Σελ. 71 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 516166697071727376 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.051-1.065 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #1051
    Εγγραφή
    10-01-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα είμαι συνδρομητής nova family pack και έχω ενεργοποιήσει το Nova go και το βλέπω μόνο σε ταμπλετ .αν μπω να δω το nova go στο λάπτοπ θα χρεωθώ

  2. #1052
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Larkid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα είμαι συνδρομητής nova family pack και έχω ενεργοποιήσει το Nova go και το βλέπω μόνο σε ταμπλετ .αν μπω να δω το nova go στο λάπτοπ θα χρεωθώ
    καλησπέρα, τι εννοεις? ερωτηση κανεις?

  3. #1053
    Εγγραφή
    10-01-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, τι εννοεις? ερωτηση κανεις?
    ναι αμα εγω που εχω λογαριασμο nova go στο ταμπλετ μπω απο το λαπτοπ μου θα χρεωθω

  4. #1054
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    παλι δεν εβαλες ερωτηματικο....
    anyway οχι δεν θα χρεωθεις, γιατι να χρεωθεις δλδ?

  5. #1055
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, θελω να βαλω nova go σε ενα μικρο λαπτοπ 11,6" καπου εκει, τηρει τις προδιαγραφες που λενε εδω http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...nes-erotiseis/ και εδω http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...vlepo/#devices και εχει windows 10. Οταν λοιπον κατεβασω το nova go player και παει να το κανει εγκατασταση το εικονιδιο μενει κατω στην μπαρα και δεν γινεται κατι οτι και να κανω. Εχει κανεις αλλος προβλημα πριν ρωτησω στο nova support ?

    - - - Updated - - -

    Eπισης με 100αρα γραμμη (οπτικη ινα) κατεβαινει με μια ταχυτητα χαλια μαυρα, καθε φορα κανει ποσην ωρα, μαπα ο server τους...

  6. #1056
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, θελω να βαλω nova go σε ενα μικρο λαπτοπ 11,6" καπου εκει, τηρει τις προδιαγραφες που λενε εδω http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...nes-erotiseis/ και εδω http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...vlepo/#devices και εχει windows 10. Οταν λοιπον κατεβασω το nova go player και παει να το κανει εγκατασταση το εικονιδιο μενει κατω στην μπαρα και δεν γινεται κατι οτι και να κανω. Εχει κανεις αλλος προβλημα πριν ρωτησω στο nova support ?

    - - - Updated - - -

    Eπισης με 100αρα γραμμη (οπτικη ινα) κατεβαινει με μια ταχυτητα χαλια μαυρα, καθε φορα κανει ποσην ωρα, μαπα ο server τους...
    Κάπου το έχω διαβάσει ξανά σε προηγούμενες σελίδες αυτό που αναφέρεις νομίζω...

    Η ταχύτητά σου είναι καλύτερη του server τους και μπερδεύεται... χαχαχαχα

  7. #1057
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Eιδα οτι ειχα ξανακατεβασει το ιδιο αρχειο πριν αρκετους μηνες!
    προφανως δεν εχουν κανει αναβαθμιση, δεν ξερω αν εχω ξαναρωτησει, δεν θυμαμαι και βαριεμαι να ψαχνω τωρα.
    το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ δουλευει!

  8. #1058
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιδα οτι ειχα ξανακατεβασει το ιδιο αρχειο πριν αρκετους μηνες!
    προφανως δεν εχουν κανει αναβαθμιση, δεν ξερω αν εχω ξαναρωτησει, δεν θυμαμαι και βαριεμαι να ψαχνω τωρα.
    το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ δουλευει!
    το aero είναι ενεργοποιημένο ?
    επίσης μήπως το μπλοκάρει κανένα AV ?
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  9. #1059
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα μπω σφηνα και θα πω κατι που το ειχα δει σε προηγουμενα post αλλα δεν θα το ψαξω. Αν κατεβασετε το bluestacks και απο κει κατεβασετε το novago θα παιζει τελεια. Τουλαχιστον εγω ετσι το εκανα γιατι κι εγω ειχα καποια θεματακια. Με κατοσταρα γραμμη!
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  10. #1060
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    το aero είναι ενεργοποιημένο ?
    επίσης μήπως το μπλοκάρει κανένα AV ?
    καλημέρα, δεν εχω ασχοληθεί πολύ με τα 10αρια win, τι είναι το aero?
    ΑV antivirus λες? δεν εχω βαλει κατι ότι εχουν πανω τα win 10 από default.
    Δλδ εσενα είναι οκ με 10αρια?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπω σφηνα και θα πω κατι που το ειχα δει σε προηγουμενα post αλλα δεν θα το ψαξω. Αν κατεβασετε το bluestacks και απο κει κατεβασετε το novago θα παιζει τελεια. Τουλαχιστον εγω ετσι το εκανα γιατι κι εγω ειχα καποια θεματακια. Με κατοσταρα γραμμη!
    Καλημέρα, τι είναι το bluestacks? αυτό εδώ είναι? https://www.bluestacks.com/
    εμενα κατεβαινει το nova go εγκατασταση δεν κανει, ενώ την εχω αποδεκτει μετα δεν δειχνει κατι μενει απλα το εικονιδιο κατω στην μπαρα και η εφαρμογή εχει κολλησει αυτό μου κανει. Δεν εχω αλλου πραγματικα windows να δοκιμασω.
    Θα προτιμουσα να παιζει κανονικα όχι μεσω emulator, βλεπω λεει για παιχνίδια, θα το δω όμως αν δεν βρω άλλη λυση. Όπως και να εχει και για παιχνίδια δεν μας χαλαει :P
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 15-04-19 στις 06:39. Αιτία: emulator

  11. #1061
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, τι είναι το bluestacks? αυτό εδώ είναι? https://www.bluestacks.com/
    εμενα κατεβαινει το nova go εγκατασταση δεν κανει, ενώ την εχω αποδεκτει μετα δεν δειχνει κατι μενει απλα το εικονιδιο κατω στην μπαρα και η εφαρμογή εχει κολλησει αυτό μου κανει. Δεν εχω αλλου πραγματικα windows να δοκιμασω.
    Θα προτιμουσα να παιζει κανονικα όχι μεσω emulator, βλεπω λεει για παιχνίδια, θα το δω όμως αν δεν βρω άλλη λυση. Όπως και να εχει και για παιχνίδια δεν μας χαλαει :P
    Το bluestacks είναι emulator android οπότε μπορεί να παίξει σε PC άνετα...
    Αν υπάρχει και σε Linux (ή υποστηρίζεται) ακόμα καλύτερα και για σένα...

    Δυστυχώς δεν έχω συνδρομή του Nova Go για να σε βοηθήσω σε Win10

  12. #1062
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το bluestacks είναι emulator android οπότε μπορεί να παίξει σε PC άνετα...
    Αν υπάρχει και σε Linux (ή υποστηρίζεται) ακόμα καλύτερα και για σένα...

    Δυστυχώς δεν έχω συνδρομή του Nova Go για να σε βοηθήσω σε Win10
    Καλημέρα, θελω να παιξει στο συγκεκριμενο λαπτοπ που εχει windows 10, δεν με ενδιαφερει από το PC αυτή την στιγμη γιατι παιζει και στο android tv box μου ετσι κι αλλιως. Θελω φορητοτητα με μεγαλυτερη οθονη, γιαυτο, γιατι και στο ταμπλετ 8" και στο κινητο μου 6.4" παιζει κανονικα.
    Οσον αφορα τον emulator θα τον δοκιμασω ετσι κι αλλιως, γιατι δε το γνωριζα και με ενδιαφερουν και καποια android games, αν παιζει στον λαπτοπακο (11,6") το nova go μεσω αυτου ακομα καλυτερα! Thanks

    Με λιγο ψαξιμο βρηκα πως για ubuntu λεει εχει, αλλα για άλλες διανομες (εγω είμαι Arch based) εχει άλλο τα λεει εδώ https://bluestacks.app/bluestacks-for-linux, θα του ριξω καμια ματια και αυτηνου.

    Δεν το βλεπω να είναι δωρεαν αυτό...εγω λεω να κανω μια ερωτηση και στη nova.
    Ξερει κανεις άλλος από windows 10 ΟΧΙ μεσω emulator αν παιζει το nova go με τον δικο τους player?

  13. #1063
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, θελω να παιξει στο συγκεκριμενο λαπτοπ που εχει windows 10, δεν με ενδιαφερει από το PC αυτή την στιγμη γιατι παιζει και στο android tv box μου ετσι κι αλλιως. Θελω φορητοτητα με μεγαλυτερη οθονη, γιαυτο, γιατι και στο ταμπλετ 8" και στο κινητο μου 6.4" παιζει κανονικα.
    Οσον αφορα τον emulator θα τον δοκιμασω ετσι κι αλλιως, γιατι δε το γνωριζα και με ενδιαφερουν και καποια android games, αν παιζει στον λαπτοπακο (11,6") το nova go μεσω αυτου ακομα καλυτερα! Thanks

    Με λιγο ψαξιμο βρηκα πως για ubuntu λεει εχει, αλλα για άλλες διανομες (εγω είμαι Arch based) εχει άλλο τα λεει εδώ https://bluestacks.app/bluestacks-for-linux, θα του ριξω καμια ματια και αυτηνου.

    Δεν το βλεπω να είναι δωρεαν αυτό...εγω λεω να κανω μια ερωτηση και στη nova.
    Ξερει κανεις άλλος από windows 10 ΟΧΙ μεσω emulator αν παιζει το nova go με τον δικο τους player?
    Αν ανοίγει το player χωρίς να έχεις λογαριασμό, να το βάλω στο laptop που έχω με windows 10 και να σου απαντήσω κατά τις 8 που θα είμαι σπίτι...

  14. #1064
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν είπα δεν ανοίγει, δεν κάνει εγκατάσταση, οπότε ο καθένας μπορεί να το δοκιμάσει. Κατεβάζω το Exe το εκτελώ βγάζει παράθυρο επιβεβαίωσης Οκ, μένει το εικονίδιο κάτω στην μπάρα και δεν γίνεται κάτι, αυτό ήταν. Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές συνέχεια κάνει το ίδιο. Και σε εικονικά win 10 και 7. Δλδ δεν γίνεται καν η εγκατάσταση όχι να το ανοίξω κιόλας!

    - - - Updated - - -

    Και άλλος από το Νοέμβριο! https://www.adslgr.com/forum/threads...C%CE%B5-plugin

    - - - Updated - - -

    Nova go player Το λέει τελικά plug-in είναι? Αλλά έτσι τα ίδια μου κάνει.

  15. #1065
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα δεν ανοίγει, δεν κάνει εγκατάσταση, οπότε ο καθένας μπορεί να το δοκιμάσει. Κατεβάζω το Exe το εκτελώ βγάζει παράθυρο επιβεβαίωσης Οκ, μένει το εικονίδιο κάτω στην μπάρα και δεν γίνεται κάτι, αυτό ήταν. Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές συνέχεια κάνει το ίδιο. Και σε εικονικά win 10 και 7. Δλδ δεν γίνεται καν η εγκατάσταση όχι να το ανοίξω κιόλας!

    - - - Updated - - -

    Και άλλος από το Νοέμβριο! https://www.adslgr.com/forum/threads...C%CE%B5-plugin

    - - - Updated - - -

    Nova go player Το λέει τελικά plug-in είναι? Αλλά έτσι τα ίδια μου κάνει.
    Νικιφόρε στο δικό μου λάπτοπ με Windows 10 Enterprise μπήκε κανονικά...
    Έφαγε ένα error στο τέλος βέβαια κατά τη δημιουργία του shortcut στην επιφάνεια εργασίας (φοβερό εργαλείο ο windows defender) αλλά δεν μου κόλλησε καθόλου...
    Μου έβγαλε στο τέλος επιτυχής εγκατάσταση και μετά που έκλεισα και άνοιξα το chrome πάλι και μπήκα στη σελίδα του, μου ζήτησε να τρέξω ένα αρχείο (το plugin φαντάζομαι...) αλλά μέχρι εκεί...
    Μετά μου ζήταγε είσοδο και δεν έχω στοιχεία...

    Το αρχείο που κατέβηκε και εγκαταστάθηκε είναι αυτό εδώ
    Κώδικας:
    https://www.dropbox.com/s/23bts8f0dzorhxk/NovaGOPlayer-8.2.3.10_setup.exe?dl=0

Σελ. 71 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 516166697071727376 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας