Σελ. 15 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 510131415
Εμφάνιση 211-223 από 223
  1. #211
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Να ρωτήσω κάτι για PS3.
    Bρήκε ο φίλος μου το παλιό του PS3 σε ένα πατάρι και μεταξύ άλλων παιχνιδιών και το Skyrim.
    Είπα λοιπόν να παίξω επιτέλους το Skyrim για να δω αν είναι όσο καλό λέγεται και αν αξίζει τα λεφτά του για να το πάρω στο Switch.

    Έκανα λοιπόν και log in στον παλιό Sony λογαριασμό μου που είχα ανοίξει πριν κάτι χρόνια όταν έμενα στην Ελβετία, και δε μπορώ να βρω πως μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία. Το αποτέλεσμα είναι να μπορώ να επιλέξω μόνο μεταξύ FR/DE/IT ως γλώσσα του λογαριασμού (επέλεξα Γαλλικά) και τώρα όταν ξεκινάω το παιχνίδι τα πάντα είναι στα Γαλλικά. Δε με ενοχλεί πολύ γιατί δεν έχω σκοπό να το παίξω σοβαρά στο PS3 (ως Nintendo fanboy), αλλά δεν θέλω να είναι στα Γαλλικα ο λογαριασμός μου γιατί έχει και άλλα παιχνίδια στο PS3 που θέλω να δω.
    Καμία πιθανότητα να το γυρίσω στα Αγγλικά χωρίς να χρειαστεί να ανοίξω νέο λογαριασμό με άλλο e-mail υπάρχει;

  2. #212
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.842
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Η τοποθεσία δεν αλλάζει.

    Kάθε χώρα έχει το δικό της PS Store και αυτό υποστηρίζει συγκεκριμένες γλώσσες.

    Όμως εικάζω ότι το πρόβλημά σου δεν είναι της γλώσσας του λογαριασμού, αλλά της κόπιας του παιχνιδιού που έχεις.
    Για παράδειγμα, έχω γερμανικό PS account (ps4) και παίζω το God of War με ελληνικό μενού και υπότιτλους.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  3. #213
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τοποθεσία δεν αλλάζει.

    Kάθε χώρα έχει το δικό της PS Store και αυτό υποστηρίζει συγκεκριμένες γλώσσες.

    Όμως εικάζω ότι το πρόβλημά σου δεν είναι της γλώσσας του λογαριασμού, αλλά της κόπιας του παιχνιδιού που έχεις.
    Για παράδειγμα, έχω γερμανικό PS account (ps4) και παίζω το God of War με ελληνικό μενού και υπότιτλους.
    Η κόπια είναι γερμανική, πώς αυτό εξηγεί ότι το παιχνίδι το βλέπω στα Γαλλικά;

  4. #214
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.842
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Όταν εγκατέστησες το παιχνίδι, είχες λογαριασμό στα Γαλλικά;
    Δοκίμασε να βάλεις το λογαριασμό στα Γερμανικά και εγκατάστησε πάλι το παιχνίδι. Λογικά θα το έχεις στα Γερμανικά.

    Για Aγγλικά, μάλλον θα χρειαστείς άλλο account..
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  5. #215
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν εγκατέστησες το παιχνίδι, είχες λογαριασμό στα Γαλλικά;
    Δοκίμασε να βάλεις το λογαριασμό στα Γερμανικά και εγκατάστησε πάλι το παιχνίδι. Λογικά θα το έχεις στα Γερμανικά.

    Για Aγγλικά, μάλλον θα χρειαστείς άλλο account..
    Δεν ξέρω Γερμανικά.
    Τουλάχιστον στα Γαλλικά μπορώ να βρίσω άπταιστα.

  6. #216
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Εντάξει, το PSN είναι τελείως για τα μπάζα.
    Έκανα επιτέλους νέο λογαριασμό σήμερα (αφού 4-5 φορές χθες ξεκινούσα τη διαδικασία και μετά από λίγο το site πέταγε μήνυμα λάθους και με έριχνε πάλι στην αρχή της διαδικασίας), μετά μου ζήτησε να διαλέξω "Online ID", διάλεξα κάτι (ας πούμε Fanouris_2019) που μου έβγαλε ότι είναι διαθέσιμο, αλλά εκείνη την ώρα κάποιος μου μίλησε και το άφησα στη μέση, όταν γύρισα στον υπολογιστή με είχε αποσυνδέσει οπότε πήγα από την άρχη τη δημιουργία online ID, και τώρα μου λέει ότι το Fanouris_2019 δεν είναι διαθέσιμο.
    Πόσο στόκοι, εν έτει 2019 να αντιμετωπίζω bugs που έχω να δω από το 2005.

  7. #217
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.842
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Μπορεί να σε πρόλαβε ο Φανούρης.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  8. #218
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Να πω μια γκρίνια και ειλικρινά να μου πείτε αν υπερβάλλω ή όχι...

    Πρόσφατα σχετικά αγόρασα ένα Acer Predator X34P μόνιτορ με widescreen 34 inch οθόνη.

    Επειδή έχω ξαναπεί ότι δεν είμαι φίλος του PS4 σε καναπέ / τηλεόραση περιβάλλον και έχω το PS4 να μαζεύει σκόνη και αράχνες, είπα να το πάρω από το living room και να το συνδέσω με το μόνιτορ (στο HDMI port, και να το έχω παράλληλα με το PC) έτσι ώστε να το αξιοποιήσω (και να τελειώσω το Red Dead Redemption ) γενικά.

    Με μεγάλη και πολύ δυσάρεστη έκπληξη διαπιστώνω πως το PS4 δεν υποστηρίζει 21:9 monitors!!!!! Τη σήμερον ημέρα! Αν είναι δυνατόν, και μάλιστα από μια περιφορά σε διάφορα σχετικά νήματα, λένε πως μάλλον θα μας κάνει τη χάρη η Sony με το PS5, πιθανώς.

    Δλδ, hardware για πελατάκια που θα πλερώνουν, PC και πάλι PC

    Από την άλλη, αν υπερβάλλω ή κάνω λάθος στην κριτική μου, ελεύθερα να μου το πείτε, αλλά βρίσκω απαράδεκτο τη σήμερον ημέρα με hardware που έχει το PS4 να μην υποστηρίζει ultrawide monitors.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #219
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Ως κατοχος ultrawide 8α χαρακτηριζα τιν κριτικη σου υπερβολικη.Aκομα και στα gaming pc,αντιπροσωπευουν λιγοτερο απο το 5% της αγορας που συρρικνωνεται στο 0,5% αν συμπεριλαβουμε ολα τα casual gaming capable pcs (δηλαδη apus+gpus επιδοσεων τυπου 1030 αναλογων της ddr3 7790 του απλου xbox).Ειναι λογικο να υπο8εσουμε οτι στις κονσολες το ζητημα 8α αφορα ακομα λιγοτερο κοσμο.Γενικα τα gaming pcs (και μαλιστα εκεινα που ειναι αρκετα ισχυρα για να εκμεταλλευτουν τα ultrawide monitors σε συγχρονους τιτλους) απευ8υνονται σε hardcore gamers.Ενω οι κονσολες κυριως σε casuals,η εστω και ελαχιστους hardcores που αναγκαζονται να αγορασουν κονσολα για τους αποκλειστικους της τιτλους.Οσο περνανε τα χρονια και το κοινο διευρυνεται τοσο πιο casual γινεται η πλειοψηφια του,αυτο ισχυει σε οποιοδηποτε χομπυ.Κοινως δεν εχει να κανει με το hardware του ps4 αλλα με το οτι το συγκεκεριμενο ζητημα ειναι εξαιρετικα χαμηλα στην λιστα εξυπηρετησης του αγοραστικου του κοινου.

  10. #220
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Το δέχομαι ως υπερβολή, αν και από την άλλη θεωρώ ότι μια βασική συμβατότητα θα έπρεπε να υπάρχει, στο βαθμό μάλιστα που ούτως ή άλλως τα PS παιχνίδια είναι σε χαμηλότερα fps.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #221
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrderlordTank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως κατοχος ultrawide 8α χαρακτηριζα τιν κριτικη σου υπερβολικη.Aκομα και στα gaming pc,αντιπροσωπευουν λιγοτερο απο το 5% της αγορας που συρρικνωνεται στο 0,5% αν συμπεριλαβουμε ολα τα casual gaming capable pcs (δηλαδη apus+gpus επιδοσεων τυπου 1030 αναλογων της ddr3 7790 του απλου xbox).Ειναι λογικο να υπο8εσουμε οτι στις κονσολες το ζητημα 8α αφορα ακομα λιγοτερο κοσμο.Γενικα τα gaming pcs (και μαλιστα εκεινα που ειναι αρκετα ισχυρα για να εκμεταλλευτουν τα ultrawide monitors σε συγχρονους τιτλους) απευ8υνονται σε hardcore gamers.Ενω οι κονσολες κυριως σε casuals,η εστω και ελαχιστους hardcores που αναγκαζονται να αγορασουν κονσολα για τους αποκλειστικους της τιτλους.Οσο περνανε τα χρονια και το κοινο διευρυνεται τοσο πιο casual γινεται η πλειοψηφια του,αυτο ισχυει σε οποιοδηποτε χομπυ.Κοινως δεν εχει να κανει με το hardware του ps4 αλλα με το οτι το συγκεκεριμενο ζητημα ειναι εξαιρετικα χαμηλα στην λιστα εξυπηρετησης του αγοραστικου του κοινου.
    Τόσο δύσκολο θα ήταν να δουλεύει με μαύρες γραμμές δεξιά και αριστερά;

  12. #222
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Το κακο ειναι οτι η βασικη συμβατοτητα απλα 8α συμπιεζε το καδρο του παιχνιδιου (και φυσικα οτι αλλο απεικονιζεται μεσα απο αυτο),σε απαραδεκτο βα8μο για την πλειοψηφια των ενδιαφερομενων.Προσωπικα προτιμω τις μαυρες μπαρες σε παλια ασυμβατα παιχνιδια στο pc παρα την συμπιεση (με εξαιρεση τα strategy οπου τα μοντελα ειναι πολυ μικρα για να με πειραξει ιδιαιτερα).
    Τόσο δύσκολο θα ήταν να δουλεύει με μαύρες γραμμές δεξιά και αριστερά;
    Αν δεν δουλευει ουτε κι ετσι τοτε εχετε δικιο.Μονο το pc εχω συνδεσει στην ultrawide και δεν ξερω,οι κονσολες ειναι στην τηλεοραση (λογω multiplayer 8ελω μεγαλυτερη ο8ονη),και μαλιστα οι retro σε παλιa crt που αποδιδει καλυτερα σε αναλυσεις μεχρι 480p.

  13. #223
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.634
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βλέπω ότι το Playstation 4 παίζει τα σύγχρονα "φορμά" βίντεο και ήχου (ματρόσκες, h.264, Dolby Digital κλπ). Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής, υποστηρίζει υπότιτλους srt με Ελληνικούς χαρακτήρες; Οι οποίοι μπορεί να είναι είτε σαν ξεχωριστό αρχείο είτε "πλεγμένοι" μέσα στο mkv; Αν ναι, τότε είναι καλή φάση διότι κάποιος δεν θα χρειάζεται να αγοράσει/στήσει ξεχωριστή συσκευή για να βλέπει ταινίες και σειρές.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 15 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 510131415

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας