Σελ. 72 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 526267707172737477 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.066-1.080 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #1066
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, το αρχειο που δειχνεις είναι ιδια εκδοση με αυτην που κατεβαζει και η σελιδα τους! είναι κατι διαφορετικο σε αυτό?
    ξαναδοκιμασα χτες ποσες φορες, ολες τις φορες μενει το εικονιδιο κολλημενο στην μπαρα κατω, ουτε εγκατασταση βλεπω ουτε τιποτα!
    Σχετικα με το bluestacks κολαει στην εγκατασταση στο 16%, το κατεβασα ποσες φορες, ποσα reboot τιποτα…
    δεν το θελει το nova go αυτό το λαπτοπ φαινεται!

    Δεν ξερω τωρα μηπως επειδή τα win 10 εχουν πολλες ρυθμισεις ασφαλειας κοβει τιποτα, δεν εχω βαλει εγω κατι παραπανω ότι εχουν από την μάνα τους. Εσυ ειχες κλεισει κατι ?

  2. #1067
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    nikiforos δοκιμασες run as administrator μηπως και ... ;
    να καθαριζες temp αρχεια ισως ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #1068
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    nikiforos δοκιμασες run as administrator μηπως και ... ;
    να καθαριζες temp αρχεια ισως ;
    καλημέρα, α καλα λες όχι δεν το δοκιμασα αυτό, θα το δοκιμασω ευχαριστω!

    - - - Updated - - -

    Τελικα δεν γινεται τιποτα, τα ιδια παλι οτι και να κανω και με αλλους browsers, οπως επισης και στον android emulator τα ιδια.
    Τελικα εκανα ενα θεμα να δω τι θα μου πουν : https://www.adslgr.com/forum/threads...dows-10-plugin

  4. #1069
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλη επιτυχια nikifore , δεν μου ερχεται κατι αλλο να προτεινω αυτην την στιγμη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #1070
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη επιτυχια nikifore , δεν μου ερχεται κατι αλλο να προτεινω αυτην την στιγμη .
    Ευχαριστω, παντως και αλλος ειχε γραψει ποιο πριν για το ιδιο ακριβως προβλημα στο nova support αλλα μετα απαντανε με PM και δεν ξερω τι ειπαν.

    - - - Updated - - -

    Καλημέρα, μου ειπαν όλα αυτά, εκτος τις τελευταίες αναβαθμίσεις τα αλλα δεν τα εχω κανει οντως :

    θα προτείναμε να πραγματοποιηθεί απεγκατάσταση του plugin και εκ νέου εγκατάσταση, με το Antivirus προσωρινά απενεργοποιημένο (για την εγκατάσταση του plugin καθώς επίσης και την πρώτη εκτέλεση του Player).

    Είναι σημαντικό να σημειώσουμε πως θα χρειαστεί να πραγματοποιηθεί εκκαθάριση δεδομένων περιήγησης, cookies στον browser που χρησιμοποιείς (πριν την εκ νέου εγκατάσταση του plugin).

    Επιλέον θα χρειαστεί να γίνει έλεγχος για αναβαθμίσεις (update) των windows και του προγράμματος ασφαλείας που τυχόν υπάρχει εγκατεστημένο στο laptop σου (antivirus, firewall κλπ), να πραγματοποιηθεί έλεγχος update στους drivers της κάρτας γραφικών σου, καθώς και να απενεργοποιηθούν τυχόν εφαρμογές απομακρυσμένης διαχείρισης (team viewer-vnc).

    Σε περίπτωση που και μετά τα παραπάνω, το ζήτημα παραμένει, θα προτείναμε να δοκιμάσεις και με διαφορετικό browser καθώς και δοκιμή από ανώνυμη περιήγηση(από google chrome).

  6. #1071
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Η ανώνυμη περιήγηση στο Chrome δε ξέρω πόσο θα πιάσει γιατί τα plug-in / extension δεν παίζουν εκεί αν δεν το επιλέξεις να παίξει...

    Επίσης αν έχεις απενεργοποιημενο το Antivirus και το firewall και αναβάθμιση να τα κάνεις δεν παίζουν ρόλο...

  7. #1072
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ανώνυμη περιήγηση στο Chrome δε ξέρω πόσο θα πιάσει γιατί τα plug-in / extension δεν παίζουν εκεί αν δεν το επιλέξεις να παίξει...

    Επίσης αν έχεις απενεργοποιημενο το Antivirus και το firewall και αναβάθμιση να τα κάνεις δεν παίζουν ρόλο...
    καλημέρα, είμαι σιγουρος ότι το 90% αυτων δεν εχουν καμια σημασια. Αν προλάβω σημερα θα τα κοιτάξω όμως.

  8. #1073
    Εγγραφή
    27-01-2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, είμαι σιγουρος ότι το 90% αυτων δεν εχουν καμια σημασια. Αν προλάβω σημερα θα τα κοιτάξω όμως.
    Καλησπέρα, εγώ προχτές το εγκατέστησα σε λαπτοπ με win 10. Αρχικά δεν έτρεχε η εγκατάσταση γιατί την έκοβε το defender.
    Έπρεπε να μπω στο windows defender --> διαχείριση προστασίας από ransomware --> απενεργοποίηση της ελεγχόμενης πρόσβασης σε φακέλους.
    Μετά έτρεξε κανονικά.

  9. #1074
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickefor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, εγώ προχτές το εγκατέστησα σε λαπτοπ με win 10. Αρχικά δεν έτρεχε η εγκατάσταση γιατί την έκοβε το defender.
    Έπρεπε να μπω στο windows defender --> διαχείριση προστασίας από ransomware --> απενεργοποίηση της ελεγχόμενης πρόσβασης σε φακέλους.
    Μετά έτρεξε κανονικά.
    καλησπέρα, ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω τωρα και θα σου πω.

    - - - Updated - - -

    αυτο που λες ηταν ηδη απενεργοποιημενο, εβγαλα τα παντα οτι αλλο εχει και παλι τα ιδια.
    Δεν εχει να κανει με brower εχω κατεβασει το αρχειο ηδη και δεν γινεται εγκατασταση, κολαει κατω το εικονιδιο και μετα τιποτα.

  10. #1075
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω τωρα και θα σου πω.

    - - - Updated - - -

    αυτο που λες ηταν ηδη απενεργοποιημενο, εβγαλα τα παντα οτι αλλο εχει και παλι τα ιδια.
    Δεν εχει να κανει με brower εχω κατεβασει το αρχειο ηδη και δεν γινεται εγκατασταση, κολαει κατω το εικονιδιο και μετα τιποτα.
    Νικιφόρε... από περιέργεια και μόνο επειδή πολλά έχουν δει τα μάτια μου με τα windows...
    Δοκίμασε να φτιάξεις έναν νέο user με admin rights, λόγκαρε με αυτόν και δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση εκεί το πρόγραμμα...

  11. #1076
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικιφόρε... από περιέργεια και μόνο επειδή πολλά έχουν δει τα μάτια μου με τα windows...
    Δοκίμασε να φτιάξεις έναν νέο user με admin rights, λόγκαρε με αυτόν και δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση εκεί το πρόγραμμα...
    αφου κανω και εγκατασταση σαν administrator δεν ειναι το ιδιο?
    πραγματικα δεν εχω χρονο για δοκιμες και μου εχει σπασει τα νευρα, εχω χασει ποσο χρονο αδικα.
    Ειπαμε δεν ειχαμε windows, τωρα εχουμε windows παλι δεν παιζει, ενταξει ελεος δλδ!
    Παλι καλα που παιζει στο android tv box, τωρα για να δω στον λαπτοπ πρεπει android tv box + hdmi to RCA (composite video adaptor) + usb to video (rca cosmpote video in). Τα εχω ολα αυτα.

  12. #1077
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου κανω και εγκατασταση σαν administrator δεν ειναι το ιδιο?
    Όχι απαραίτητα...
    Μπορεί να έχει κολλήσει το προφίλ του χρήστη (διαχειριστή) που έχεις τώρα, οπότε με δημιουργία νέου προφίλ ως διαχειριστή, μπορεί να παίξει...
    (δε θα σου πάρει πάνω από 5 λεπτά για να το κάνεις...)

  13. #1078
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι απαραίτητα...
    Μπορεί να έχει κολλήσει το προφίλ του χρήστη (διαχειριστή) που έχεις τώρα, οπότε με δημιουργία νέου προφίλ ως διαχειριστή, μπορεί να παίξει...
    (δε θα σου πάρει πάνω από 5 λεπτά για να το κάνεις...)
    καλημέρα, εφαγα την ωρα μου χτες με δοκιμες τιποτα ότι και αν εκλεινα.
    Επισης το περιεργο είναι ότι το bluestacks (android emulator) κολαει στο 16% και από εκει δεν εγινε τιποτα.
    Θα δοκιμασω αυτό που λες σημερα να δω μπας και, πραγματικα εχω αγανακτησει βαρεθηκα δεν θελει να παιξει με τιποτα.

    - - - Updated - - -

    Τελικα ακομα δεν εχω προλαβει, όταν το κανω ενημερωνω...

  14. #1079
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα, τελικα δεν παιζει με κανεναν τροπο, εχω δοκιμασει ΤΑ ΠΑΝΤΑ απο απειρες των απειρων φορες! εχω χασει πολυ πολυτιμο χρονο αδικα...
    σχετικα με το bluestucks δεν μπαινει με τιποτα κολλαει στην εγκατασταση, το ιδιο λενε πολλοι χρηστες δεν ειναι μονο με εμενα.
    Βρηκα εδω κατι κολπα αλλα επειδη δεν εχω χρονο τωρα δεν ασχολουμε αλλο https://windowsreport.com/bluestacks...ng-windows-10/
    δοκιμασα και του 3 εκδοση και κολλαει στο 91% και μετα δεν ξεκινησε ποτε ξανα το setup. ΕΕΕ αντε γεια λεμε!!!!

    - - - Updated - - -

    Τελικα εψαξα για αλλους android emulators βρηκα σε μια σελιδα μια λιστα με 9 αν θυμαμαι καλα, μετα τον bluestacks ο δευτερος ηταν αυτος https://noxofficial.com/ και τελικα μπηκε κανονικα.
    Ειναι πολυ ωραιος με android 5 σε εμενα αλλα οκ δεν πειραζει.
    Το θεμα ειναι οτι ενω οκ μπηκε το nova go, συνδεθηκα παιζει σαν app, κατι γινεται και τρωει ακυρα στα playback, κατι δεν παει καλα με το orientation δλδ το δειχνει καθετα στην μεση σαν κινητο, αν και εχει να το γυρισεις κτλ κατι δεν παει καλα.
    Επισης εχω θεμα με το wifi στο ταμπλετ αυτο στα win10 ακομα και με ενα στικακι που εχω ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ αργο και κανει πολυ buffering και τρωει αποσυνδεσεις η εφαρμογη, ισως γιαυτο να το κανει.
    Πρεπει να το δοκιμασω με ethernet.
    Eχει δοκιμασει κανεις με nox android emulator + nova go σε laptop ?

    - - - Updated - - -

    Μηπως επισης εχει δοκιμασει κανεις σε linux κανεναν emulator + nova go? https://www.ubuntupit.com/top-androi...apps-in-linux/

  15. #1080
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46820/4450
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Το orientantion δουλευει κανονικά, αφού το φορτώνει σε κάθετη μορφή το κάνεις full screen από το τετραγωνάκι κάτω αριστερά; Μέσω ethernet δουλεύει κανονικά και σταθερά. Ετοιμάσου να "κλειδωθεί" και το nox, αυτά δεν τα λένε live.

Σελ. 72 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 526267707172737477 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας