να το εχω επανω, το wifi φυσαει, ταπωνει την γειτονια
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  code a1 24h ipv6.png 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  131,0 KB 
ID: 136813

  5. #185
    Εγγραφή
    18-02-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    893
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5499
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα παίδες,

    Για να μη φτιάχνω νέο θέμα είπα να γράψω εδώ.

    Σκέφτομαι την αγορά ενός Draytek Vigor 2760. Μέχρι τώρα "βολευόμουν" με τα modem/router των ISP αλλά πια, έχοντας μια καλή γραμμή (ΟΤΕ 50/5 Μbps από KV), σκεφτόμουν να αγοράσω ένα καλό, δικό μου. Έχω διαβάσει καλές κριτικές για το συγκεκριμένο και ίσως το προτιμήσω.

    Στο σπίτι "μοιράζω" ασύρματο μέσω ενός Powerline kit (συγκεκριμένα αυτό) γι' αυτό και σκεφτόμουν το 2760 έναντι του 2760n. Αλλά μήπως αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω για το δεύτερο; Υπάρχει κάποιος περιορισμός, εκτός του σήματος, έτσι όπως το σκέφτομαι (το powerline μπαίνει στη μέση του σπιτιού ενώ το router σε δωμάτιο στη γωνία);

    Ευχαριστώ.
    INTEL CORE i7 11700 WITH NOCTUA NH-D15S CHROMAX.BLACK | GIGABYTE Z490 AORUS PRO AX | G.SKILL RIPJAWS V DDR4-3200MHz CL14 32GB | SAPPHIRE RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5 | CREATIVE SOUND BLASTER Z SE | WD_BLACK NVME SSD SN850X 1TB | WD_BLACK NVME SSD SN750 1TB | CORSAIR RM750 80+ GOLD | BE QUIET! PURE BASE 500DX

  6. #186
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από exileLyk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παίδες,

    Για να μη φτιάχνω νέο θέμα είπα να γράψω εδώ.

    Σκέφτομαι την αγορά ενός Draytek Vigor 2760. Μέχρι τώρα "βολευόμουν" με τα modem/router των ISP αλλά πια, έχοντας μια καλή γραμμή (ΟΤΕ 50/5 Μbps από KV), σκεφτόμουν να αγοράσω ένα καλό, δικό μου. Έχω διαβάσει καλές κριτικές για το συγκεκριμένο και ίσως το προτιμήσω.

    Στο σπίτι "μοιράζω" ασύρματο μέσω ενός Powerline kit (συγκεκριμένα αυτό) γι' αυτό και σκεφτόμουν το 2760 έναντι του 2760n. Αλλά μήπως αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω για το δεύτερο; Υπάρχει κάποιος περιορισμός, εκτός του σήματος, έτσι όπως το σκέφτομαι (το powerline μπαίνει στη μέση του σπιτιού ενώ το router σε δωμάτιο στη γωνία);

    Ευχαριστώ.
    με power line δεν εχω ασχοληθει αλλα ποσα χρηματα ειναι διαφορα το απλο μοντελο με το wifi? απο αγγλια οταν πηρα το δικο μου ηταν περιπου 10 λιρες διαφορα,δηλαδη 15 ευρο περιπου
    το λεω γιατι και εγω πηρα 2 μοντεμ (απο τα τοσα) χωρις wifi και το μετανοιωσα καπως με την παροδο του χρονου
    Παντως το wifi sto 2760n ειναι φοβερο νομιζω θα καλυψη ολο το σπιτι, ισως οχι σαν το παουερ λαιν αλλα νομιζω ειναι καλο να το εχει επανω του και το κλεινεις απο κουμπακι πισω οποτε θελεις

    αν μιλας ομως για καμια 40αρα απο εδω Ελλαδα τοτε παω πασο, αλλα περιμενε και αλλες γνωμες

  7. #187
    Εγγραφή
    18-02-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    893
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5499
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ για την απάντηση, η μικρότερη διαφορά στο skroutz.gr είναι 35+ €..
    INTEL CORE i7 11700 WITH NOCTUA NH-D15S CHROMAX.BLACK | GIGABYTE Z490 AORUS PRO AX | G.SKILL RIPJAWS V DDR4-3200MHz CL14 32GB | SAPPHIRE RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5 | CREATIVE SOUND BLASTER Z SE | WD_BLACK NVME SSD SN850X 1TB | WD_BLACK NVME SSD SN750 1TB | CORSAIR RM750 80+ GOLD | BE QUIET! PURE BASE 500DX

  8. #188
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    467
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Draytek Vigor 2710n
    Αγαπητέ exileLyk.

    Προφανώς και να προτιμήσετε το 2760n,αντι του απλού μοντέλου.
    Τα powerlines,ορισμένες φορές αντιμετωπίζουν προβλήματα εαν πχ τα συνδέετε σε πρίζες με διαφορετική φάση/ασφάλεια.

    Βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι πολύ σύντομα θα υπάρξει πιθανότατα beta firmware καινούργιας-νεότερης έκδοσης για το 2760.Τα διάφορα προβλήματα που αντιμετωπίζετε,και ενημερώνετε σχετικώς,με τα reboots,αποσυνδέσεις κλπ θα μπορούν να επανεξεταστούν εκ νέου.
    Περισσότερες πληροφορίες εντός των ημερών.

  9. #189
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReD-RevolutioN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα διάφορα προβλήματα που αντιμετωπίζετε,και ενημερώνετε σχετικώς,με τα reboots,αποσυνδέσεις κλπ θα μπορούν να επανεξεταστούν εκ νέου.
    Περισσότερες πληροφορίες εντός των ημερών.
    Επειδη ειχα δημιουργησει θεματακι και τα συμβατα μοντεμ γραμμης (και γενικα ολα) αρχισαν με την σειρα τους να πεφτουν συνεχεια σαν το 2760ν .... και απο 50+ αποσυνδεσεις την ημερα
    (Εξηγω στο παραπνω ποστ)

    ειμαι στην ευχαριστη θεση να πω οτι οι αποσυνδεσεις δεν ηταν θεμα 2760 γιατι¨ (βεβαια εχει κατι αλλα ψιλοπροβληματακια)
    1) στις μπριζες εδω το live ηταν αναποδα υστερα απο ερευνα που εκανα
    2) οπως αναφερω στο παραπανω ποστ, εχει δημιουργηθει προβλημα γραμμης ... μεχρι τωρα μου λενε οι τεχνικοι του οτε απο το τοπικο κεντρο επικετνρωνουν την προσοχη σε γενικη βλαβη γραμμης και οχι τελικα του 2760n

    Τωρα αν υπαρχει καμια βετα εγω εδω ειμαι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 31-03-14 στις 09:17.

  10. #190
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Περιοχή
    ΑΘήνα
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    29500/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Draytek Vigor 2760Vn
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πιο live τι εννοεις ;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη ειχα δημιουργησει θεματακι και τα συμβατα μοντεμ γραμμης (και γενικα ολα) αρχισαν με την σειρα τους να πεφτουν συνεχεια σαν το 2760ν .... και απο 50+ αποσυνδεσεις την ημερα
    (Εξηγω στο παραπνω ποστ)

    ειμαι στην ευχαριστη θεση να πω οτι οι αποσυνδεσεις δεν ηταν θεμα 2760 γιατι¨ (βεβαια εχει κατι αλλα ψιλοπροβληματακια)
    1) στις μπριζες εδω το live ηταν αναποδα υστερα απο ερευνα που εκανα
    2) οπως αναφερω στο παραπανω ποστ, εχει δημιουργηθει προβλημα γραμμης ... μεχρι τωρα μου λενε οι τεχνικοι του οτε απο το τοπικο κεντρο επικετνρωνουν την προσοχη σε γενικη βλαβη γραμμης και οχι τελικα του 2760n

    Τωρα αν υπαρχει καμια βετα εγω εδω ειμαι

  11. #191
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orcasmatron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο live τι εννοεις ;
    το καλωδιο που εχει την φαση κανονικα πρεπει να ειναι δεξια, αυτο που οταν βαζεις δοκιμαστικο κατσαβιδι αναβει, μερικες μπριζες το ειχαν αριστερα
    Βεβαια σε μερικες ηλεκτρικες συσκευες δεν παιζει ρολο, αλλα σε ηλεκτρονικες ειδικα αυτες που επιρεαζονται απο interface εγω νομιζω παιζει ρολο
    Εξαλου για λογους αφαλειας σε βαριες συσκευες που τραβανε παρα πολλα αμπερ καλο ειναι να τοποθετηθει σωστα

  12. #192
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Περιοχή
    ΑΘήνα
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    29500/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Draytek Vigor 2760Vn
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεξια οπως το βλέπεις ?
    Αφου ειναι εναλλασομενο, δεν νομιζω οτι παιζει καποιο ρόλο..

  13. #193
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    EDIT ΠΟΣΤ 18:26

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    το καλωδιο που εχει την φαση κανονικα πρεπει να ειναι δεξια, αυτο που οταν βαζεις δοκιμαστικο κατσαβιδι αναβει, μερικες μπριζες το ειχαν αριστερα
    Βεβαια σε μερικες ηλεκτρικες συσκευες δεν παιζει ρολο, αλλα σε ηλεκτρονικες ειδικα αυτες που επιρεαζονται απο interface εγω νομιζω παιζει ρολο
    Εξαλου για λογους αφαλειας σε βαριες συσκευες που τραβανε παρα πολλα αμπερ καλο ειναι να τοποθετηθει σωστα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από orcasmatron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεξια οπως το βλέπεις ?
    Αφου ειναι εναλλασομενο, δεν νομιζω οτι παιζει καποιο ρόλο..
    http://electrical.about.com/od/elect...l_Wiring_3.htm

    με λιγα λογια απο το λινκ

    Αντιστροφες συνδέσεις μπορεί να γίνει ένα μεγάλο πρόβλημα για τον ιδιοκτήτη σπιτιού.αντιστρέφοντας τις συνδέσεις αναγκάζει να μην είναι πολωμένο και αφαιρεί από την ασφάλεια του κυκλώματος. Αν αντιστραφεί πχ ένα φως/ πρίζα θα είναι προς τα πίσω, προκαλώντας το εξωτερικό ουδέτερο / μέρος του εδάφους της υποδοχής να είναι το καυτό (ζωντανο) σύνδεσης η οποία θα παρουσιάζει προβλημα ασφάλειας .Ξέρω ότι κάποιοι από εσάς θα πουν δεν παιζει ρολο & θα εξακολουθεί να παρέχει ισχύ , αλλά δεν θα πρέπει να πολώνεται για την ασφάλεια.
    τωρα εκανα ενα γρηγορο search ... αν γινει παραπερα ερευνα στα ηλεκτρονικα & ειδικα σε ευσθητες ηλεκτρονικες συσκευες σαν τα μοντεμ που μπορει να παρουσιασουν interface μπορει παιζει ρολο κατα την γνωμη μου (παροτι υποτιθεται οτι εχουν ευρωπαικες προδιαφραφες για τετοια περιπτωση) αλλα δεν ειμαι ηλεκτρολογoς οποτε μπορει να κανω λαθος και φυσικα και αυτος στο ιντερνετ που το λεει ... εγω παντως καθησα μια μερα και τις εβαλα ολες δεξια, τουλαχιστον για την ασφαλεια μου και οι αποσυνδεσεις & ρεβοοτ σταματησαν, δοκιμασμενο με α1 που υποτιθεται ειναι το πιο ασταθης κοουντ ... εκτος του οτι τελικα οι γραμμες ΟΤΕ ειναι υπερφορτωμενες και εχω αποσυνδεσεις τα βραδυα σε ολα τα μοντεμ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 31-03-14 στις 18:29.

  14. #194
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    467
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Draytek Vigor 2710n
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReD-RevolutioN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ exileLyk.

    Προφανώς και να προτιμήσετε το 2760n,αντι του απλού μοντέλου.
    Τα powerlines,ορισμένες φορές αντιμετωπίζουν προβλήματα εαν πχ τα συνδέετε σε πρίζες με διαφορετική φάση/ασφάλεια.

    Βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι πολύ σύντομα θα υπάρξει πιθανότατα beta firmware καινούργιας-νεότερης έκδοσης για το 2760.Τα διάφορα προβλήματα που αντιμετωπίζετε,και ενημερώνετε σχετικώς,με τα reboots,αποσυνδέσεις κλπ θα μπορούν να επανεξεταστούν εκ νέου.
    Περισσότερες πληροφορίες εντός των ημερών.

    Οποιοσδήποτε θέλει να δοκιμάσει το upgraded beta firmware(1.2.1) για το 2760,να ενημερώσω ότι είναι διαθέσιμο.
    Aποστείλετε μου ένα pm με το email σας,και θα σας παραδοθεί άμεσα.

    Ευχαριστώ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ReD-RevolutioN : 10-04-14 στις 17:58.

  15. #195
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReD-RevolutioN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιοσδήποτε θέλει να δοκιμάσει το upgraded beta firmware(1.2.1) για το 2760,να ενημερώσω ότι είναι διαθέσιμο.
    Aποστείλετε μου ένα pm με το email σας,και θα σας παραδοθεί άμεσα.

    Ευχαριστώ!
    2 PM σταλθηκαν γιατι στο πρωτο ξεχασα να δωσω το μειλ, ευχαριστω

    - - - Updated - - -

    1.2.1_RC3 EINAI ΕΠΑΝΩ αλλα οχι με το built in modem .... θα σας πω γιατι

    σε αυτο το λογισμικο 1.2.1_βετα ειδα οτι προστεθηκε στο Network > WAN > και ενα Ethernet tab με το οποιο στο 4 Lan το μετατρεπει σε WAN 2
    Δεν εχει σχεση αμεση με το Lan > Ethernet
    Aυτο σημαινει οτι αν με build in μοντεμ (ενσωματωμενο) υπαρχει προβλημα, δεν εισατε ευχαριστημενοι η αν θελετε να επιλεξετε του παροχου τοτε μπορει να συνδεθει επανω του καποιο αλλο μοντεμ
    Εγω το δοκιμασα στο Lan 4 να γινει δευτερο wan γιατι οπως δειχνει το πρασινο τετραγωνακι στην φωτο ζηταει να ξεσυνδεθει το Λαν 4 , οποτε υποψιαστηκα οτι μαλλον με αυτο θα δουλευει το 2760 με δευτερο wan
    Επισης εγω το εχω συνδεσει με στατικη γιατι βλεπω τα στατιστικα γραμμης απο το αλλο μοντεμ ... ο πιο απλος τροπος ειναι να σεταριστει το 2760 σε PPPoE και να μπει στο bridge mode το αλλο μοντεμ που κανει την γραμμη, αλλα δεν το δοκιμασα γιατι με αυτον τον τροπο δεν θα φαινονται τα στατιστικα γραμμης
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.2.1 new ethernet wan port.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  102,3 KB 
ID: 137946

    Το dashboard ειναι σχεδον το ιδιο αλλα το CPU εχει καινουριο εικονιδιο και φρεσκαρετε μονο του καθε φορα
    Οπως φαινεται υπαρχει καινουριο modem code ... δεν ξερω αν θα ερθει με το επισημο λογισμικο που θα βγει συντομα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.2.1 new dash.png 
Εμφανίσεις:  108 
Μέγεθος:  180,6 KB 
ID: 137947

    Επισης δεν εχω δοκιμασει το ακομα το ενσωματωμενο built in μοντεμ &το καινουριο απο οτι φαινεται modem code του (καποια αλλη στιγμη μες την βδομαδα) αλλα οπως θα δειτε το δουλευω με ενα νετγκιαρ που κρατει την γραμμη και το 2760 που ειναι πολυ ανωτερο απο θεμα wifi & ρυθμισεων δινει το πλεονεκτημα να κανουμε το υπολοιπο routing (bind ip to mac, bandwidth limit, vpn κπλ)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2760n routering.jpg 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  436,7 KB 
ID: 137951

    Τωρα απο bugs δεν το δοκιμασα απο τα μενου γεμιζουν γρηγορα ... περιμενετε να βγει επισημα να μην καvετε resets συνεχεια και ξαναπερνατε απο την αρχη ρυθμισεις ... εγω μολισ περασα λογισμικο εκανα reset γιατι μου εδωσαν το *all* file

    ΑΞΙΟ

    - - - Updated - - -



    UPDATE 1
    Oσοι δεν εχετε χρονο να σπαταλατε με πειραματα να περιμενετε μεχρι το official λογισμικο γιατι ειναι πολυ ασταθες το 1.2.1_RC3 ... για την ωρα ουτε να το δουλεψω σαν ραουτερ μονο (παντως πηραμε μια ιδεα το 1.2.1 περιπου πως ειναι)
    δυστυχως παιζωντας λιγο με το καινουριο wan και ρυμθισεις μεταξυ lan>ehternet & wan ethernet υστερα απο 1 reboot (επανακινηση που εκανα) το μοντεμ εκανε reset μονο του και οι ρυθμισεις που μου πηρε ωρα να τις περασω χαθηκαν ... πισω στο 2830

    Bugs που προσεξα στο πολυ λιγο διαστημα που το δουλεψα (δεν ειμαι σιγουρος αν διρθωθηκαν τα αλλα)
    -οταν δουλευτει στο wan 2 το καινουριο wan ehternet δεν δειχνει ποση ωρα ειναι επανω στο status απο το dashboard (up time) &
    -sto DSL>status ενω ειναι συνδεμενο λεει connecting
    - η ωρα και ημερομινια δεν γεμιζε ειχε μεινει στη χρονολογια 1970
    -Network > Switch > Physical Port, οταν γινει disable (εγω δοκιμασα με το Lan 4) μενει το led 4 αναμενο, δεν ξερω αν ειναι bug αλλα κανονικα δεν θα επρεπε αφου το Lan 4 εχει διαγραφει να μην αναβει το led και ας ειναι επανω του το καλωδιο?
    - το wifi led στο nameplate που εμφανιζεται στο UI αναβοσβηνει, ενω στο μοντεμ πανω ειναι σταθερο

    Ηθελα να ρωτησω εμφανιζετε σε εσας το bridge tab στο Network>WAN > Bridge? γιατι εδω μπορει να εχουμε hardware προβλημα αν εμφανιζετε σε μερικους ...η θα ειναι ατελεια του λογισμικου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 12-04-14 στις 15:54.

Σελ. 13 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Draytek 2760n
    Από ominus στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-13, 10:05
  2. [Other] Από DrayTek 2710ne σε D-Link 2410b
    Από Spyridon στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-13, 18:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας