Σελ. 66 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 46566164656667687176 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 976-990 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #976
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο δικό μου δεν έχω διαφανείς μπάρες αλλά ένα μεγάλο τμήμα, περίπου τα 3/4 είναι καλυμμένο από αδιαφανές άσπρο με το πρόγραμμα της Nova.

  2. #977
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ναι το ιδιο πραγμα λεμε αλλιως το εγραψα εγω και αλλιως εσυ.
    σε παλιοτερες εκδοσεις του nova go app οταν ησουν root εβγαζε απλα ενα μυνημα και δεν επαιζε τιποτα.
    Μετα απο καποιες αναβαθμισεις δεν θυμαμαι ημερομηνια απο ποτε, αρχισε να παιζει απλα κανει αυτο που λεμε.
    Τωρα πως νομιζει οτι το κινητο σου ειναι root δεν ξερω.
    Πρεπει να το ψαξεις.
    τι κινητο ειναι τι rom εχει? μηπως εχει κατι μεσα και νομιζει οτι ειναι root? λογω των αναβαθμισεων της εφαρμογης μπορει να τα ψαχνει διαφορετικα τωρα.

    αν το συνδεσεις με usb και συνδεθεις απο android sdk-platform tools με adb commands και κανεις su παιρνει root στην κονσολα?
    μερικες συσκευες χωρις να δειχνουν μεσα οτι ειναι root στην κονσολα αυτη δινουν!
    επισης εχεις δοκιμασει προγραμμα root checker να δεις τι λεει ? πχ αυτο https://play.google.com/store/apps/d...ootcheck&hl=el

  3. #978
    Εγγραφή
    28-11-2017
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχω κατεβάσει το Novago 7.3.3 , έχω κάνει κανονικά την εγκατάσταση, παρόλα αυτά όποτε επιλέγω να δω ένα κανάλι ή ένα video on demand, το πρόγραμμα αν και ανοίγει δείχνει απλά μαύρο, χωρίς να δείχνει ότι φορτώνει ή κάτι τέτοιο. Αυτό συμβαίνει από την στιγμή που έκανα το Update...Καμιά ιδέα πώς το αντιμετωπίζω;

    ΥΓ. Ζητώ συγγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί, ωστόσο παρότι έψαξα σε παλαιότερα posts, προσωπικά δεν πέτυχα κάποια απάντηση για την συγκεκριμένη περίπτωση...

  4. #979
    Εγγραφή
    27-01-2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petros97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κατεβάσει το Novago 7.3.3 , έχω κάνει κανονικά την εγκατάσταση, παρόλα αυτά όποτε επιλέγω να δω ένα κανάλι ή ένα video on demand, το πρόγραμμα αν και ανοίγει δείχνει απλά μαύρο, χωρίς να δείχνει ότι φορτώνει ή κάτι τέτοιο. Αυτό συμβαίνει από την στιγμή που έκανα το Update...Καμιά ιδέα πώς το αντιμετωπίζω;

    ΥΓ. Ζητώ συγγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί, ωστόσο παρότι έψαξα σε παλαιότερα posts, προσωπικά δεν πέτυχα κάποια απάντηση για την συγκεκριμένη περίπτωση...
    Γενικά δεν νομίζω ότι έχουμε βρει λύσεις. Φαίνεται οτι η τελευταία εκδοση δημιουργεί σεπολλούς προβλήματα και μάλιστα διαφορετικά.
    Εμένα, ας πούμε, μου παίζουν κανονικά όλα τα on demand, αλλά όταν πάω στο live tv δεν εμφανίζει κανένα κανάλι, παρά μόνο μια άσπρη οθόνη.

  5. #980
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, γιατι δεν γραφετε εσεις οι 2 τελευταιοι με τα περιεργα προβληματα στο nova support να το δουν?
    εμενα σε ενα 8αρι ταμπλετ που εχω μαμά ολα, παιζει μια χαρα, μονο σε συνδεση με την τηλέοραση που εχει microHDMI μετα απο λιγο με πεταει και λεει οτι δεν υποστηριζεται το βιντεο καπως ετσι, αλλα ειναι λογικο μιας και γνωριζουμε τους ορους χρησης του.

    Και να εχει απαντηθει δεν χρειαζεται να ζητησει κανεις συγνωμη! ειναι λογικο και κατανοητο οτι ειναι δυσκολο και θελει και τον απαραιτητο χρονο να διαβασει καποιος τοσες σελιδες και ποστς.

  6. #981
    Εγγραφή
    03-07-2008
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗΣ
    και στους περιορισμους εχουνε bug ..κλαιω απτα γελια

  7. #982
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maliv Εμφάνιση μηνυμάτων
    και στους περιορισμους εχουνε bug ..κλαιω απτα γελια
    Καλησπερα, δλδ που ακριβως εννοεις?

  8. #983
    Εγγραφή
    22-10-2016
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγώ μια ερώτηση Βασίκη αν βλέπει σπιτι ένα αγώνα λαιβ και είμαι εγώ αλλού μκντ η λαπτοπ δε θα μπορούμε παράλληλα να βλέπουμε το ίδιο ματς ένας απ τους 2?και γενιά σε οποίο δίποτε κανάλι ένας απ τους 2 θεατές θα βλέπει

  9. #984
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JOR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μια ερώτηση Βασίκη αν βλέπει σπιτι ένα αγώνα λαιβ και είμαι εγώ αλλού μκντ η λαπτοπ δε θα μπορούμε παράλληλα να βλέπουμε το ίδιο ματς ένας απ τους 2?και γενιά σε οποίο δίποτε κανάλι ένας απ τους 2 θεατές θα βλέπει
    Όχι τον τελευταίο 1 χρόνο υπάρχει αυτός ο περιορισμός αγώνες superleague και euroleague μπορείς να βλέπεις μόνο σε 1 οθόνη. Όλα τα άλλα μπορείτε να τα βλέπετε ταυτόχρονα.

  10. #985
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eγινα συνδρομητής πρόσφατα και θεωρούσα αυτονόητο οτι το GO Θα παίζει σε 4G .

    Αλλωστε εχω 5.5 κινητό και θέλω να βλέπω απο εκεί οταν είμαι έξω ή πάω κάπου διακοπές κτλ κτλ .

    Τι περίεργο και ανορθόδοξο πράγμα είναι αυτο που έχουν κάνει;

    Για να βλέπω GO με αναγκαζει να ψάχνω για Wifi αν υπάρχει κιόλας ενώ εχω 4G.

    Ελπίζω να το αλλάξουν γιατι μόνο συνδρομητές θα χάνουν με τέτοιες πρακτικές.

  11. #986
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Μπορεις να δεις αν εχεις 4G πανω σε wifi router οπως εγω στο εξοχικο, δυστυχως ομως τρωει τοσο πολλα δεδομενα τοσο γρηγορα που πρακτικα ειναι αδυνατον εκτος αν εχεις απειρα! επισης να εχει και καλη ταχυτητα γιατι πχ φετος εδω που ειμαι εγω η κοτε δεν ξερω τι εχει παθει παει σαν χελονα μη χειροτερα! ανανεωση μια σελιδας σημερα κανει οση ωρα θελω να κανω εναν freddo epressο....

    συμφωνω οτι δεν ειναι καλη τακτικη και εχω την εντυπωση οτι το ote tv go παιζει πανω απο δεδομενα κανονικα χωρις χρηση wifi.

  12. #987
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να δεις αν εχεις 4G πανω σε wifi router οπως εγω στο εξοχικο, δυστυχως ομως τρωει τοσο πολλα δεδομενα τοσο γρηγορα που πρακτικα ειναι αδυνατον εκτος αν εχεις απειρα! επισης να εχει και καλη ταχυτητα γιατι πχ φετος εδω που ειμαι εγω η κοτε δεν ξερω τι εχει παθει παει σαν χελονα μη χειροτερα! ανανεωση μια σελιδας σημερα κανει οση ωρα θελω να κανω εναν freddo epressο....

    συμφωνω οτι δεν ειναι καλη τακτικη και εχω την εντυπωση οτι το ote tv go παιζει πανω απο δεδομενα κανονικα χωρις χρηση wifi.
    Δυστυχώς στο εξοχικό δεν έχω καν δυνατότητα για internet αλλά εχω αρκετά δεδομένα να σπαταλήσω. Εκτός αν εννοείς να βάλω ενα wifi router με δυνατότητα 4G stick Και να δουλεύω μόνο το 4G stick ή Sim κάρτα. Δεν το έχω κάνει αλλα φαντάζομαι γίνεται με τα ανάλογα έξοδα πάντα.

    Αυτο που με αναγκάζει να κάνω είναι να κουβαλάω δυο συσκευές .

    Η μια το τηλέφωνο το οποιο θα το κάνω Wifi spot και μια άλλη πχ tablet ή laptop που θα βάλω την εφαρμογή.

    Αν και οχι ιδανικό για κάποιους ας πουμε οτι το βολεύουμε μέχρι εδώ αλλά μετα υπάρχει άλλο πρόβλημα..

    Θα πρέπει να δηλώνεις νεα συσκευή και οταν επιστρέφεις απο διακοπές θα πρέπει να περιμένεεις αρκετό καιρό (2-3 εβδομάδες νομίζω; ) για να σου δώσει το δικαίωμα να το δηλώσεις πίσω στο κινητό. !

    Τραγική πολιτική απο nova πραγματικά και απορώ πως το κάνουν εν ετη 2018 αυτο .

  13. #988
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, ναι μπορεις να παιζεις μεσω wifi router με 4G ειτε στικ ειτε με sim το εχω κανει.
    Εμενα παιζει κανονικα σε κινητο και ταμπλετ οχι ταυτοχρονα απλα βγαζει ενα μυνημα και το αλλαζει.
    Μπορεις ομως να κανεις και profiles το εχεις κοιταξει?

  14. #989
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Εγραψα και στο αντιστοιχο θεμα του android αλλα γραφω και εδω επειδη σχετιζετε καπως, ,εχω αυτην την συσκευη https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-china-mobile-a3s πριν απο περιπου 5 μερες μου brickare και μετα απο αρκετο διαβασμα και ψαξιμο καταφερα να του περασω μεσω fastboot μια ρομ η οποια ειναι rooted αλλα δυστηχως δεν μου δουλευει το app Vodafone TV λογο του ρουτ,υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιω και να απενεργοποιω το ρουτ οποτε θελω ωστε να δουλευει και η εφαρμογη??



    ευχαριστω.

  15. #990
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα, σε galaxy tab s2 το Nova Go αν και παιζει κανονικα ταινειες, μολις βαλω live tv κρασαρει και κανει restart το προγραμμα......καμια ιδεα τι φταιει ???? Σημειωση οτι ειναι η τελευταια version

    Σημειωση......τελικα παιζει, αλλα αμα πατησεις μεσα στο προγρμμα το ωριαιο τοτε κρασαρει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avvocato : 21-08-18 στις 19:28.

Σελ. 66 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 46566164656667687176 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας