Σελ. 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 137
  1. #91
    Εγγραφή
    20-11-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα κι από μένα.
    Μετακομίζω μέχρι το τέλος του επόμενου έτους στο Λουτράκι πλησίον του καζίνο λόγω εργασίας (μέσα στο σχέδιο).
    Στην οδό που χτίζουμε με το σύζυγό μου δεν υπάρχουν κολώνες και μετρώντας από το google είδα ότι η οικοδομή απέχει 300 μ. περίπου από το εναέριο δίκτυο του ΟΤΕ.
    Ίσως να απέχει και μεγαλύτερη απόσταση από το box που αναφέρεται παραπάνω.
    Από ερώτηση που έκανα τηλεφωνικά στον ΟΤΕ μου είπαν ότι δεν κάνουν πλέον εναέριες επεκτάσεις!!!
    Και με τις νεόδμητες οικοδομές τι θα γίνει τους λέω (!!!!!);Δεν ξέρω κυρία μου, αυτή είναι πλέον η πολιτική της εταιρίας μου λέει!!!!!
    Κοντεύω να πάθω εγκεφαλικό!!!Εν έτει 2020 θα παρακαλάμε να μας φέρουν καλώδιο μέσα στο σχέδιο!!!!Έλεος με το Ελλαδιστάν!!!
    Θέλουμε και ανάπτυξη!!!!!
    Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία με νεόδμητη οικοδομή σε νέα περιοχή σχεδίου χωρίς κολώνες να μας πει τι έκανε;

  2. #92
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Ψάξουν για πάροχο ασύρματου internet.

  3. #93
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αυτός που έχει πλέον υποχρέωση για παροχή υπηρεσιών είναι η Forthnet. Πρέπει αυτοί να σου βρουν λύση άρα, το πιθανότερο δορυφορικό ίντερνετ.

  4. #94
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Η δόμιση εκεί ειναι πυκνή ?

    Αν υπάρχουν πολλές πολυκατοικίες/κατοικίες τότε ίσως να κάνουν κάτι.

    Αυτό είναι γενικό φαινόμενο σε όλες τις υπηρεσίες αυτές. ΔΕΗ και φυσικό αέριο χρεώνουν με απόσταση από το υπάρχον δίκτυο (που τα βάζεις απο την τσέπη σου μέχρι να βρεθεί κάποιος ακόμα ενδιαφερόμενος και πάρεις πίσω κάποια).

  5. #95
    Εγγραφή
    20-11-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το πρόβλημα δεν είναι να πληρώσεις για να επεκτείνουν το δίκτυο αλλά ότι δεν κάνουν πλέον επεκτάσεις!!!!!
    Μόνο αν είσαι σε πολύ μικρή απόσταση από το box μου είπαν π.χ. 100μ. που και πάλι πληρώνεις!
    Λογικά σε μία πενταετία θα έχει γεμίσει η οδός κατοικίες αλλά είναι δυνατόν να περιμένω τόσο για να έχω internet αν θα έχω και τότε;
    Ελλαδιστάν!

  6. #96
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.pagani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα δεν είναι να πληρώσεις για να επεκτείνουν το δίκτυο αλλά ότι δεν κάνουν πλέον επεκτάσεις!!!!!
    Μόνο αν είσαι σε πολύ μικρή απόσταση από το box μου είπαν π.χ. 100μ. που και πάλι πληρώνεις!
    Λογικά σε μία πενταετία θα έχει γεμίσει η οδός κατοικίες αλλά είναι δυνατόν να περιμένω τόσο για να έχω internet αν θα έχω και τότε;
    Ελλαδιστάν!
    Και παλιότερα, αν η απόσταση ήταν π.χ. 300 ή 400 μέτρα δεν έκαναν επέκταση, ακόμα και αν προσφερόσουν να πληρώσεις (ρεαλιστικά για 400 μ. κτλ μιλάμε για αρκετές χιλιάδες € εργολαβικά, δε συμφέρει για 1 κατοικία δηλαδη). Αν η περιοχή έχει καλή 4G κάλυψη ψαχτείτε για λύση με mobile broadband, ειδάλλως από δορυφόρο από την Nova/forthnet. Και όταν υπάρξουν περισσότερες κατοικίες στο δρόμο αυτό, το συζητάτε εκ νέου.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  7. #97
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Ψάχνεις να βρεις τον γνωστό που με πλάγιο τρόπο θα σου κάνει τη δουλειά αφού του λαδώσεις κι εσύ λίγο το εντεράκι του. Εμείς πρέπει να στα λέμε αυτά; Χωρίς μέσον στην Ελλάδα δεν πας μπροστά...
    Κατά τα άλλα θέλουμε ανάπτυξη και να ξαναρχίσει να δουλεύει η οικοδομή....

  8. #98
    Εγγραφή
    23-05-2016
    Περιοχή
    Αμαλιάδα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    AmBeat
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.pagani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα δεν είναι να πληρώσεις για να επεκτείνουν το δίκτυο αλλά ότι δεν κάνουν πλέον επεκτάσεις!!!!!
    Μόνο αν είσαι σε πολύ μικρή απόσταση από το box μου είπαν π.χ. 100μ. που και πάλι πληρώνεις!
    Λογικά σε μία πενταετία θα έχει γεμίσει η οδός κατοικίες αλλά είναι δυνατόν να περιμένω τόσο για να έχω internet αν θα έχω και τότε;
    Ελλαδιστάν!
    Εδώ πας σε περιοχή που υπάρχει δίκτυο και δεν έχουν κενή γραμμή να σε συνδέσουν. Τουλάχιστον εσύ ήξερες από πριν ότι δεν είχε καλωδιακό δίκτυο εκεί. Ψάξου για ασύρματους παρόχους στην περιοχή που σε ενδιαφέρει. Πλέον όλη η Ελλάδα έχει τέτοιες εταιρίες.

  9. #99
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.pagani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα δεν είναι να πληρώσεις για να επεκτείνουν το δίκτυο αλλά ότι δεν κάνουν πλέον επεκτάσεις!!!!!
    Μόνο αν είσαι σε πολύ μικρή απόσταση από το box μου είπαν π.χ. 100μ. που και πάλι πληρώνεις!
    Λογικά σε μία πενταετία θα έχει γεμίσει η οδός κατοικίες αλλά είναι δυνατόν να περιμένω τόσο για να έχω internet αν θα έχω και τότε;
    Ελλαδιστάν!
    Κοίτα τώρα που ο Μητσοτάκης θα μοιράσει χρήμα στον κόσμο όλοι θα χτίσουν καινούργιες κατοικίες. Μη σου πω ότι σε κάθε γωνιά της Ελλάδος θα γίνεται του Ελληνικού. Λίγη υπομονή θέλει...

  10. #100
    Εγγραφή
    23-05-2016
    Περιοχή
    Αμαλιάδα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    AmBeat
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα τώρα που ο Μητσοτάκης θα μοιράσει χρήμα στον κόσμο όλοι θα χτίσουν καινούργιες κατοικίες. Μη σου πω ότι σε κάθε γωνιά της Ελλάδος θα γίνεται του Ελληνικού. Λίγη υπομονή θέλει...
    Έχει που έχει τον πόνο της η κοπέλα τώρα την αποτελείωσες!

  11. #101
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Σήμερα ανακοίνωσε ο πρωθυπουργός μας ότι κλείνει και το γραφείο του ΔΝΤ. Όλα θα φτιάξουν, μην αγχώνεστε...Για λίγα μέτρα καλώδιο και 5-6 ξύλινες κολωνίτσες θα κολλήσουν;

  12. #102
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πιο Offtopic δεν γίνεται, για την πολίτικη έχουμε subforum για χαλαρή κουβεντούλα, ας αφήσουμε το νήμα για καμία χρήσιμη πληροφορία

  13. #103
    Εγγραφή
    20-11-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα ανακοίνωσε ο πρωθυπουργός μας ότι κλείνει και το γραφείο του ΔΝΤ. Όλα θα φτιάξουν, μην αγχώνεστε...Για λίγα μέτρα καλώδιο και 5-6 ξύλινες κολωνίτσες θα κολλήσουν;
    Φυσικά και δεν περιμένω να αλλάξει κάτι σε αυτή την χώρα.
    Εξάλλου είμαι 33 ετών και δεν πετάω στα σύννεφα.
    Αν υπάρχει κάτι νεότερο σχετικά με το θέμα ας με ενημερώσει κάποιος αν έχει αντίστοιχη εμπειρία.
    Για δορυφορικό και 4G δεν με ενδιαφέρει, το έψαξα και έχουν και τα 2 ογκοχρέωση.
    Εκτός κι αν απελευθερωθεί σε λίγο χρόνο το 4G γιατί βλέπω ότι όλες οι εταιρίες κάνουν βήματα προς αυτή την κατεύθυνση σταδιακά.

  14. #104
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Όσο η Forthnet είναι καθολικός πάροχος θα προωθεί λύσεις δορυφορικού internet. Αν ξανάρθει ο ΟΤΕ στο προσκήνιο έχεις μικρές ελπίδες αν κι αυτός απ'ότι φαίνεται επεκτάσεις μόνο σε πυκνοδομημένες περιοχές θα κάνει.

  15. #105
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Ούτως ή άλλως υπάρχει κερδοφορία με τους υπάρχοντες πελάτες γιατί να σκάσει να βάζει κολώνες και γραμμές για τον έναν συνδρομητή;

Σελ. 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αδυναμία σύνδεσης Gigaset C610 IP με τηλεφωνική γραμμή (fixed line).
    Από nikomas50 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-13, 21:12
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-13, 09:29
  3. Νέα τηλεφωνική γραμμή HOL
    Από ee4649 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-13, 18:12
  4. Συνακροάση σε τηλεφωνική γραμμή
    Από Rookie στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-12, 04:52
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-12, 14:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας