Σελ. 67 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 47576265666768697277 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 991-1.005 από 1167

Θέμα: NovaGO

  1. #991
    Εγγραφή
    23-11-2011
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/30000
    ISP
    οτε rural
    καλησπερα στην παρεα! θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας σε ενα θεμα που εχω αν γνωριζει καπιος εχω ενα φιλο που εχει νοβα και εχει βαλει την εφαρμογη νοβα γκο εξτρα για δυο συσκευες,το προβλημα ειναι οτι στο ενα λαπτοπ παιζει απροβληματιστα στο αλλο δεν ανηγει ο player και του ζητα συνεχεια να κανει εγκατασταση τον player ενω ειναι ηδη εγκαταστημενος.εχει windows 10 64 bit η φαση ειναι πως δοκιμασαμε κανοντας αλλαγη λειτουργεικου με φορματ σε 8,1 και 10 32bit το προβλημα παραμενει εχουμε δοκιμασει σχεδον σε ολους τους browzer eyxaristv

  2. #992
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα στην παρεα! θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας σε ενα θεμα που εχω αν γνωριζει καπιος εχω ενα φιλο που εχει νοβα και εχει βαλει την εφαρμογη νοβα γκο εξτρα για δυο συσκευες,το προβλημα ειναι οτι στο ενα λαπτοπ παιζει απροβληματιστα στο αλλο δεν ανηγει ο player και του ζητα συνεχεια να κανει εγκατασταση τον player ενω ειναι ηδη εγκαταστημενος.εχει windows 10 64 bit η φαση ειναι πως δοκιμασαμε κανοντας αλλαγη λειτουργεικου με φορματ σε 8,1 και 10 32bit το προβλημα παραμενει εχουμε δοκιμασει σχεδον σε ολους τους browzer eyxaristv
    Αυτο ψάχνω κι εγώ οταν το εγκατέστησα σε λαπτοπ με windows 10 καθαρά. Εκανα κι εγώ οτι εχεις κάνει αλλα το πρόβλημα παραμένει.

    Αν κλείσεις τον browser και τον ξαναανοιξεις τότε παίζει οχι όλες τις φορές αλλά κάποιες.

    Είναι πιστεύω θέμα οτι έχει σχειδαστεί πολύ πρόχειρα το πρόγραμμα και πρέπει να το φτιάξουν άμεσα.

    Αν εχει βρει κανείς λύση στο πρόβλημα ας μας ενημερώσει κι εμάς .

  3. #993
    Εγγραφή
    23-11-2011
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/30000
    ISP
    οτε rural
    οσο και α προσπαθησα δυστιχως τπτ παντως στο ιδιο λαπτοπ παιζει το cosmote tv go κανονικοτητα σκεφτομαι μηπως λειπει κατι απο το λαπτοπ και δεν μπορω να βρω ακρη αλλα κλεινω ως οτι ισως με μια αναβαθμιση του player απο την νοβα μελοντικα ισως παιξει

  4. #994
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα στην παρεα! θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας σε ενα θεμα που εχω αν γνωριζει καπιος εχω ενα φιλο που εχει νοβα και εχει βαλει την εφαρμογη νοβα γκο εξτρα για δυο συσκευες,το προβλημα ειναι οτι στο ενα λαπτοπ παιζει απροβληματιστα στο αλλο δεν ανηγει ο player και του ζητα συνεχεια να κανει εγκατασταση τον player ενω ειναι ηδη εγκαταστημενος.εχει windows 10 64 bit η φαση ειναι πως δοκιμασαμε κανοντας αλλαγη λειτουργεικου με φορματ σε 8,1 και 10 32bit το προβλημα παραμενει εχουμε δοκιμασει σχεδον σε ολους τους browzer eyxaristv
    Δοκίμασε να ανοίξεις πρώτα την εφαρμογή Nova go ως διαχειριστής. Μετά άνοιξε τον browser και δες αν δουλεύει. Αν δεν έχει φτιάξει δοκίμασε να κάνεις restart το laptop και να τρέξεις την εφαρμογή πριν ανοίξεις τον browser. Σε εμένα τουλάχιστον έτσι έφτιαχνε όταν το είχα στο λάπτοπ.

  5. #995
    Εγγραφή
    23-11-2011
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/30000
    ISP
    οτε rural
    πως το κανω να ανοιξω την εφαρμογη ως διαχιρηστης χωρις να ανοιξω τον browser σε ευχαριστω παντως για την απαντηση

  6. #996
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Έχω κι εγώ πρόβλημα, NovaGo σε MacBook Air, λειτουργικό macOS 10.13.6, από τότε που κατέβηκε η τελευταία έκδοση του NovaGo 8.2.3.1
    Σε κάθε νέα χρήση της εφαρμογής πρέπει να ξανατρέχω το dmg αρχείο της εγκατάστασης, αλλιώς δεν παίζει τίποτα...
    Ελπίζω σε άμεση διόρθωση με νέα έκδοση
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  7. #997
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως το κανω να ανοιξω την εφαρμογη ως διαχιρηστης χωρις να ανοιξω τον browser σε ευχαριστω παντως για την απαντηση
    Θα βρεις το εικονιδιο της εφαρμογης στην επιφανεια εργασιας ή θα το κανεις αναζητηση απο την εναρξη(εικονιδιο των windows κατω αριστερα). Μολις την βρεις θα πατησεις δεξι κλικ πανω της και θα πατησεις εκτελεση ως διαχειριστης.

  8. #998
    Εγγραφή
    23-11-2011
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/30000
    ISP
    οτε rural
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από timos71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα βρεις το εικονιδιο της εφαρμογης στην επιφανεια εργασιας ή θα το κανεις αναζητηση απο την εναρξη(εικονιδιο των windows κατω αριστερα). Μολις την βρεις θα πατησεις δεξι κλικ πανω της και θα πατησεις εκτελεση ως διαχειριστης.
    ευχαριστω πολυ φιλε μ

  9. #999
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδή να ορίσουμε την εφαρμοφή που βρίσκεται στο desktop με δικαιώματα διαχειρηστή.

    Ελπίζω να λυθεί έτσι
    Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω

  10. #1000
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Στην δική μου περίπτωση με ότι browser και αν προσπάθησα , με ή χωρίς δικαιώματα διαχειριστή , δεν παίζει με τίποτα, μου βγάζει συνέχεια ότι έχω συνδεδεμένη οθόνη ( πράγμα που δεν ισχυει ) στο laptop
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  11. #1001
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12010/1141
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 31,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paiktaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην δική μου περίπτωση με ότι browser και αν προσπάθησα , με ή χωρίς δικαιώματα διαχειριστή , δεν παίζει με τίποτα, μου βγάζει συνέχεια ότι έχω συνδεδεμένη οθόνη ( πράγμα που δεν ισχυει ) στο laptop
    Μήπως στις "ιδιότητες γραφικών" εμφανίζονται "πολλαπλές οθόνες" , οπότε να διαγράψεις την δευτερη και να μείνει μονο η "ενσωματωμένη"?
    Samsung-άκιας ΟΕΟΟΟ

  12. #1002
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από african Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως στις "ιδιότητες γραφικών" εμφανίζονται "πολλαπλές οθόνες" , οπότε να διαγράψεις την δευτερη και να μείνει μονο η "ενσωματωμένη"?
    όχι είναι στο ΄΄μόνο προβολή στην οθόνη του υπολογιστή ΄΄
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  13. #1003
    Εγγραφή
    27-01-2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Επειδή είχα κι εγώ αντίστοιχα προβλήματα που ζήταγε συνέχεια εγκατάσταση του player, η λύση ήταν να απενεργοποιώ κάθε φορά το antivirus πριν ανοίξω τη σελίδα του nova go.

  14. #1004
    Εγγραφή
    23-11-2011
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/30000
    ISP
    οτε rural
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickefor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είχα κι εγώ αντίστοιχα προβλήματα που ζήταγε συνέχεια εγκατάσταση του player, η λύση ήταν να απενεργοποιώ κάθε φορά το antivirus πριν ανοίξω τη σελίδα του nova go.
    καλημερα φιλε μ εγω το απεγκατεστησα τελειως το αντιβαριους αλλα παλι το ιδιο..

  15. #1005
    Εγγραφή
    03-07-2008
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Καλησπερα παιδες!!! με συνδεση vpn (sto laptop Εννοω) σε αλλο δικτυο παιζει το novago?

Σελ. 67 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 47576265666768697277 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας