Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    27-07-2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    878
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παντως εχω κλειστο GPS-δεδομενα κινητης οταν δεν τα χρειαζομαι, εχει καταντησει αηδια ΜΟΝΟΙ μας να δειχνουμε που ειμαστε! δεν χρειαζεται να μας κατασκοπευουν! να μη μιλησω τι γινεται στο facebook ειδικα με την πιτσιρικαρια και οχι μονο και να κλασουν πρεπει να το μαθει ολος ο κοσμος πως και γιατι! ΕΛΕΟΣ! τωρα σχετικα με τα προγραμματα και το iphone οταν γινει j/b τρεχει linux απο πισω και πορτες ορθανοιχτες καλυτερα καποιοι να μην λενε για το android γιατι και εκει γινονται τα ιδια πραγματα....οπως και σε ολα τα λειτουργικα συστηματα, δεν μιλαμε καθαρα για ιους αλλα καποιος μπορει να εχει προσβαση στην συσκευη μας και μπορει απο το να σβησει κατι μεχρι να αντιγραψει οτι γουσταρει, μαλλον χρειαζομαστε και firewall τελικα...οταν καποτε ειχα iphone j/b και ειχα ανοιχτο SSH server ξεχασμενο καποιος μπηκε μεσα και προσπαθησε να αντιγραψει αρχεια! απο τοτε ειχα βαλει firewall! το να ελεγχουμε μονο σε τι εχει προσβαση καθε εφαρμογη απλα δεν αρκει!
    Νιωθεις ασφαλης με κλειστο το gps δηλαδη? Οχι οτι δεν βρισκουν την θεση σου και με κλειστο το gps.

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δεν ειπα οτι νιωθω ασφαλης αλλα ειναι πολυ καλυτερο οταν δεν το χρειαζεσαι να το εχεις κλειστο γιατι καταρχην κανει οικονομια στην μπαταρια! την θεση σου την βρισκουν μεσω ιντερνετ ετσι και αλλιως αλλα οχι με την ακρίβεια που δίνει το GPS! το ταμπλετ μου δεν εχει GPS και αν ανοιξω google maps δειχνει που ειμαι περιπου αλλα συνηθως με δειχνει σε αλλη γειτονια δλδ στον παραδιπλανο δρομο....το GPS ομως δειχνει ΑΚΡΙΒΩΣ που εισαι και καταναλωνει τσαμπα και περισσοτερη μπαταρια....

  3. #18
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Και με το wifi κάνει localization, ας όψεται η Google που πήρε το ελεύθερο να ταγκάρει όλη την υφήλιο
    Παρόλα αυτά υπάρχει επιλογή να μην αποθηκεύονται οι τοποθεσίες σου (υποτίθεται δηλαδή...).
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλα δεν ειναι αυτο το προβλημα μας! το θεμα ειναι οτι μπορει καποιος να εχει προσβαση στην συσκευη μας με οτι συνεπειες αυτο συνεπαγεται! τελικα χρησιμοποιει κανεις firewall? εγω παντως δεν εχω βαλει ακομα σε καμια συσκευη android. Αν ειμαι σπιτι ή στο εξοχικο εχω στο openwrt και στο Mikrotik αμα ειμαι απεξω μονο υπαρχει κινδυνος απο δημοσια wifi access points.

  5. #20
    Εγγραφή
    04-01-2008
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λογικό είναι εφόσον το Android πλέον έχει μεγάλη απήχηση να ασχολούνται όλο και πιο πολλοί για να βγάλουν κακόβουλο λογισμικό, οπότε μάγκες προσοχή πλέον ότι και να κατεβάζουμε και να μην λέμε πλέον ααα..εντάξει είναι Android σιγά μην έχει trojan.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-13, 14:48
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-13, 02:04
  3. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-13, 02:36
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-12, 21:18
  5. Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-12, 11:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας