Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Μια χαρά φαίνεται με ένα μεγάλο πρόβλημα

    Σε alcatel 997d, διπύρηνο με 1 ραμ και πολύ γρήγορη οθόνη, μου βγαίνει η ψυχή για να ενεργοποιήσω το link της πηγής. Ταπ, απαλό άγγιγμα, διαρκής πίεση, διπλό ταπ, όποτε και αν θέλει, ανοίγει browser

    Τα ΘΕΜΑΤΑ στις ρυθμίσεις, τι ακριβώς είναι?

    Α, και το site σας δεν έχει Ελληνικά.

    Κατά τα άλλα καλό, συγχαριτήρια

  2. #17
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Τι εννοείς το site δεν έχει Ελληνικά;

  3. #18
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SciFY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν φιλοδοξούμε ακριβώς να υποκαταστήσουμε τις υπηρεσίες συλλογής ειδήσεων, αν και φιλοδοξούμε να δημιουργούμε καλές περιλήψεις. Η ουσία αυτού που προσφέρει το NewSum είναι: Γρήγορη (περιλήψεις...) και πολυφωνική (...από πολλές πηγές ταυτόχρονα) ενημέρωση.
    Τώρα το ότι τρέχει μόνο σε android είναι καλό ή κακό; Όπως και να έχει, ήδη ο φίλος ΑΤ και μέλος της κοινότητας του NewSum το ετοιμάζει για Windows Phone 8, και εμείς ετοιμάζουμε widget, desklet και το NewSum on the web. Επίσης δουλεύουμε πάνω στη βελτίωση της ομαδοποίησης και της ταξινόμησης των ειδήσεων, στο interface και στην προσθήκη λειτουργικότητας personalization.
    εγω παντως είμαι ικανοποιημενος που την δοκιμασα σε smartphone και σε tablet το ειπα και σε φιλους.

    απλα ενα προβλημα ειχα

    στην εγγραφη στο δικο σας φορουμ

    ακομα δεν εχει ερθει το μηνυμα ηλεκτρονικου ταχυδρομειου για επιβεβαιωση

    γραφτηκα και με το email της ιστοσελιδας μου και με το otenet email (τιποτα)

    αν ειναι στειλτε ΠΜ να σας πω πιο απο τους δυο λογαριασμους να κρατησετε.

  4. #19
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    hmmm ενδιαφέρον, μια μικρή παρατήρηση στους δημιουργούς του, όταν επιλέγεις Ελληνικά σου δίνει θέματα μόνο από Ελληνικές πηγές και Αγγλικά μόνο από Αγγλικές, μια δυνατότητα μικτής επιλογής ανεξαρτήτου γλώσσας είναι καλύτερη.

    Επιπλέον κάθε πότε κάνει update, σε κάθε launch ή στο background ?
    Καλησπέρα,

    σε ευχαριστούμε για την πρόταση σου. Αν δεν σου είναι κόπος, για να μπορούμε και εμείς να έχουμε κάπου συγκεντρωτικά όλα τα σχετικά για το NewSum, κατέθεσε τη στο feature requests του forum μας.

    Το app είναι σχεδιασμένο να μιλάει με ένα server, για αυτό είναι και τόσο lite (1.7 MB). Ο Server, αυτή τη στιγμή ανανεώνει τα νέα κάθε 30 λεπτά της ώρας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως λίγο που έπαιξα με την εφαρμογή μου φάνηκε εξαιρετική και προσωπικά πολύ χρήσιμη!

    Δυο παρατηρήσεις μόνο. Μια-δυο φορές όταν έμπαινα στην πηγή του θέματος και μετά γυρνούσα με το βελάκι, πριν βγω στο αρχικό μενού μου άνοιγε και την από πάνω είδηση από εκείνη που είχα αρχικά επιλέξει. Επίσης μου φαίνεται πιο βολικό να μπορείς να κινείσαι στις κατηγορίες και κάνοντας δεξιά ή αριστερά πάνω στα θέματα κάθε κατηγορίας και όχι μόνο πάνω την μπάρα των κατηγοριών. Αυτά.
    Σε ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια σου. Έχουμε στο forum μας πάλι, τμήμα bug reports, ώστε αν δεις ότι επαναλαμβάνεται το πρόβλημα που αναφέρεις, αν δεν σου είναι κόπος να το κάνεις post εκεί. Όπως και για το feature request που ζητάς :-)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λόγο χρειάζεται η εφαρμογή να έχει πρόσβαση στις τηλεφωνικές μου κλήσεις (phone calls);
    Παραθέτω αυτολεξεί: «allows the app to access the phone features of the device. This permission allows the app to determine the phone number and device IDs, whether a call is active and the remote number connected by a call.»

    Τα υπόλοιπα για storage και network τα καταλαβαίνω, αυτό όμως για ποιο λόγο χρειάζεται γιατί εκτός από τη δική σας το βλέπω σε πάρα πολλές εφαρμογές που δεν μπορώ να σκεφτώ για ποιο λόγο χρειάζονται αυτό το permission.
    Φίλε μου, μόλις παρατήρησες κάτι που δεν είχαμε παρατηρήσει εμείς: Το συγκεκριμένο permission το απαιτούσε η android για το σχεδιασμό εφαρμογών που έπαιζαν σε android 1.5 και μικρότερες. (Παραθέτω link). Αρχικά λοιπόν, όταν ξεκινήσαμε την εφαρμογή πριν ένα χρόνο περίπου, είχαμε πει να καλύπτουμε και αυτές τις εκδόσεις, όμως γρήγορα τις εγκαταλείψαμε λόγω προβλημάτων που είχαν οι μικρότερες αυτές εκδόσεις. Δεν έχουμε κανένα λόγο να έχουμε πρόσβαση σε τέτοια στοιχεία. Τα μόνα στοιχεία που χρησιμοποιούμε είναι αυτά της χρήσης της εφαρμογής, όπου απλά κρατάμε το device ID της συσκευής και ότι στοιχεία μας ενδιαφέρουν σχετικά με το ποιες κατηγορίες ειδήσεων προτιμάνε οι χρήστες, κτλ. Ανώνυμα, και με επιλογή απενεργοποίησης (από ρυθμίσεις) Το permission που αναφέρεις, απλά ξέμεινε εκεί... Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε το συντομότερο δυνατό ένα update, στο οποίο θα το έχουμε απενεργοποιήσει. Σε ευχαριστούμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά φαίνεται με ένα μεγάλο πρόβλημα

    Σε alcatel 997d, διπύρηνο με 1 ραμ και πολύ γρήγορη οθόνη, μου βγαίνει η ψυχή για να ενεργοποιήσω το link της πηγής. Ταπ, απαλό άγγιγμα, διαρκής πίεση, διπλό ταπ, όποτε και αν θέλει, ανοίγει browser

    Τα ΘΕΜΑΤΑ στις ρυθμίσεις, τι ακριβώς είναι?

    Α, και το site σας δεν έχει Ελληνικά.

    Κατά τα άλλα καλό, συγχαριτήρια
    Δοκίμασε να μεγαλώσεις το μέγεθος των γραμάτων σου. Απλά η εφαρμογή δεν πιάνει το event, όταν είναι μικρά τα γράμματα, σχετικά με το δάκτυλο που τα πατάει ^^. Η εφαρμογή θα θυμάται το μέγεθος των γραμμάτων που έχεις ορίσει, οπότε λογικά θα το ξεπεράσεις εύκολα το πρόβλημα.
    Τα ΘΕΜΑΤΑ, είναι απλά 3 διαφορετικοί τρόποι εμφάνισης της εφαρμογής. Οι ονομασίες αυτών είναι το δικό μας μεράκι :-)
    Το site μας έχει Ελληνικά, εκτός και αν εννοείς το forum, το οποίο όντως δεν έχει. Ο λόγος για αυτό, είναι ότι θέλουμε να προσελκύσουμε κοινότητα developers, designers κτλ από όλο τον κόσμο.

    Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ όλους, και ιδιαίτερα τους διαχειριστές του φόρουμ που μας επέτρεψαν βήμα στο χώρο τους.
    Ελπίζουμε να σας φανεί χρήσιμη η προσπάθεια μας, και όποιος νομίζει ότι μπορεί να συμμετέχει με οποιονδήποτε τρόπο, μπορεί να δει στο site μας πως μπορεί να το κάνει αυτό.

  5. #20
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Μπράβο παιδιά 2 λεπτάκι που τη χρησιμοποίησα μια χαρα μου φάνηκε θα δείξει και το επόμενο διάστημα...
    Πάντως θα ήταν χρήσιμο να υπάρχει πιο γρήγορο share και σε twitter καθώς και δυνατότητα σχολίου μαζί με το post...

  6. #21
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SciFY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν φιλοδοξούμε ακριβώς να υποκαταστήσουμε τις υπηρεσίες συλλογής ειδήσεων, αν και φιλοδοξούμε να δημιουργούμε καλές περιλήψεις. Η ουσία αυτού που προσφέρει το NewSum είναι: Γρήγορη (περιλήψεις...) και πολυφωνική (...από πολλές πηγές ταυτόχρονα) ενημέρωση.
    Τώρα το ότι τρέχει μόνο σε android είναι καλό ή κακό; Όπως και να έχει, ήδη ο φίλος ΑΤ και μέλος της κοινότητας του NewSum το ετοιμάζει για Windows Phone 8, και εμείς ετοιμάζουμε widget, desklet και το NewSum on the web. Επίσης δουλεύουμε πάνω στη βελτίωση της ομαδοποίησης και της ταξινόμησης των ειδήσεων, στο interface και στην προσθήκη λειτουργικότητας personalization.
    Αρχικά, χαίρομαι που προφανώς καταλάβατε ότι "scumbag" αναφέρεται στο γνωστό meme και δεν είναι κυριολεκτικό, γιατί αλλιώς είναι παρεξηγήσημο και προφανώς δεν έιχα τέτοια πρόθεση.

    Αυτό που με "ενόχλησε" σαν υποψήφιος χρήστης είναι ότι η υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο για Android συσκευές.
    Διαβάζοντας το αρχικό ποστ, ήθελα πολύ να τη δοκιμάσω, αλλά δεν (και ούτε θα) έχω Android.
    Mε παραξένεψε αυτή η τακτική σας. Έχω συνηθήσει όταν πλασέρεται μια τέτοια υπηρεσία να υπάρχει τουλάχιστον η στάνταρ web έκδοση, μαζί ή έστω μετά από λίγο, με τo mobile web site. Θεωρώ αρκετά περίεργο ότι δεν ξεκινήσατε με αυτόν τρόπο. Το πλήθος των Android συσκευών είναι πολύ μικρό σε σχέση με τον κόσμο που έχει desktop/laptop και χρησιμοποιεί άλλες mobile πλατφόρμες και αυτό τον περιορίζει από το να δοκιμάσει την υπηρεσία και να καταλάβει σωστά περι τίνος πρόκειται, όπως θα έκανε πχ. από τον η/υ του. Εκτός αυτού, αφού μπορείτε να υποστηρίξετε συσκευές Android, λογικά έχετε και τις βάσεις για την υποστήριξη του κανονικού site, εκτός και αν δε θέλετε στην παρούσα φάση να εκτεθείτε σε πολλούς χρήστες ταυτόχρονα λόγω τεχνικών λόγων.
    Τέλοσπάντων, δεν είμαι εδώ για να κρίνω τις κινήσεις σας, απλά λέω πως βλέπω τα πράγματα σαν τελικός wannabe χρήστης.

    Καλή συνέχεια!

  7. #22
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Πολύ καλή η επιλογή σας να ξεκινήσετε μόνο με android.

    Απ' ότι βλέπω θα το επεκτείνετε και σε άλλες πλατφόρμες (web)
    Τουλάχιστον κάποιοι αρκετοί, θα κάνουνε debbuging από τώρα, και θα το εμπλουτίζετε με features που ζητάνε οι χρήστες και εσείς ενσωματώνετε στην εφαρμογή, και που θα δοθούν και στους χρήστες web

    Καλύτερα κάτι τώρα, παρά όλα(?) τότε.

    Οι συσκευές με android (smartphones και tablets) έχουν πλημμυρίσει την αγορά, είναι σημαντικά φθηνότερες από τις ios, με τεράστια διαφορά στο mobility, σε σχέση με laptops/desktops.

    Είναι και καλοκαίρι

    Και πάλι συγχαριτήρια για την επιλογή σας

  8. #23
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Την κατέβασα και την χρησιμοποιώ. Προσωπικά έχω βρει άλλη εφαρμογή που μου αρέσει πιο πολύ από τη συγκεκριμένη.. Γούστα..

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-13, 16:47
  2. Εφαρμογή για εγγραφή από ραδιόφωνο fm
    Από bomberb17 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-13, 16:09
  3. Υπηρεσία e-mail Outlook.com από τη Microsoft
    Από Seitman στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-12, 07:38
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-12, 16:40
  5. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-12, 16:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας