Σελ. 41 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 2131363940414243465161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 601-615 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #601
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Arrow
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, όσοι δεν έχουμε σύνδεση Forthnet δεν παίζει καλά, κάνει σπασίματα ή δεν μπαίνει καν. Όσοι έχουν Forthnet, δεν κολλάει μπαίνει κατευθείαν, αυτό μου το 'πε τεχνικός της Forthnet, γενικά τα 'χουν κάνει μπάχαλο.
    I beg to differ.
    Εγώ παρακολούθησα τον χθεσινοβραδινό αγώνα στην Ξάνθη χωρίς κανένα πρόβλημα, «bufferιάσματα» και λοιπά συμπτώματα.
    Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι το νέο plugin δεν (δείχνει να) συνεργάζεται ομαλά με τον Firefox και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ τον IE11.
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  2. #602
    Εγγραφή
    13-05-2010
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51198/5117
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    SNR / Attn
    29,6(dB) / 2,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω πάντως έχω hol και παίζει απροβλημάτιστα σε iPad και παλιότερα σε κινητό. Βασικά και σε ΟΤΕ παίζει μια χαρά οπότε μάλλον ο τεχνικός έλεγε ο,τι να ναι

  3. #603
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα! εγω βλέπω μονο απο κινητο και παιζει αψογα κανενα απολυτως προβλημα. Δεν ξερω αν το προβλημα που λετε αφορα και κινητα ή μονο υπολογιστες.
    Ειχα ξαναρωτησει παλιοτερα και απαντηση δεν πηρα. Παιζει και σε desktop pc? γιατι εχω ακουσει πως επειδη παιζεις με μεγαλη οθονη δεν το επιτρεπουν και παιζει μονο σε λαπτοπς και οχι αμα μπει εξωτερικη οθονη πανω! αυτα αληθευουν ή οχι?

  4. #604
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    [QUOTE=-21grams;5861175]Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα στα «Τρία-Πέντε Πηγάδια» (πόσα είναι τελικά ρε παιδιά, αποφασίστε επιτέλους!)
    Λίγη Γεωγραφία
    Τα τρία πέντε πηγάδια είναι στην Νάουσα.
    Το γήπεδο της Ξάνθης είναι σκέτο πηγάδια.

  5. #605
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.428
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    παιδιά παιζει κανονικότατα με vdsl cosmote

  6. #606
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmakro Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά παιζει κανονικότατα με vdsl cosmote
    απο που παιζει? απο τι βλεπεις? υπολογιστη? λαπτοπ, επιτραπεζιο? κινητο, ταμπλετ? τι λειτουργικο? αν ειναι υπολογιστης απο ποιον browser?
    τα προβληματα που λενε τα παλικαρια ποιο πριν δε νομιζω οτι ειναι θεμα συνδεσης ή γραμμης.

  7. #607
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.428
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    χθες εβλεπα σε φιλο χωρις να ξερω οτι εχει γινει αναβαθμηση του plugin διαβασα ποιο πισω οτι εγινε αναβαθμιση.Θα ρωτησω και θα σας πω win 10 pro laptop firefox.

  8. #608
    Εγγραφή
    21-01-2016
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σε όλους
    Όσον αφορά το nova go και την σύνδεση με τηλεόραση μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το MurGeeMon με την λειτουργία του window cloner και μου είχε λύσει τα χέρια.
    Αυτό μέχρι τις τελευταίες δύο μέρες και όπου έγινε η τελευταία αναβάθμιση του Nova GO, και πλέον πριν καν ανοίξει το stream αναγνωρίζει το καλώδιο σύνδεσης και μπλοκάρει το steaming
    Έχει κανείς κάποια λύση για streaming σε τηλεόραση?

  9. #609
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Red face
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsorbi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα στα «Τρία-Πέντε Πηγάδια» (πόσα είναι τελικά ρε παιδιά, αποφασίστε επιτέλους!)
    Λίγη Γεωγραφία:
    Τα «Τρία-Πέντε Πηγάδια» είναι στην Νάουσα.
    Το γήπεδο της Ξάνθης είναι σκέτο «Πηγάδια».
    Εμμμμμμμμμ, ναι. Μπλέξαμε τους δημοφιλείς προορισμούς για προετοιμασίες ποδοσφαιρικών ομάδων με το γήπεδο της ομάδας του «Περίεργου».
    Έλα μωρέ τώρα, τι Λωζάνη τι Κοζάνη!
    Τι (Dennis) Bergkamp, τι (David) Beckham, κι οι δυο στην Ινγκλατέρα δεν παίζανε; Για να μην πω για εκείνο τον Αρνί (Thierry Henry).
    Ρε μάθε μπαλίτσα στον Άρχοντα!
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  10. #610
    Εγγραφή
    13-10-2015
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    TP-LINK wireless N ADSL2+
    Καλημερα εγω μπαινω απο τον Opera browser (Laptop windows 10).Λιγο πριν που μπηκα λογω του σχολιου που εκανες οντως το plugin το αλλαξαν.Για το μονο που σπαστηκα ηταν οτι το National Geographic και το E, μου τα εχει κλειδωμενα και οταν κανω κλικ μου γραφει να μπω στο my nova ενω πριν βλεπαμε κανονικα.Τα nova sports παλι παιζουν μια χαρα. Στο μονο που δεν δοκιμασα ηταν να μπω απο τον firefox...H αληθεια ειναι οτι πριν μου αρεσε καλυτερα..
    YΓ: Τελικα στον firefox μου ζηταει να εγκαταστησω το plugin αλλα οταν κανω εγκατασταση παροτι βγαινω τελειως απο μεσα οταν ξαναμπαινω και παταω καποιο καναλι μου ξαναζηταει εγκατασταση.Δεν ξερω αν εχει να κανει επειδη συνδεθηκα πρωτα μεσω του Opera.Παντως πριν την αναβαθμιση εμπαινα και απο τους δυο browsers χωρις κανενα προβλημα.Εχει καποιος παρομοιο προβλημα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pepina 1975 : 22-01-16 στις 13:27.

  11. #611
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, τελικά ρε παιδιά όσοι έχετε δοκιμάσει ισχύει ότι δεν παίζει από επιτραπέζιο desktop υπολογιστή? και θέλει από laptop και κάτω;

  12. #612
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Arrow
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pepina 1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, εγώ μπαίνω από τον Opera browser (Laptop Windows 10).
    Λίγο πριν που μπήκα λόγω του σχόλιου που έκανες όντως το plugin το άλλαξαν. Για το μόνο που σπάστηκα ήταν ότι το National Geographic και το E μου τα έχει κλειδωμένα και όταν κάνω κλικ μου γράφει να μπω στο MyNova, ενώ πριν βλέπαμε κανονικά.
    Τα NovaSports πάλι, παίζουν μια χαρά. Το μόνο που δεν δοκίμασα ήταν να μπω από τον Firefox. H αλήθεια είναι ότι πριν μου άρεσε καλύτερα...
    YΓ: Τελικά στον Firefox μου ζητάει να εγκαταστήσω το plugin αλλά όταν κάνω εγκατάσταση, παρότι βγαίνω τελείως από μέσα, όταν ξαναμπαίνω και πατάω κάποιο κανάλι μου ξαναζητάει εγκατάσταση.
    Δεν ξέρω αν έχει να κάνει επειδή συνδέθηκα πρώτα μέσω του Opera. Πάντως πριν την αναβάθμιση έμπαινα και από τους δυο browsers χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;
    Επιβεβαιώνω πως ο πιο πρόσφατος Opera [v34.0.2036.50 32-bit stable] δουλεύει με το νέο plugin [το οποίο παρεμπιπτόντως ανανεώθηκε χθες-προχθές και βρίσκεται πλέον στην έκδοση 20.0.3.6]
    Για τον IE11 τα είπαμε παραπάνω...

    Υποψιάζομαι πως το πρόβλημα με τον Firefox εντοπίζεται σε κάποιον περιορισμό του. Είναι γνωστό άλλωστε, πως εφαρμόζει αυστηρότερα standards σε σχέση με τους άλλους browsers.
    Επιχείρησα να παραμετροποιήσω τα settings για την σελίδα του NovaGO κάνοντας "allow" ό,τι υπήρχε.
    Το αναφέρω γιατί αν clickάρετε στο εικονίδιο της URL bar, θα εμφανιστεί μήνυμα για φραγή "Insecure content" βλ. Mixed content blocking.
    Πριν ενημερώσουν το plugin βεβαίως, και χρησιμοποιώντας την ίδια ακριβώς έκδοση Firefox, δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα.
    Η ευθύνη συνεπώς βαρύνει αποκλειστικά τους *developers* του NovaGO, όχι τον browser.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, τελικά ρε παιδιά όσοι έχετε δοκιμάσει ισχύει ότι δεν παίζει από επιτραπέζιο desktop υπολογιστή και θέλει από laptop και κάτω;
    Το δοκίμασα μία και μόνο φορά πριν από +1 χρόνο και όντως δεν επέτρεπε αναπαραγωγή σε desktop computer.
    Είναι η φύση της υπηρεσίας τέτοια, οι προδιαγραφές αφορούν φορητές συσκευές και μόνο. Πολύ αμφιβάλλω αν θα 'χει αλλάξει κάτι. Αν παρ' ελπίδα έχει συμβεί κάτι τέτοιο, προφανώς με *επέμβαση* τρίτων, you know that to do
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  13. #613
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Η επεμβαση τριτων αφορα το να παιζουν σε συσκευες root και streaming σε mirorcast, chromecast κτλ, επειδη βλεπω μονο απο το κινητο μου και δεν υποστηριζει κατι αλλο μονο το να παιζει σε root εχω δοκιμασει προσωπικα.
    Για να παιζει σε επιτραπεζιους υπολογιστες ή σε εξοδο σε οθονες με κανονικη συνδεση δεν εχω δει-ακουσει οτιδηποτε.
    Για μενα που το εχω ξαναπει δεν εννοειτω να εχω συσκευη android και να μην εχω πληρη δικαιωματα υπερχρηστη root. Αν ειναι ποτε δυνατον....
    ευτυχως που καποιο καλο παλικαρι μου ειπε τον τροπο, αλλιως απλα δεν θα ειχα novago....απο το να μην ειμαι υπερχρηστης στην ΔΙΚΙΑ μου συσκευη!!!! προτιμω να μην εβλεπα novago, λες και βλεπω και πολυ....ενω το root ειναι απλα MUST.

  14. #614
    Εγγραφή
    13-10-2015
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    TP-LINK wireless N ADSL2+
    Σίγουρα ευθύνονται οι developers του nova go.Αύριο θα τους στειλω μνμ για να δω αν τελικά μπορεσουμε να μπαίνουμε και απο firefox!!!

    - - - Updated - - -

    Σίγουρα ευθύνονται οι developers του nova go.Αύριο θα τους στειλω μνμ για να δω αν τελικά μπορεσουμε να μπαίνουμε και απο firefox!!!

  15. #615
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.229
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα! μακαρι να εκαναν κατι και για linux, αλλα ως συνηθως εμας μας αφηνουν απεξω.....μποικοταζ απο πολλους στο ελευθερο λογισμικο....
    Δεν προκειτε να βαλω windows στον laptop για να μπορω να δω novago, που δεν ξερω κιολας στην τελικη αν θα παιζει! και να εβαζα δεν παει πανω απο xp ετσι κι αλλιως παλι δεν θα επαιζε! ΛΟΛ!

Σελ. 41 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 2131363940414243465161 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας