Σελ. 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 58910
Εμφάνιση 136-142 από 142
  1. #136
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.768
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω άλλη τακτική, όσον αφορά το κόψιμο αποδείξεων.

    Όταν ο μαγαζάτορας δεν κόβει στο ταμείο, πχ ψιλικατζίδικο, απλά κάθομαι μπροστά του μετά την πληρωμή, και χαμογελάω. Ο τρελός του χωριού και έτσι. Σε κάποια φάση κομπλάρουν όλοι με το βλέμμα μου και με ρωτάνε τι θέλω. Απαντάω, "δεν θέλω τίποτα, την απόδειξη περιμένω", πάντα με μεγάλο χαμόγελο.

    Επίσης, σε ταβέρνα που έφερε μόνο το χαρτί της παραγγελίας, χωρίς απόδειξη, έχω βγάλει χρήματα 25% λιγότερα από ό,τι μου ζητούσαν. Και όταν σκάει μύτη ο σερβιτόρος να πληρωθεί, και με ρωτάει τι έγινε, κλασσικό τεράστιο χαμόγελο και "εσύ δεν πληρώνεις ΦΠΑ, άρα και εγώ δεν σου τον πληρώνω".

    It works every time.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω πολυ καλα τι σημαινουνε ακολουθω αυτη την τακτικη με τους απατεωνες και ποτε δεν εχασα.
    Αντιθετως χασανε πολοι που τους κοροιδευουνε τα μαγαζια που ακουνε τις ψευτιες των μαγαζατορων.

    Επισης ακολουθω εδω και καιρο μια αλλη τακτικη στην γραφειοκρατια του δημοσιου τους λεω οτι αν δεν γινει η δουλεια θα φανε αναφορα στην υπηρεσια αλλαζουνε χρωμα
    και σκιζονται να σε εξυπηρετησουνε.
    Πχ παω στη δεη και τους λεω θελω ολες τις αποδειξεις των 10 τελευταιων ετων και μου λεει ο βαριεστημενος υπαλληλος οτι δεν γινετε.
    Μετα του ζηταω τον προισταμενο και μου λεει ενταξει θα σου δωσω τις αποδειξεις αλλα πρωτα κανε αιτηση κτλπ (για να το κωλυσιεργήσει να βαρεθω και να φυγω )
    Η απαντηση μου ειναι θελω το ονομα σας παρακαλω για να σας κανω αναφορα και μολις το ακουσε εκανε μερικα κλικ στον υπολογιστη και μου τυπωσε τις αποδειξεις χωρις πολλα πολλα.
    Ετσι πρεπει να απαντας σε κουτοπονηρες τακτικες υπαλληλων με τσαμπουκα για να πηγαινουνε τα αιματα στη θεση τους.

    Παρομιο σεναριο στο ταχυδρομειο μετα που μου ειχανε χασει 2-3 φακελα οταν μου ειπε η υπαλληλος οτι ξερεις δεν το βρισκω και οτι το εχεις παρει η δεν ξερω που ειναι
    και ελα αλλη μερα της λεω το ονομα σας κυρια μου για να σας κανω αναφορα στην υπηρεσια.
    Μολις το ακουσε ψαχνει 2 λεπτα ακομα και το βρισκει.
    (Επρεπε να κανω δηλαδη 2πλα δρομολογια να χασω την ωρα μου γιατι η υπαλληλος βαριοτανε και σου λεει ας το βρει αλλη σε αλλη βαρδια)

    Καποτε πρεπει να καταλαβουνε καποιοι οτι πελατης εχει παντα δικιο(εφ οσον δεν ειναι απατεωνας) οτι πρεπει να σκιστουνε να τον εξυπηρετησουνε και εαν δεν μπορουνε να το κανουνε να ξεκουμπιστουνε να ερθουνε αλλοι στη θεση τους που μπορουνε.
    ομοιως
    VAMOS ARIS

  2. #137
    Εγγραφή
    05-09-2013
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω πολυ καλα τι σημαινουνε ακολουθω αυτη την τακτικη με τους απατεωνες και ποτε δεν εχασα.
    Αντιθετως χασανε πολοι που τους κοροιδευουνε τα μαγαζια που ακουνε τις ψευτιες των μαγαζατορων.

    Επισης ακολουθω εδω και καιρο μια αλλη τακτικη στην γραφειοκρατια του δημοσιου τους λεω οτι αν δεν γινει η δουλεια θα φανε αναφορα στην υπηρεσια αλλαζουνε χρωμα
    και σκιζονται να σε εξυπηρετησουνε.
    Πχ παω στη δεη και τους λεω θελω ολες τις αποδειξεις των 10 τελευταιων ετων και μου λεει ο βαριεστημενος υπαλληλος οτι δεν γινετε.
    Μετα του ζηταω τον προισταμενο και μου λεει ενταξει θα σου δωσω τις αποδειξεις αλλα πρωτα κανε αιτηση κτλπ (για να το κωλυσιεργήσει να βαρεθω και να φυγω )
    Η απαντηση μου ειναι θελω το ονομα σας παρακαλω για να σας κανω αναφορα και μολις το ακουσε εκανε μερικα κλικ στον υπολογιστη και μου τυπωσε τις αποδειξεις χωρις πολλα πολλα.
    Ετσι πρεπει να απαντας σε κουτοπονηρες τακτικες υπαλληλων με τσαμπουκα για να πηγαινουνε τα αιματα στη θεση τους.

    Παρομιο σεναριο στο ταχυδρομειο μετα που μου ειχανε χασει 2-3 φακελα οταν μου ειπε η υπαλληλος οτι ξερεις δεν το βρισκω και οτι το εχεις παρει η δεν ξερω που ειναι
    και ελα αλλη μερα της λεω το ονομα σας κυρια μου για να σας κανω αναφορα στην υπηρεσια.
    Μολις το ακουσε ψαχνει 2 λεπτα ακομα και το βρισκει.
    (Επρεπε να κανω δηλαδη 2πλα δρομολογια να χασω την ωρα μου γιατι η υπαλληλος βαριοτανε και σου λεει ας το βρει αλλη σε αλλη βαρδια)

    Καποτε πρεπει να καταλαβουνε καποιοι οτι πελατης εχει παντα δικιο(εφ οσον δεν ειναι απατεωνας) οτι πρεπει να σκιστουνε να τον εξυπηρετησουνε και εαν δεν μπορουνε να το κανουνε να ξεκουμπιστουνε να ερθουνε αλλοι στη θεση τους που μπορουνε.
    κατι ηξεραν τα Ημι....
    https://www.youtube.com/watch?v=ET4-amvedcU

  3. #138
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παρεμπιπτόντως, το προβληματάκι λύθηκε και μάλλον yiapap και 29gk λόγω εμπειρίας στον χώρο .... υποθέτω, είχαν προβλέψει πιο εύκολα την "λύση".

  4. #139
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.849
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρεμπιπτόντως, το προβληματάκι λύθηκε και μάλλον yiapap και 29gk λόγω εμπειρίας στον χώρο .... υποθέτω, είχαν προβλέψει πιο εύκολα την "λύση".
    Για πες...
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #140
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    585
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον διευθυντή μιλάω από την αρχή. Πήρα και τηλ στα κεντρικά και μου είπαν οτι η τελική απάντηση είναι αυτή. Ρώτησα τον διευθυντή πως αισθάνεται μετά από αυτό το γεγονός και μου απάντησε οτι έχω δίκιο και οτι αισθάνεται άσχημα. Η ουσία είναι ποιος πληρώνει το μαρμαρο. Τί να το κάνω που έχω δίκιο; το δίκιο δεν τρώγεται...
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...50#post5176350

  6. #141
    Εγγραφή
    25-09-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    RDS
    Προσωπικά θα το πήγαινα πίσω στο κατάστημα αγοράς και θα ζητούσα επιτόπου καινούριο. Είναι στα δικαιόματά σου αυτή η διαδικασία.

  7. #142
    Εγγραφή
    18-06-2013
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σιγουρο ειναι οτι ο φιλος δε μπηκε για να μας απαντησει τι εγινε αν εγινε..παντως μεσω καποιου κοινου γνωστου εμαθα πως η ιστορια ειναι αληθινη..
    Επανέρχομαι μετά από μια δεκάετία να σας απαντήσω. Καταρχήν ζητάω συγνώμη που δεν απάντησα τότε.

    Η Arvato είχε δίκιο τότε, το κινητό είχε όντως ανοιχτεί, αλλά όχι από μένα. Αυτοί που άνοιξαν το κινητό, είχαν αφαιρέσει τα αυτοκόλλητα της υγρασίας και ξέχασαν να κουμπώσουν το μικρόφωνο στη θέση του.

    Επειδή δεν έβγαζα άκρη με συνηγόρους του καταναλωτή κλπ, και επειδή ούτως ή άλλως δεν είχε εγγύηση το προϊόν, αγόρασα ένα σετάκι εργαλεία για να το ανοίξω.

    Ανοίγωντας το, διαπίστωσα ότι το μικρόφωνο ήταν βγαλμένο από τη θέση του. Το κούμπωσα και το πρόβλημα λύθηκε, ο ήχος δεν έκανε πλέον επιστροφή.

    Το κινητό δούλεψε αρκετά χρόνια και όλα καλά.

    Αξιοσημείωτο είναι ότι όταν αγόρασα το κινητό, ήταν σφραγισμένο στο κουτί του με ζελατίνα, σαν καινούριο. Στη πορεία έμαθα πως πολλά καταστήματα έχουν τον τρόπο να σφραγίζουν ανοιγμένα κινητά.

Σελ. 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 58910

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 238
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-16, 15:21
  2. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-13, 22:22
  3. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-13, 23:30
  4. ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ WIND KINHTH
    Από stathistaxi στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-12, 15:34
  5. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-12, 12:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας