Σελ. 76 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.126-1.140 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #1126
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DREAMBOX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    σήμερα ενεργοποίησα την υπηρεσία NOVAGO, όμως όταν εισάγω τα στοιχεία της σύνδεσής μου και έχω ήδη εγκαταστήσει το απαιτούμενο πρόσθετο (με οποιονδήποτε browser, σε LAPTOP-WINDOWS 10) μετά από 1-2 λεπτά μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:
    <<Παρακαλώ κατεβάστε και εγκαταστήστε το απαραίτητο NovaGO Player. Στο τέλος της διαδικασίας κάντε refresh ή επανεκκίνηστε το browser. Αν το έχετε εγκαταστήσει ήδη,επιτρέψτε την εκτέλεση του για να απολαύσετε θέαμα.>>
    έχω κάνει εκκαθαριση ιστορικου, cookies, ουτε firewall, ουτε antivirus, εχω εγκατεστημενο ,,,
    Κάποια ΒΟΗΘΕΙΑ???
    καλησπέρα, δες στο ποστ μου #1085 τι εκανα και παιζει, αυτο μου το ειπαν και απο την ιδια τη NOVA.

  2. #1127
    Εγγραφή
    11-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, δες στο ποστ μου #1085 τι εκανα και παιζει, αυτο μου το ειπαν και απο την ιδια τη NOVA.
    Σε Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...αλλά Επαναφορα Εργοστασιακων Ρυθμισεων στα Windows 10.. πως κανουμε??
    /////και τι να προσεξω για να μην διαγραψω εγκατεστημενα προγραμματα μου ???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DREAMBOX : 15-12-19 στις 12:53.

  3. #1128
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DREAMBOX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...αλλά Επαναφορα Εργοστασιακων Ρυθμισεων στα Windows 10.. πως κανουμε??
    /////και τι να προσεξω για να μην διαγραψω εγκατεστημενα προγραμματα μου ???
    καλησπέρα, δεν τα θυμαμαι απεξω δες εδω https://support.microsoft.com/el-gr/...covery-options
    απ οτι θυμαμαι τα ειχα ξαναπερασει εγω, επειδη τον ειχα παρει μεταχ, ειχε το ονομα χρηστη ενος φιλου μου και ετσι το εφτιαξα και αυτο.
    επισης ειχα προβληματα πληρη δικαιωματων κατι δεν ειχε γινει σωστα ολα εφτιαξαν μετα, πχ το msdos prompt δεν μου ανοιγε, το msconfig δεν δουλευε, το ιδιο και το regedit, ελεγαν οτι θελουν αδεια απο τον administrator ενω εδειχνε οτι ειμαι!
    δεν ξερω αν ακριβως αυτα ειχαν σχεση με το προβλημα αλλα απο τοτε εφτιαξαν ολα μαζι με το nova go.

    Eπαναφορα εργοστασιακων μου ειχε πει παντως και το nova support να κανω.

  4. #1129
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    ΙΩΛΚΟΣ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    6144/1024
    Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

    ..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

    ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

    Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

    Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα

  5. #1130
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

    ..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

    ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

    Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

    Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα
    Καλημέρα! Και ρε φίλε τι το λες έτσι ανοιχτά; Να το δουν και αυτοί ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ και να το δίνουν ως λύση αφού πρώτα σου έχουν βγάλει το λάδι στα τηλέφωνα και στο να σου επαναλαμβάνουν με την ίδια βλακεία τα 6 βήματα που τους έχουν πει να λένε; Γράψε και εσύ : όσοι θέλετε να μάθετε τη λύση στείλτε μου pm. Τέλος με τα υπόλοιπα. Τώρα θα βρουν το Post, γιατί εννοείται πως το παρακολουθούν, θα δοκιμάσουν αυτό που λες και θα ξεκινήσουν να μας χρεώνουν και για να μας πουν τη λύση... Δε μας λυπάσαι που θα μας έρθει αύξηση στο λογαριασμό τώρα;
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  6. #1131
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

    ..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

    ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

    Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

    Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα
    χρειάζεται συγκεκριμένα έκδοση της χρονιάς 2013-2015 ?
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  7. #1132
    Εγγραφή
    11-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

    ..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

    ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

    Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

    Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα
    Είσαι ΜΕΓΙΣΤΟΣ!!!!
    Μόλις εγκατέστησα αυτά που είπες, ΑΜΕΣΩΣ λειτούργησε το novago με firefox !!!!
    Λοιπόν εγκατέστησα τις εκδόσεις (Visual Studio 2015, 2017 και 2019 x86: τις εκδόσεις --->x86: vc_redist.x86.exe & x64: vc_redist.x64.exe<---) από εδώ ,
    ......ευτυχώς που υπάρχουν και γνώστες τεχνικών θεμάτων!

  8. #1133
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.096
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτή η διαδικασία αφορά στη θέαση σε κινητό ή σε desktop/laptop;

  9. #1134
    Εγγραφή
    02-10-2007
    Περιοχή
    Άνοιξη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Nova
    Router
    Archer VR400
    SNR / Attn
    20.1(dB) / 9.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η διαδικασία αφορά στη θέαση σε κινητό ή σε desktop/laptop;
    Laptop

  10. #1135
    Εγγραφή
    04-02-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238 / 102397
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 3.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ....καλα εδω εκαναν αναβαθμιση στην Android εφαρμογη και οσοι ( η οι περισοτεροι που ) εχουν Samsung tablets δεν τους δουλευει η εφαρμογη....βγαζει μυνημα "Μη διαθεσιμο δικτυο"......

  11. #1136
    Εγγραφή
    19-10-2010
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

    ..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

    ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

    Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

    Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα
    Είσαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ..!!!
    Multi-Respect
    είχα σκάσει δεν μπορούσα να το κάνω να δουλέψει 2 βδομάδες τώρα..
    ρε τι βρήκε ο άνθρωπος..

  12. #1137
    Εγγραφή
    15-03-2020
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια εάν γνωρίζει κάποιος. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του novago σε xiaomi box -μετά από πολυυυ κόπο- και αφού εγκατέστησα set orientation για να εμφανίζεται κανονικά η οθόνη προσπαθώ να κάνω login αλλά δεν μου δίνει επιλογή στο πεδίο που μπαίνουν κωδικοί... Τς έχει καταφέρει κανείς?

  13. #1138
    Εγγραφή
    14-02-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.217
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κανείς να παίξει σε Linux, ή καλύτερα να μη ρωτάω;

  14. #1139
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κανείς να παίξει σε Linux, ή καλύτερα να μη ρωτάω;
    καλημέρα, εχω δοκιμασει πολλες φορες δεν παιζει με τιποτα.
    Η μονη λυση ειναι android emulator και να το τρεχεις από εκει, αυτό εχει πετυχει.
    Αν εχεις νέο pc μπορεις και με το anbox (android in container) αντι emulator, χρησιμοποιει τον πυρηνα του Linux αντι ξεχωριστο όπως οι emu.

  15. #1140
    Εγγραφή
    11-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από despoina44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια εάν γνωρίζει κάποιος. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του novago σε xiaomi box -μετά από πολυυυ κόπο- και αφού εγκατέστησα set orientation για να εμφανίζεται κανονικά η οθόνη προσπαθώ να κάνω login αλλά δεν μου δίνει επιλογή στο πεδίο που μπαίνουν κωδικοί... Τς έχει καταφέρει κανείς?
    ...επειδη εχω παρα πολυ καιρο να το χρησιμοποιησω , βαλε ποντικι στο μι μποξ, και προσπαθησε να φερεις την εικονα στις διαστασεις της τηλεορασης...

Σελ. 76 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 5666717475767778 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας