Σελ. 64 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 44545962636465666974 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 946-960 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #946
    δουλευει το novago plugin σε safari και high sierra???

  2. #947
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί η διαχείριση θέασης να οριστεί σταθερά στο Nova Go; Δηλαδή οι αγώνες που μπορούν να προβληθούν σε μία μόνο συσκευή να έχουν ως προεπιλογή το Nova Go και όχι τον αποκωδικοποιητή, ώστε να μη χρειάζεται κάθε μέρα ο χρήστης να ορίζει το Nova Go ως τη συσκευή που θα προβληθούν οι αγώνες του μήνα;
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  3. #948
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46820/4450
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    από ότι ξέρω εξ ορισμού είναι ενεργοποιημένη προβολή μέσω τηλεόρασης γιατί αφορά μια υπηρεσία για τον συνδρομητή του δορυφορικού και όχι υπηρεσία του διαδυκτίου. Άρα θα ενεργοποιείς κάθε φορά την υπηρεσία. Πιστεύω ότι το κάνουν για να αποφύγουν τυχόν "καταχρήσεις".

  4. #949
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.097
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μετά από επαναφορά εργοστασιακών σε rooted συσκευή Androi 5.1, και ενώ πριν την επαναφορά είχα δει αγώνα στο Nova Go, μετά τη νέα εγκατάσταση της εφαρμογής βγάζει ένα περίεργο μήνυμα σφάλματος
    1, -2063335376

    Απενεργοποίησα και το supersu αλλά εμφανίστηκε πάλι το ίδιο μήνυμα.
    Κάλεσα τις βλάβες, είπα το πρόβλημα αλλά ο υπάλληλος, μετά από διαβούλευση με συναδέλφους του, είπε ότι είναι bug της τελευταίας αναβάθμισης και το ... σημείωσε (δεν γράφω αυτό που πραγματικά σκέπτομαι, για ευνόητους λόγους)

    Έχει άλλος το ίδιο μήνυμα;

  5. #950
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ducatigr Εμφάνιση μηνυμάτων
    δουλευει το novago plugin σε safari και high sierra???
    Δεν ξέρω για safari άλλα σε chrome μια χαρά. Με high Sierra

  6. #951
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από επαναφορά εργοστασιακών σε rooted συσκευή Androi 5.1, και ενώ πριν την επαναφορά είχα δει αγώνα στο Nova Go, μετά τη νέα εγκατάσταση της εφαρμογής βγάζει ένα περίεργο μήνυμα σφάλματος
    1, -2063335376

    Απενεργοποίησα και το supersu αλλά εμφανίστηκε πάλι το ίδιο μήνυμα.
    Κάλεσα τις βλάβες, είπα το πρόβλημα αλλά ο υπάλληλος, μετά από διαβούλευση με συναδέλφους του, είπε ότι είναι bug της τελευταίας αναβάθμισης και το ... σημείωσε (δεν γράφω αυτό που πραγματικά σκέπτομαι, για ευνόητους λόγους)

    Έχει άλλος το ίδιο μήνυμα;
    καλημερα, το ειχα παθει και ειχα μιλησει με το nova support μου ειχαν στειλει και αρχειο να δοκιμασω.
    Με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ΔΕΝ χανεται το root!!! γιατι απλα μπαινει στο /system ενω η επαναφορα σβηνει τα δεδομενα χρηστη δλδ το /data!
    για να φυγει πρεπει να ξαναφλασαριστει η rom στην συσκευη, αν εσβηνε το /system θα εσβηνε και το ιδιο το android!!! ή αλλιως να το βγαλεις οπως το εβαλες, ειτε με καποιο ειδικο προγραμμα unroot, ειτε με εντολες adb κονσολα με συνδεση με το pc με καλωδιο usb.
    Οποτε ειναι ακρως φυσιολογικο να μην παιζει!
    στην περιπτωση μου το προγραμμα εδειχνε οτι ειμαι root και το εβγαλα χειροκινητα με εντολες κονσολας adb.
    για ενα χρονικο διαστημα κατι τους ειχε ξεφυγει για επαιζε στο root κινητο μου και με την αναβαθμιση το διορθωσαν γιαυτο δεν σου παιζει τωρα, αν αναρωτιεσαι πριν πως επαιζε.
    Το οτι δεν εχεις τις σχετικες εφαρμογες root εγκατεστημενες επειδη εσβησαν απο το /data δεν σημαινει οτι δεν εχεις το supersu, οπως και λες οτι το απενεργοποιησες! πρεπει να σβηστει ΕΝΤΕΛΩΣ και αυτο και οτι αλλο σχετικο που ειναι στο /system πχ το busybox.

    Το εχω συζητησει μαζι τους απο το τηλ μερικες φορες το θεμα, δλδ να επιτρεπουν συσκευες να ειναι root γιατι χρειαζονται για αλλους λογους!
    πχ σε συσκευες με μικρο χωρο να παιζει το Link2sd, ή να κανεις ενοποιηση χωρου οπως εχω κανει στο κινητο μου, αλλαγη rom για νεωτερη εκδοση android οπως στο δικο μου πηγα σε Κ.Κ αλλα εχω και Miui 9 σε αλλης μαρκας κινητο!
    τα γνωριζουν ολα μην φοβασαι λοιπον να γραψεις αυτο που σκεφτεσαι....αρκει να ειναι "νομιμη" η σκεψη σου, καταλαβαινεις τι εννοω.
    Εγω το root το θελω για το καλο της συσκευης μου.
    Πηρα νεο 8αρι ταμπλετ και το εχω κουλο, παραλητο και αοματο για να παιζει το nova go, ΑΙΣΧΟΣ τι αλλο να πω!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 21-11-17 στις 07:33.

  7. #952
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.097
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταλαβαίνω αυτά που λες και για το ότι έπαιξε αγώνα παλιότερα αλλά έχω την εντύπωση (και το διάβασα σε ενημερωτικό της Nova) ότι η εφαρμογή παίζει κανονικά και σε κινητά rooted.

  8. #953
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαίνω αυτά που λες και για το ότι έπαιξε αγώνα παλιότερα αλλά έχω την εντύπωση (και το διάβασα σε ενημερωτικό της Nova) ότι η εφαρμογή παίζει κανονικά και σε κινητά rooted.
    Στο δικο μου Zopo 980 1/16/quad 1.2 MTK 6589 επαιζε μεν, αλλα μονο καθετα και ειχε κατι μπαρες πανω κατω στην εικονα ημιδαφανες με διαφορες πληροφοριες πχ τι παιζει κτλ, αν το γυρνουσα οριζοντια κοβοτανε, μονο ετσι επαιζε.
    Το ιδιο χρονικο διαστημα στα μη rooted tablet τοσο στο παλιο μου 7αρι ταμπλετηλεφωνο που το εδωσα επαιζε κανονικα και μετα στο νεο 8αρι μου επισης.
    Τωρα επειδη εχω αλλαξει την rom δεν το εχω ξαναβαλει να δω τι κανει με τη νεα εκδοση της εφαρμογης.

    αν εχεις δει σχετικο ενημερωτικο επειδη εγω δεν το εχω δει, θα ηθελα να μου δειξεις το link.

  9. #954
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.097
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είχα βρει το άρθρο της Nova χθες αλλά τώρα που έψαξα πάλι δεν το βρήκα.

    - - - Updated - - -

    Εγκατέστησα την εφαρμογή στο παλιό κινητό, διέγραψα τη σύνδεση με το νέο και είδα cinema αλλά σε πολύ μικρό τμήμα της οθόνης, αφού το μεγαλύτερο καλυπτόταν από το πρόγραμμα του καναλιού.
    Προσπάθησα να αλλάξω την προβολή σε όλη την οθόνη αλλά κάθε φορά που πατούσα το κουμπί έκλεινε η εφαρμογή.
    Αυτό δεν θυμάμαι να είχε γίνει τη μια και μοναδική φορά που είχε δει κανάλι στο άλλο κινητό.
    Υπάρχει τρόπος να βάλω την προβολή σε όλη την οθόνη ώστε να χρησιμοποιώ το παλιό κινητό όποτε θέλω το Nova Go;

  10. #955
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, οποτε εβαλες τη νεα εκδοση του στο παλιο κινητο, αυτο που λεω και εγω κανει λοιπον, οποτε να υποθεσω οτι αυτο το παλιο κινητο που λες ειναι rooted ?
    αν και οχι δεν υπαρχει τροπος εκτος αυτου που ειπα να ξηλωθει το root οπως ειπα ποιο πριν.
    Οπως εχω καταλαβει η εφαρμογη φαινεται να διαβαζει το /system οποτε βρισκει οτι εχει σχεση με root και γιαυτο το κανει αυτο.
    Σε αλλες εκδοσεις δεν επαιζε καν και εγραφε οτι η συσκευη ειναι root.
    Πλεον παιζει σε ενα μικρο μερος της οθονης αφου πρεπει να το εχεις και καθετα δεν παιζει δλδ landscape, αλλα και εχει ημιδιαφανες μπαρες πανω και κατω μεσα στην εικονα που μικραινει ακομα περισσοτερο την εικονα.
    Τοτε που το ειχα δοκιμασει θεωρησα οτι ειναι bug αλλα αφου παραμενει προφανως ετσι το εχουν κανει τωρα.

    Λες οτι στην συσκευη με android 5.1 ειχες δει αγωνα, πως κανονικα ενω ηταν root? ή οπως λεμε καθετο και με μπαρες πανω κατω?

  11. #956
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.097
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το παλιό κινητό δεν είναι rooted και παίζει κανονικά με την τελευταία έκδοση που κατέβασα αλλά με το μεγάλο μειονέκτημα της πολύ μικρής εικόνας από τον περιορισμό του προγράμματος που πιάνει πάνω από το μισό της οθόνης.
    Αυτό δεν μπορώ να το διορθώσω και κάθε φορά που πατάω το τετράγωνο, για να ανοίξει η εικόνα, σβήνει η εφαρμογή (!!!). Και, βέβαια, δεν γυρίζει landscape.

    Στο νέο δεν σκέπτομαι, προς το παρόν, να καταργήσω το root, αν και έχει πρόβλημα πλέον, μετά το ξετσεκάρισμα και το τσεκάρισμα που έκανα στο supersu, και έβγαλε μήνυμα ότι θέλει update.

    Ναι, με το νέο κινητό είχα δει αγώνα σε ολόκληρη οθόνη και γύριζε landscape.

  12. #957
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    το νεο κινητο ειναι rooted ?
    με μπερδεψες βασικα!
    τι εννοεις ξετσεκαρισμα και τσεκαρισμα του supersu? που?

  13. #958
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.097
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι, το νέο είναι rooted και το έγραψα στα πρώτα posts.

    To supersu έχει στις ρυθμίσεις επιλογή για "Enable superuser", ήταν τσεκαρισμένη, την ξετσεκάρισα, με την ελπίδα ότι θα έλυνε το πρόβλημα, και όταν απέτυχε και αυτή η προσπάθεια την ξανατσεκάρισα αλλά από τότε ζητάει update και βλέπω ότι σε εφαρμογές που ζητούσαν άδεια για να χρησιμοποιήσουν το Supersu και την έδινα, όπως πχ η SD Maid pro, τώρα δεν ζητάει, που σημαίνει ότι δεν λειτουργεί.

  14. #959
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ξαναλεω παλι δεν εχει σημασια οτι δεν λειτουργει, υπαρχει το su binary στο /system το novago εκει βλεπει οτι υπαρχει, επισης οπως εχω καταλαβει προφανως τσεκαρει και για busybox.
    Παλια διαφορες εφαρμογες τυπου hide my root εκαναν κατι τετοια αλλα πλεον δεν παιζουν μετα απο αναβαθμισεις του nova go app.
    Ολα τα εχω ψαξει.
    H μονη λυση για να παιζει 100% οπως πρεπει ειναι να μην υπαρχει τιποτα στο /system που να εχει σχεση με το root, και ειδικα το su binary και το busybox.
    Οι αλλες εφαρμογες που ειναι στο /data και τις βαζει μετα ο χρηστης πχ kinguser, supersu app κτλ μπορει να μην εχουν προβλημα.
    Αλλα τι να το κανεις αυτες τις βγαζεις οποτε θες, στο /system ομως εχεις προσβαση μονο αν εισαι root.

    Τους εχω τονισει πολλες φορες οτι πρεπει να βρουν εναν αλλον τροπο να προστατευσουν αυτο που θελουν, δεν ειναι δυνατον να απαγορευουν το root και αρκετες συσκευες να καθιστουνται σχεδον αχρηστες!!!!
    κλασικο παραδειγμα οσες εχουν 2 partitions εσωτερικης μνημης και βαζουν τις εφαρμογες στο 1ο το μικρο!
    πχ το κινητο μου 16αρι και ειχε 1,5GB για εφαρμογες!!! με το root και εννοποιησα την εσωτερικη και εχω 13.37 μονοκομματα, αλλα και πηγα σε custom rom android K.K 4.4.2 MIUI 9 beta σε αλλο κινητο (εννοω χωρις να εχω Xiaomi!), αλλιως θα ημουν με μαμα 4.2.2.
    Για να κοβουμε τις διαφημισεις εχει και τροπους χωρις root (εχουν αναλυθει σε ειδικο θεμα στο myphone.gr forum), αν και ο καλυτερος ειναι πειραζοντας το hosts πραγμα που απαιτει επισης root.
    Kαλα μη μιλησω για xposed + greenify + bootmanager που ειναι απλα MUST για παλιοτερες συσκευες που δεν θες να τρεχουν παπαδες πισω και να μην δουλευει τελικα τιποτα! κλασικη περιπτωση συσκευες με 1GB RAM οπως και το κινητο μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 21-11-17 στις 22:06.

  15. #960
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.097
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδή, αν σβήσω το su binary απενεργοποιείται μπορεί να λειτουργήσει το Nova Go χωρίς να πάψει να λειτουργεί το supersu;

Σελ. 64 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 44545962636465666974 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας