Σελ. 63 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 43535861626364656873 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 931-945 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #931
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    H 300 S
    Γιατι φιλε μου πολλες οικογενειες οπως και εγω που την εκοψα, οπως εγραψα και πιο πανω εγω συνηθως εβλεπα σπιτι και ο αδερφος μου λογω δουλειας απο ταμπλετ.

  2. #932
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    α! καλα λες δεν το ειχα σκεφτει ακριβως ετσι.
    καλα και πως βλεπατε με τι συσκευες? εμενα λεει αλλαγη συσκευης, μηπως επειδη και οι 2 ειναι android?
    απο ποτε κοπηκε αυτο?
    γενικα υπαρχουν πολλοι περιορισμοι και καθιστουν την υπηρεσια αχρηστη, τους τα εχω πει και απο το τηλ απειρες φορες.
    Δυστυχως η υπερβολη προστασια και καλα των δικαιωματων τους, εχει κανει πολλους συνδρομητες να αγανακτησουν και να αλλαξουν εταιρια, αλλα οχι οτι και το ote tv go ειναι καλυτερο οπως μου εχουν πει καποιοι που εχουν.

    Τελικα αυτο που ειχα ρωτησει κανεις δεν το ξερει?
    οπως ειχαμε πει οταν εχεις root δικαιωματα δεν επαιζε μεχρι προτεινος γιαυτο και στο 7αρι ταμπλετοτηλεφωνο τα εβγαλα.
    Στο κινητο μου αρχισε να παιζει ενω ειμαι root, ομως δεν μπορω να δω fullscreen και ουτε φευγουν οι διαφανες μπαρες στην εικονα πανω κατω που εχει.
    Κατι που δεν συμβαινει στην αλλη συσκευη που δεν ειναι root.
    Εχει καμια σχεση αυτο με το root?
    σε αλλον με root παιζει????

  3. #933
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν ξέρω φιλέ μου. Εγώ δεν το μοιράζομαι με κανέναν το έχω για πάρτι μου. Ειδικά εάν έχει 2 αγώνες ταυτόχρονα είναι ότι πρέπει.

  4. #934
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chrisk6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον ΟΤΕ στέλνεις ένα μήνυμα (εφόσον. Έχει κάρτα η συσκευή σου) κτρεχει κανονικά από άλλο δίκτυο.
    Στο Nova go αν θεωρητικά εσύ πάς ένα ταξίδι κ θες να δεις μπάλα μέσω τάμπλετ η λάπτοπ κ ο άλλος βλέπει σπίτι απλά δεν γίνεται.
    Αν είχες ΟΤΕ με ένα μηνυματακι ξεμπερδεψες...
    Και μάλλον εννοείς cosmokarta. Έτσι είναι φυσιολογικό.
    Η Forthnet δεν έχει mobile Internet.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  5. #935
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    οταν απαντησα ποιο πανω μου ειπανε οτι δεν λεμε γιαυτο....
    οπως ειπα εχει τροπους εμενα παιζει κανονικα μεσω κινητης, δεν θελει κοπο, θελει τροπο.
    και οι τροποι ειναι 2 που εχω δοκιμασει και παιζουν (2 και 3 για να δεις κιολας εικονα).
    1) Στικ 4G με καρτα cosmote W.U πανω σε mikrotik routerboard και συνδεση κινητου-ταμπλετ με wifi, βλεπει wifi και παιζει.
    2) απο το κινητο ή το ταμπλετοτηλεφωνο openvpn client και συνδεση με το σπιτι που εχω forthnet adsl, παιζει ip απο εκει και περναει το ιντερνετ, βλεπει ip απο εκει και παιζει, oμως δεν δειχνει εικονα απο καναλια λεει οτι δεν γινεται μεσω δικτυων 3G/4G γιατι ομως?
    Σε περιπτωση που δεν ανοιξω openvpn τοτε δεν συνδεεται απο την αρχη καν.
    3) μεσω wifi σε αλλα δικτυα σταθερων παιζει μια χαρα πχ στην δουλεια μου μεσω ote vdsl 30.

    Δλδ οπως εχω καταλαβει αν θες να ΔΕΙΣ κιολας οχι απλα να μπεις μεσα στην εφαρμογη θες WIFI, αλλιως δεν βλεπεις.
    Αν καποιος το εχει καταφερει αυτο να πει και σε εμας τον τροπο.

    Μηπως αν μια συσκευη την βαλεις σε wifi tethering mode γινεται? δεν το εχω δοκιμασει!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 03-05-17 στις 17:31.

  6. #936
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά καλησπέρα.Μπορώ να σας κάνω μία ερώτηση?

    Έχω το Nova Sports Pack στο κατάστημά μου,που είναι Ανδρικό Κομμωτήριο.
    Επίσης έχω εγκαταστήσει στο κινητό του πατέρα μου το NovaGo.Στο κάτω σπίτι,εκεί που μένει ο πατέρας μου δηλαδή, έχει Double Play από Vodafone,αλλά στο πάνω σπίτι που μένει η αδερφή μου με τον άντρα της,έχουν Double Play από Forthnet.
    Aν του πω να συνδεθεί με το Wifi του πάνω σπιτιού (της αδερφής μου δηλαδή) που είναι Forthnet,λέτε να μπορούμε να βλέπουμε ταυτόχρονα σε Κομμωτήριο και NovaGo?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

  7. #937
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα! εμενα δεν παιζει ταυτοχρονα απο 2 συσκευες android, δεν ξερω αν η μια ειναι laptop πχ μπορει να γινει.
    Μου ζηταει αλλαγη συσκευης. Δεν εχω αλλη υποστηριξη συσκευη για δοκιμη.
    Οπως εχω πει μια συσκευη σε αλλο δικτυο μου παιζει κανονικα και βλεπω.
    Δεν μας λες με τι συσκευες θες να βλεπετε οπως λες?

    http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...nes-erotiseis/

    Πώς μοιράζομαι την υπηρεσία με τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειάς μου;

    Μέσω του κύριου λογαριασμού στο μενού "Διαχείριση Προφίλ" στο επάνω δεξί μέρος της οθόνης (μέσω laptop) ή στο μενού "My Nova GO" (μέσω των εφαρμογών iOS και Android), υπάρχει η δυνατότητα να δημιουργηθούν μέχρι και 4 παρένθετοι λογαριασμοί (προφίλ, με περιορισμένα δικαιώματα) οι οποίοι να είναι μοναδικοί για κάθε μέλος της οικογένειας.

    Τι σύνδεση internet χρειάζεται ώστε να έχω πρόσβαση στην υπηρεσία;

    Η υπηρεσία διατίθεται μέσω οποιασδήποτε broadband σύνδεσης (ενσύρματης ή ασύρματης) στην Ελλάδα. Υπενθυμίζουμε ότι η χρήση μέσω δικτύων κινητής τηλεφωνίας δεν υποστηρίζεται.

    Προσπαθώ να συνδεθώ στην υπηρεσία και μου εμφανίζεται το μήνυμα: "Έχετε ξεπεράσει τον επιτρεπόμενο αριθμό συσκευών". Τι σημαίνει;

    Σας υπενθυμίζουμε ότι με τη συνδρομή σας έχετε την δυνατότητα να καταγράψετε και να χρησιμοποιείτε 1 συσκευή. Το μήνυμα αυτό εμφανίζεται όταν έχετε ξεπεράσει τον επιτρεπόμενο αριθμό συσκευών. Μπορείτε αυτόματα να ανανεώσετε τη συσκευή σας, μία φορά το μήνα, μέσω του myaccount.nova.gr -> Η υπηρεσία μου -> Nova GO και μέσα από τις ρθυμίσεις της εφαρμογής στη συσκευή που βλέπετε τώρα το Nov GO στην ενότητα «Διαχείριση συσκευών».

    Βρηκα τα παραπανω σχετικα, δεν ξερω αν σε βοηθανε.


    Σχετικα με αυτ που ειχα πει τωρα γραφω τι δοκιμες εκανα :

    1. Κινητο android σε wireless AP mode με δεδομεν κινητης Η+ μονο δυστυχως και 7αρι ταμπλετοτηλεφωνο να παιζει nova go, δειχνει οτι παει να συνδεθει αλλα τελικα μολις εχω εικονα απο επιλογες καναλιων λεει οτι η ωρα συνδεσης ελειξε και με ριχνει απεξω. Αν μπορει καποιος με 4G να δοκιμασει μηπως ειναι θεμα ταχυτητας. Επειδη βλεπει WIFI θεωρητικα θα πρεπει να παιζει.
    Αν δοκιμασουμε απευθειας με δεδομενα λεει οτι δεδομενα κινητης 3/4G δεν υποστηριζονται, εδω ΔΕΝ το λεει ομως.

    2. Ανοιξα το προγραμμα απο το ταμπλετ και μετα στο κινητο, στο ταμπλετ επαιζε, ενω στο κινητο λεει οτι η συσκευη ταδε ειναι ενεργη και ζηταει διαγραφη συσκευης οποτε δεν μπορω καν να κανω login απο το κινητο ταυτοχρονα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 04-05-17 στις 19:00.

  8. #938
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήρε τηλέφωνο την Forthnet.Ευτυχώς γίνεται!
    Αν η κινητή συσκευή συνδέεται με οποιοδήποτε WiFi από Forthnet,θα μπορώ να παρακολουθώ εγώ από τον Αποκωδικοποιητή μου αλλά ταυτόχρονα και ο Πατέρας μου,αρκεί να χρησιμοποιεί το WiFi του πάνω σπιτιού (της αδερφής μου) που είναι της Forthnet!
    Γιούπιιιιι!!!!!

  9. #939
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εγω νομιζα οτι λες 2 συσκευες με nova go και οι 2.
    αυτο που λες γινεται και με αλλα δικτυα, σπιτι μου δλδ βλεπουν απο τον αποδικοποιητη κανονικα nova ενω εγω εχω παει σε εναν ξαδερφο μου ή ειμαι δουλεια και βλεπω απο android συσκευη και nova go, με ΟΤΕ που εχουν τα αλλα 2 μερη.
    δεν ειναι αναγκη να ειναι forthnet το wifi δικτυο.
    Κατι που αλλωστε το λεει και στην επισημη σε λιδα της NOVA.

    απο το FAQ του NOVA GO

    Τι σύνδεση internet χρειάζεται ώστε να έχω πρόσβαση στην υπηρεσία;

    Η υπηρεσία διατίθεται μέσω οποιασδήποτε broadband σύνδεσης (ενσύρματης ή ασύρματης) στην Ελλάδα. Υπενθυμίζουμε ότι η χρήση μέσω δικτύων κινητής τηλεφωνίας δεν υποστηρίζεται.


    Aυτο που δεν γινεται ειναι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ να παιζουν 2 συσκευες με το NOVA GO.
    αυτο με την διαχειριση προφιλ δεν εχω καταλαβει και δεν το εχω κανει, ισως απο εκει καπως να γινεται, να θυμηθω να το ψαξω.

  10. #940
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όχι φίλε!!Δυστυχώς εδώ και 1 μήνα,και για τους αγώνες της Super League μόνο,απαιτείται ο χρήστη της NovaGo υπηρεσίας να συνδέεται μόνο με Internet από Forthnet!
    Τεσταρισμένο την προηγούμενη εβδομάδα στον αγώνα Ολυμπιακού-Παναιτωλικού!Ο Πατέρας σε Hol Δίκτυο,εγώ έβλεπα μέσω Αποκωδικοποιητή, και ...δεν τον άφηνε να δει!Έπρεπε να μπω στο NovaMyAccount,στο διαχείριση θέασης και να ... διαλέξω ανάμεσα σε τηλεόραση και NovaGo!
    Ενώ χθες στον 4ο τελικό του Volley,Πάοκ-Ολυμπιακού,δεν είχε θέμα κανένα ακόμα και αν έμπαινα από Cosmote Wifi!Ο περιορισμός έγκειται MONO στα ματς της Super League!

    https://digitaltvinfo.gr/news/news/i...iresia-nova-go
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος STAVROS7 : 05-05-17 στις 14:13.

  11. #941
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δεν εχω αθλητικα και δεν με ενδιαφερουν δεν ξερω εκει αν ισχυει κατι αλλο! και γιαυτο και δεν το γνωριζα αλλα δεν μπορω και να το τσεκαρω φυσικα.
    Παντως οτι εγραψα ισχυει στα αλλα ΕΚΤΟΣ τα αθλητικα και γινεται και με novacinema γιατι εχω και αυτα.
    καλα τι ειναι αυτα που κανει η nova? αδιανοητα πραγματα!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 05-05-17 στις 13:59.

  12. #942
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω μόνο το SportsPack!
    Oι ανωτέρω περιορισμοί που ανέφερα ισχύουν μόνο στους ποδοσφαιρικούς αγώνες της Super League και όχι σε άλλα αθλητικά γεγονότα των καναλιών NovaSports!
    Σε Μπάσκετ-Volley-Πόλο κτλ,δεν υφίσταται περιορισμός!
    Πάλι καλά που έχουμε και το WiFi του πάνω σπιτιού (Forthnet) και θα γίνει η δουλειά εντέλει!!!Μας έσωσε,έστω και κατά τύχη,η αδερφή μου!!!Χα χα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος STAVROS7 : 05-05-17 στις 14:19.

  13. #943
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14660/1022
    ISP
    Troll Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STAVROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω μόνο το SportsPack!
    Oι ανωτέρω περιορισμοί που ανέφερα ισχύουν μόνο στους ποδοσφαιρικούς αγώνες της Super League και όχι σε άλλα αθλητικά γεγονότα των καναλιών NovaSports!
    Σε Μπάσκετ-Volley-Πόλο κτλ,δεν υφίσταται περιορισμός!
    Πάλι καλά που έχουμε και το WiFi του πάνω σπιτιού (Forthnet) και θα γίνει η δουλειά εντέλει!!!Μας έσωσε,έστω και κατά τύχη,η αδερφή μου!!!Χα χα!
    Ο περιορισμός ίσχυε και στους αγώνες της Euroleague των ελληνικών ομάδων το τελευταίο δίμηνο, και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν και στο Final4.

  14. #944
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Speed Port Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 16.2(dB)
    παίζει κανονικά σε εσάς η υπηρεσία; Έκανα αναβάθμιση του player, και τώρα, προσπαθώ να δω το silicon valley, και ενώ ανοίγει ο player, δεν κάνει τίποτα. Δε δείχνει τίποτα, δε φορτώνει τίποτα...

  15. #945
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    655
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vazelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο περιορισμός ίσχυε και στους αγώνες της Euroleague των ελληνικών ομάδων το τελευταίο δίμηνο, και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν και στο Final4.
    Ο λογος που πλεον ειναι μια αχρηστη υπηρεσια.

Σελ. 63 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 43535861626364656873 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας