Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 80
  1. #16
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raidenfreeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πληροφοριακά, και στο PS4 θα θέλεις PS Plus για να παίξεις Multiplayer. Το οποίο κοστίζει 50ευρώ το χρόνο.
    εγω το ξερω

    προσωπικα εγω την συνδρομη για το XBOX LIVE την παιρνω 35 ευρω το χρονο (12+1).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η microsoft έχει φτιάξει το Xbone με τη λογική του DRM και του always online check, η Sony δεν έχει φτιάξει κάτι τέτοιο. Η ΕΑ που είχε κάνει κάτι αντίστοιχο με το Online pass το πήρε πίσω τρέχοντας.

    Λες ότι δεν έχεις λεφτά για καλό PC και ένα καλό PC κάνει όσο ένα XBone + 6 Games, στο PC βρίσκεις τα games πάμφθηνα και κανένας δε σε χρεώνει extra για να παίξεις online

    Xbox One = 500E + 59E το χρόνο Xbox live + 6 games των 70Ε = σχεδόν 1000Ε, όσα χρειάζονται για ένα PC που παίζει τα πάντα.

    Επίσης από τα games τους Xbone εκτός του Rome, τα άλλα ωραία....Metal gear solid, BF4, Cod και witcher 3 θα βγούν και για PS4.
    υπολογιστη που να παιζει τα παντα φιλε μου με 1000 ευρω δεν φτιαχνεις (πιστεψε με)

    συμφωνω σε αυτο που λες για τα παιχνιδια αλλα για να παιξεις με αλλους στο διαδικτυο τα παιχνιδια πρεπει να ειναι αυθεντικα αλλιως δεν θα μπορεσεις να παιξεις ειτε μεσω uplay - steam - origin αρα παλι θα πρεπει να δωσεις το 60 ευρω για τον υπολογιστη (τα απο το θειο παιχνιδια δεν παιζουν "online")

    προσωπικα θεωρω οτι τα 500 για την κονσολα (ασε την συνδρομη απο εξω) και αλλα 500 για τιτλους ειναι αρκετα για μενα

    καθως ουτε τους μισους απο τους τιτλους θα μπορεσω να παιξω αν βγουν σε υπολογιστη....γιατι υπαρχουν καποιοι που δεν θα βγουν...

  2. #17
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω το ξερω

    προσωπικα εγω την συνδρομη για το XBOX LIVE την παιρνω 35 ευρω το χρονο (12+1).

    - - - Updated - - -



    υπολογιστη που να παιζει τα παντα φιλε μου με 1000 ευρω δεν φτιαχνεις (πιστεψε με)

    συμφωνω σε αυτο που λες για τα παιχνιδια αλλα για να παιξεις με αλλους στο διαδικτυο τα παιχνιδια πρεπει να ειναι αυθεντικα αλλιως δεν θα μπορεσεις να παιξεις ειτε μεσω uplay - steam - origin αρα παλι θα πρεπει να δωσεις το 60 ευρω για τον υπολογιστη (τα απο το θειο παιχνιδια δεν παιζουν "online")

    προσωπικα θεωρω οτι τα 500 για την κονσολα (ασε την συνδρομη απο εξω) και αλλα 500 για τιτλους ειναι αρκετα για μενα

    καθως ουτε τους μισους απο τους τιτλους θα μπορεσω να παιξω αν βγουν σε υπολογιστη....γιατι υπαρχουν καποιοι που δεν θα βγουν...
    Οι νέες consoles είναι PC σε X86 αρχιτεκτονική της AMD στηρίζονται.... τώρα μη μου λες ότι PC των 1000Ε δεν παίζει τα πάντα.....εδώ PC που είχα αγοράσει 800Ε πριν 4 χρόνια παίζει τα πάντα σήμερα.....Quadcore με GTX470 και 8gb (το έχω δώσει στον αδερφό μου).....

    Παράλληλα το steam έχει τρελές εκπτώσεις, ενώ όλα τα PC games τα βρίσκεις πάμφθηνα στα Cdkey sites το BF3 το είχα πάρει 15Ε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας.....

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  3. #18
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω το ξερω

    προσωπικα εγω την συνδρομη για το XBOX LIVE την παιρνω 35 ευρω το χρονο (12+1).

    - - - Updated - - -



    υπολογιστη που να παιζει τα παντα φιλε μου με 1000 ευρω δεν φτιαχνεις (πιστεψε με)

    συμφωνω σε αυτο που λες για τα παιχνιδια αλλα για να παιξεις με αλλους στο διαδικτυο τα παιχνιδια πρεπει να ειναι αυθεντικα αλλιως δεν θα μπορεσεις να παιξεις ειτε μεσω uplay - steam - origin αρα παλι θα πρεπει να δωσεις το 60 ευρω για τον υπολογιστη (τα απο το θειο παιχνιδια δεν παιζουν "online")

    προσωπικα θεωρω οτι τα 500 για την κονσολα (ασε την συνδρομη απο εξω) και αλλα 500 για τιτλους ειναι αρκετα για μενα

    καθως ουτε τους μισους απο τους τιτλους θα μπορεσω να παιξω αν βγουν σε υπολογιστη....γιατι υπαρχουν καποιοι που δεν θα βγουν...
    Με 1,000 Ευρώ όχι μόνο tower πανίσχυρο φτιάχνεις αλλά τον κάνεις και καγκούρικο για να τον δείχνεις και στους φίλους σου Καλά κάνεις και υποστηρίζεις το FailOne αλλά ειλικρινά ούτε exclusives έχει, ούτε next gen είναι.

    Δεν κάνει κάτι που ένα PC δεν μπορεί να κάνει , ίσα ίσα όλη η gaming κοινότητα περιγελούν την ΜS.

    Kρίμα γιατί να σου πω την μαύρη μου αλήθεια, είμαι φανατικός XBOX 360 αλλά όταν είδα τι ΠΑΤΑΤΕΣ κάνουν τώρα, ακύρωσα άμεσα το pre order.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι νέες consoles είναι PC σε X86 αρχιτεκτονική της AMD στηρίζονται.... τώρα μη μου λες ότι PC των 1000Ε δεν παίζει τα πάντα.....εδώ PC που είχα αγοράσει 800Ε πριν 4 χρόνια παίζει τα πάντα σήμερα.....Quadcore με GTX470 και 8gb (το έχω δώσει στον αδερφό μου).....

    Παράλληλα το steam έχει τρελές εκπτώσεις, ενώ όλα τα PC games τα βρίσκεις πάμφθηνα στα Cdkey sites το BF3 το είχα πάρει 15Ε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας.....
    Ψεύτης!!

  4. #19
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    A κάτι επίσης σημαντικό, μη νομίζετε ότι η νέα γενιά θα έρθει μετά από 8 χρόνια όπως τώρα, τότε οι consoles όταν είχαν βγεί ήταν μια γενιά (τουλάχιστον) πιο δυνατές από τα τότε PC, τώρα οι next gen είναι μισή γενιά πίσω από τα PC.

    Πιστεύω πως το next gen του τώρα είναι μεταβατικό στάδιο και το πραγματικό next gen θα έρθει μετά από 4 χρόνια.


    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=TIFrTNfgN5o

    αχαχα


    Α επειδή δεν θέλω να γίνει PC vs Consoles Και είσαι ψημένος για colsole Zerocool διάβασε το άρθρο του Kotaku, για σύγκριση Xbone και Ps4.

    http://kotaku.com/sony-just-smacked-...outh-512492046
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ermis333 : 11-06-13 στις 13:56.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  5. #20
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι νέες consoles είναι PC σε X86 αρχιτεκτονική της AMD στηρίζονται.... τώρα μη μου λες ότι PC των 1000Ε δεν παίζει τα πάντα.....εδώ PC που είχα αγοράσει 800Ε πριν 4 χρόνια παίζει τα πάντα σήμερα.....Quadcore με GTX470 και 8gb (το έχω δώσει στον αδερφό μου).....

    Παράλληλα το steam έχει τρελές εκπτώσεις, ενώ όλα τα PC games τα βρίσκεις πάμφθηνα στα Cdkey sites το BF3 το είχα πάρει 15Ε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας.....
    οταν λες υπολογιστη που παιζει τα παντα με 1000 ευρω σε τι αναλυσεις ομως?

    γιατι και εγω τωρα εχω εναν AMD Athlon 64 Dual Core 3.2GHz με καρτα γραφικων του 1GB και 4GB Ram (Win 8 Pro) και τρεχει ολα τα παιχνιδια ακομα και το Crysis 3 αλλα δεν μπορω να πω οτι εχει τα τελεια γραφικα απλα δεν κολλανε...

    σαφως ομως δεν μπορω να τον συγκρινω με εναν υπολογιστη τωρινης τεχνολογιας 6 η 8 πυρηνων με καρτα γραφικων 4 και ανω ουτε με τεραστια μνημη

    και σαφεστατα ενα τερας υπολογιστης που να παιζει τα παντα χωρις κολληματα και σε τελειες αναλυσεις δεν κοστιζει 1000 ευρω φυσικα αλλα αρκετα παραπανω...

    για σκεψου το ιδιο ειναι να εχεις μια κονσολα (θ πυρηνο επεξεργαστη με 8αρα μνημη και καρτα γραφικων) αξιας 500 ευρω σε μια τηλεοραση FULL HD και να παιζεις χωρις κολληματα

    για βρες μου εσυ υπολογιστη με 500 ευρω που να κανει οτι το XBOX/PS4 και θα πω οτι ειμαι λαθος

    γιατι αν ειναι να κανουμε συγκριση θα πρεπει να το κανουμε με ιδιας αξιας και τεχνολογιας.

  6. #21
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    α
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν λες υπολογιστη που παιζει τα παντα με 1000 ευρω σε τι αναλυσεις ομως?

    γιατι και εγω τωρα εχω εναν AMD Athlon 64 Dual Core 3.2GHz με καρτα γραφικων του 1GB και 4GB Ram (Win 8 Pro) και τρεχει ολα τα παιχνιδια ακομα και το Crysis 3 αλλα δεν μπορω να πω οτι εχει τα τελεια γραφικα απλα δεν κολλανε...

    σαφως ομως δεν μπορω να τον συγκρινω με εναν υπολογιστη τωρινης τεχνολογιας 6 η 8 πυρηνων με καρτα γραφικων 4 και ανω ουτε με τεραστια μνημη

    και σαφεστατα ενα τερας υπολογιστης που να παιζει τα παντα χωρις κολληματα και σε τελειες αναλυσεις δεν κοστιζει 1000 ευρω φυσικα αλλα αρκετα παραπανω...

    για σκεψου το ιδιο ειναι να εχεις μια κονσολα (θ πυρηνο επεξεργαστη με 8αρα μνημη και καρτα γραφικων) αξιας 500 ευρω σε μια τηλεοραση FULL HD και να παιζεις χωρις κολληματα

    για βρες μου εσυ υπολογιστη με 500 ευρω που να κανει οτι το XBOX/PS4 και θα πω οτι ειμαι λαθος

    γιατι αν ειναι να κανουμε συγκριση θα πρεπει να το κανουμε με ιδιας αξιας και τεχνολογιας.
    Πιστεύω ότι κάνεις πλάκα , σχετικά με την σύγκριση PC/κονσόλες. Θεωρείς πραγματικά την παρωχημένη τεχνολογία των και καλά Next gen κονσολών άξιας αναφοράς? Κάνεις πλάκα, seriously.Δυστυχώς το XBOXONE =Failed hard...τόσο hard που η ίδια MS δεν λέει να το πιστέψει.

  7. #22
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν λες υπολογιστη που παιζει τα παντα με 1000 ευρω σε τι αναλυσεις ομως?

    γιατι και εγω τωρα εχω εναν AMD Athlon 64 Dual Core 3.2GHz με καρτα γραφικων του 1GB και 4GB Ram (Win 8 Pro) και τρεχει ολα τα παιχνιδια ακομα και το Crysis 3 αλλα δεν μπορω να πω οτι εχει τα τελεια γραφικα απλα δεν κολλανε...

    σαφως ομως δεν μπορω να τον συγκρινω με εναν υπολογιστη τωρινης τεχνολογιας 6 η 8 πυρηνων με καρτα γραφικων 4 και ανω ουτε με τεραστια μνημη

    και σαφεστατα ενα τερας υπολογιστης που να παιζει τα παντα χωρις κολληματα και σε τελειες αναλυσεις δεν κοστιζει 1000 ευρω φυσικα αλλα αρκετα παραπανω...

    για σκεψου το ιδιο ειναι να εχεις μια κονσολα (θ πυρηνο επεξεργαστη με 8αρα μνημη και καρτα γραφικων) αξιας 500 ευρω σε μια τηλεοραση FULL HD και να παιζεις χωρις κολληματα

    για βρες μου εσυ υπολογιστη με 500 ευρω που να κανει οτι το XBOX/PS4 και θα πω οτι ειμαι λαθος

    γιατι αν ειναι να κανουμε συγκριση θα πρεπει να το κανουμε με ιδιας αξιας και τεχνολογιας.
    O Amd σου κυκλοφόρησε το 2003 όταν το Xbox 360 βγήκε χριστούγεννα του 2005 και τότε όταν είχε βγεί ήταν πιο δυνατό από τα τότε PC.

    Πέρα από το Pc vs Console το θέμα είναι και το Xbone VS ps4, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θες το failbox.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  8. #23
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    WOOW chilax guys κονσόλες είναι αν θέλετε τις αγοράζετε αν θέλετε όχι επίσης τα κέρδη από τις αγορές του XBOX και του PS4 πάνε σε MS και Sony αντίστοιχα όχι σε σας.

    Anyway κινδυνεύοντας να ακουστώ ως MS fanboy (ψάξτε τα ποστ μου είμαι το ακριβώς αντίθετο ) θα πω το εξής). Το XBOX σας αρέσει δεν σας αρέσει( ούτε εμένα με συγκλόνισε) θα πάει πολύ καλά στις αγορές που θέλει Βόρεια Αμερική, UK και ίσως Βόρεια Ευρώπη. Το PS4 σε Ασία και υπόλοιπό κόσμο. Η MS θα έχει πάρει τις Premium αγορές όπου ο κόσμος είναι έτσι και αλλιώς συνέχεια online και πιο πρόθυμος να ξοδέψει χρήματα και η Sony θα κερδίσει σε όγκο καταναλωτών. Και εμείς εδώ θα λέμε για PS FAIL και ΧΒΟΧ FAIL.
    Όσο για το πραγματικό UBER EPIC FAIL που διάβασα ήταν η σύγκριση PC με κονσόλα. Πρώτον για πηγαίνετε να πουλήστε το τίτλο που πήρατε από το steam, δεύτερον πρέπει να περάσεις από χίλιες μλκιες τύπου origins για να παίξεις ή θα το πάρεις σπασμένο και θα μείνεις εκτός online και θα έχεις πάντα τον κίνδυνο κακόβουλου λογισμικού. Τρίτο και πιο σημαντικό τα περισσότερα games για PC είναι πλέον port απο το αντίστοιχο για κονσόλα.
    Enjoy
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  9. #24
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    WOOW chilax guys κονσόλες είναι αν θέλετε τις αγοράζετε αν θέλετε όχι επίσης τα κέρδη από τις αγορές του XBOX και του PS4 πάνε σε MS και Sony αντίστοιχα όχι σε σας.

    Anyway κινδυνεύοντας να ακουστώ ως MS fanboy (ψάξτε τα ποστ μου είμαι το ακριβώς αντίθετο ) θα πω το εξής). Το XBOX σας αρέσει δεν σας αρέσει( ούτε εμένα με συγκλόνισε) θα πάει πολύ καλά στις αγορές που θέλει Βόρεια Αμερική, UK και ίσως Βόρεια Ευρώπη. Το PS4 σε Ασία και υπόλοιπό κόσμο. Η MS θα έχει πάρει τις Premium αγορές όπου ο κόσμος είναι έτσι και αλλιώς συνέχεια online και πιο πρόθυμος να ξοδέψει χρήματα και η Sony θα κερδίσει σε όγκο καταναλωτών. Και εμείς εδώ θα λέμε για PS FAIL και ΧΒΟΧ FAIL.
    Όσο για το πραγματικό UBER EPIC FAIL που διάβασα ήταν η σύγκριση PC με κονσόλα. Πρώτον για πηγαίνετε να πουλήστε το τίτλο που πήρατε από το steam, δεύτερον πρέπει να περάσεις από χίλιες μλκιες τύπου origins για να παίξεις ή θα το πάρεις σπασμένο και θα μείνεις εκτός online και θα έχεις πάντα τον κίνδυνο κακόβουλου λογισμικού. Τρίτο και πιο σημαντικό τα περισσότερα games για PC είναι πλέον port απο το αντίστοιχο για κονσόλα.
    Enjoy
    συμφωνω απολυτως μαζι σου σε ολα τα θεματα που θιγεις και για τις κονσολες και τους υπολογιστες και για τα παιχνιδια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Amd σου κυκλοφόρησε το 2003 όταν το Xbox 360 βγήκε χριστούγεννα του 2005 και τότε όταν είχε βγεί ήταν πιο δυνατό από τα τότε PC.

    Πέρα από το Pc vs Console το θέμα είναι και το Xbone VS ps4, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θες το failbox.
    φιλε μου ο υπολογιστης μου δεν ξερω ποτε κυκλοφορησε ουτε ποσο εχει καθως τον εχω "δωρο" για μια δουλεια που εκανα μου εδωσαν τον υπολογιστη που σου ειπα μαζι με μια 24 wide οθονη

    αυτο που ξερω ειναι οτι αν και διπυρηνος στα 3.2 με 8gb μνημη και μια καρτα γραφικων τυπικη στο 1gb τρεχει τα παντα χωρις κολληματα αλλα οχι σε βελτιστες αναλυσεις και σουπερ ντουπερ γραφικα

    για να το κανω αυτο πρεπει να βαλω βαθια το χερι στην τσεπη και για υπολογιστη και για παιχνιδια οπως αναφερει ο φιλος πιο κατω καθως για να παιξεις ONLINE απαιτει αυθεντικο παιχνιδι που να παιζει στο Uplay - Steam - Origin.

    τωρα παμε στην δικη μου σκεψη γιατι να μπω σε αυτη την διαδικασια οταν με 1000 ευρω εχω (500 ευρω φουλ πακετο την κονσολα + 60 ευρω την συνδρομη για ενα χρονο "που σημειωση την παιρνω 35 ευρω + 60 ευρω καθε τιτλο που με ενδιαφερει)

    επισης οπως ειπα αναφερω για το XBOX One οχι επειδη ειμαι φανατικος αλλα επειδη εχει καλυτερους τιτλους προς το παρων (δεν θα μπω στην φαση της αποκλειστικοτητας ειλικρινα δεν με ενδιαφερει εμενα)

    αλλα εχει ενα Forza Motorsport 5 που οποιος γνωριζει ειναι το καλυτερο με αυτοκινητα

    απο εκει και περα Metal Gear Solid V , Call Of Duty Ghosts , Battlefield 4 , Pro Evolution/FIFA κτλ

    ελπιζω να σε καλυψα στο "γιατι" XBOX αντι PS4

  10. #25
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω απολυτως μαζι σου σε ολα τα θεματα που θιγεις και για τις κονσολες και τους υπολογιστες και για τα παιχνιδια

    - - - Updated - - -



    φιλε μου ο υπολογιστης μου δεν ξερω ποτε κυκλοφορησε ουτε ποσο εχει καθως τον εχω "δωρο" για μια δουλεια που εκανα μου εδωσαν τον υπολογιστη που σου ειπα μαζι με μια 24 wide οθονη

    αυτο που ξερω ειναι οτι αν και διπυρηνος στα 3.2 με 8gb μνημη και μια καρτα γραφικων τυπικη στο 1gb τρεχει τα παντα χωρις κολληματα αλλα οχι σε βελτιστες αναλυσεις και σουπερ ντουπερ γραφικα

    για να το κανω αυτο πρεπει να βαλω βαθια το χερι στην τσεπη και για υπολογιστη και για παιχνιδια οπως αναφερει ο φιλος πιο κατω καθως για να παιξεις ONLINE απαιτει αυθεντικο παιχνιδι που να παιζει στο Uplay - Steam - Origin.

    τωρα παμε στην δικη μου σκεψη γιατι να μπω σε αυτη την διαδικασια οταν με 1000 ευρω εχω (500 ευρω φουλ πακετο την κονσολα + 60 ευρω την συνδρομη για ενα χρονο "που σημειωση την παιρνω 35 ευρω + 60 ευρω καθε τιτλο που με ενδιαφερει)

    επισης οπως ειπα αναφερω για το XBOX One οχι επειδη ειμαι φανατικος αλλα επειδη εχει καλυτερους τιτλους προς το παρων (δεν θα μπω στην φαση της αποκλειστικοτητας ειλικρινα δεν με ενδιαφερει εμενα)

    αλλα εχει ενα Forza Motorsport 5 που οποιος γνωριζει ειναι το καλυτερο με αυτοκινητα

    απο εκει και περα Metal Gear Solid V , Call Of Duty Ghosts , Battlefield 4 , Pro Evolution/FIFA κτλ

    ελπιζω να σε καλυψα στο "γιατι" XBOX αντι PS4
    (δεν θα μπω στην φαση της αποκλειστικοτητας ειλικρινα δεν με ενδιαφερει εμενα) Μα για την αποκλειστικότητα παίρνεις την εκάστοτε κονσόλα..

    Metal Gear Solid V , Call Of Duty Ghosts , Battlefield 4 , Pro Evolution/FIFA
    PS4 as well.

    Μάλλον έχουμε να κάνουμε με την μοναδική περίπτωση XFAILONE devoted...

    Still fail and epic fail one

  11. #26
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Μην το κουράζουμε και πολύ το θέμα, τα cross-platform παιχνίδια είναι πάντα πιο φθηνά στο PC. Αν κάποιος θέλει αποκλειστικότητες τότε επιλέγει αναλόγως.

    Ένα PC δεν χρειάζεται να κάνει 1000 ευρώ για να παίζει τα πάντα όλα για 3-5 χρόνια.

  12. #27
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PerseasG Εμφάνιση μηνυμάτων
    (δεν θα μπω στην φαση της αποκλειστικοτητας ειλικρινα δεν με ενδιαφερει εμενα) Μα για την αποκλειστικότητα παίρνεις την εκάστοτε κονσόλα..

    Metal Gear Solid V , Call Of Duty Ghosts , Battlefield 4 , Pro Evolution/FIFA
    PS4 as well.

    Μάλλον έχουμε να κάνουμε με την μοναδική περίπτωση XFAILONE devoted...

    Still fail and epic fail one
    ισχυει οτι εγραψα στο προηγουμενο μηνυμα μου

    δεν με ενδιαφερουν οι αποκλειστικοτητες καθως δεν τις πιστευω

    γιατι αν ηταν αποκλειστικοτητα οπως λες τα συγκεκριμενα παιχνιδια απλα δεν θα εβγαιναν σε PS4 αλλα οπως ηδη θα γνωριζεις με εξαιρεση το Forza Motorsport 5 ολα τα αλλα θα βγουν και στο PS4 εκτος αν η SONY φαει ακυρο απο τις εταιρειες λογω της πολιτικης που εχει για τα μεταχειρισμενα που φωναζουν οι εταιρειες παραγωγης καθως θελουν να εχουν τον πρωτο/τελευταιο λογο και του τσεκαρισματος (για αυτο ειπα μεχρι την κυκλοφορια τους κρατηστε μικρο καλαθι μην εκπλαγειτε)

    η Nintento την πατησε ηδη απο εταιρειες παραγωγης παιχνιδιων που ακυρωσαν τις συνεργασιες τους

    κατα τα αλλα οπως σου ειπα το XBOX Οne (οπως θες πες το) το διαλεξα βαση δικων μου κριτηριων αλλα και λογω οτι θα το εχουν και τα υπολοιπα παιδια απο την παρεα μου οπως και καποιους τιτλους που παιζουμε ολοι μαζι

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το κουράζουμε και πολύ το θέμα, τα cross-platform παιχνίδια είναι πάντα πιο φθηνά στο PC. Αν κάποιος θέλει αποκλειστικότητες τότε επιλέγει αναλόγως.

    Ένα PC δεν χρειάζεται να κάνει 1000 ευρώ για να παίζει τα πάντα όλα για 3-5 χρόνια.
    για βρες μου και εμενα ενα PC που να μην κανει 1000 ευρω και να παιζει τα παντα ολα για 3-5 χρονια γιατι μαλλον κατι κανω λαθος δεν μπορει...

    αλλα να κανει κατι παραπανω απο αυτο που εχω τωρα (4 πυρηνο) το οποιο μεχρι τωρα παιζει τα παντα ολα.

    γιατι αν οντως υπαρχουν υπολογιστες στην τιμη που αναφερεις τοτε κατι φιλοι που ειναι φανατικοι της τεχνολογιας ειναι και κοροιδα καθως εχουν αγορασει υπολογιστες με παραπανω απο 1000 ευρω θα μου πεις τωρα φταινε οι AMD με 8 πυρηνες η της INTEL με 8 πυρηνες που εχουν η οι μητρικες - καρτες γραφικων τελευταιας τεχνολογιας με και εγω δεν ξερω ποσα gb μνημης

    γιατι ισως εχεις δικιο σε αυτο που λες και αυτοι τσαμπα να εδωσαν τοσα λεφτα...

  13. #28
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισχυει οτι εγραψα στο προηγουμενο μηνυμα μου

    δεν με ενδιαφερουν οι αποκλειστικοτητες καθως δεν τις πιστευω

    γιατι αν ηταν αποκλειστικοτητα οπως λες τα συγκεκριμενα παιχνιδια απλα δεν θα εβγαιναν σε PS4 αλλα οπως ηδη θα γνωριζεις με εξαιρεση το Forza Motorsport 5 ολα τα αλλα θα βγουν και στο PS4 εκτος αν η SONY φαει ακυρο απο τις εταιρειες λογω της πολιτικης που εχει για τα μεταχειρισμενα που φωναζουν οι εταιρειες παραγωγης καθως θελουν να εχουν τον πρωτο/τελευταιο λογο και του τσεκαρισματος (για αυτο ειπα μεχρι την κυκλοφορια τους κρατηστε μικρο καλαθι μην εκπλαγειτε)

    η Nintento την πατησε ηδη απο εταιρειες παραγωγης παιχνιδιων που ακυρωσαν τις συνεργασιες τους

    κατα τα αλλα οπως σου ειπα το XBOX Οne (οπως θες πες το) το διαλεξα βαση δικων μου κριτηριων αλλα και λογω οτι θα το εχουν και τα υπολοιπα παιδια απο την παρεα μου οπως και καποιους τιτλους που παιζουμε ολοι μαζι
    Mην μιλάμε για την Nintendo γιατί άφησε αρκετό κόσμο ιδιαίτερα ικανοποιημένο με τους τίτλους που ανακοίνωσε, ιδιαίτερα στο Αμέρικα και Ιαπωνία/Κίνα ανέφεραν ότι ήταν η 2η σε δύναμη τίτλων (ιδιαιτέρως των exclusive). To ότι δεν θα έχουν το CoD Ghosts μεμέστηκαν, κυριολεκτικά.


    Ο κάθε ένας με τις προτιμήσεις του φυσικά

  14. #29
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    η Nintento (για τους παλιους) εχει μεγαλη ιστορια οπως και κοινο που την ακολουθει παντου

    αλλα το γεγονος οτι εχασε συνεργασιες με τις εταιρειες ισως τις κοστισει γιατι μην ξεχνας οτι ειναι εταιρεια που εχει σκοπο το κερδος

    οτι ειπα και στο αλλο θεμα

    οποια κονσολα επιλεξει καποιος να το κανει βαση των δικων του κριτηριων (παρεας - κοστους - τιτλων κτλ)

    οι εταιρειες εχουν "χεσμενους" τους 10 μυρια κατοικους της χωρας αυτης που λεγεται ελλαδα και δεν εχει να φαει αλλα ζει με δανεικα αλλα παρολο αυτα εχουν την τελευταια κονσολα - κινητο - υπολογιστη.

    επισης μην κανετε προπαραγγελια καμια κονσολα κρατηστε μικρο καλαθι και περιμενετε την κυκλοφορια και τις τελικες ανακοινωσεις γιατι ισως αλλαξουν πολλα πραγματα και βρεθειτε προ εκπληξεων

    καθως πιστευω οτι την SONY θα την πιεσουν να αλλαξει πολιτικη οι εταιρειες παραγωγης καθως αυτες εχουν επιβαλλει τα μετρα που ανακοινωσε η MS αρα η θα αλλαξει στο τελος πολιτικη η SONY η MS αλλιως προβλεπω διακοπες συνεργασιας της τελευταιας στιγμης.

    κακα τα ψεμματα οι εταιρειες παραγωγης αποφασιζουν ουτε εμεις ουτε κανεις αλλος.

  15. #30
    Εγγραφή
    01-10-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευτυχως η sony δεν ακολουθησε την ηλιθια τακτικη της microsoft για τα δισκακια και το online check, ξεκιναει και πιο φτηνο το playstation δεν βλεπω πως μπορει η microsoft να κερδισει την μαχη σε αυτην την γενια κονσολων.

    Πιστευω οτι θα παρει πισω το online check γιατι ειναι απλα ηλιθιο, αν θελουν μπορουν απλα να κανουν μια πλατφορμα τυπου steam παραλληλα και μεσω των τιμων να σπρωξουν ολον τον κοσμο εκει.
    Κατι σαν το start στα windows8 πανε να κανουνε αλλα εδω εχουν ανταγωνισμο.

    Το θεμα δεν ειναι pc vs κονσολα αλλα ps4 vs xboxone που αν δεν παρει πισω η microsoft της ηλιθιες ιδεες της δεν θα εχει και πολυ νοημα.

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η Microsoft αποκαλύπτει το νέο Xbox One
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-13, 17:49
  2. Μηνύματα: 107
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-13, 14:31
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-13, 18:29
  4. H Microsoft παρουσίασε το νέο της tablet με όνομα Surface
    Από senkradvii στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 174
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-12, 17:43
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-12, 19:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας